Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Bezobrazluk...
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 3:24 pm    Naslov: Bezobrazluk... Odgovoriti sa citatom

Danas sam isao u Manastir Veluce (kao i svake godine). Ono sto sam zateko me je u najmanju ruku zgranulo... Mislim, svake godine se to desava, ali me je ove posebno uznemirilo. Kalashture na ogromne zvucnike pustaju "Necu u jugicu" i "Glavobolja od vina" i dodaju masne komentare... Mislim jbg, jel to srednjevekovni manastir ili javna kuca? Nije im dosta sto su time napunuli 90% seljackih radija, pa oce i to da blate? Drugo, niko iz crkve se nije obratio obojenima da smanje ili iskljuce muziku, vec su nastavili... Svaka pesma je bila masnija od prethodne... Neki kazu da je normalno da se pusti ono sto narod voli... Falio je samo narko diler, jer su devojke bile ubucene kao za diskoteku, a ne za crkvu jbg... Postuju crkvu koliko i panj, a kad zaprpi svi smo mi dobri hriscani... Ova nova generacija ce dovesti nasu civilizaciju do kobnog kraja, pre svega abortusom, a i retardiranim ponasanjem, a da ne govorim o antisrpstvu medju srbima... Sramota bre!
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 4:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije to nista novo i nemoj da te cudi.NJihovi ocevi i majke su ziveli u nekom drugom vremenu tako da nemaju osnovnu versku kulturu.Kad je postalo moderno da se ide u crkvu ucili su kampanjski od losih ucitelja.Mene strasno nerviraju takve stvari ali to je nasa realnost.Nosenje krstova izmedju golih sisa,svakog Bozica rulja koja se otima za badnjak,nakarminisanim ustima ljube ikonu ,slave slavu u kafani...Sve je to lice jedne kvazikulture i pomodarstva.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 5:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da je sramota-jeste.
Gledam ove nase ovde...Ko sto kaze Marijeta,idu samo od Bozica do Bozica i to kad odu ne mogu da se izpozdravljaju i ispricaju sa svima kao da preko cele godine nigde nikog ne vidjaju.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 5:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kazu da na mladima svet ostaje... Ovaj svet ce se srusiti... Ne smem ni da pomislim kakva ce biti generacija koju ce vaspitati ovi novi... Na kraju ce svi da se sloze zemlju da prodaju, kome treba Srbija?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 6:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda si ipak generalizovao omladinu. Stanje je takvo da ce takve bagre uvek biti, i to se, nazalost, ne moze sada promeniti. Nego, koje su godiste bili, otprilike?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 7:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ljudi, ljudi... Pa kampovao sam u VeluƦu 27. na 28. ... Dakle, Sodoma i Gomora ispred manastirskih vrata... Dno dna... Onako nizak i mizaran stepen civilizovanosti nisam ocekivao... Dakle, ne svi...To jest, ne sva omladina, ali apsolutna vecina od, aproksimativno, 98% ... Ono je tamo tiha jeza... Mislim, slusao sam ja price od ranije... Kao imas da nadjes ribe za jednu noc dza bu... Ali ako se devojka(!?), ne, devojcica od 13 godina moze definisati kao riba, kao razumno zensko, onda smo mi stvarno nacija za posmatranje... Ta deca su isla od satora do satora, pitala jel ima neko kola da se vozimo, izrazavale zelju da se setamo "malo do RiĆ°evÅ”tice" ... To je neverovatno zlo... Å ejtan u nama jbt... Mislim, da tamo nije bila ta devojka, to jest, samo njeno prisustvo, razlog zbog kog sam i otisao na sabor, verovatno bih i sam zavrsio po nekim kamionetima "moje brace i ortaka" iz Pajsaka... Devojcice se tako vode, tako ponasaju, da je bilo potrebno samo da joj kazes sta ti treba, koja usluga... Dakle, samo direktno. Ako pocnes da nesto da okolises ispadas odmah ! Cak i da zanemarimo prisustvo jednog hrama u blizini, ako je to moguce, ja ne mogu da razumem u kakve zene one izrastaju... Kako ce one njhove cerke da vaspitavaju... Dal ce da imaju trunku materinstva u sebi, a da ne govorim o nacionalnoj i verskoj svesti ili sta vec ! Cim je pala prva noc, pod bljestavo osvetljenim hramom, krenule su prva guranja, povracanja, tuce, polujavni sex itd itd...

Majko naŔa, gde li smo krenuli !?
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 7:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Veliki broj Srba se Å”to zbog svoje gluposti, Å”to iz straha udaljio od pravoslavlja za onih 50 godina komunizma. Ne treba ih osudjivati zbog toga! Na sveÅ”tenstvu je da vrati ljude veri, ali ne tako Å”to Ʀe svoje vernike obilaziti iskljuĆØivo kada treba da se sveti vodica pred slavu, vrÅ”i opelo....(ĆØitaj uzmu pare van cenovnika), ne tako Å”to Ʀe imati svoje firme koje ne podležu zakonima države i ne tako Å”to Ʀe u Å”kolama biti uvedena veronauka.
Koliko ja znam sveÅ”tena lica su Å”kolovani ljudi, koji osim Å”to na fakultetu uĆØe o pravoslavlju valjda uĆØe i to kako ljude vratiti veri tj. vratiti ljudima veru u SPC.
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 7:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaki covek je vernik za sebe, tako da se ne moze takav stav opravdati godinama komunizma. Svi ljudi koje znam su vaspitali svoju decu da budu pravoslavni hriscani, ali ih je drustvo ucinilo monstrumima... Cinjenica je da ljudi ne znaju dovoljno o svojoj veri... Mnogo ljudi ne zna sta je Sveta Trojica (misle da je to ime neke svetice Confused )... Sto se tice nedostatka morala u drustvu, nije kriv sam nedostatak vere... Recimo, poznajem neke ljude iz Danske koji su ateisti, ali to ne znaci da su skloni svim tim nemoralnim stvarima, naprotiv! Kad su bili u nekoj seljoteci u KSH, svi su posle 5 minuta izasli napolje i seli na trotoar... Vecina je na to gledala kao na najgori momenat posete Krusevcu (Srbiji)... Drustvo je kod nas poptpuno fucked up, a niko ne zeli da obraca paznju na to... Izgovor je: Deca su deca...
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2008 7:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::
Deca su deca...


Znas, mladost-ludost... Sve ima svoje vreme... Ce ih prodje...
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
BronX
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 03 Jun 2007
Poruke: 605

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2008 3:34 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bruka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Embarassed
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2008 8:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
lord.trax ::
Deca su deca...


Znas, mladost-ludost... Sve ima svoje vreme... Ce ih prodje...





Ma takvo ponasanje vodi u jos vecu ludost... Nove, opasne stvari izlaze iz tabua i postaju svakodnevne stvari, kao sto je recimo nekad (pre 10ak godina) iz tabuda izasla marihuana, danas se to isto desava sa kokainom... Pitanje je: gde je kraj svemu tome?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2008 10:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lepo je Ŕto se posle mesec dana ponovo piŔe o kulturi, filozofiji...


Citat:
Na sveÅ”tenstvu je da vrati ljude veri, ali ne tako Å”to Ʀe svoje vernike obilaziti iskljuĆØivo kada treba da se sveti vodica pred slavu, vrÅ”i opelo....(ĆØitaj uzmu pare van cenovnika)


lep jedan simbol ima gde dve zmije jedu jedna drugu u zaĆØaranom krugu (ko voli hemiju setiƦe se nekih cikliĆØnih jedinjenja). ali to je taĆØno ono Å”to se nama deÅ”ava. sveÅ”tenstvo potiĆØe iz naroda i nije niÅ”ta bolje od naroda. slepci vode slepe.
nama je potrebno ĆØudo. zato se pod hitno bacimo na molitvu.

VeluƦe je izuzetan manastir. tajanstven kao ĆØitava Moravska Å”kola koja od njega poĆØinje. piÅ”ite o tome. pustite narodnjake.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2008 11:02 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda su satanisti?!
A vi svi ovde prodajete neku laznu finocu,mi srbi mi ovo mi ono,mi vernici...ne glumite ovde na forumu jer sve sto pricate je smesno,jer se i vi tako ponasate...
_________________
"One, two, Freddyā€™s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.ā€
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2008 11:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Eeeeee, ne... Ne ponasam se tako...
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2008 12:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja se ne ponasam tako i nemam razloga da glumim laznu finocu.Slozila bih se sa tim da i svestenstvo potice iz naroda tako da onaj ko ceka da nesto nauci o veri kad dodje pop da mu sveti vodicu za slavu nece mnogo da nauci.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group