Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Da li postoji Bog?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  

Verujete li da postoji Bog?
Da
65%
 65%  [ 30 ]
Ne
21%
 21%  [ 10 ]
Ne zanima me, mrzi me da razmisljam, bla, truc...
13%
 13%  [ 6 ]
Ukupno Glasova : 46

Autor Poruka
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2009 9:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pre ce biti da je rasprava o tome kako je ta visa sila stvorila svet, odnostno, koliko je ovaj svet star. Dinosaurusi anyone?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2009 10:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dinosaurusi anyone?


PoÅ”to Ɔuka viÅ”e ne dolazi na ovaj forum slobodno mogu da kažem:
Neko me je zvao? Laughing

Ne mogu ja ozbiljno na ovu temu, al' nikako. Evo neƦu viÅ”e ovde da ulazim, majke mi Smile.

EDIT: U stvari mogu...dok god popa DaĆØu zovu božiji izaslanik ili kako veƦ...i da postoji taj Bog mnooogo je degradiran u mojim oĆØima.
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2009 11:50 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepljiva ::


EDIT: U stvari mogu...dok god popa DaĆØu zovu božiji izaslanik ili kako veƦ...i da postoji taj Bog mnooogo je degradiran u mojim oĆØima.




Edit: Lepljiva udaj se za mene! P.S. Mladje sladje Laughing
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2009 3:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I kako da covek koga je pomenuti pop Daca krstio bude pravi vernik? (Prozivam sam sebe...) Razz

Mislim da smo bas o tome poceli raspravu, Lorde, samo sto mladi kolega ima preca posla nego da prati teme na kojima pise (iako tvrdi suprotno).

Elem, ne mogu da budem stoprocentan sledbenik bilo koje religije koja mi na osnovu trtljanja nekih napusenih staraca, gledanja u zvezde, pasulj i slicnu situ, gatanja ili "vradzbina" tvrdi da je Svet stvoren tad-i-tad u toliko-i-toliko.

Dokazi... Dokazi meni trebaju! -Djura (Kako je propao rokenrol)

A onda Arrow Jebeeem, jebeeem!!!
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2009 7:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slepo verovanje u svakojaka prdenija je stvorilo danasnje megareligije, koje su izrazito profitabilne institucije i koje su, poput naftnih tajkuna, opasne po okolinu... Iako im je vrednost dosta opala godinama, i dalje su vredni... necu da kazem respekta... zebnje.
Nasa crkva je nesto drugo (danas). Iako zahteva reviziju, nasa crkva je nesto sto kako-tako drzi ovu raspasanu bandu skupa da se ne poubijamo bajonetima ("Yebi majku onom sremcu, pi*da mu materina!", "Sta sere onaj Shumadinac?", "Macvansku decu na kolac"... itd). Malo nam je canyon-size razdora, pa jos da syebemo tu crkvu pa da se medjusobno poubijamo oko toga ko kakav akcenat koristi... Katolicka crkva, on the other hand, je jedna zlocinacka institucija koja je direktno odgovorna za smrt desetina miliona ljudi i raznorazne zlocine protiv covecnost i protiv zdravog razuma. Ako zagledas u osnove Hriscanstva videces da crkva kao institucija nije nesto neophodno da bi covek bio hriscanin... Da je vise Hriscana, a manje pravoslavaca i katolika gde bi nam kraj bio
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Pet Avg 28, 2009 9:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Lepljiva udaj se za mene! P.S. Mladje sladje



_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Avg 28, 2009 11:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Mislim da smo bas o tome poceli raspravu, Lorde, samo sto mladi kolega ima preca posla nego da prati teme na kojima pise (iako tvrdi suprotno).


Yeah, yeah... Talk to the hand... Cool


Elem, ne kontam u kom pravcu se krece diskusija... Te pricamo o Bogu, te o veri, te o crkvi, te o Jerrijevoj zenidbi... A i ako nesto kontam, to je i vise nego ocigledan komunistiĆØki Å”kolski sistem... ( lord bi to rekao: jahanje popa anyone ? ) ...Vidite, nama je pop Micko (koji je mene i krstio btw) uzeo za opelo, grubo, 200 DMa (u cenu uracunat drugi pop ( potreban ? ), pet kila ribe (za unucice da se nadje...) i dva kartona kolaca (ne gotivi puno posne...) !), ali, da li to znaci da je Bog ili Crkva ili sta god vec degradirano ? Ja bih rekao ne... Prosto, stvari se ne mogu uopstavati... Iz mog ugla gledanja, ti popovi, uprkos tome sto znaju koliko treba da je sveta njihova duznost, takvim ponasanjem sami sebi "kopaju grob"... I da, zamalo da zaboravim, Micko mi je i veroucitelj... A kad on ima negde lep parastos ( da ne kazem gozbu ), tu je njegova Ʀer`a (inaĆØe profesor srpskog jezika... but, who cares ? )...

P.S.

lord.trax ::
"Macvansku decu na kolac"...


Glasam za ovo...
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2009 3:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Budite realni pa ne mojte da generalizujete stvari i da sve trpate u isti kos.Drugo na stranu to kakva su vasa iskustva sa nadleznim svestenicima,crkva je mnogo bitnija i starija od njih bila je tu mnoge pre njih a bice i mnogo posle.Ako vam se ide u crkvu idite tamo zbog sluzbe i sebe a ne zbog nekog drugog.Kao zadnje i najbitnije za ovaj deo price kad sutra budete otisli *gore* niko nece da vas pita sta je radio vas komsija nego ce svako da odgovara za sebe i svoj zivot i dela.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2009 8:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, ali kako zaobici popove ako si vernik? Ako hoces da se rodis, krstis, slavis, umres, moras da zoves nekoga od njih (cesto i sami dolaze; sad prate sve, te stvari su im najveci izvor prihoda)!

Ja se ne brinem za sebe kad odem gore/dole, znam sta sam radio i radim. A oni??? I pusti te price o starosti crkve... Bilo je religija koje su i duze trajale, pa se sad rekonstruisu sa zapisa... Crkva (bilo koja) samo manipulise narodom. A nasa se mnogo osilila...
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2009 9:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma ne ulazim ja u to da ste vi u pravu ili niste vi te popove znate bolje od mene vi zivite sa njima ja samo kazem da crkva nisu ni Micko,ni Momcilo ,ni Daca niti mene interesuje ko je tamo ja znam zasta sam posla i zasta sam dosla.
I sta si se napovrzo na mene Hani mesto da se obradujes sto me davno nije bilo ti bi samo da se svadjas Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2009 11:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja se jesam obradovao. Ceo dan smo komsa i ja krpili rupu sto sam je probio na plafonu kad sam ripio u vis od srece.

Nego, pusti ti Micka, Momcila i ostalu "to je moj mali porok" ekipu... Naravno da niko ne generalizuje stvar, ali cinjenice su cinjenice. Stariji forumasi (javi se teta Lepa) se verovatno secaju popa koji je krstom otvarao pivo ispred prodavnice...
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2009 12:44 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jbg, valja za nase svestenstvo izmisliti Swiss Army Cross, pa da ljudima pomazu i prakticno.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2009 8:12 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Лично знам Мицка и Момчила, знам да су добри људи. не знам шта очекујете од њих? И Раде Косовац, мој Пејовачки свештеник (премда га не знам лично), ми изгледа професионално.

на мојој скали службеника, заузимају високо место, што би јерри реко одмах до Микијеве секретарице, а високо изнад разних бирократа од шумске секције до школа и здравства.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2009 4:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Da, ali kako zaobici popove ako si vernik? Ako hoces da se rodis, krstis, slavis, umres, moras da zoves nekoga od njih (cesto i sami dolaze; sad prate sve, te stvari su im najveci izvor prihoda)!

Ja se ne brinem za sebe kad odem gore/dole, znam sta sam radio i radim. A oni??? I pusti te price o starosti crkve... Bilo je religija koje su i duze trajale, pa se sad rekonstruisu sa zapisa... Crkva (bilo koja) samo manipulise narodom. A nasa se mnogo osilila...


Opa...ode Hani u rodnu veru... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=UP92jh5IJHA&feature=related
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2009 9:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa, zasto da ne? Wink

Mislim, ne vidim zasto bi mi neko smetao zato sto ima drukcije verovanje od mene. A zasto bi bilo cudno da neko veruje u Peruna ili Dazboga, Vakandu ili Pticu Groma, Tutatisa, Jupitera ili na kraju krajeva i Kroma???

Ako Bog i postoji, mi nikako sa sigurnoscu ne mozemo znati kakav je on. I nikako ne dozvoljavam raznim Dacama, Mickima i Momcilima da me o njemu uce. Narocito sto se ocigledno ne pridrzavaju onoga sto propovedaju.

-Molis se svom bogu?

-Da...

Kako se zove?

-Krom.

_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Sledeci
Strana 41 od 43

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group