Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kako ocenjujete Ŕkolstvo u Srbiji?
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  

Å kolstvo u Srbiji je:
dobro
4%
 4%  [ 1 ]
loŔe
60%
 60%  [ 14 ]
zadovoljava
34%
 34%  [ 8 ]
neznam
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno Glasova : 23

Autor Poruka
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras

Pridružio: 10 Mar 2007

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2007 12:40 am    Naslov: Kako ocenjujete Å”kolstvo u Srbiji? Odgovoriti sa citatom

U senci raznoraznih afera oko mita i korupcije, raznoraznih skandala su svakodnevni problemi oko Å”kolstva. Nastavni programi se razlikuju od Å”kole do Å”kole,pa se i nastavnici žale. Udžbenici i lektire, ako ih ima se Å”tampaju po sistemu nova korica- nova cena svake godine. Stalni problemu su i razliĆØiti kriterijumi ocenjivanja, ne retko i loÅ” nastavni kadar. Uslovi u Å”kolama se razlikuju od Å”kole do Å”kole. Najgore je u isturenim odeljenjima pogotovu Osnovnih Å”kola.

Å kole mogu da podignu generacije, a isto tako i da ih zakopaju.
Želim da ĆØujem vaÅ”a iskustva u tome.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS

Pridružio: 14 Maj 2007

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2007 3:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Meni joÅ” uvek niko nije potražio ni dinar na ime korupcije iako imam dvoje dece u Å”koli (osnovnoj i srednjoj). Postoji negde tema ovde ko su trsteniĆØki profesori koji uzimaju novac od roditelja kako bi im deca dobila prelazne ocene. Imam kontakt sa par studenata koji mi se joÅ” nikada nisu požalili kako im je profesor tražio kintu kako bi proÅ”li ispit ali zato znaju za primere kako neki polože ispit a i ne pojave se na istom. Ovo Å”to se desilo u na kragujevaĆØkom fakultetu je bruka za celu državu a ne samo za profesore. U principu najviÅ”e me nervira otimaĆØina para za ''nove'' udžbenike. Za kvalitet nastave uvek odgovara nastavnik, a to je stvar individue. Na žalost nisu svi prosvetni radnici i pedagozi Å”to umnogome doprinosi i odnosu djaka prema njima.

Pre nekoliko dana gledam Dizanje na B92, prilog o pripremama za prijemni ispit za srednje Å”kole. Izjavu daje nastavnica srpskog i kaže kako je ove godine manje interesovanje za pripreme u Å”kolama jer ''roditelji vole da plaƦaju privatne ĆØasove'' Surprised Samo mi nije jasno koji roditelj voli da daje kintu za privatne ĆØasove ako isto to može da dobije za dž? Da sam na njenom mestu ja bih se zapitala zaÅ”to deca viÅ”e vole da idu kod drugih nastavnika na spremanje a ne kod mene koja ih uĆØi ĆØetri godine?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar

Pridružio: 29 Jan 2007

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2007 8:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ni jedan profesor ne trazi pare direktno, tacnije po sistemu "Daj kintu i sve ce bit ok", vec ocekuju da im ponudis pare koje naravno sa zadovoljstom prihvataju. To je prisutno i u Trstenickim skolama, ali necu nikog da imenujem.

Pridružio: 07 Apr 2007

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2007 9:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

to je cisto pomodarstvo. nema toga sta tata i mama nece da ucine za svoje dete.
ne mogu da shvatim da postoje zbirke za upis u srednje skole sa resenim zadacima i da se ponovo ide pripreme. glupost nevidjena.
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal

Pridružio: 28 Feb 2007

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2007 6:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa evo recimo sta ja mislim....Polagao sam pre tri dana ispit gde sam dobio pitanja: nafta, staklo i gvozdje(ispit Tehnologija) i najverovatnije zbog stakla necu proci....A upisao sam Visu poslovnu skolu smer racunovodstvo Shocked Sta reci? Uciti, uciti i samo uciti pa sta god to pisalo u knjigama....
miloche

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2007 1:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam za usloznjavanje gradiva. prica se o neko skracivanju i smanjenju, how yes no. otezati, to je put.

Citat:
Polagao sam pre tri dana ispit gde sam dobio pitanja: nafta, staklo i gvozdje(ispit Tehnologija)

nemoj da se vadis. nego spremi ispit sledeci put. ako mislis meni da vodis knjige, ocekujem znanje iz tehnologije obrade stakla u visokim naftnim pecima. i to paracinski murano!
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2007 10:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Niti sam iÅ”ao na privatne ĆØasove, niti sam plaƦao profesorima, a bio sam odliĆØan Ć°ak i u Trsteniku koliko sam ja upoznat sa mojom generacijom nije bilo sluĆØajeva mita. ƈuo sam neke priĆØe o profesorima sa KragujevaĆØkog univerziteta, kao i lokalnim kruÅ”evaĆØkim profesorima koje jesu za osudu.

Ono Å”to me je iritiralo da postavim ovu temu, jeste odnos pojedinih nastavnika, koji uzgred reĆØeno izgovaraju se na program, decu i razne gluposti, a nisu u stanju da Ć°ake nauĆØe, a imaju kriterijum, ili kao da su jedini pametni, ili na osnovu lepih oĆØiju.
Osnovne stvari u gradivu, koje bi od uĆØenika, posebno u nižim razredima, morali da traže i da ih tome nauĆØe,jer od tog zavisi im uspeh u nastavku Å”kolovanja, ostane povrÅ”no odraĆ°en. Predavanja im se svedu na prosta prepisivanja, a onda slede ogromni domaƦi zadaci bez onog kvalitativnog uĆØenja.

PriĆØalo se o skraƦivanju gradiva,ali ja bih primetio da se ustvari deÅ”ava obrnuto. DeÅ”ava se pak da samo se smanjuje fond ĆØasova za neke oblasti, dok se tu ubacuju nove teme. LiĆØno nemam niÅ”ta protiv, jer ĆØini mi se da su generacijski deca naprednija. Postaje problem da i deca koja su napredna usled , neodgovarajuƦeg tretmana poĆØinju da odbacuju Å”kolovanje.
Nazad na vrh
miloche

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2007 10:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja to vidim ovako:
uloga profesora zaheteva vise od profesionalizma. narocito onih fakultetskih. to je i pocasno mesto. ako ti je mala plata daj otkaz, ako krsis pravne pa cak i eticke norme, treba da odgovaras po mnogo strozijem zakonu od obicnih prestupnika.
profesor si prava, e pa dozivotna...sta mala plata... paf!! sta svi to rade ... paf!!
tako i sa politicarima, sudijama, akademicima...
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal

Pridružio: 28 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2007 10:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Heheheehhee Miloche ako je to uslov, ubicu ga sa desetkom!!!!
A sto se tice vodjenja knjiga, to mogu i sad jer sam prosao sve kategorije ekonomske(kao Dusan Basta)
isa777
TS kompjuteras
TS kompjuteras

Pridružio: 15 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2007 5:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dragon ::
... Postaje problem da i deca koja su napredna usled , neodgovarajuƦeg tretmana poĆØinju da odbacuju Å”kolovanje.

e to se upravo mom sinu desilo.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2007 10:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

isa777 ::
... Postaje problem da i deca koja su napredna usled , neodgovarajuƦeg tretmana poĆØinju da odbacuju Å”kolovanje.

e to se upravo mom sinu desilo.

Kada sam ono napisao i mislio sam na njega,kao i svog bratanca i joÅ” par deteta.
Nazad na vrh
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2007 10:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
ja to vidim ovako:
uloga profesora zaheteva vise od profesionalizma. narocito onih fakultetskih. to je i pocasno mesto. ako ti je mala plata daj otkaz, ako krsis pravne pa cak i eticke norme, treba da odgovaras po mnogo strozijem zakonu od obicnih prestupnika.
profesor si prava, e pa dozivotna...sta mala plata... paf!! sta svi to rade ... paf!!
tako i sa politicarima, sudijama, akademicima...

BaŔ tako u naŔoj zemlji je i trebalo da bude.

Jedan loŔ general može da ubije hiljade vojnika, ali loŔ profesor milione.
Nazad na vrh
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2007 11:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada profesor koji predaje u nekoliko Ŕkola, ne reŔi zadatak za niže razrede osnovne Ŕkole kakvo je njegovo moralno pravo da uopŔte i traži platu i predaje deci u starijim razredima.
Nazad na vrh
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras

PorukaPoslao: Ned Avg 26, 2007 11:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jadne li teme. Izgleda da je sve odavno reĆØeno, pa su mi i ostali forumaÅ”i tako odgovorili
Nazad na vrh
Lepljiva

Pridružio: 14 Maj 2007

PorukaPoslao: Pon Avg 27, 2007 9:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

moralno pravo da uopŔte i traži platu

Moral!???!!! Šta to beŔe?

Videla sam skoro snimak na mobilnom telefonu jednog Å”estaka. Snimio je nastavnika matematike kako peva na sred ĆØasa neku pesmu Zdravka ƈoliƦa, a sve to u cilju smirivanja dece Shocked Shocked !
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu