Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Selo Gori A Baba Se Ceslja
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar

Pridružio: 29 Jan 2007

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2008 10:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
NTERVJU... RadoÅ” BajiƦ, glumac i reditelj
BABA ƆE SE OPET ƈEÅ LJATI

Reditelj, scenarista i glavni protagonista serije ā€žSelo gori, a baba se ĆØeÅ”lja", najavljuje nastavak priĆØe o junacima iz sela Petlovac

ZaÅ”to nam je tuĆ°e uvek preĆØe ili draže... RadoÅ” BajiƦ

Duže od pet meseci su se piplmetri, spravice koje mere gledanost televizijskog programa, usijavali svake subote u terminu posle drugog Dnevnika Nacionalne televizije. Sa rejtingom gledanosti koji je dosezao i do 33,6 (za neupuƦene, prenos ā€žEvrosonga" ostvario je rejting 31,4), ā€žSelo gori, a baba se ĆØeÅ”lja" postala je ne samo najgledanija serija u istoriji Radio televizije Srbije, veƦ i svojevrsni socioloÅ”ki, antropoloÅ”ki i kulturni fenomen. Svaku epizodu je u proseku gledalo izmeĆ°u 2,75 i 3 miliona ljudi, skoro svaki drugi graĆ°anin naÅ”e zemlje. ImajuƦi u vidu i one koji televizijski program uopÅ”te ne prate, možemo zakljuĆØiti da smo od sto ukljuĆØenih televizora, na viÅ”e od 65 gledali doživljaje RadaÅ”ina, MilaÅ”ina, Dragojla, Zlatane i, naravno, sina Dragana.

Ɛoda igrao sebe

n NajviÅ”e pažnje publike je privukao i lik Ɛode, lokalnog pijanca, koji je u Petlovcu radio i kao neka bio i neka vrsta sredstva informisanja.

- Miroljub TroÅ”iƦ Ɛoda je u seriji igrao samog sebe! ReĆØ je o nezaposlenom nastavniku muziĆØkog vaspitanja, kome je sklonost ka kapljici ozbiljno ugrožavala i život i zdravlje. Jedini uslov koji sam mu postavio jeste da se mane alkohola dok traje snimanje. Ɛoda je obeƦanje ispunio, i dan-danas je trezvenjak, a pozivi za gostovanje mu stižu iz svih delova Evrope, gde ga pozivaju naÅ”i radnici.

Dovoljan razlog da u goste pozovemo RadoÅ”a BajiƦa, idejnog tvorca, reditelja, scenaristu i glavnog protagonistu popularnog serijala, koji za ĆØitaoce Pressa ekskluzivno najavljuje da Ʀe nastaviti snimanje veƦ poĆØetkom avgusta.

n Skoro pola veka srpsko selo i naÅ” seljak prikazivani su kao neÅ”to retrogradno, zaostalo i primitivno. U vaÅ”oj priĆØi ĆØovek sa sela ima svojih mana, ali nismo videli nijednog negativnog junaka. Da li ste želeli da idealizujete naÅ”e selo ili da promenite neke ustaljene stereotipe?

- VaÅ”e pitanje zadire u srž jednog izvanrednog efekta koji je naÅ”a serija ostvarila. Glavna poruka naÅ”e priĆØe jeste da ne budemo zli, da ne smemo mrzeti jedni druge, da moramo biti Å”iroki, dobri ljudi. Posle dve decenije jedne globalne destrukcije naroda, gde smo prikazani kao ljudi bez duÅ”e i emocija, nisam želeo niÅ”ta da idealizujem, veƦ samo da ih prikažem onakvim kakvi oni zaista jesu. NaÅ” ĆØovek ponekad ume da bude zavidan, zloban i spreman za sitne zaĆØkoljice, ali u suÅ”tini, kada je gusto i teÅ”ko, kada nesreƦa pripreti, ti mali ljudi i te kako znaju da zanemare meĆ°usobne odnose i jedni drugim priteknu u pomoƦ.

S druge strane, mi smo decenijama bili žrtve jedne mraĆØne politike kojom je trebalo da se zatre jedna iskonska, tradicionalna osobenost naÅ”eg naroda i da nam se nametne da ne budemo to Å”to jesmo, veƦ neÅ”to sasvim drugo. Skloni smo i prijemĆØivi za svaki oblik pomodarstva, uvek nam je tuĆ°e preĆØe i bolje, pa nije ĆØudno Å”to smo se podsmevali svemu Å”to nam je dolazilo sa sela, sem, naravno, paradajzu, jagnjetini, rakiji ili dobrom siru.

n Osim drugaĆØijih ljudi, gledaoci su bili u prilici da vide i neÅ”to drugaĆØiju Srbiju. Zemlju divnih predela, zemlju bez blata, Ć°ubreta i svega drugog Å”to svakodnevno gledamo u stvarnosti. Ideal ili pokuÅ”aj prikrivanja?

- Ja ne radim u nekakvom ministarstvu za ulepÅ”avanje Srbije, niti sam bio rukovoĆ°en nekim patriotskim ili nacionalnim razlozima. Jednostavno, želeo sam da Srbiji amputiram neÅ”to Å”to joj, svakako, ne pripada i Å”to bismo bez veƦe muke mogli i sami da reÅ”imo. Nažalost, uoĆØi svake scene morali smo da ĆØistimo teren kako se pored RadaÅ”ina i MilaÅ”ina ne bi videla i prava deponija smeƦa, stari frižideri i avetinjske kese koje se poput gaƦa njiÅ”u na obali Morave. U tom poslu su uĆØestvovali svi ĆØlanovi ekipe, a to su gledali i meÅ”tani. Verujem da su neÅ”to razumeli, a suÅ”tina umetnosti i jeste da nas neĆØem nauĆØi ili poduĆØi.

n U seriji se pojavljuje veliki broj razliĆØitih glumaca. Od onih koje nismo navikli da gledamo u seoskom miljeu, pa sve do onih ĆØiji je raskoÅ”an talenat publika upoznala tek sada, kada je veƦina njih pred penzijom. S druge strane, videli smo i mlade, neafirmisane glumce, ali i sjajne naturÅ”ĆØike. Da li je bilo problema da se sve to uklopi?

