Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - esto Postavljana PitanjaFAQ - esto Postavljana Pitanja   TraiTrai   Lista lanovaLista lanova   Korisnike grupeKorisnike grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

5. oktobar - 7 godina posle
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
 
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeu temu  
Autor Poruka
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 12:11 pm    Naslov: 5. oktobar - 7 godina posle Odgovoriti sa citatom

Sedma godišnjica 5. oktobra
5. oktobar 2007. | Izvor: Beta
Beograd -- Danas se navršava sedam godina od velikih demonstracija u Beogradu kojima je okonèana vladavina režima Slobodana Miloševiæa.

Višednevni protesti i štrajkovi širom Srbije, kulminaciju su doživeli 5. oktobra 2000. u Beogradu, gde se, na poziv tadašnje opozicione Demokratske opozicije Srbije (DOS), okupilo više stotina hiljada ljudi.

Tokom demonstracija u Beogradu poginula je Jasmina Jovanoviæ iz Miloševca kod Velike Plane, koja je pala pod toèkove kamiona. Momèilo Stakiæ iz Krupnja preminuo je od posledica srèanog udara. Povreðeno je 65 ljudi.

Na spomen-obeležje sa likom Jasmine Jovanoviæ u parku izmeðu Sarajevske ulice, Ulice kneza Miloša i Mostarske petlje, nedaleko od mesta gde je poginula, cveæe æe položiti delegacija Demokratske stranke Srbije.

Podmladak beogradskog ogranka Demokratske stranke danas æe posetiti grob i odati poèast ubijenom premijeru Zoranu Ðinðiæu, pokretaèu politièkih promena u zemlji koje su okonèane 5. oktobra 2000.

DOS je pozvao graðane na demonstracije zbog nepriznavanja rezultata izbora za predsednika SRJ 24. septembra, na kojima je Miloševiæa pobedio kandidat DOS-a, lider Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica.

U veèernjim satima 5. oktobra 2000. graðanima se sa terase Skupštine Beograda obratio novi predsednik SRJ Vojislav Koštunica, a narednog dana, 6. oktobra, Miloševiæ je priznao izborni poraz i èestitao Koštunici.



Da li su ispunjena oèekivanja gradjana u vezi 5. oktobra?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridruio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 2:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Period posle 5. oktobra se zavrsio 12. marta 2003 godine.Samo te dve i po godine su bile jedini realni period diskontinuiteta sa Milosevicevom politikom a posle toga sve po starom.

Ocekivanja gradjana nisu ispunjena bas zbog toga!!!
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 4:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne èeka se u redovima za hleb, ali izgleda da æe da nas urede na svim planovima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
cuka
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 26 Mar 2006
Poruke: 980
Lokacija: Èabar-varoš

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 6:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Polako ali sigurno nas uteruju u "jaram".
_________________
kad ti se prijatelj vine visoko,ne prilazi mu dok te ne potraži
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 7:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cuka ::
Polako ali sigurno nas uteruju u "jaram".


Taèno, jedino bih ja to malo drugaèije formulisao.


A obeæanja , transparentnost, borba protiv korupcije, kriminala neka saèekaju malo:

Gledaæete u emisiji "posle 3000"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridruio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 7:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Niko nije zadovoljan? Izgleda da se niko ne seca kako je bilo.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email
cuka
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 26 Mar 2006
Poruke: 980
Lokacija: Èabar-varoš

PorukaPoslao: Pet Okt 05, 2007 7:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zmajcek,kazati to lepo ili ruzno,nama se isto hvata.
_________________
kad ti se prijatelj vine visoko,ne prilazi mu dok te ne potraži
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridruio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Sub Okt 06, 2007 1:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ја видим напредак у овој земљи а ако га неко други невиди значи да је ћорав или једноставно не жели да га види...
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Sub Okt 06, 2007 11:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kad si u minusu bilo kakvo približavanje nuli je boljitak.
Moje pitanje je kada æemo biti u plusu.

Izvanredno se dobro seæam vremena koja su prošla, jer su direktno uticala na moju situaciju i na moje izbore, zato ti je ništavno to da meni prièaš o njima. Zato i ne dozvoljavam da me lažu kako mi je odlièno.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridruio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sub Okt 06, 2007 12:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Daleko smo mi od odlicnog, ali je za promenu u Srbiji moguce kako tako ziveti, a to nije bilo moguce u devedesetim, cak ni uz pomoc trikova (u trikove se ne racuna sverc benzina i dilovanje u slobodno vreme).
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Sub Okt 06, 2007 6:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lorde, pa ja bih to trebao da znam valjda. Taj benzin, sitne devize i još puno toga, ja sam èaèkao.
Moja generacija i starije od nje su bile izuzetno pogoðene tim vremenom, jer u vreme kada samo mi trebali sebe da nalaðemo u životu, zasnujemo porodice i završavamo fakultete itd desilo se ono što se desilo.

Meðutim, Mi, generacijski, se više ne okreæemo tim vremenima veæ gledamo u buduænost. Ne kukamo kako nam je bilo, veæ tražimo bolje sada i ubuduæe. Možda je za neke u mlaðim generacijama, rano da gledaju na takav naèin, ali verujem da neæe trebati puno vremena ni njima.

Uh, valjda te nisam smorio, koliko sam sam sebe. Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2007 11:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dragon ::
Ne èeka se u redovima za hleb, ali izgleda da æe da nas urede na svim planovima.


Tacno je da nema redova za namirnice, ali polako dolazimo do situacije da necemo imati novca za te namirnice. Puni rafovi, a gladni ljudi. Sad
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridruio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2007 11:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rumenige ::
dragon ::
Ne èeka se u redovima za hleb, ali izgleda da æe da nas urede na svim planovima.


Tacno je da nema redova za namirnice, ali polako dolazimo do situacije da necemo imati novca za te namirnice. Puni rafovi, a gladni ljudi. Sad

Vec imam neke "neocetnicke" stvari kao sto su:"Podji sa mnom do Inteze, da uzmemo sta za meze Evil or Very Mad "
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: et Okt 11, 2007 2:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel mogu ja nesto da kazem....


Objektivnog misljenja sam da nas ovde neko zeeezzza, da se tako izrazim. I ja sam licno na to da se 5. oktobar ponovo organizuje.

1. Plate su nam shatro napumpane, cene hleba i mleka i osnovnih zivotnih namernica su se vrtoglavo popele do neba tako da ako svakog dana zelis samo hleb i mleko da kupis to te odprilike kosta, na mesecnom nivou 3000, cigarete isto 3000 a da ne pricam o bilo kojim drugim ludorijama koje su nam potrebne za svakodnevno prezivljavanje.

2. Pored svih para koje dajemo na svakodnevno prezivanje ne ostane nam ni dinara da kupimo sebi nesto od garderobe ili kozmetike, pa se masa ljudi zaduzuje da bi imali sta da iznesu na ulicu. No, mozemo da zanemarimo estetiku. Naravno ako iskljucimo TV i ne gledamo razne seljobere romale kako sa kajlama od po 20 kg skackaju po TVu. Nije bitno.

3. Crnogorskim studentima i studentima iz Bosne ( sa izuzetkom Republike Srpske koji se broje kao Srbi) naplacivati skolovanje stranih studenata, kako bi mozda mi mogli sutra da skolujemo svoju decu. A ne da mi se na faxu siri neki Crnogorac sa majcom Ganfranko Fere i D&G patikama koji je na budzetu, pride jer je kupio to mesto, a ja da nemam za jednu obicnu kiflu. Interesuje me sto se od moje i plate mojih roditelja odbija da bi se skolovali neki tamo muslimani i crnogorci.

4. Bela kuga u Srbiji vlade jer je fucking krevetac za bebe 12.000 a prosecna plata u Srbiji 20000 pa kad kupis krevetac za dete ostane ti taman toliko da platis struju, vodu, telefon, kablovsku i da kupis leba, naravno primas jednu platu jer kad su saznali da ti je zena trudna dobila je otkaz, umesto bolovanja, jer je trudna i beskoristna. A gospodine Djelic je odbio zahtev da se skine PDV sa Bebi opreme jer kaze nema potrebe zatim i jer nije uopste previse skupa. I da ja zelim dete, samo nemam mogucnosti da ga izdrzavam. Da ne kazem nemam gde da zivim.

5. A jel znate da su Romi ili cigani tamo oni Rumunski iz Osaonice dobili svaki po 10.000 dinara za Srecnu 2007 godinu. Kako bi u miru proslavili. E moji VI svi nas zaobilaze, a sve ide preko nesih pleca.

I te kredite sto uzimate pa cutite jer ste malo opremili kucu, krvavo cete da platite.

A da zanemarimo poslanicke plate, visoke poreze, ponovno poskupljenje struje, poskupljenje fixne telefonije i mnogo mnogo toga.

Revolucija Revolucija REVOLUCIJA
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: et Okt 11, 2007 2:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaka cast za ovaj post. Svaka ti je zlatna.

Citat:
3. Crnogorskim studentima i studentima iz Bosne ( sa izuzetkom Republike Srpske koji se broje kao Srbi) naplacivati skolovanje stranih studenata, kako bi mozda mi mogli sutra da skolujemo svoju decu. A ne da mi se na faxu siri neki Crnogorac sa majcom Ganfranko Fere i D&G patikama koji je na budzetu, pride jer je kupio to mesto, a ja da nemam za jednu obicnu kiflu. Interesuje me sto se od moje i plate mojih roditelja odbija da bi se skolovali neki tamo muslimani i crnogorci.


Bas tako. Sire svoja dupeta, dok mi jedemo po smrdljivim menzama. Glasali su za odvajanje, to su i dobili. Cak ima i slucajeva da su mnogi antisrpski opredeljeni. Neka svoju decu skoluju u Niksicu ili neka jednostavno plate onoliko koliko placaju strani studenti.



Citat:
5. A jel znate da su Romi ili cigani tamo oni Rumunski iz Osaonice dobili svaki po 10.000 dinara za Srecnu 2007 godinu. Kako bi u miru proslavili. E moji VI svi nas zaobilaze, a sve ide preko nesih pleca.


Haha pa, to je ta demokratija. To je ta pozitivna diskriminacija koja je doneta u Ustavu. Po toj odredbi bi, recimo, mandov mogao da dobije posao pre od nas. I na osnovu cega uopste oni dobijaju 10000 din? Nemaju? Neka rade, majku im..Uvek su bili jeftini prevaranti i lazovi, simulatori i prosci. Svu tu gamad treba proterati iz Srbije.

Na kraju ove price treba reci-ZA TO STE GLASALI!
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikai poruke iz poslednjih:   
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

 
Skoi na:  
Ne moete pisati nove teme u ovom forumu
Ne moete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne moete menjati vae poruke u ovom forumu
Ne moete brisati vae poruke u ovom forumu
Ne moete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group