Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Obama ili McCain?
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 10:39 am    Naslov: Obama ili McCain? Odgovoriti sa citatom



Interesuje me, ukoliko pratite, vase misljenje o US predsednickoj kampanji.
Oba predsednika se zalazu za prijateljske odnose sa nasom zemljom, no u isto vreme se zalazu za nezavisnost Kosova.
Trenutno stanje glasova postavlja mogucnost prvog nigra predsednika USA-a.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 11:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Obama dobija, ali svi znaju da je pretsednik "najvece svetske demokratije" samo pijun... I say: Cekamo pozitivnu ocenu (za nas pozitivnu) medjunarnodnog suda pravde, zapretimo svima tuzbama koji su Kosovo priznali. Posle toga, se obracamo privremenim kosovskim institucijama da pokrenemo nove pregovore. Ako odbiju, saljemo specijalce da ih pregaze i pobiju ko macice. Do tad, moramo da jurimo sto vise lobija u svetu i da sto vise ulazemo u vojsku... Ovi izbori su prosti opijum za mase... Da se zaokupe glupani necim u zivotu i da se ne daju u ozbiljnije razmisljanje...
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 12:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::
Ako odbiju, saljemo specijalce da ih pregaze i pobiju ko macice.


To je vec diskutabilno; Poznato mi je da smo bolje opremljeni po pitanju artiljerije a, uistinu, imamo jednu od najboljih specijalnih jedinica pri Evropi, no da li je to dovoljno? Koliko znam u poslednjih 8 godina sve sto su siptari radili po pitanju naoruzanja je pravljenje onih bunkera koji imaju oblik kapa koje nose na glavama.
Znam da je, tokom anarhisticke krize u Albaniji 97', turska pripretila Grcima, koji su se spremali da okupiraju jug zemlje, ratom ukoliko samo zgaze na siptarsko tlo, sto se vrlo lako moze ponoviti u nasem scenariju.
Nisam za rat.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 12:19 pm    Naslov: Re: Obama ili McCain? Odgovoriti sa citatom

Tojo ::


Interesuje me, ukoliko pratite, vase misljenje o US predsednickoj kampanji.
Oba predsednika se zalazu za prijateljske odnose sa nasom zemljom, no u isto vreme se zalazu za nezavisnost Kosova.
Trenutno stanje glasova postavlja mogucnost prvog nigra predsednika USA-a.



Pricao sam sa drugom koji se nedavno vratio iz ƈikaga i rekao mi je da je amerika trenutno opsednuta izborima, na televizijama se samo o tome priĆØa sve druge teme su zaobiĆ°ene, zanĆØi mnogo gore nego kod nas. Sve u svemu koji god od ove dvojice dobije izbore srbima se u svetu neƦe popraviti položaj ni za lek, tako da me boli kobaja ko Ʀe dobiti...
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 12:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ipak, nije li to proces biranja vodje najvece svetske ekonomske velesile?
Izgleda da je donedavna depresija zaobisla samo Balkan! Oba kandidata imaju razlicito vidjenje resenja problema.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 1:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
Ipak, nije li to proces biranja vodje najvece svetske ekonomske velesile?


Diskutabilno. Startus Amerike kao finansijske velesile se polako gasi ko pismenost u Albaniji.



Pomenuo sam rat kao poslednje sretstvo. Ako posle te odluke odlucimo da se ponasamo kao sledbenici Natshe Kandic, onda je bolje da Kosovo odma' priznamo i napravimo mesta za jos 100k izbeglica, posto ja nebih ziveo na Kosovu kao nezavnisnoj albanskoj republici.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 2:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Albansko pitanje se jedino ratom moze resiti i sva diplomatska sredstva treba usmeravati u tom pravcu(da niko ne ulece Twisted Evil )
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 3:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ferku sa nama Shipci ne mogu sebi da priuste...
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 4:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
Ipak, nije li to proces biranja vodje najvece svetske ekonomske velesile?


