Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Sportske vesti!
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Sport
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2007 7:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sevilja moli UEFA za odlaganje meèa

Fudbalski klub Sevilja zatražio je od Evropske fudbalske asocijacije pomeranje prvog meèa èetvrtfinala Uefa kupa sa Totenhemom, koji bi trebalo da se odigra 5. aprila. Razlog te molbe je veliki religijski festival, koji se u isto vreme odigrava u Sevilji, a na kojem se oèekuje prisustvo preko milion ljudi.



„Zatražili smo od Fudbalskog saveza Španije da prenese našu molbu Evropskoj fudbalskoj asocijaciji. Želimo novi datum iz bezbednosnih razloga, a o svemu smo veæ obavestili i Totenhem“, stoji u saopštenju Andalušana.

Iz UEFA su potvrdili da su kontaktirani od Fudbalskog saveza Španije u cilju odreðivanja novog datuma.

Odgovorni ljudi u UEFA sastaæe se ove nedelje i doneti odluku o predstojeæoj utakmici.

„Biæe održano nekoliko sastanaka, nemamo nikakve rokove kada je ova stvar u pitanju. Trudiæemo se da obe strane budu zadovoljne našom odlukom“, kažu iz UEFA.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2007 7:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dijara: "Mislio sam da se Å¡ale"

Francuski fudbaler Lasana Dijara nalazi se na spisku fudbalera koje je selektor Rejmon Domenek pozvao za predstojeæi duel sa Litvanijom u kvalifikacijama za EP 2008. godine. Igraè Èelsija u poèetku nije verovao da je pozvan u državni tim, iako su ga posle treninga ’Plavaca’ u to uveravali menadžer Žose Murinjo i saigraè Klod Makelele.



Defanzivni vezni pozvan je u nacionalni tim, uprkos tome što je bio u startnoj postavi Èelsija samo 16 puta od kada je stigao na Stamford Bridž.

„Bio sam na treningu. Murinjo i Makelele su došli da me obaveste da sam pozvan u reprezentaciju. Mislio sam da se samo šale, pa sam se smejao zajedno sa njima. Kada su i ostali saigraèi u svlaèionici zapoèeli istu temu, shvatio sam da sam zaista na spisku. Veoma sam ponosan“, izjavio je 22-godišnji fudbaler.

Postoji moguænost da, usled brojnih povreda u redovima ’Galskih petlova’, Dijara debituje na meèu protiv Litvanije, a on kaže da bi voleo da zaigra zajedno sa Klodom Makeleleom.

„Klod je moj uzor, mnogo mi je pomogao. Želim da opravdam poverenje selektora Domeneka, da pokažem da je bio u pravu kada me je pozvao. Biæe mi velika èast da navuèem dres državnog tima“, oduševljen je Dijara.

Mladi fudbaler kaže da je imao opciju da ode negde na pozajmicu u januaru, ali da ne žali za svojom odlukom.

„Nikada u životu nije mi bilo lako. Nisam uspeo na fudbalskim akademijama Nanta i Le Mana, imao sam teške momente i u Èelsiju, ali nikada nisam zažalio što sam došao. U mojim godinama je normalno da se prolazi kroz tako nešto, pogotovo kada ste u velikom klubu“, kaže bivši fudbaler Avra.

Lasana Dijara je u Èelsi stigao 2005. godine iz Avra za sumu od 4 miliona evra. Igra na poziciji zadnjeg veznog, mada ga je Žoze Murinjo koristio i na poziciji desnog beka. Za mladu reprezentaciju Francuske zabeležio je osam nastupa.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Èet Mar 22, 2007 3:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Georgijev: "Zvezda je moja greška"

Vezni fudbaler Crvene zvezde i reprezentacije Bugarske Blagoje Georgijev izjavio je na okupljanju nacionalnog tima da je napravio grešku u karijeri prihvatanjem poziva najtrofejnijeg srpskog kluba.



"Imam sad probleme u Crvenoj zvezdi, ali izdržaæu još dva meseca. Posle toga, istièe pozajmica i pronaæi æu drugi klub. Smatram da sam pogrešio sa transferom u Crvenu zvezdu," rekao je Georgijev bugarskim novinarima.

Georgijev je priznao da se njegovo nezadovoljstvo javilo tek nedavno.

