Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Nastanak i razvoj coveka!
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 12:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jesmo li samoti i ja celi dan na ovom forumu. Wink

Znas kako, ja se u principu mnogo bojim smrti i zato mi bude strasno tesko kada umre neko ko mi je bio veoma drag. I sad ide ona fraza, lakse mi je da razmisljam o tome kako taj neko ko je umro je otisao negde nego da su ga iskljucili iz struje i da trune negde metar ipo ispod zemlje. E sad drugo je realnost a drugo je ono u sta mi zelimo da verujemo.

Ja sam strasno ne opredeljena sto se toga tice. U principu sve zavisi od mog trenutnog raspolozenja. Mozda sto sam zena pa ne znam realno da razmisljam Razz
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 1:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma nismo samo ti i ja evo ima još nekih padobranaca Twisted Evil

Dobro to je sasvim normalno, jednostavno pokušavaš da shvatiš sve to onako kako æe te najmanje boleti. A što se smrti tièe, svi se mi nje bojimo na ovaj ili onaj naèin. Onaj što je se ne boji može da bude samo lud.

Pa dobro nema to veze što si žena i one znaju da razmišljaju ponekad realno, ali ponekad. Laughing
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 2:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kombinacija paklene pomorandže i lenonovog ''imagine'' (ovo o religiji), hm, opasan koktel. ne znam odakle da poènem!!

o smislu života poènem da razmišljam èim sam sit i èist a pritom ne radim ništa drugo. ako se ne varam, postoji moguænost da nam je baš to pitanje evolucioni zadatak. nisu religija i politika doprinele ratovima, nego su èiste ideje pokvarili prljavi ljudi.
malo poezije za katrin,

...sve je gotovo a još nikoga nema,
niti ima èvrstih obeæanja,
da æemo se ponovo sresti
i to je ono što najviše zabrinjava
pa ipak èovek nije manje nego voda
pa voda ne umire
niti je smrt nešto
što se na svetu dogaða prvi put
i da živimo hiljade godina
prošle bi kao jedna...
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 10:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uh... teske misli. Ja sam zauzeo stav i furma svoje, i cenim ljude koji su dosledni cilju, pa makar on bio i pogresan. (ovo sam rekao zbog sebe) Nista manje ne cenim ljude koji su odlucni, ali menjaju misljenje. Nesigurne u sebe vec i svoje misli vec izbegavam. Sto kaze Casper, kada imam hleba i igara, razmisljam o zivotu uopste, a do tada borim se za goli opstanak.
Ali vratimo se na temu, znam da je i stvaranje deo ovog, ali da ne zalazimo preduboko.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2007 12:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Specifiènost èoveka u odnosu na druga živa biæa, ali i na inteligentne forme u kosmosu, je u procesu individualizacije Svesti kao vidu samoprepoznavanja Beskonaène Svesti."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2007 3:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, ali mogucnost ljudi da komuniciraju omogucila je razmenu te svesti, vidjenja Beskonacne svesti iz vise uglova. Mozda je i bolje sto jos uvek nismo dobili konacan odgovor na ulimativna pitanja. Informacija znaci sve, pomaze coveku da zivi i da se razvija. Negde sam cuo, da kada bi se vestackoj inteligenciji omogucilo da se sama razvija i sama sebe usavrsava, u jednom trenutku dobila bi vrednost koja bi tezila beskonacno. Sme li se to dozvoliti?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2007 4:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Razlog za primenu ekspertnih sistema je da znanje iz raznih specifiènih oblasti ljudske delatnosti postane dostupnije kroz primenu raèunarskih programa. Oni ne mogu potpuno zameniti ljude ekspete, naroèito u pogledu kreativnosti, i korištenja opšteg znanja (iz obiènog života i drugih oblasti), ali oni imaju i neke od prednosti nad ljudima
ljudsko znanje može vremenom da se gubi naroèito ako se èesto ne koristi.

Ekspertni sistemi predstavljaju inteligentne raèunarske programe koji sadrže "ekspetsko" znanje, to jest znanje kakvo bi imao i struènjak (ekspert) iz te oblasti.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2007 5:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A da li primena ekspertnih sistema moze biti losa? Naime, vremenom moze doci do toga da ljudi se potpuno oslone na masine, i tako jos manje pocnu da koriste znanje. Kao recimo, koga bi zanimalo koliko je vrednost broja pi, sto ne bi pitali masinu. I uvek sam protiv i bicu, da se radno mesto i skole prebace u toplinu doma. To ce unistiti drustvo, nece se normalno formirati drustveni odnosi.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2007 8:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dao si i odgovor na pitanje.

nece moci ceo svet da radi za racunarima, sto znaci da postoje i delatnosti gde je rad svrsishodna delatnost i gde je neophodno oblikovanje predmeta iz prirode prema ljudskim i drustvenim potrebama, a nemoguce ih je ostvariti posredstvom istih.
vestacka inteligencija moze biti korisna, neophodna za nove poduhvate, inoviranje, osavremenjivanje, ali nije od presudnog znacaja za egzistenciju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2007 2:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Roba ima upotrebnu i... pa da je nazovem duhovna vrednost, mada postoji tacan termin. Jasno je da masina ne moze da stvara umetnost, mada....

Za cistu egzistenciju ne, nije nam potrebna A.I, ali covek kada ispuni sve svoje uslove za miran zivot, traga za saznanjima o svetu oko sebe, zeli da zna vise, i vise... nadajuci se da ce odgovor o svemu ljudima olaksati zivot. Teznja ka besmrtnosti, neko kroz nauku a neko kroz religiju.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
grof
Sef pogona
Sef pogona


Pridružio: 18 Feb 2007
Poruke: 1011
Lokacija: Grabovac

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2007 6:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pacovdlak ::
Teznja ka besmrtnosti, neko kroz nauku a neko kroz religiju.

sljap sljap sljap

Religija i jeste nauka, te dve stvari su opzitne samo u komunistichkoj idelogiji i nigde drugde.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2007 10:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grof ::
pacovdlak ::
Teznja ka besmrtnosti, neko kroz nauku a neko kroz religiju.

sljap sljap sljap

Religija i jeste nauka, te dve stvari su opzitne samo u komunistichkoj idelogiji i nigde drugde.


Oprosti, izvini, ali moje svatanje nauke je nesto sto se razvija i uvek se menja ako nije dobro. Religija je zasnovana na zakonima koje ne mozes menjati.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sub Apr 12, 2008 5:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
U potpunosti se slazem da je evolucija teorija i nista vise...Samo sam hteo da skrenem paznju na to da ne postoji verovanje i u jedno i u drugo...znaci ili si ateista i verujes u evoluciju ili vernik i verujes u stvaranje...nema nista izmedju!!!

Vidim da si slusao sta prica veroucitelj Laughing
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2008 9:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prava evolucija:
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2008 12:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uzaaas!
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group