Pa i da jeste, a nije, sta ja tu mogu da ucinim kad ne mogu da glasam, najizvesnije je da ce Obama pobediti na izborima a mi cemo morati da se uklapamo u njegove ideje, planove i programe koji kao sto rekoh nisu pogodni po srbiju kao ni Mekejnovi....
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 7:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::

Diskutabilno. Startus Amerike kao finansijske velesile se polako gasi ko pismenost u Albaniji.


Eh, pa treba imati u vidu trzista kao i kapitalne investitorske pozicije koje Amerikanac drzi sirom sveta.Slom Wall Streeta uslovio najvecu depresiju od "crnog utorka" 29', pa cela istocna azija dozivela je najvecu recesiju u poslednje 3 decenije, a Japan se jos oporavlja... Njemacku da ne spominjem. Evil or Very Mad


Albansko pitanje se jedino ratom moze resiti i sva diplomatska sredstva treba usmeravati u tom pravcu(da niko ne ulece )
@Jerry
Nema sanse da rat prodje bez intervencije. Kao sto napomenuh danas, jebes me ako Turci ne gurnu svoju nosinu u moguc sukob.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 8:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
lord.trax ::

Diskutabilno. Startus Amerike kao finansijske velesile se polako gasi ko pismenost u Albaniji.


Eh, pa treba imati u vidu trzista kao i kapitalne investitorske pozicije koje Amerikanac drzi sirom sveta.Slom Wall Streeta uslovio najvecu depresiju od "crnog utorka" 29', pa cela istocna azija dozivela je najvecu recesiju u poslednje 3 decenije, a Japan se jos oporavlja... Njemacku da ne spominjem. Evil or Very Mad


Albansko pitanje se jedino ratom moze resiti i sva diplomatska sredstva treba usmeravati u tom pravcu(da niko ne ulece )
@Jerry
Nema sanse da rat prodje bez intervencije. Kao sto napomenuh danas, jebes me ako Turci ne gurnu svoju nosinu u moguc sukob.


Ma _ _ te vise Turci. Ako neko bude intervenirao, to ce biti Al Kaida i USA (Usr'o Srbin Amerikanca).
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 9:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mc je ozbiljniji, Obama je iz Klintonove skole , ma nama isti djavo.
Vazno je ucestvovati:))
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 9:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Turska moze imati kljucnu ulogu u buducem sukobu. Kao razlog napominjem da ih ima X miliona u Evropi, svake godine 1 milion vise, a napominjem i njihovo mogucno prikljucivanje EU, sto bi znacilo dalje migracije! Dzihad je na nasem pragu, hocemo li opet braniti Evropu od istoka, kao proteklih 500 godina? Twisted Evil
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 9:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

[quote="lord.trax"]
Tojo ::
posto ja ne bih ziveo na Kosovu kao nezavnisnoj albanskoj republici.


Kosovo je defacto od 99 nezavisna albanska republika, i to ne treba tako da ostane !




Sa kim mi da ratujemo bre !? Vidim, imamo izuzetnu naprednu i razvijenu vojnu industriju... O ljudstvu i da ne govorim (afera "opÅ”tinski vojnik" ili "opƦinska lola" Laughing )... Koga mi lažemo !? Treba nam decenija, dve da mi malo vojno stanemo na noge, da mozemo priustiti sebi rat... Kosovo, Bosna za pocetak, a kasnije, da ce Bog i oslobadjanje ostatka Balkana uz pomoc pravoslavne brace !!! I klasika, da se ceka povoljan medjunarodno-politicki trenutak !!!
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2008 11:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bresnopoljska teritorijalna odbrana moze da zauzme Pristinu! Zapitajte se protiv koga cemo da ratujemo... (svi vi koji u ovo zelite da ubrojite americke nosace aviona i ultramoderne tenkove, bolje me ne citirajte)
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group