Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Podsticanje nataliteta
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 6:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Po mom misljenju standard sa podsticanjem nataliteta nema bas mnogo veze.Mislim da je to samo izgovor za bezanje od obaveza.Moja najbolja drugarica koja radi u Beogradu je vec duze vreme udata,ima lep posao lepu platu cesto putuje ali na pitanje -kad ce dete?-jednostavno odgovori da ih nece.Pa su tu izgovori da kupuje stan pa da nema vremena pa da ona ne moze sa detetom da provodi ceo dan.Gomila izgovora.Samo da vas podsetim deca su se radjala i 90-tih godna u vrme rata i inflacije i sva su hvala Bogu danas vec tinejdzeri.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 8:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

marijeta ::
Samo da vas podsetim deca su se radjala i 90-tih godna u vreme rata i inflacije i sva su hvala Bogu danas vec tinejdzeri.


Embarassed Embarassed Embarassed

Dugogodisnji kapiten Omladinca O. , legendarni Džudži IgnjatoviƦ, zivi u Odžacima u kuci koja ima dve sobe otprilike 3x4 m sa svojom desetoclanom porodicom... On i supruga, otac i majka i njihovih sedmoro dece... Zive od bednih penzija njegovih roditelja, isto toliko bedne njegove plate i decijeg dodatka... I garant nijedno njegovo dete nece da umre ni od gladi ni od žeĆ°i ako neki zbog toga nece da raĆ°aju decu...

Mada sa druge strane i stav Jeriusa Maximusa Laughing ima svoje prednosti, jer on kao savestan roditelj ne bi dozvolio da mu deca zavise od decijih dodataka ili stranih donacija... Zato dok god se materijalno ne obezbedi za jos dece on nece nista da radi po tom planu...

Oba ova stava (i klasicna sirotinjska zabava i kvalitet ispred kvantiteta) mogu da razumem, za razliku od stava marijetine drugarice... E to mi je neshvatljivo, i to je po meni neki krajnji egoizam... Dakle ona ima sve uslove da radja decu ali zbog svojih interesa ona to nece.... To je uopste i problem danasnjice... Ne razmisljaju o tome da su njih njihovi roditelji radjali pod sto puta gorim uslovima, i da su ih rodili iz zelje za potomstvom, dok oni razmisljaju kao da se svet sa njima zavrsava...

Najverovatnije ce razmisljati o tome u svojih sedamdeset godina kad ih necija tudja deca budu gurala u kolicima u nekom starackom domu...Ili kad joj muzu na godisnji pomen dodju unuka sestre od tetke sa momkom i sin dugogodisnjeg bastovana...
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 9:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobro sad da bas imas sedmoro dece,zivis u malom stanu i cekas deciji dodatak to je bas sirotinjska zabava.Mladi bracni par sa dve plate ne moze da kaze da nema uslova i da su plate male.To jednostavno nije tacno.Sigurno je da detetu treba pruziti materjalnu sigurnost ali ne treba preterivati.Ne mora da ima najbolje igracke i garderobu neka to sve bude skromnije ali neka izraste u jednog postenog coveka pa ce se mozda i vremena promeniti a on ce mozda svojoj deci omoguciti vise.Jos jedna stvar je koju egoisticni ljudi ne razumeju.Onda kad budu hteli da ih imaju bas tad nece moci jer ce placati danak godinama.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 10:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Upravo o tom danku i pricam...
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 11:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zato tvrdim da drzava treba da uvede porez na nezenje (i udavace) starije od 35 godina i na childless brakove. Od tog poreza (koji bi mnogi u ovoj zemlji placali) bi se mogle obezbediti besplatne bebi stvari. Drzava mora da se potrudi da ostrim zakonima skrene ljudima paznju.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
anita.rad
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 25 Jan 2008
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 11:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Onda blago meni sa mojim prijateljima,kumovima,drugaricama iz Trstenika i svim drugim ljudima sa kojima se druzim, koji vole decu i naravno imaju bar jedno ili dvoje.Blago meni sa mojom decom.Jedino mi nije "blago" sto nemam stalan posao i sto mi je plata jadna i nadam se da cu i taj problem da resim za koju godinu jer planiram i trece dete.Prvo dete kada sam rodila nisam imala ni platu ni svoj stan ali to me nije sprecilo da ga rodim.Drago mi je sto ne poznajem takve kretene sto su im deca teret i teska obaveza .
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
uskee1512
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 24 Jan 2008
Poruke: 193
Lokacija: Trstenik yooo

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 11:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

anita.rad ::
Onda blago meni sa mojim prijateljima,kumovima,drugaricama iz Trstenika i svim drugim ljudima sa kojima se druzim, koji vole decu i naravno imaju bar jedno ili dvoje.Blago meni sa mojom decom.Jedino mi nije "blago" sto nemam stalan posao i sto mi je plata jadna i nadam se da cu i taj problem da resim za koju godinu jer planiram i trece dete.Prvo dete kada sam rodila nisam imala ni platu ni svoj stan ali to me nije sprecilo da ga rodim.Drago mi je sto ne poznajem takve kretene sto su im deca teret i teska obaveza .



svaka cast anita...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2008 11:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Odusevim se kad cujem ovako nesto. Samo napred!
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 12:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala Bogu da jos postoje ljudi sa ovim entuzijazmom. Sve hvale i od mene. To potvrdjuje i gradmilin post.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 7:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koliko imas dece Marijeta?
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 1:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ima dva sina Question
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 2:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zakljucio sam i sam(na drugoj temi ima)
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 5:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda cu imati sina ali za sad ga nemam.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
isa777
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 15 Feb 2007
Poruke: 235

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 6:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dece i para nikad dosta Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
uskee1512
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 24 Jan 2008
Poruke: 193
Lokacija: Trstenik yooo

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2008 9:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

marijeta ::
Dobro sad da bas imas sedmoro dece,zivis u malom stanu i cekas deciji dodatak to je bas sirotinjska zabava.Mladi bracni par sa dve plate ne moze da kaze da nema uslova i da su plate male.To jednostavno nije tacno.Sigurno je da detetu treba pruziti materjalnu sigurnost ali ne treba preterivati.Ne mora da ima najbolje igracke i garderobu neka to sve bude skromnije ali neka izraste u jednog postenog coveka pa ce se mozda i vremena promeniti a on ce mozda svojoj deci omoguciti vise.Jos jedna stvar je koju egoisticni ljudi ne razumeju.Onda kad budu hteli da ih imaju bas tad nece moci jer ce placati danak godinama.


sve je to ok ali samo treba da rade oba roditelja...sa jednom platom sve to ide malo mnogo teze...veruj mi...znam kako je!!!tad ti ne ostane ni za smoki sa igrackom a kamoli za igracku od 500 kinti!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group