Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - esto Postavljana PitanjaFAQ - esto Postavljana Pitanja   TraiTrai   Lista lanovaLista lanova   Korisnike grupeKorisnike grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Novi Pasosi
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
 
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeu temu  
Autor Poruka
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridruio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2007 12:54 am    Naslov: Novi Pasosi Odgovoriti sa citatom

Sledeæe godine novi pasoši

Beograd -- Pasoši SRJ treba da budu zamenjeni novim ispravama Srbije do 31. decembra 2008, kažu u MUP-u Srbije. Samo 11 odsto ima pasoš.

U MUP-u navode da æe prve pasoše poèeti da izdaju u martu i da su tehnièki opremljeni da sve pasoše zamene za devet meseci. Novi pasoši ispunjavaæe standarde EU, što æe Srbiji olakšati pristup "beloj šengenskoj listi". Za sada, prema zvaniènoj statistici, svega 11,24 odsto graðana Srbije ima pasoš.

U MUP-u veruju da su graðani obeshrabreni teškim uslovima za dobijanje viza. Novi pasoši, kako veruju, olakšaæe dobijanje viza jer æe imati automatsko oèitavanje podataka i sve neophodne zaštitne elemente.

Do 2009. godine postojaæe uslovi da graðani Srbije lakše putuju u inostranstvo, kaže sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Milorad Todoroviæ.

"Rok za zamenu postojeæih putnih isprava je 31. decembar 2008. godine, a planira se izdavanje novih isprava od 1. marta 2008. godine. Moguæe je da se u tako kratkom roku zamene sve isprave jer æe tehnološki sve biti spremno za tu brzu izradu", tvrdi on.

U MUP-u ne znaju koliko æe zamena koštati graðane, ali navode da æe ubuduæe izdavanje pasoša biti jednostavnije. Pasoš æe važiti pet godina, a za mlaðe od 14 godina dve godine, kaže Todoroviæ.

"Dokumenti, tj. dokazi koji se traže za izdavanja, podnosiæe se samo jedanput i to kada se prvi put izdaje putna isprava. A to æe znaèiti, kada u skorije vreme poène izdavanje novih liènih karata, imaoci tih liènih karata podnosiæe samo zahtev", objašnjava on.

Obrazac pašosa sadržaæe prostor za automatsko oèitavanje podataka, u koji se unose vidljivi alfanumerièki podaci na ispravi, kao i zaštitne elemente, kazao je Todoroviæ.

Ministarstvo inostranih poslova æe izdavati diplomatske pasoše, dok æe diplomatsko konzularna predstavništva Srbije u svetu izdavati putne listove državljanima koji nemaju pasoš da se vrate u zemlju.

U septembru novi sastanak

Direktorka Kancelarije Vlade Srbije za pridruživanje EU Tanja Mišèeviæ pohvalila je MUP što je na vreme dostavio predlog zakona u skupštinsku proceduru, navodeæi da to predstavlja znaèajan pomak ka EU.

"Mi 13. i 14. septembra imamo veliki sastanak Stalnog unapreðenog dijaloga upravo posveæen pravosuðu i unutrašnjim poslovima. I ovo je prva stvar sa kojom možemo da se pohvalimo na jednom takvom sastanku. Sastank æe oznaèiti poèetak razgovora o 'beloj šengen listi'", rekla je ona.

Sastanak se održava pred godišnji izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije.

Predlog zakona o putnim ispravama trebalo bi da bude na dnevnom redu parlamenta veæ poèetkom septembra. Da bi Srbija zaista dospela na "belu šengensku listu", MUP Srbije mora da do kraja godine, pored zakona o putnim ispravama, Skupštini dostavi i zakon o azilu, zakon o strancima i zakon o granicama.
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2008 12:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom



"Novi pasoš - novo lice Srbije"

Beograd -- U svrhu promocije nove putne isprave, Vlada Srbije pokrenula akciju "Novi srpski pasoš – novo lice Srbije“.

Graðani Srbije dobiæe krajem maja moderan biometrijski pasoš sa državnim obeležjima Srbije. "U cilju promovisanja pravih društvenih vrednosti, potpredsednik Vlade, zajedno sa medijskim partnerima, poziva graðane da predlože nosioce prva 204 pasoša", navodi se u saopštenju kabineta potpredsednika vlade Božidara Ðeliæa.

O prvih 204 nosilaca novog pasoša odluèivaæe žiri.

"Žiri æe odluku doneti na osnovu sledeæih kriterijuma: ljudska izuzetnost (plemeniti i hrabri podvizi), studentska i uèenièka izuzetnost (izvanredni rezultati tokom uèenja ili studiranja), profesionala dostignuæa u bilo kojoj oblasti, afirmacija Srbije u svetu", navodi se u saopštenju.

Kako je navedeno, nijedan od predloženih nosilaca pasoša "ne sme da bude medijski afirmisan i mora da bude državljanin Srbije ili da ispunjava uslove za dobijanje našeg državljanstva".

Žirijem æe predsedavati Bojana Stepanoviæ, jedna od najpoznatijih hraniteljica u Srbiji.

Pored nje, o prvim nosiocima pasoša Srbije odluèivaæe Zdravko Èoliæ, pevaè, Miodrag Stojkoviæ, genetièar, Dejan Iliæ, menadžer i nauènik, Aleksandar Ðorðeviæ, bivši košarkaš, Bojan Brkiæ, novinar i Manojlo Vukotiæ, novinar.

Dodela prvih 204 pasoša biæe uprilièena poèetkom maja na sveèanosti u Domu Narodne skupštine, a krajem maja, otvaranjem izložbe "Srpske putne isprave kroz istoriju“, obeležiæe se poèetak masovnog izdavanja novog pasoša, najavljeno je u saopštenju.

Proces predlaganja nosilaca pasoša traje od 10. do 25. marta 2008. godine.

Sve informacije o akciji i naèinu predlaganja mogu se dobiti putem imejl adrese pasosi@sr.gov.yu.
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Genie
Vesnik proleća


Pridruio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2008 1:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jeeeej! Imacu nov (S)PASosh Laughing
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2008 2:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam odavno pricao da nam se treba ukinuti celokupna dokumentacija i da svaki gradjanin ima nesto kao preditnu karticu na kojoj bi bili ubaceni svi podaci koje imamo. sada nam novcanici puni dokumentacije toliko da skoro ne moze u djep da stane. ovim bi se mnogo pomoglo i gradjanima i sluzbama za izdavanje.
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridruio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2008 9:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma nasi lopovi...klasicni...zinulo im dupe samo za pare.

Ljudima kojima je pasos isteko ove godine,ne mogu da omoguce da dobiju nove a znaju vec godinu dana da pricaju o njima da ce izaci.
Ne razumem ,ali stvarno ne razumem kako kod nas ni jedna jedina stvar ne moze da funkcionise kako treba.
Meni isteko u januaru,predala sam ovde u nasem konzulatu,cekala mesec i po dana i opet dobila stari.A rekli su mi videce da cekam malo duze da bih dobila novi.I koga oni zayebavaju?Da mi ponovo naplate na kraju godine da bih izvadila nov.

"Prvih 200 najzasluznijih gradjana dobice nov pasos"-kao da je neka igra u pitanju a ne putna isprava pa se sprdaju s nama.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 12:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
Ma nasi lopovi...klasicni...zinulo im dupe samo za pare.

Ljudima kojima je pasos isteko ove godine,ne mogu da omoguce da dobiju nove a znaju vec godinu dana da pricaju o njima da ce izaci.
Ne razumem ,ali stvarno ne razumem kako kod nas ni jedna jedina stvar ne moze da funkcionise kako treba.
Meni isteko u januaru,predala sam ovde u nasem konzulatu,cekala mesec i po dana i opet dobila stari.A rekli su mi videce da cekam malo duze da bih dobila novi.I koga oni zayebavaju?Da mi ponovo naplate na kraju godine da bih izvadila nov.

"Prvih 200 najzasluznijih gradjana dobice nov pasos"-kao da je neka igra u pitanju a ne putna isprava pa se sprdaju s nama.


JBG, to ti sve zavisi kakve si srece, meni na primer istice pasos u Julu i taman mi dodje ko kec na desetku ova zamena Laughing
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 1:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Grade,nisi rekla koliko kosta samo zamena pasosa u konzulatima Evil or Very Mad Ispada da nas pasos kosta vise od pasosa iz EU.Tesko onome ko ima posla sa nasim konzulatima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridruio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 3:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

marijeta ::
Grade,nisi rekla koliko kosta samo zamena pasosa u konzulatima Evil or Very Mad


O tome da i ne govorim...Puci ce mi film i predacu za CH pasos,kad vec placam da znam zbog cega...
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridruio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 3:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
Puci ce mi film i predacu za CH pasos,kad vec placam da znam zbog cega...

To ti je dobra ideja, moja sestra ce za godinu-dve da preda.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
cuka
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 26 Mar 2006
Poruke: 980
Lokacija: Èabar-varoš

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 4:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sve je to super,samo da znas da kada dodjes i srbiju sa ch pasosem moras u roku od tri dana da se prijavis sup-u i da se pre polaska odjavis. Sad
_________________
kad ti se prijatelj vine visoko,ne prilazi mu dok te ne potraži
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 7:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
O tome da i ne govorim...Puci ce mi film i predacu za CH pasos,kad vec placam da znam zbog cega...



Па ако си у таквој могућности онда за кај не Very Happy
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 8:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja æu svoj patriotizam pokazati tako što ovaj novi pasoš neæu ni uzimati! Što bi mi i išli negde kad nam je u Srbijici super?
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
cuka
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 26 Mar 2006
Poruke: 980
Lokacija: Èabar-varoš

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 8:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ma ne radi se samo placanju za zamenu pasosa,naj gore je sto je ispred konzulata mali milion siptara koji navodno ne razumeju srpski pa im je obezbedjena i osoba koja im popunjava zahteve i to za dzabaka a ti cekaj na red dok ne padnes s nogu.da covek ne poveruje, oni su u nasem konzulatu uvek imali prednost Twisted Evil
_________________
kad ti se prijatelj vine visoko,ne prilazi mu dok te ne potraži
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridruio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 10:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cuka ::
pa im je obezbedjena i osoba koja im popunjava zahteve



Nema toga vise,vec davno.Te zahteve popunjavaju na salterima gde predajes.
Kad sam podigla pasos bilo je svega 2-3 siptara a verujem da ih kroz godinu dana vise nece ni biti,dok dobiju svoje konzulate.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2008 1:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cuka ::
sve je to super,samo da znas da kada dodjes i srbiju sa ch pasosem moras u roku od tri dana da se prijavis sup-u i da se pre polaska odjavis. Sad
Kome da se javi u sup-u?Onim kosovarima skupljenim sa koca i konopca(o policajcima ubicama da i ne govorim)Ja im se iz principa ne javljam vec godinama.Ipak dolazim tamo gde sam rodjena i necu da me ponizavaju neki koji misle da su neko i nesto.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Prikai poruke iz poslednjih:   
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

 
Skoi na:  
Ne moete pisati nove teme u ovom forumu
Ne moete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne moete menjati vae poruke u ovom forumu
Ne moete brisati vae poruke u ovom forumu
Ne moete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group