Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Novi Pasosi
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla

Pridružio: 20 Sep 2006

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2007 12:54 am    Naslov: Novi Pasosi Odgovoriti sa citatom

SledeƦe godine novi pasoÅ”i

Beograd -- PasoŔi SRJ treba da budu zamenjeni novim ispravama Srbije do 31. decembra 2008, kažu u MUP-u Srbije. Samo 11 odsto ima pasoŔ.

U MUP-u navode da Ʀe prve pasoÅ”e poĆØeti da izdaju u martu i da su tehniĆØki opremljeni da sve pasoÅ”e zamene za devet meseci. Novi pasoÅ”i ispunjavaƦe standarde EU, Å”to Ʀe Srbiji olakÅ”ati pristup "beloj Å”engenskoj listi". Za sada, prema zvaniĆØnoj statistici, svega 11,24 odsto graĆ°ana Srbije ima pasoÅ”.

U MUP-u veruju da su graĆ°ani obeshrabreni teÅ”kim uslovima za dobijanje viza. Novi pasoÅ”i, kako veruju, olakÅ”aƦe dobijanje viza jer Ʀe imati automatsko oĆØitavanje podataka i sve neophodne zaÅ”titne elemente.

Do 2009. godine postojaƦe uslovi da graĆ°ani Srbije lakÅ”e putuju u inostranstvo, kaže sekretar Ministarstva unutraÅ”njih poslova Milorad TodoroviƦ.

"Rok za zamenu postojeƦih putnih isprava je 31. decembar 2008. godine, a planira se izdavanje novih isprava od 1. marta 2008. godine. MoguƦe je da se u tako kratkom roku zamene sve isprave jer Ʀe tehnoloÅ”ki sve biti spremno za tu brzu izradu", tvrdi on.

U MUP-u ne znaju koliko Ʀe zamena koÅ”tati graĆ°ane, ali navode da Ʀe ubuduƦe izdavanje pasoÅ”a biti jednostavnije. PasoÅ” Ʀe važiti pet godina, a za mlaĆ°e od 14 godina dve godine, kaže TodoroviƦ.

"Dokumenti, tj. dokazi koji se traže za izdavanja, podnosiƦe se samo jedanput i to kada se prvi put izdaje putna isprava. A to Ʀe znaĆØiti, kada u skorije vreme poĆØne izdavanje novih liĆØnih karata, imaoci tih liĆØnih karata podnosiƦe samo zahtev", objaÅ”njava on.

Obrazac paÅ”osa sadržaƦe prostor za automatsko oĆØitavanje podataka, u koji se unose vidljivi alfanumeriĆØki podaci na ispravi, kao i zaÅ”titne elemente, kazao je TodoroviƦ.

Ministarstvo inostranih poslova Ʀe izdavati diplomatske pasoÅ”e, dok Ʀe diplomatsko konzularna predstavniÅ”tva Srbije u svetu izdavati putne listove državljanima koji nemaju pasoÅ” da se vrate u zemlju.

U septembru novi sastanak

Direktorka Kancelarije Vlade Srbije za pridruživanje EU Tanja MiÅ”ĆØeviƦ pohvalila je MUP Å”to je na vreme dostavio predlog zakona u skupÅ”tinsku proceduru, navodeƦi da to predstavlja znaĆØajan pomak ka EU.

"Mi 13. i 14. septembra imamo veliki sastanak Stalnog unapreĆ°enog dijaloga upravo posveƦen pravosuĆ°u i unutraÅ”njim poslovima. I ovo je prva stvar sa kojom možemo da se pohvalimo na jednom takvom sastanku. Sastank Ʀe oznaĆØiti poĆØetak razgovora o 'beloj Å”engen listi'", rekla je ona.

Sastanak se održava pred godiŔnji izveŔtaj Evropske komisije o napretku Srbije.

Predlog zakona o putnim ispravama trebalo bi da bude na dnevnom redu parlamenta veƦ poĆØetkom septembra. Da bi Srbija zaista dospela na "belu Å”engensku listu", MUP Srbije mora da do kraja godine, pored zakona o putnim ispravama, SkupÅ”tini dostavi i zakon o azilu, zakon o strancima i zakon o granicama.

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja

Pridružio: 26 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2008 12:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Novi pasoÅ” - novo lice Srbije"

Beograd -- U svrhu promocije nove putne isprave, Vlada Srbije pokrenula akciju "Novi srpski pasoÅ” ā€“ novo lice Srbijeā€œ.

GraĆ°ani Srbije dobiƦe krajem maja moderan biometrijski pasoÅ” sa državnim obeležjima Srbije. "U cilju promovisanja pravih druÅ”tvenih vrednosti, potpredsednik Vlade, zajedno sa medijskim partnerima, poziva graĆ°ane da predlože nosioce prva 204 pasoÅ”a", navodi se u saopÅ”tenju kabineta potpredsednika vlade Božidara ƐeliƦa.

O prvih 204 nosilaca novog pasoÅ”a odluĆØivaƦe žiri.

"Žiri Ʀe odluku doneti na osnovu sledeƦih kriterijuma: ljudska izuzetnost (plemeniti i hrabri podvizi), studentska i uĆØeniĆØka izuzetnost (izvanredni rezultati tokom uĆØenja ili studiranja), profesionala dostignuƦa u bilo kojoj oblasti, afirmacija Srbije u svetu", navodi se u saopÅ”tenju.

Kako je navedeno, nijedan od predloženih nosilaca pasoŔa "ne sme da bude medijski afirmisan i mora da bude državljanin Srbije ili da ispunjava uslove za dobijanje naŔeg državljanstva".

Žirijem Ʀe predsedavati Bojana StepanoviƦ, jedna od najpoznatijih hraniteljica u Srbiji.

Pored nje, o prvim nosiocima pasoÅ”a Srbije odluĆØivaƦe Zdravko ƈoliƦ, pevaĆØ, Miodrag StojkoviƦ, genetiĆØar, Dejan IliƦ, menadžer i nauĆØnik, Aleksandar ƐorĆ°eviƦ, bivÅ”i koÅ”arkaÅ”, Bojan BrkiƦ, novinar i Manojlo VukotiƦ, novinar.

Dodela prvih 204 pasoÅ”a biƦe upriliĆØena poĆØetkom maja na sveĆØanosti u Domu Narodne skupÅ”tine, a krajem maja, otvaranjem izložbe "Srpske putne isprave kroz istorijuā€œ, obeležiƦe se poĆØetak masovnog izdavanja novog pasoÅ”a, najavljeno je u saopÅ”tenju.

Proces predlaganja nosilaca pasoŔa traje od 10. do 25. marta 2008. godine.

Sve informacije o akciji i naĆØinu predlaganja mogu se dobiti putem imejl adrese pasosi@sr.gov.yu.

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Genie
Vesnik proleća

Pridružio: 15 Jul 2007

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2008 1:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jeeeej! Imacu nov (S)PASosh Laughing
betelgez
Kandidat za predsednika TS

Pridružio: 20 Dec 2007

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2008 2:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam odavno pricao da nam se treba ukinuti celokupna dokumentacija i da svaki gradjanin ima nesto kao preditnu karticu na kojoj bi bili ubaceni svi podaci koje imamo. sada nam novcanici puni dokumentacije toliko da skoro ne moze u djep da stane. ovim bi se mnogo pomoglo i gradjanima i sluzbama za izdavanje.

stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica

Pridružio: 13 Mar 2006

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2008 9:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma nasi lopovi...klasicni...zinulo im dupe samo za pare.

Ljudima kojima je pasos isteko ove godine,ne mogu da omoguce da dobiju nove a znaju vec godinu dana da pricaju o njima da ce izaci.
Ne razumem ,ali stvarno ne razumem kako kod nas ni jedna jedina stvar ne moze da funkcionise kako treba.
Meni isteko u januaru,predala sam ovde u nasem konzulatu,cekala mesec i po dana i opet dobila stari.A rekli su mi videce da cekam malo duze da bih dobila novi.I koga oni zayebavaju?Da mi ponovo naplate na kraju godine da bih izvadila nov.