"U poèetku je sve bilo u redu, sada je mnogo drugaèije. Pregovaram sa nekoliko ekipa iz zapadne Evrope, verujem da æe uskoro biti sve završeno. Nadam se da pauza neæe ostaviti traga na igru u reprezentaciji," kaže Georgijev, a prenosi "Sport".

Blagoje Georgijev je poslednju utakmicu u "crveno-belom" dresu odigrao protiv Vojvodine (0:3), kada je u igru ušao u 65. minutu.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Èet Mar 22, 2007 3:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan Milojeviæ ne igra na EP

Centar španske Pamese Dejan Milojeviæ potvrdio je da na ovogodišnjem Evropskom Prvenstvu u Španiji neæe igrati za reprezentaciju Srbije kako bi potpuno zaleèio povreðeno koleno desne noge.

"Na žalost, neæu moæi da igram za reprezentaciju. Ako stigne poziv selektora, biæu prinuðen da mu se zahvalim. Jednostavno nisam u stanju da odgovorim obavezama zbog tih velikih problema sa kolenom. Verujem da æu biti fit za neku narednu akciju", rekao je Milojeviæ za dnevnik Sport.

Selektor srpske reprezentacije Dragan Šakota u Španiji verovatno neæe moæi da raèuna ni na centra Nju Džerzija Nenada Krstiæa, a možda ni na krilo Nju Orleansa Predraga Stojakoviæa.

Šakota bi, posle odustajanja Milojeviæa, mogao da ima velikih problema na poziciji krila, pošto je i Vladimir Radmanoviæ iz Los Anðeles Lejkersa izjavio je da æe igrati za reprezentaciju samo pod uslovom da dobije zagarantovanu minutažu.

"Desno koleno ne da više... u oèajnom je stanju, koleno stalno otièe, a lekari nemaju odgovor. Imam hroniènu upalu opne kolena, ali niko ne zna zbog èega. Sve što igram, igram pod spam_Removed protiv bolova", dodao je Milojeviæ.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Èet Mar 22, 2007 3:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

casper ::
Georgijev: "Zvezda je moja greška"


Idi, bre, bratko!!!
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 6:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vujoševiæ: Loš kraj odliène sezone

Trener Partizana Duško Vujoševiæ izjavio je posle poraza od CSKA, 86:55, u poslednjem kolu druge faze Evrolige, da je u Hali Pionir bila oèigledna razlika u klasi izmeðu dva tima. Partizan je porazom od CSKA završio takmièenje u top 16 fazi Evrolige sa uèinkom od 2 pobede i 4 poraza, a dalje iz grupe E idu neprikosnoveni CSKA i grèki Olimpijakos.

"Ovog momenta postoji razlika u klasi izmeðu Partizana i CSKA i oni su to pokazali na terenu. Nisam ih video da igraju ovako dobro. Odigrali su jako kvalitetno i više nego zasluženo dobili.", izjavio je Vujoševiæ i izneo niz primedbi na suðenje, dodajuæi da mu nije jasno "zašto je ruskoj ekipi bila potrebna pomoæ arbitara".

"Bez obzira na ovaj poraz, mi smo imali izvanrednu sezonu kada je u pitanju Evroliga. Mislim da smo zaslužili mesto meðu osam najboljih, ali šta je, tu je.", rekao je trener Partizana.

"Mislim da smo igrali prilièno dobro. Odlièno smo otvorili utakmicu. Mladi tim Partizana je vrlo brzo izgubio samopouzdanje, a bili su i pod pritiskom. Ova utakmica je bila odlièan uvod u teške meèeve koji nas oèekuju. Odigrali smo najbolje što možemo i pokazali kako igra šampion Evrope.", izjavio je trener CSKA, Italijan Etore Mesina.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 12:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ivanu Klasniæu presaðen bubreg

U èetvrtak kasno uveèe nemaèki mediji su javili da je hrvatskom reprezentativcu, trenutno fudbaleru Verdera iz Bremena, Ivanu Klasniæu još prošlog petka presaðen bubreg i da je ovog puta njegovo telo prihvatilo novi organ.



Za razliku od prve transplantacije, koja je obavljena u januaru u bolnici u Bremenu, i kada Klasniæev organizam nije prihvatio majèin bubreg, hirurški zahvat je ovog puta izveden u Hanoveru a donator je bio Klasniæev otac.

Ceo sluèaj držan je u tajnosti, a niko iz Klasniæeve porodice nije želeo da izlazi u javnost sa bilo kakvim informacija dok se ne oglase lekari. Prema pisanju Kikera lekari su juèe zvanièno saopštili da je operacija obavljena 16. marta, da je protekla u najboljem redu i da æe Klasniæ veæ danas biti pušten kuæi.

Selektor Hrvatske Slaven Biliæ èestitao je Klasniæu u ime nacionalnog tima.

"Èuli smo sjajne vesti i svi mu želimo brz oporavaka i povratak na teren pošto on to stvarno zaslužuje", rekao je Biliæ.

27-godišnji Klasniæ je u Verderu od 2001. i postigao je 42 gola. Za reprezentaciju Hrvatske nastupio je 26 puta, a postigao je 8 golova.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 12:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kriket: Bob Vulmer ipak ubijen!

Sluèaj smrti selektora pakistanske kriket reprezentacije Boba Vulmera koja potresa anglo-saksonski svet u kome je ovaj sport izuzetno popularan, dobila je u èetvrtak uveèe novi obrt.


Jamajèanska policija saopštila je da je 58-godišnji Englez ubijen i da je pokrenula opsežnu istragu. Vulmer je pronadjen zadavljen u svojoj hotelskoj sobi, dan pošto je Pakistanska kriket reprezentacija senzacionalno poražena od Irske, èime je izgubila sve šanse da ostvari visok plasman na Svetskom Kupu u Kingstonu.

Svi igraèi pakistanske reprezentacije saslušani su u policiji povodom ovog sluèaja, ali im je posle toga dozvoljeno da napuste Jamajku i vrate se u svoju zemlju.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 12:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kobe Brajant opet brojao do 60!

Košarkaš Los Andjeles Lejkersa Kobe Brajant ponovo je obeležio veèe u NBA ligi pošto je treæu utakmicu u nizu "isporuèio" protivnièkoj odbrani preko 50 poena! Ovoga puta Brajant je zatrpao koš nejakog Memfisa sa 60 poena i bio najzaslužniji za pobedu od 121:119.



U ekipi iz Tenesija Gasol je takodje odigrao fantastièan meè koji je završio sa 35 poena i 15 skokova.

Njujork je doživeo poraz od Portlanda 92:86 koji može skupo da ga košta u borbi za plej of (Roj 24 – Robinson 31 uz 8 trojki), dok je u najuzbudljivijoj utakmici veèeri Èikago bio bolji od Denvera 109:108 pogotkom Tajrusa Tomasa iz odbitka posle promašaja Gordona dve desetinke pre kraja. Ovime je prekinut niz od 5 uzastopnih pobeda Nagetsa (Ajverson 31, Entoni 29, Ilario 18+12 skokova – Gordon 25, Deng 22, Hajnrih 21).

Ostali rezultati:

Memfis - Los Andjeles Lejkers 119:121
Èikago - Denver 109:108
Hjuston - Detroit 91:85 (Ming 27, MekGrejdi 20 - MekDajs 16, Bilaps 13)
Finiks - Sakramento 118:100 ( Stodemajer 33+ 21 skok,Neš 17+16 asistencija - Bibi 2Cool
Njujork - Portland 86:92
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 2:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Èeška vlada ne podršava OI u Pragu

Èeška vlada nije spremna da pomogne Pragu u kandidaturi za Letnje olimpijske igre 2016. godine, a igre može da dovede u pitanje i jedan mali, zakonom zaštiæeni, ljupki glodar - tekunica. Ministar finansija Miroslav Kalousek naglasio je da je prijava za domaæinstvo OI suverena stvar Praga.



"Ali u trenutku kada se obrate za pomoæ centralnim vlastima pred žitelje ostalih 6.000 opština u Èeškoj postaviæe se pitanje da li su voljni da finansiraju, na uštrb razvoja svojih opština, razvoj infrastukture u gradovima u kojima bi se samo u teoriji Igre i održale", kazao je Kalousek dnevniku Hospodaržske novini.

Prema studiji na osnovu koje su u èetvrtak odbornici odluèivali da se prijave "probno" za letnje OI 2106, sa nadom da æe je dobiti 2020. ili 2024, igre su neizvodljive ukoliko se ne ukljuèi cela Èeška.

Gradonaèelnik Pavel Bem obeæao je da æe se Prag povuæi ukoliko bi morao da se zadužuje zbog OI, javljaju danas èeški mediji.

Direktno organizacija bi koštala Prag 4,9 milijardi evra, a infrastruktura, izgradnja sportskih objekata i olimpijskog sela dodatnih 17,7 milijardi evra.

Bem i pristalice održavanja OI u Pragu ubeðuju javnost da èeška prestonica ne može da izgubi, jer bi samo dotacije od Meðunarodnog olimpijskog komiteta donele preko dve milijarde evra a mnoge objekte infrastukture, recimo produžetak metroa, Prag bi morao da izgradi i bez Igara.

Javnost se oštro podelila, kao i èeški politièari, iako Prag pravi raèun bez krèmara, pošto na jednom od kljuènih mesta za sportske terene živi najbrojnija kolonija zakonom strogo zaštiæenih tekunica.

Upravo pitanje kako zamišlja da sa periferije Praga iseli tekunice bilo je pored novca jedno od glavnih u juèerašnjoj raspravi u praškoj veænici.

"Za tekunice æemo se pobrinuti", obeæao je gradonaèelnik i predložio da upravo ljupki, radoznali glodar sa velikim tamnim širom otvorenim oèima iz roda veverica bude maskota praških OI.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2007 11:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kobi opet 50

Kobi Brajant želi da bude upamæen kao strelac i pobednik, a ne kao problematièna osoba. Ako nastavi u trenutnom ritmu, sigurno je da æe mu se želja ispuniti. On je postigao 50 poena u pobedi Lejkersa protiv Nju Orlinsa 111:105, pa je postao tek drugi igraè u NBA istoriji koji je davao 50 poena na èetiri uzastopne utakmice.



"Da li se seæate suspenzije pre dve nedelje kada je udario Marka Jariæa? Mislim da ga je to motivisalo. Ne znam da li su te suspenzije dobre za nas, ali ponekad imaju i motivacioni karakter", rekao je trener Lejkersa Fil Džekson.

Brajant je u tri prethodne utakmice u kojima su Lejkersi slavili postizao 65, 50 i 60 poena.

"Ono što me frustrira jeste situacija u kojoj me ljudi opisuju kao prljavog igraèa. To je ponižavajuæe. Mnogo je lepše kada se prièa o koševima i rekordima", kaže Brajant.

Samo je Vilt Èemberlejn imao više uzastopnih utakmica sa 50 poena. On je u sezoni 1961/62 imao sedam vezanih meèeva na kojima je davao više od 50 koševa.

Orlando je na svom terenu pobedio Nju Džersi Netse sa 90:82. U pobednièkom timu Darko Milièiæ je za 16 minuta imao 7 poena i 5 skokova. Klivlend je zabeležio ubedljivu pobedu protiv Njujorka 90:68, a Saša Pavloviæ je za 26 minuta postigao 8 poena uz 5 skokova.

Ostali rezultati:

Indijana – Majami 95:70

Filadelfija – Šarlot 106:97

Toronto – Denver 121:94

Atlanta – Portland 100:102 (produžetak)

Boston – Dalas 95:109

San Antonio – Detroit 90:89

LA Klipers – Juta 104:72

Sijetl – Minesota 85:82

Golden Stejt – Vašington 135:128

_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2007 11:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Blater: "Fudbal je bolestan"

Predsednik Svetske fudbalske federacije Sep Blater ocenio je da je fudbal "bolestan", jer ga izjeda nasilje navijaèa i igraèa. "Fudbal je bolestan. Treba ga izleèiti, to je naša odgovornost", rekao je Blater posle sastanka Izvršnog komiteta FIFA posveæenog nasilju u fudbalu. Predsednik FIFA je govorio i o "ekonomskim interesima" koji "preovlaðuju, u trenutku kada nismo u stanju, èak ni u bogatim zemljama, da imamo bezbedne stadione".



"Nasilje je unutar stadiona, a dobro plaæeni igraèi nasræu jedni na druge", naveo je Blater. "Kuda idemo sa našim sportom, ako fudbaleri poènu da se tuku?"

Fudbaleru Valensije Davidu Navaru zabranjeno je ove sedmice da sedam meseci igra na svim takmièenjima pošto je utrèao na teren i udario fudbalera Intera Nikolasa Burdisa tokom utakmice tih ekipa u Ligi šampiona. Tuèa na terenu završena je kaznama za šestoricu igraèa.

Ovu sezonu obeležili su još tragièniji dogaðaji u fudbalu – navijaèi su u Italiji ubili jednog policajca, a policajci u Francuskoj jednog navijaèa.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2007 11:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

INDIJCI DOÅ LI U CRVENU ZVEZDU

Delegacija predvoðena Pramodom Mitalom juèe posetila Marakanu

Generalni sekretar Crvene zvezde Zoran Damjanoviæ sastao se u utorak sa delegacijom indijske kompanije "Global stil", koju su predvodili Pramod Mital i Ravi Darbari. Njihov sastanak odraðen je u tajnosti, iako se dogodio u službenim prostorijama stadiona. I pored svega, ostaje nejasno zašto su i jedni i drugi o tome æutali èak tri dana, iako se zna da su Indijci živo zainteresovani da kupe Crvenu zvezdu, po istom principu kao što su uradili i s bugarskim CSKA iz Sofije.

- Gospoda iz Indije Pramod Mital i Ravi Darbari posetili su Crvenu zvezdu i razgovarali s našim generalnim sekretarom Zoranom Damjanoviæem. Sastanak je bio informativnog karaktera - rekao nam je PR Crvene zvezde Milan Boškoviæ.

Pramod Mital i Zoran Damjanoviæ vodili su razgovore oko uspostavljanja moguæe saradnje, odnosno eventualnog sponzorstva indijske kompanije Crvenoj zvezdi. Odranije je poznato da Indijci imaju razvijen biznis u ovom delu Evrope i da jako dobro poznaju prilike na Balkanu, pošto su vlasnici bugarske èelièane "Kremikovci", fabrike koksanih peæi u Bosni i Hercegovini i "Magnohroma" u Srbiji.

- Indijci su shvatili da ne treba gubiti vreme i da što pre valja ostvariti pozicije u Crvenoj zvezdi. Bliži se vreme kad æe biti donet zakon o privatizaciji u sportu, a tada æe Zvezda biti jako primamljiva za kupovinu. Mital je mudar èovek i želi da zauzme što bolju poziciju, jer pored njega, Zvezdu želi nekoliko domaæih i stranih tajkuna - zakljuèio je naš izvor.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2007 11:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Šangaj domaæin FINA SP 2011. godine

Organizator 14. FINA Svetskog šampionata 2011. godine biæe Šangaj, saopštili su èelnici FINA na pres konferenciji u Melburnu. U konkurenciji pored kineskog grada bila je i prestonica Katara Doha, koja je organizovala prošlogodišnje Azijske igre. Prvenstvo æe se najverovatnije održati u julu.


Odluka je saopštena pred velikim brojem novinara, samo dan pred poèetak plivaèkih takmièenja u Melburnu. To je prvi put da neki kineski grad organizuje Svetski šampionat u sportovima u bazenu, a drugi azijski posle Fukuoke, koja je bila domaæi 2001.

Šangaj je prošle godine organizovao svetsko plivaèko prvenstvu u kratkim bazenima. To znaèi da æe Kina imati domaæinstva dva najveæa plivaèka svetska takmièenja u tri godine, jer su Olimpijske igre 2008. u Pekingu.

13. FINA svetsko prvenstvo biæe održano 2009. godine u Rimu.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2007 12:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naši Ašihara borci spremni za SP

U danskom gradu Viborgu od 5. do 9 aprila biæe održano Svetsko prvenstvo u Ašihara Kaikan borbenoj veštini (13th Sabaki spirit chalenge). Naša nacionalna selekcija, koja na to takmièenje ide da bi dobila licencu i uèila, prvi put uèestvuje na jednoj takvoj manifestaciji.


Predsednik saveza Svetlan Skenderovski, majstor kjokušin kaia i trofejni trener, smatra da naš tim može mnogo da nauèi na tom prvenstvu.

"Mi idemo da uèimo, jer nam nisu svi aspekti te veštine poznati u potpunosti. Tu postoje neke tehnike koje mi još nismo usavršili, pa æe to biti odlièna prilika da uèimo od najboljih. Svi naši takmièari su u dobroj formi i uèiniæe sve da na pravi naèin predstave našu zemlju na prvenstvu", rekao je sensei Skenderovski.

U skladu sa filosofijom te veštine svoju plemenitost i humanost na delu su pokazali predsednik Ašihara saveza Skenderovski i generalni sekretar Veselin Jovanoviæ, koji su svoje organe zaveštali Institutu za transplantaciju Klinièkog centra Srbije.

Sve borbe na prvenstvu biæe održane 7. aprila. Preostala tri dana predviðena su za seminare i prezentacije.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Sport Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 2 od 7

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group