Odbili, pa se pokajali

n Da li ste prilikom pisanja scenarija u pojedinim ulogama videli neke druge glumce? I da li su se pokajali Ŕto su ulogu odbili?

- Bilo je i toga, naravno. Uloga Dragojla je pisana za Nikolu SimiƦa, ali sa njim jednostavno nismo mogli da uklopimo termine. Kasnije je uloga malo promenjena i prilagoĆ°ena Mirku BabiƦu, koji ju je savrÅ”eno odigrao. SliĆØno je i sa Markom NikoliƦem koga Ʀemo, skoro izvesno, videti u treƦem nastavku serijala.

- OpÅ”ta ocena struĆØnih ljudi je da je kasting u seriji izvanredno organizovan. Ja sam glumac koji je napisao i režirao seriju, Å”to se pokazalo znaĆØajnim i presudnim. ZaÅ”to je to važno? Upravo zato Å”to sam kao glumac savrÅ”eno poznavao senzibilitet mojih kolega, znao sam ko Å”ta može i ume da uradi. Pomogao sam im da proĆ°u kroz sve dijaloge, maksimalno su me sluÅ”ali, a njihov talenat je sam doÅ”ao do izražaja. Rezultati su takvi da Ʀe mnogima ā€žSelo" potpuno promeniti i život i karijeru. Mirko BabiƦ, recimo, veliki glumac koji je do uloge Dragojla praktiĆØno veƦ otÅ”krinuo vrata penzije, sada se vraƦa kao nacionalna glumaĆØka veliĆØina. SliĆØno je i sa Ljiljanom StjepanoviƦ, ženom sa neverovatnom glumaĆØkom energijom, koja je sve do ove serije bila epizodista, a sada je vodeƦa dramska umetnica u zemlji. Tu je i veƦi broj briljantnih naturÅ”ĆØika, koji su angažovani ne zato Å”to su jeftiniji od profesionalnih glumaca, veƦ zato Å”to su nam upravo takvi bili potrebni. Ili, recimo, Å”ta reƦi za Nenada OkanoviƦa, koji je od potpunog anonimusa ostvario ulogu koja Ʀe ostati upamƦena u celoj njegovoj karijeri.

n Kada ste odluĆØili da nastavite sa snimanjem novog serijala?

- Tek kada sam u montaži video da se životi mojih likova razigravaju, kada sam shvatio da smo sina Dragana oženili tek u 24. epizodi, pomislio sam da bi bila Å”teta da zavrÅ”imo život tim junacima i da ih bacimo u zaborav. VeƦ od svetog Ilije (2. avgusta) kreƦemo sa snimanjem novih 26 epizoda i ja oĆØekujem da Ʀe se time priĆØa definitivno zavrÅ”iti. Sem, naravno, ako ne doĆ°e do javnih demonstracija sa zahtevom da se serija nastavi (smeh).
VLADA ARSIƆ

Izvor: Press

NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2008 12:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ako treba ce se demonstrira.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
SCHPITZ
TS kompjuteras
TS kompjuteras

Pridružio: 01 Apr 2007

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2008 9:53 pm    Naslov: hehe Odgovoriti sa citatom

Neznam nista dok ne dodje PIVO Shocked
BronX
Kandidat za predsednika TS

Pridružio: 03 Jun 2007

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2008 2:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

4.08.2008 POCINJE SNIMANJE JOS 26 EPIZODA.POZDRAV SVIMA. Idea
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mlatach
TS pro
TS pro

Pridružio: 13 Mar 2007

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 3:22 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li je pocelo snimanje, izvestavajte ,bre ?
Nazad na vrh
Lepljiva

Pridružio: 14 Maj 2007

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 9:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja videh Prleta pre neki dan, prodje ĆØovek kolima, znaĆØi poĆØelo je, valjda.

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac

Pridružio: 13 Avg 2007

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 9:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda je pocelo po selima, cak sta vise, cuo sam da je snimano po Popini nesto sa sinom Draganom... Ali po gradu nije jos !

Koreni
Nazad na vrh
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta

Pridružio: 08 Apr 2008
Lokacija: Over the Hills and far Away, in The Houses of the Holy, Rambling On with a Living Loving Maid

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 9:54 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepljiva ::
Ja videh Prleta pre neki dan, prodje ĆØovek kolima, znaĆØi poĆØelo je, valjda.

Video sam ga i ja! Very Happy
Pratio sam ga kolima dok sam isao za Banju. Twisted Evil

ā€œWe are eagles of one nest - the nest is in our soul.ā€
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2008 11:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cuo sam da ne snimaju vise u nasim selima, vec u okolini Kragujevca jer oni ponudili pomoc u sretstvima... Ako je tako, onda su fegeti.

Pridružio: 03 Jun 2007

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2008 1:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije tacno!Snima se u Poljni,Bogdanju i Trsteniku!
Nazad na vrh
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2008 1:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:

Veroljub StevanoviƦ gradonaĆØelnik Kragujevca i SaÅ”a MileniