Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Podsticanje nataliteta
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
anita.rad
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 25 Jan 2008
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2008 4:19 pm    Naslov: Podsticanje nataliteta Odgovoriti sa citatom

Sta mislite,da li novcane nagrade mogu da uticu na podizanje nataliteta?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2008 4:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definitivno. Sigurno da mogu da pomognu kada se ljudi dvoume "da li jos jedno?" Fina tema.....
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
anita.rad
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 25 Jan 2008
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2008 6:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dodatak za prvo dete iznosi 20.000 dinara,za drugo 76.980 i deli se na 24 rate.Drzava je za trece dete izdvojila 138.560 dinara,s tim sto se isplacuje pune dve godine.Dodatak za cetvrto dete iznosi 184.740...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2008 7:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sto kaze jeri, tema je super.
verujem da tim ciframa mogu da podstaknu donosenje odluke za jos jednog clana porodice. mislim, ako se neko dvoumi za to zbog finansija. to je skromna pomoc, ali znacajna.
u ostalom, parovi koji zaista zele da imaju decu, potrudice se i da im obezbede ono sto je neophodno, a ova 'donacija' je plusic. fino.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2008 11:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koliko se ja seƦam, žene su na porodiljskom odsustvu do skoro primale 65% od LD i mislim da je to u skorije vreme poveƦano na 100%.

Zaista bi bilo dobro da skinu porez za deĆØije proizvode, ali sam negde sluÅ”ala ministra CvetkoviƦa ( finansije ) koji to kategoriĆØki odbija.

Takodje bi bilo dobro da recimo žene dobijaju po koju godinu staža za svako dete. Sada to važi samo za treƦe dete, upisuju se 2 godine staža.

I na kraju: ako od državne pomoƦi zavisi koliko Ʀete imati dece tj. ako tako razmiÅ”ljate, verovatno Ʀete ostati bez potomstva.
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2008 11:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da ne mogu da uticu.Novac mozes da potrosis za mesec dana i sta onda.
Onaj ko zeli decu,imace ih bez obzira na finansijsku situaciju.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2008 12:42 am    Naslov: Re: Podsticanje nataliteta Odgovoriti sa citatom

anita.rad ::
Sta mislite,da li novcane nagrade mogu da uticu na podizanje nataliteta?


Zabrana "abortusa od sile" (250000 nicim izazvanih abortusa u 2007), poboljsavanje zivotnog standarda, uvodjenje decijih dodataka od prvog deteta i uvodjenje takse za parove koji mogu da imaju decu a imaju jedno ili nemaju ni jedno. Ovo je dovoljno za pocetak...
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2008 2:22 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno da donacije, bilo kolike da su, mogu da uticu na odluku roditelja da imaju jos jedno dete. Jeste da to mozda i nisu neke pare, ali je ipak pomoc. Ljudima znaci i toliko. Mada, neko je vec rekao, ako zele petoro dece, imace petoro dece.

Mislim da je takodje bitna prica. Moramo poceti da edukujemo mlade ljude, ljude uopste, o znacaju nataliteta. Ljudi su culi za podatke, ali nisu svesni sta to tacno znaci.

Mislim, pogledajte samo ove silne klipove koji kruze medju mladima (previse mladima)!!! Strasno! Zar je to najbitnije? Sex? Uzitak? Izvinite, ali moram da kazem - yebanje??? Je li to najbitnije???

Mora se pomoci tim mladim ljudima da shvate u kakvoj se situaciji nalaze.
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2008 8:10 am    Naslov: Re: Podsticanje nataliteta Odgovoriti sa citatom

Legolas ::
250000 nicim izazvanih abortusa u 2007

Znam za tu cifru ali je pisalo i da su 90% slucajeva bile vec udate zene koje nisu zelele jos jedno....tako da....ne kudimo omladinu Wink

Hvala bogu Blive da se ti i ja slozimo na nekoj ozbiljnoj temi. Nije to nikakva cifra u principu ali svaka pomoc je dobrodosla kada je to u pitanju. Mislim da je u velikoj vecini slucajeva razlog novac i kada bi malo povecali cifru verujem da bi to prevagnulo. Recimo tih 180.000 se isplacuje u ratama dve godine ali niko ne moze da kaze da mu tih 7.500 mesecno ne znace nista. Normalno je da moras da sljakas muski ali ne mozes da ocekujes od drzave da ti pokrije 100% rashoda.
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2008 1:20 pm    Naslov: Re: Podsticanje nataliteta Odgovoriti sa citatom

Jerinenstadt ::
Legolas ::
250000 nicim izazvanih abortusa u 2007

Znam za tu cifru ali je pisalo i da su 90% slucajeva bile vec udate zene koje nisu zelele jos jedno....tako da....ne kudimo omladinu Wink
.


Pa dobro, ali ima i medju tim parovima onih koji imaju ispod 3 deteta. Kada bi se uvela taksa na parove koji mogu da imaju vise dece a izabrali su da imaju jedno, dva ili nijedno to bi podstaklo mnoge da rese da imaju vise dece. U Srbiji godisnje umire po jedan grad, da nije bilo gore pomenutih 250000 abortusa Srbija bi cak bila u natalitetu
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2008 3:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mladi parovi se moraju podstaci gomilom mera! Takodje, mora se probuditi nacionalna svest, ali na pravi nacin. Mora se kenjati preko nacionalnih frekvencija nonstop.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2008 7:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::
Takodje, mora se probuditi nacionalna svest, ali na pravi nacin. Mora se kenjati preko nacionalnih frekvencija nonstop.

To ja pricam ljudima da je najvaznije da se uradi u ovoj zemlji. Dakle Srbin kapira samo ono sa TV-a. Ako mogu da naprze naciju da 90% ljudi gleda tenis mogu i da vrate SRBSTVO u ove prazne duse koje setaju ulicama!
(mada ocekuj da ce se nesto slicno verovatno dogoditi)
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2008 2:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jerinenstadt ::
lord.trax ::
Takodje, mora se probuditi nacionalna svest, ali na pravi nacin. Mora se kenjati preko nacionalnih frekvencija nonstop.

To ja pricam ljudima da je najvaznije da se uradi u ovoj zemlji. Dakle Srbin kapira samo ono sa TV-a. Ako mogu da naprze naciju da 90% ljudi gleda tenis mogu i da vrate SRBSTVO u ove prazne duse koje setaju ulicama!
(mada ocekuj da ce se nesto slicno verovatno dogoditi)




Kazem da treba Srpstvo probuditi na pravi nacin, a ne "Ja srbin, ja kristijan, ja arkan". Treba ljudi da budu nacionalno svesni, a da ne izlape.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2008 8:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja mislim... da je nacin zivota doveo do ovog. Mi nismo jedini koji imaju problem. Dok nije bilo struje, sta mislitre, sta se radilo posle 7 sati u krevetu? Citale se knjige? Pa sta fali da smanjimo malo populaciju? Ova planeta ne moze da podnese ovaj broj ljudi. Neka nas ima manje a da imamo bolji kvalitet zivota.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2008 8:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pacovdlak ::
Ja mislim... da je nacin zivota doveo do ovog. Mi nismo jedini koji imaju problem. Dok nije bilo struje, sta mislitre, sta se radilo posle 7 sati u krevetu? Citale se knjige? Pa sta fali da smanjimo malo populaciju? Ova planeta ne moze da podnese ovaj broj ljudi. Neka nas ima manje a da imamo bolji kvalitet zivota.


Ma nek smanjuju Kinezi i Indusi, ja Ʀu deset da imam samo ako to finansijski mogu da izdržim! Cool
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group