Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Narkomanija u skolama
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 12:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja samo kazem sta bi se u nasoj zemlji desilo.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 1:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Coa Smor ::

Trava je podjednako opasna kao, Ŕtajaznam, heroin


Coa Smor ::

Dalje, cigarete su Ŕtetnije po organizam negoli trava, pa ipak su svuda oko nas.



Matematicki gledano cigare su stetnije od heroina Idea

_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 1:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pandora ::
vidim da imamo strucnjaka po pitanju narkomanije.Dalke,ako dete pocne da mi se drogira neka ga,samo da nije na bensedinima.Ocigledno poznajes deciju psihologiju,pa mozes sa sigurnoscu da tvrdis,koji ce to trenutak da bude presudan da neko krene stranputicom...svakako da je tesko raspravljati o ovako kompleksnom pitanju.


Sačuvajbožene, nego kapiram da je verovatnije da bude na bensendinima nego na drogama, lakše nabaviti, a ako se ne varam i povoljnije, dakle zanimljivo da se potencira problem droge a ne dece koja su tako pogubljena da ne znaju šta će sa sobom i iživljavaju se nad sobom, u svakom smislu i nemaju tri pozitivna uzora oko sebe Smile I nisam ekspert za narkomaniju, nije mi to zanimljivo.

Nego nezrelo mi je toliko paranoisanje oko droge kad se deca vrlo efikasno _ _ i bez da vide drogu u životu, that's all Wink Mislim droga jeste tu vrhunac, ali mnogo pre treba reagovati i primetiti da postoji problem. Smatram da, u korenu, sve ipak polazi iz kuće, that's all. Ukoliko osoba radi nešto sa sobom, što je ispunjava, ako je zadovoljna sobom i tako dalje, ne vidim kako bi postala narkoman, pa ma kolko dilera i pajdomana bilo oko njega Smile A to je nešto što prvo uz roditelje treba da nauči, postigne i ostvari.



A Joca je pomenuo pedere al dobro, bože moj sve su to samo aproksimacije, ne? Razz
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 2:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Its YOle, prease...

A moje pominjanje pedera dovodi u vezu sa narkomanijom sto bi ozakonjivanje trave i sl, kao i homoseksualnosti slalo svima, a narocito deci, poruku da je to sve okej i onako, zasto da ne. Poenta je da droge izazivaju fizicku zavisnost. Ti ne mozes da naviknes ili da naucis nekoga da prestane kada mu je dosta. Vecina danasnje mladezi koja koristi gorepomenute kombinacije alkohola i bensedina ili cega vec ne uzima to zato sto je uzeto jednom pa je navucena osoba. Droga vodi u potpuno drugom smeru. Sa vecine narkotika prakticno ne mozes da se skines 'sam' nego samo uzimas jos vise i vise. Na kraju ljudi zanemaruju sve zato sto im droga postaje ona jedina svetla tacka koja je bitna u zivotu. Alkohol i cigarete mogu to da urade coveku ali samo u ekstremnim slucajevima preteranog i redovnog uzimanjima.

Droga, kao takva, unistava cele porodice neilosrdnom efikasnoscu i ja samtram da bilo koga ko je svesno i voljno distribuira treba kazniti najtezim ozakonjenim merama. Sto se tice ovisnika, njih bi trebalo podvrgavati obaveznom bolnickom i psihijatrisjkom lecenju.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 4:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Joca ::
prease...


Ama morao si?

-On topic-

Lepo je to sto vi ljudi ovde lecite vase frustracije proseravajuci se o mrtvim temama, ali bilo bi lepo da jednom nesto uradite povodom toga...

takodje, nebi diler dolazio u skolu da ga deca ne traze.

Takodje, odma se vidi ko ima iskustva sa drogom/narkomanima, ko nema iskustva sa drogom/narkomanima i ko uopste nema iskustva sa ovom temom u ovom thread'u.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 5:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kAD BI SE LUPANJE PLACALO TI BI SIGURNO BIO VRLO BOGAT COVEK.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 5:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

natasa vujovic ::
kAD BI SE LUPANJE PLACALO TI BI SIGURNO BIO VRLO BOGAT COVEK.


Jeli ko te _ _ da je prvo malo slovo?

Edit: Budi musko, pisi sve veliko sledeci put.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 6:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Drago mi je sto nemas primedbu na konstataciju nego samo na pravopis.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 7:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

natasa vujovic ::
Drago mi je sto nemas primedbu na konstataciju nego samo na pravopis.


Nije kao da mora ista da kazem.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 10:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
cigarete su Ŕtetnije po organizam negoli trava


Je l' ovo nauĆØno dokazano?
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2008 8:50 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Al ste pričljivi Smile

@YOle Rekao sam legalizacija trave, ne legalizacija droge uopšte. Trava, za razliku od cigara i alkohola, ne izaziva fizičku zavisnost Wink A diskusija je i ovako otišla preširoko da bismo sad i pominjali homoseksualnost, koja i dalje nema nikakve uzročno-posledične veze sa narkomanijom uopšte Smile

@Innu trebalo bi da sam rekao nešto tipa "čini mi se" uz to => nisam siguran, nek me neko dopuni/ispravi. Al evo sad malo guglam, da nadoknadim hm...štetne supstance u marihuani su slične onima koje su kod cigareta, međutim čini se da je kancerogeni efekat manji (uprkos prisustvu valjda istih kancerogenih supstanci, moguće zbog uticaja THC-a ili tako nešto)...takođe, negativni efekti se mogu značajno umanjiti ukoliko se ne konzumira pušenjem već na druge načine...

Još jedna razlika je što dim od cigara utiče na manje, periferne delove pluća, a marihuana na veće, centralne...zbog ovoga neki teoretišu da trava ne izaziva (šta je emphysema?). Naravno u celoj priči je puno prepucavanja i osporavanja, a i same eksperimente je teško sprovesti jer ljudi uglavnom koriste i cigare i travu i tako to...dakle ukratko, biće da si u pravu - teško da je bilo šta tu naučno dokazano Mr. Green

Mada legalizacija i njene stranputice zapravo nisu predmet rasprave Smile

Back to YOle Very Happy
Droga ne uništava porodice, članovi porodica uništavaju porodice. Nuspojave toga su nasilje u porodicama, narkomanija, alkoholizam, slušanje granda, i ko zna šta sve još Smile Ali vi i dalje svi pričate o drogama umesto o ljudima koji ih koriste/ne koriste. Da budem alegoričniji: brinete o simptomima umesto o bolesti. Pitanje: Zašto se ljudi drogiraju?
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2008 9:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Odgovor na tvoje pitanje: Zato sto su dokoni, glupi, previse samouvereni (jaci sam ja od toga, necu se navuci) i, najbitnije, zato sto imaju pristup drogama.

dalje,

1. Nemoj molim te da mi ulazis u diskusije tipa 'guns don't kill people, people kill people'. Da nema droge ljudi ne bi zapadali i krize i unistavali svoje familije.

2. Ti se ne boris za legalizaiju svih droga, samo marihuane ali moj argument sa homoseksualnoscu sluzi da pokaze da popustanje tako nekim stvarima samo vodi na gore.

3. Emphysema, iliti emfizem je oboljene pluca koje se javlja kod pusaca. Usled udisanja velike kolicine dima dolazi do slepljivanja i propadanja izvesnog broj plucnih alveola, rezultujuci trajnim umanjenjem plucnog kapaciteta. (Ne, to nisam procitao na vikipediji nego sam radio nekada davno neki referat na temu pusenja pa znam)

4. Pretpostavljam da bi najbolje resenje bilo uvodjenje intenzivnijih informativnih programa u skoli i alternativnih, zdravijih, aktivnosti, paralelno sa streljanjem svih dilera na licu mesta po kratkom postupku.

P.S.

El si to sam smislio da marihuana ne izaziva zavisnost pa se zavaravas ili ti je to neki hipik prodao pricu?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2008 10:07 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rekao sam fizičku zavisnost, i to piše gde hoćeš da ne izaziva Wink

Citat:
Tolerance and Dependence

Marijuana use can lead to abuse, tolerance and dependence. After long term use, withdrawal symptoms can develop if the marijuana usage is stopped suddenly Generally the withdrawal symptoms are mild and may include nausea, tremor, sweating, weight loss, insomnia, agitation and irritability.


Citat:
In fact, researchers are looking into using marijuana to help crack addicts to quit. There are 40 million people in this country (U.S.) who have smoked marijuana for a period of their lives -- why aren't there tens of millions of heroin users, then? In Amsterdam, both marijuana use and heroin use went *down* after marijuana was decriminalized -- even though there was a short rise in cannabis use right after decriminalization. Unlike addictive drugs, marijuana causes almost no tolerance. Some people even report a reverse tolerance. That is, the longer they have used the less marijuana they need to get `high.' So users of marijuana do not usually get bored and `look for something more powerful'. If anything, marijuana keeps people from doing harder drugs.


I nisam neki aktivni borac za legalizaciju, samo ne vidim problem u tome Razz

read more here:
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_faq1.shtml#3-10
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_faq1.shtml#3-17


Ali opet, nije to tema Smile
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2008 12:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bob Marley je umro od raka pluca Confused
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2008 10:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa legalizacijom ili bez,onaj ko pusi travu pusice je i dalje i skrivace se a roditelji nikad ne provale.Strasno je ako sa trave predju na smrkanje i iglu i mislim da vise paznje treba tome posvetiti.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 7 od 10

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group