Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Knjige-preporuka
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 1:18 pm    Naslov: Knjige-preporuka Odgovoriti sa citatom

Evo jedne teme gde bi mogli da raspravljamo o knjigama na temu filozofije, religije i istorije.

Ovih dana citam Atilu od Dzona Mena. Jako dobra knjiga.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 1:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Super, bas sam danas razmisljala o tome da treba da se otvori tema o knjigama.

Ja upravo citam Paklenu Pomorandzu, toliko sam puta gledala film i lepo odem i kupim knjigu.

Super je bukvalno je jedem...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jedna od mojih omiljenjih knjiga je "Car" Risarda Kapuscinskog. To je biografija Hajla Selasija, napisana na vrlo interesantan nacin.
_________________
be, was/were, been


Poslednji izmenio Genie dana Èet Okt 11, 2007 3:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ispada da se dosta èita i na ovom forumu. kad rumenige èita i politikin zabavnik kao akciono štivo!

a jel gledao neko film ,,mlad i zdrav kao ruža,, sa draganom nikoliæem (pre neko veèe rts2) iz 1971. jako lièi na paklenu pomorandžu. iz koje je godine film a iz koje knjiga (prvo izdanje) paklena pomorandža, interesuje me da li je moglo da ima uticaja na naš film?
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
ispada da se dosta èita i na ovom forumu. kad rumenige èita i politikin zabavnik kao akciono štivo!


Sta ima lose u "Zabavniku"? Cool

Citat:
a jel gledao neko film ,,mlad i zdrav kao ruža,, sa draganom nikoliæem (pre neko veèe rts2) iz 1971. jako lièi na paklenu pomorandžu. iz koje je godine film a iz koje knjiga (prvo izdanje) paklena pomorandža, interesuje me da li je moglo da ima uticaja na naš film?


Video sam najavu, ali nisam mogao da odgledam jer me je gazdarica davila nekim politickim temama i receptima. Jel vredi?
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
ispada da se dosta èita i na ovom forumu. kad rumenige èita i politikin zabavnik kao akciono štivo!

a jel gledao neko film ,,mlad i zdrav kao ruža,, sa draganom nikoliæem (pre neko veèe rts2) iz 1971. jako lièi na paklenu pomorandžu. iz koje je godine film a iz koje knjiga (prvo izdanje) paklena pomorandža, interesuje me da li je moglo da ima uticaja na naš film?


Priznat kao jedan od književnih genija svoga doba, Entoni Bardžis je umro 1993. godine ostavivši za sobom 32 romana meðu kojima se posebno istièe futuristièka vizija Paklena pomorandža objavljena 1963. godine koja stoji rame uz rame sa Orvelovom 1984 i Hakslijevim Vrlim novim svetom.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ANTHONY BURGESS Paklena naranèa
NASLOV IZVORNIKA
A Clockvvork Orange
Copyright © 1962 by Anthony Burgess
Kada je Anthonv Burgess (roðen 1917. u Manchesteru) svakako jedno od najveæih imena suvremene engleske književnosti i vrstan romanopisac i esejist, on svoju slavu uglavnom duguje delu koje je upravo pred vama - Paklenoj naranèi (ili, ispravnije, Naranèi na navijanje).
Paradoksalno je da je delo, preko kojeg se Burgess proèuo, najveæu pozornost privuklo u nepotpunom obliku. Naime, kada je èuveni redatelj Stanlev Kubrick na filmsko platno prenio svoju viziju Burgessovog antiutopijskog romana, on je to uèinio prema amerièkom izdanju, koje je jedino svjetsko izdanje (pored bivšejugoslavenskog BIGZ-ovog, u biblioteci FEST-romani, prijevod Z. Živkoviæ) bez posljednjeg poglavlja.
Mladi i još neafirmirani pisac A. Burgess je 1961., u pregovorima sa svojim amerièkim izdavaèem, nerado pristao na izdavaèev prijedlog da se posljednje, dvadeset i prvo, poglavlje izbaci iz amerièkog izdanja. Time je od zaokruženog romana, u kojem protagonist proživljava burne dogaðaje i na kraju biva promijenjen, odrasta, napravljena neka vrsta bajke prepune eksplicitnog nasilja, nepotpun ali gorak komentar otuðenja u suvremenom svijetu - koji je upravo u tom obliku podigao najviše prašine. Kubrickov film, snimljen deset godina kasnije, izazvao je burne reakcije i uveo izraz "ultranasilje" u svakodnevnu uporabu. Bio je megahit u kino-dvoranama i kandidat za èetiri Oskara (u kategorijama najboljeg filma, režije, montaže i adaptiranog scenarija; u sve èetiri kategorije izgubio je od Francuske veze Williama Friedkina). Bio je to jedan od prvih filmova koji su se, nakon pada zloglasne hollywood-ske cenzure, Havesovog koda, usudili izravno prikazati fizièko nasilje.

To je to, imam neku nepotpunu elektronsku verziju na Hrvatskom pa ako te interesuje mogu ti je poslati. Nije bas najrazumljivija jer ontam da je Dalmatinski.

Uostalom imam 300 knjiga u elektronskom obliku. Pa eto ako nekom nesto treba nek se javi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da nemas nesto od Bukowskog?
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 3:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bila sam sigurna da ima jedna od Bukovskog. Ali ne mogu da je nadjem. Trenutno sam na poslu pa cu pogledati kod kuce da li je ima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 5:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Od Henrija Kinaskog imaš dosta toga u našoj maloj biblioteci. preporuka.

film je u najmanju ruku èudan za vreme u kome je snimljen. valjda je zato i bio zabranjen. mnogo nasilja, golotinje (lep neki narod), droze...
inaèe, ton je užasan, radnja filma je u drugom planu, izgleda mi kao da je sniman u nekom opasnom delirijumu.
na kraju filma dragan kaže : ''ja sam vaša buduænost''

zahvaljujem se na objašnjenju za clocwork orange, inaèe film je iz iste godine (1971) kad i naš ''mlad i zdrav...''

i ja imam dosta e-knjiga, koje su uglavnom postavljene na srbija hubu, ako nekog nešto interesuje tu sam.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
slimecough
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 25 Jul 2007
Poruke: 302

PorukaPoslao: Èet Okt 11, 2007 10:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

imala sam priliku pre nekog vremena procitati razne deklaracije o pravima coveka, americku deklaraciju nezavisnosti isl.i gledano u odnosu na univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima (nisam sigurna da se tako zove) apsolutno mi je fascinantno koliko su neka od tih prava narusena...
_________________
Si Tacuisses, Philosophus Mansisses.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2007 10:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
Od Henrija Kinaskog imaš dosta toga u našoj maloj biblioteci. preporuka.


Znam, znam..citao skoro sve kao srednjoskolac, ali zelim da ih imam i u kompu.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2007 11:52 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo jednog linka za skidanje knjiga
www.cicilendbiblioteka2.googlepages.com

R sorry za Bukovskog.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2007 2:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja preporucujem triologiju o Marsu ( http://en.wikipedia.org/wiki/Mars_trilogy ) od Kim Stanley Robinsona. Nije sto je crven, vec sto je Mars. Extra prica, bas do detalja se oslanja na naucne cinjenice. Gutao sam stranice. Eeee.... kao da sam sada na ivici Vales Marinelisa i na vrhovima Pavonis Monsa gledajuci kako dolaze novi kolonisti svemirskim liftom.....
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2007 3:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

imam neke pripovetke i jednu knjigu od bukovskog, naravno na engleskom, ako ti nešto znaèi, pošalji mi na pp mail na koji da ti iste pošaljem.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group