Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - esto Postavljana PitanjaFAQ - esto Postavljana Pitanja   TraiTrai   Lista lanovaLista lanova   Korisnike grupeKorisnike grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Selo Gori A Baba Se Ceslja
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
 
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeu temu  
Autor Poruka
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridruio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2008 10:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
NTERVJU... Radoš Bajiæ, glumac i reditelj
BABA ÆE SE OPET ÈEŠLJATI

Reditelj, scenarista i glavni protagonista serije „Selo gori, a baba se èešlja", najavljuje nastavak prièe o junacima iz sela Petlovac



Zašto nam je tuðe uvek preèe ili draže... Radoš Bajiæ

Duže od pet meseci su se piplmetri, spravice koje mere gledanost televizijskog programa, usijavali svake subote u terminu posle drugog Dnevnika Nacionalne televizije. Sa rejtingom gledanosti koji je dosezao i do 33,6 (za neupuæene, prenos „Evrosonga" ostvario je rejting 31,4), „Selo gori, a baba se èešlja" postala je ne samo najgledanija serija u istoriji Radio televizije Srbije, veæ i svojevrsni sociološki, antropološki i kulturni fenomen. Svaku epizodu je u proseku gledalo izmeðu 2,75 i 3 miliona ljudi, skoro svaki drugi graðanin naše zemlje. Imajuæi u vidu i one koji televizijski program uopšte ne prate, možemo zakljuèiti da smo od sto ukljuèenih televizora, na više od 65 gledali doživljaje Radašina, Milašina, Dragojla, Zlatane i, naravno, sina Dragana.


Ðoda igrao sebe

n Najviše pažnje publike je privukao i lik Ðode, lokalnog pijanca, koji je u Petlovcu radio i kao neka bio i neka vrsta sredstva informisanja.

- Miroljub Trošiæ Ðoda je u seriji igrao samog sebe! Reè je o nezaposlenom nastavniku muzièkog vaspitanja, kome je sklonost ka kapljici ozbiljno ugrožavala i život i zdravlje. Jedini uslov koji sam mu postavio jeste da se mane alkohola dok traje snimanje. Ðoda je obeæanje ispunio, i dan-danas je trezvenjak, a pozivi za gostovanje mu stižu iz svih delova Evrope, gde ga pozivaju naši radnici.

Dovoljan razlog da u goste pozovemo Radoša Bajiæa, idejnog tvorca, reditelja, scenaristu i glavnog protagonistu popularnog serijala, koji za èitaoce Pressa ekskluzivno najavljuje da æe nastaviti snimanje veæ poèetkom avgusta.

n Skoro pola veka srpsko selo i naš seljak prikazivani su kao nešto retrogradno, zaostalo i primitivno. U vašoj prièi èovek sa sela ima svojih mana, ali nismo videli nijednog negativnog junaka. Da li ste želeli da idealizujete naše selo ili da promenite neke ustaljene stereotipe?

- Vaše pitanje zadire u srž jednog izvanrednog efekta koji je naša serija ostvarila. Glavna poruka naše prièe jeste da ne budemo zli, da ne smemo mrzeti jedni druge, da moramo biti široki, dobri ljudi. Posle dve decenije jedne globalne destrukcije naroda, gde smo prikazani kao ljudi bez duše i emocija, nisam želeo ništa da idealizujem, veæ samo da ih prikažem onakvim kakvi oni zaista jesu. Naš èovek ponekad ume da bude zavidan, zloban i spreman za sitne zaèkoljice, ali u suštini, kada je gusto i teško, kada nesreæa pripreti, ti mali ljudi i te kako znaju da zanemare meðusobne odnose i jedni drugim priteknu u pomoæ.



S druge strane, mi smo decenijama bili žrtve jedne mraène politike kojom je trebalo da se zatre jedna iskonska, tradicionalna osobenost našeg naroda i da nam se nametne da ne budemo to što jesmo, veæ nešto sasvim drugo. Skloni smo i prijemèivi za svaki oblik pomodarstva, uvek nam je tuðe preèe i bolje, pa nije èudno što smo se podsmevali svemu što nam je dolazilo sa sela, sem, naravno, paradajzu, jagnjetini, rakiji ili dobrom siru.

n Osim drugaèijih ljudi, gledaoci su bili u prilici da vide i nešto drugaèiju Srbiju. Zemlju divnih predela, zemlju bez blata, ðubreta i svega drugog što svakodnevno gledamo u stvarnosti. Ideal ili pokušaj prikrivanja?

- Ja ne radim u nekakvom ministarstvu za ulepšavanje Srbije, niti sam bio rukovoðen nekim patriotskim ili nacionalnim razlozima. Jednostavno, želeo sam da Srbiji amputiram nešto što joj, svakako, ne pripada i što bismo bez veæe muke mogli i sami da rešimo. Nažalost, uoèi svake scene morali smo da èistimo teren kako se pored Radašina i Milašina ne bi videla i prava deponija smeæa, stari frižideri i avetinjske kese koje se poput gaæa njišu na obali Morave. U tom poslu su uèestvovali svi èlanovi ekipe, a to su gledali i meštani. Verujem da su nešto razumeli, a suština umetnosti i jeste da nas neèem nauèi ili poduèi.



n U seriji se pojavljuje veliki broj razlièitih glumaca. Od onih koje nismo navikli da gledamo u seoskom miljeu, pa sve do onih èiji je raskošan talenat publika upoznala tek sada, kada je veæina njih pred penzijom. S druge strane, videli smo i mlade, neafirmisane glumce, ali i sjajne naturšèike. Da li je bilo problema da se sve to uklopi?


Odbili, pa se pokajali

n Da li ste prilikom pisanja scenarija u pojedinim ulogama videli neke druge glumce? I da li su se pokajali što su ulogu odbili?

- Bilo je i toga, naravno. Uloga Dragojla je pisana za Nikolu Simiæa, ali sa njim jednostavno nismo mogli da uklopimo termine. Kasnije je uloga malo promenjena i prilagoðena Mirku Babiæu, koji ju je savršeno odigrao. Slièno je i sa Markom Nikoliæem koga æemo, skoro izvesno, videti u treæem nastavku serijala.

- Opšta ocena struènih ljudi je da je kasting u seriji izvanredno organizovan. Ja sam glumac koji je napisao i režirao seriju, što se pokazalo znaèajnim i presudnim. Zašto je to važno? Upravo zato što sam kao glumac savršeno poznavao senzibilitet mojih kolega, znao sam ko šta može i ume da uradi. Pomogao sam im da proðu kroz sve dijaloge, maksimalno su me slušali, a njihov talenat je sam došao do izražaja. Rezultati su takvi da æe mnogima „Selo" potpuno promeniti i život i karijeru. Mirko Babiæ, recimo, veliki glumac koji je do uloge Dragojla praktièno veæ otškrinuo vrata penzije, sada se vraæa kao nacionalna glumaèka velièina. Slièno je i sa Ljiljanom Stjepanoviæ, ženom sa neverovatnom glumaèkom energijom, koja je sve do ove serije bila epizodista, a sada je vodeæa dramska umetnica u zemlji. Tu je i veæi broj briljantnih naturšèika, koji su angažovani ne zato što su jeftiniji od profesionalnih glumaca, veæ zato što su nam upravo takvi bili potrebni. Ili, recimo, šta reæi za Nenada Okanoviæa, koji je od potpunog anonimusa ostvario ulogu koja æe ostati upamæena u celoj njegovoj karijeri.

n Kada ste odluèili da nastavite sa snimanjem novog serijala?

- Tek kada sam u montaži video da se životi mojih likova razigravaju, kada sam shvatio da smo sina Dragana oženili tek u 24. epizodi, pomislio sam da bi bila šteta da završimo život tim junacima i da ih bacimo u zaborav. Veæ od svetog Ilije (2. avgusta) kreæemo sa snimanjem novih 26 epizoda i ja oèekujem da æe se time prièa definitivno završiti. Sem, naravno, ako ne doðe do javnih demonstracija sa zahtevom da se serija nastavi (smeh).
VLADA ARSIÆ

Izvor: Press

_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridruio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2008 12:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ako treba ce se demonstrira.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email MSN Messenger
SCHPITZ
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 01 Apr 2007
Poruke: 144
Lokacija: TS u srcetu hehe

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2008 9:53 pm    Naslov: hehe Odgovoriti sa citatom

Neznam nista dok ne dodje PIVO Shocked
_________________
p.s (ZIVOT JE QRAC OD OVCE)
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
BronX
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 03 Jun 2007
Poruke: 605

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2008 2:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

4.08.2008 POCINJE SNIMANJE JOS 26 EPIZODA.POZDRAV SVIMA. Idea
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Mlatach
TS pro
TS pro


Pridruio: 13 Mar 2007
Poruke: 8
Lokacija: Kanada

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 3:22 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li je pocelo snimanje, izvestavajte ,bre ?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 9:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja videh Prleta pre neki dan, prodje èovek kolima, znaèi poèelo je, valjda.
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridruio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 9:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda je pocelo po selima, cak sta vise, cuo sam da je snimano po Popini nesto sa sinom Draganom... Ali po gradu nije jos !
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridruio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 9:54 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepljiva ::
Ja videh Prleta pre neki dan, prodje èovek kolima, znaèi poèelo je, valjda.

Video sam ga i ja! Very Happy
Pratio sam ga kolima dok sam isao za Banju. Twisted Evil
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridruio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 11:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cuo sam da ne snimaju vise u nasim selima, vec u okolini Kragujevca jer oni ponudili pomoc u sretstvima... Ako je tako, onda su fegeti.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email
BronX
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 03 Jun 2007
Poruke: 605

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2008 1:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije tacno!Snima se u Poljni,Bogdanju i Trsteniku!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridruio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2008 1:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:


Veroljub Stevanoviæ gradonaèelnik Kragujevca i Saša Mileniæ predsednik Skupštine grada, sa saradnicima i predstavnicima medija, posetili su u selu Bogdanje, ekipu serije “Selo gori a baba se èešlja“. Nastavak snimanja serije, koja je omaðijala publiku, finansijski je podržao grad Kragujevac. Nakon lokacije u okolini Kruševca i Trstenika, ekipa serije se, prema reèima Radoša Bajiæa, u oktobru seli u Kragujevac i obližnja sela.
Ekipa serije na snimanju sa gostima

Ekipa serije na snimanju sa gostima

Ovih dana privodi se kraju snimanje treæe epizode, u kojoj, kako nam je otkrio Radoš Bajiæ, Mitrova kæer Petrojka, nekim èudom ostaje u blagoslovenom stanju, ne zna se ko je otac, pa je roditelji sa torbama i stomakom, dovode kod Milašina, da on vidi - šta æe. Gosti su ostali uskraæeni, da se upoznaju sa jednim od omiljenih likova - sinom Draganom, koji je nestao i niko ne zna gde je.

Ovo je èudo od serije, rekao je tom prilikom gradonaèelnik Kragujevca Veroljub Stevanoviæ i svaka epizoda ima toliko poruka u pozitivnom i tradicionalnom smislu, u odnosu na sve serije koje su do sada snimane o srpskom narodu. To je ono, što je mene i moje saradnike zaintrigiralo da ponudimo Radošu Bajiæu, da grad Kragujevac postane deo serije, koja æe jednog dana sigurno biti istorija. Mislimo, da je to dobra prilika, da promovišemo grad na pravi naèin ali i da damo svoj doprinos seriji, koja tako nešto i zaslužuje.

Otvaranjem vrata za filmsku umetnost, istièe Stevanoviæ, pored politièke i ekonomske uloge koju Kragujevac ima u ovom trenutku, ostvariæemo i znaèajan pomak u kulturnom životu našeg grada i zemlje.

“Morava se onda, rekao je Radoš Bajiæ, zahvaljujuæi volji, želji i pameti lokalne samouprave grada Kragujevca, da prepozna prave stvari i nacionalni identitet, uliva u srce Šumadije, u Kragujevac, koji je za našu ekipu otvorio svoja vrata i svoje srce. To pokazuje da prièa o srpskom seljaku i njegovom životu sa komiènim zapletom, sve manje pripada meni kao autoru i postaje deo emotivne intelektulane svojine celokupnog srpskog naroda”.

Gde je sin Dragan, šta je sa Petrojkom, hoæe li samotnjak Dragojlo naæi svoju životnu saputnicu, šta æe biti sa Smiljanom, Svetlanom, samo su neka od pitanja, na koja æe brojna publika uskoro dobiti odgovore. Emitovanje novih epizoda najavljeno je za januar iduæe godine, a prema podacima RTS - a, ova serija sa 2.913.732 gledalaca, oborila je sve rekorde, od kada se elektronski mere rezultati.

_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridruio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2008 10:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam cula da su trenutno u Kukljinu(za neupucene-selo kod KeSe-a Laughing ),snimaju neke scene na skelE.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridruio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2008 3:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Juce sam ih video na obilaznici oko Krusevca, policija je zaustavljala saobracaj da bi se snimile neke scene
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridruio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaèa Politike

PorukaPoslao: et Okt 16, 2008 6:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koliko sam ja upuæen, serija se snima u nekom selu kod Kruševca. Ne bih znao kom. Bilo je na dnevniku pre mesec dana.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridruio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Okt 17, 2008 6:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa Kukljin, tu je Radasinova kuca u seriji Very Happy
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikai poruke iz poslednjih:   
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 7 od 9

 
Skoi na:  
Ne moete pisati nove teme u ovom forumu
Ne moete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne moete menjati vae poruke u ovom forumu
Ne moete brisati vae poruke u ovom forumu
Ne moete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group