Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Narkomanija u skolama
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Sub Jun 21, 2008 12:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

drOcultis ::
Problem narkomanije se moze vrlo lako resiti-proterati prodavce narkotika i zatvoriti lokale u kojima se oni prodaju.Policija zna ko su narko bosovi kod nas,pa i policajac ubica Maric je bio jedan od njih.A prave se blesavi,kao nemaju dokaza.I u Banji nemaju dokaza pa banjcani dolaza u TS da se drogiraju a ne smeju to da rade u Banji jer bi dobili "packe".


To je problem ove države, Å”to policajci umesto da jure dilere, oni rade zajedno sa njima. Nije samo gore pomenuti diler, to se radi i na mnogo viÅ”im nivoima. Lepo kažeÅ”: problem se može lako reÅ”iti kad bi bilo volje. Ali oni to izgleda neƦe da reÅ”e. Velike se pare vrte u tom poslu.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2008 9:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tja, opet je problem ja mislim u okruženju više nego u slobodnim dilerima. Ono, mora se naći način da se deca motivišu da rade produktivnije, interesantnije, kreativnije i štajaznam stvari u životu, da se nađe način da budu zadovoljna sobom, ispunjena, pa drogu neće ni tražiti Smile Osim ako im kao uzora budete servirali Mladenovića Razz Zezanje Mr. Green

Ali on the real, mislim da u celom tom problemu ne treba toliko razmatrati dostupnost droge nego razloge iz kojih je tražena Wink Naročito ako brinemo za svoju decu & prijatelje u tom smislu Smile




I da, valjalo bi legalizovati travu. Embarassed
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2008 3:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne moze drustvo nikog da upropasti ako ga kuci dobro vaspitas.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 6:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Coa Smor ::
I da, valjalo bi legalizovati travu. Embarassed


MisliŔ da je to reŔenje?
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 7:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako su televizija, internet, alkohol i cigare legalni, nema opravdanja da trava ne bude, pošto kapiram da su svi štetniji (a verovatno i adiktivniji) po čoveka negoli trava.

Osim toga, tako bi se izbegla ona bapska priča da se od trave počinje jer ne bi bila direktno vezana za teže narkotike.

Ono, ne mislim da je to rešenje svih naših problema sa ne znam čim, al jesam za legalizaciju Smile
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 7:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislim da bi u Srbiji bilo mnogo vise narkomana kada bi se trava legalizovala.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 7:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Apsolutno se slazem. Te stvari ne mogu da se ignorisu jer su vrlo opasne i realne. Kada bismo legalizovali travu u roku od nekih 50tak godina bismo ziveli u svetu punom pedera i narkomana. Nije odgovor reci, 'zasto ne legalizovati, ja je ionako ne uzimam, niti verujem da bih je uzimao cak i kad se legalizuje, pa mi je svejedno sta drugi rade'.

Da ne pominjemo da trava nikada nece biti legalizovana bas zbog korupcije koja vlada u ovoj zemlji. Dilerima i mafiji se ne isplati da im drzava postane konkurencija, to bi ih primoralo da spustaju cene ili da pribegavaju nekim drugim nasilinim merama kontrole konkurencije.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 9:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne treba da je legalizuju nega da javno lincuju one sto konzumiraju.A da ne pricam sta treba da se radi dilerima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 9:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne treba da je legalizuju nega da javno lincuju one sto konzumiraju.A da ne pricam sta treba da se radi dilerima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 9:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne treba da je legalizuju nega da javno lincuju one sto konzumiraju.A da ne pricam sta treba da se radi dilerima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
pandora
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 25 Maj 2008
Poruke: 898

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2008 11:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobro,ne moras 3 puta da ponavljas,samo....tesko da je lincovanje vaspitna mera nekome kome mozak ne registruje sta je to zakon,sta je dozvoljeno a sta ne...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 4:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ajmo sad

Da ne ulazimo u diskusije o homofobiji, ali šta pederi imaju sa travom?

Onda jel stvarno niste svesni koliko je npr bensendin, ovaj, popularan među sredovečnim gospođama, a u kombinaciji sa pivom i koječim i među sredjnoškolcima? I da je to formalno legalno.

Dalje, cigarete su štetnije po organizam negoli trava, pa ipak su svuda oko nas.

Alkohol, koji je takođe legalan, (zapravo posledice ponašanja pijanih individua koje ne umeju da se ponašaju) je sigurno sigurno sigurno mnogo veći sociološki problem i mnogo destruktivniji po okruženje (a verovatno i osobu) nego trava, primeri su svuda oko vas.






No, lepo je videti da ste vi svi strejt (i u smislu polne orijentacije i naročito u smislu konzumiranja supstanci), da možete normalno i argumentovano razgovarati o svemu, da ste svesni da namirisati travu ne garantuje overdouz u roku od dva meseca i da ne predlažete linčovanje osoba koje rade nešto drugačije od vas, a o čemu zapravo nemate nikakvog pojma.
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 5:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I da li mislite da je reakcija normalnog deteta kad u školskom dvorištu nađe špric "Uuuu šta li će da se desi ako se ubodem?"

I da razgovor sa narkomanom neizbežno dovodi do toga da i druga osoba počne da se drogira?

A da li mislite da je trava podjednako opasna kao, štajaznam, heroin?







Ponovo kažem, nije problem u dilerima i tome što postoji droga, problem je u onom što tera decu da se drogiraju, a to nije uslovljeno samo dostupnošću droge. A roditelji među vama objektivno više treba da se plaše alkohola i bensendina nego trave i heroina, i ako mislite da ste naučili decu da ne piju više nego što im prija, ne vidim zašto bi se bojali droge. A ako niste, ništa vam neće pomoći ni da dileri zaista nestanu.
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 9:56 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kakvi sad pederi ko ih je pominjao?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
pandora
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 25 Maj 2008
Poruke: 898

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2008 10:57 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

vidim da imamo strucnjaka po pitanju narkomanije.Dalke,ako dete pocne da mi se drogira neka ga,samo da nije na bensedinima.Ocigledno poznajes deciju psihologiju,pa mozes sa sigurnoscu da tvrdis,koji ce to trenutak da bude presudan da neko krene stranputicom...svakako da je tesko raspravljati o ovako kompleksnom pitanju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 6 od 10

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group