"Prvih 200 najzasluznijih gradjana dobice nov pasos"-kao da je neka igra u pitanju a ne putna isprava pa se sprdaju s nama.
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 12:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
Ma nasi lopovi...klasicni...zinulo im dupe samo za pare.

Ljudima kojima je pasos isteko ove godine,ne mogu da omoguce da dobiju nove a znaju vec godinu dana da pricaju o njima da ce izaci.
Ne razumem ,ali stvarno ne razumem kako kod nas ni jedna jedina stvar ne moze da funkcionise kako treba.
Meni isteko u januaru,predala sam ovde u nasem konzulatu,cekala mesec i po dana i opet dobila stari.A rekli su mi videce da cekam malo duze da bih dobila novi.I koga oni zayebavaju?Da mi ponovo naplate na kraju godine da bih izvadila nov.

"Prvih 200 najzasluznijih gradjana dobice nov pasos"-kao da je neka igra u pitanju a ne putna isprava pa se sprdaju s nama.

JBG, to ti sve zavisi kakve si srece, meni na primer istice pasos u Julu i taman mi dodje ko kec na desetku ova zamena Laughing

Nazad na vrh
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja

Pridružio: 16 Dec 2007

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 1:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Grade,nisi rekla koliko kosta samo zamena pasosa u konzulatima Evil or Very Mad Ispada da nas pasos kosta vise od pasosa iz EU.Tesko onome ko ima posla sa nasim konzulatima.
Nazad na vrh
grad moje mladosti
Sanjalica

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 3:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

marijeta ::
Grade,nisi rekla koliko kosta samo zamena pasosa u konzulatima Evil or Very Mad

O tome da i ne govorim...Puci ce mi film i predacu za CH pasos,kad vec placam da znam zbog cega...
Nazad na vrh
Genie
Vesnik proleća

Pridružio: 15 Jul 2007

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 3:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Puci ce mi film i predacu za CH pasos,kad vec placam da znam zbog cega...

To ti je dobra ideja, moja sestra ce za godinu-dve da preda.
cuka

Pridružio: 26 Mar 2006

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 4:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sve je to super,samo da znas da kada dodjes i srbiju sa ch pasosem moras u roku od tri dana da se prijavis sup-u i da se pre polaska odjavis. Sad
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 7:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

O tome da i ne govorim...Puci ce mi film i predacu za CH pasos,kad vec placam da znam zbog cega...

Па ако си у таквој могућности онда за кај не Very Happy

Nazad na vrh
Lepljiva

Pridružio: 14 Maj 2007

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 8:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja Ʀu svoj patriotizam pokazati tako Å”to ovaj novi pasoÅ” neƦu ni uzimati! Å to bi mi i iÅ”li negde kad nam je u Srbijici super?

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
cuka

Pridružio: 26 Mar 2006

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 8:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ma ne radi se samo placanju za zamenu pasosa,naj gore je sto je ispred konzulata mali milion siptara koji navodno ne razumeju srpski pa im je obezbedjena i osoba koja im popunjava zahteve i to za dzabaka a ti cekaj na red dok ne padnes s nogu.da covek ne poveruje, oni su u nasem konzulatu uvek imali prednost Twisted Evil
grad moje mladosti
Sanjalica

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2008 10:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cuka ::
pa im je obezbedjena i osoba koja im popunjava zahteve

Nema toga vise,vec davno.Te zahteve popunjavaju na salterima gde predajes.
Kad sam podigla pasos bilo je svega 2-3 siptara a verujem da ih kroz godinu dana vise nece ni biti,dok dobiju svoje konzulate.
Nazad na vrh
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja

Pridružio: 16 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2008 1:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cuka ::
sve je to super,samo da znas da kada dodjes i srbiju sa ch pasosem moras u roku od tri dana da se prijavis sup-u i da se pre polaska odjavis. Sad
Kome da se javi u sup-u?Onim kosovarima skupljenim sa koca i konopca(o policajcima ubicama da i ne govorim)Ja im se iz principa ne javljam vec godinama.Ipak dolazim tamo gde sam rodjena i necu da me ponizavaju neki koji misle da su neko i nesto.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu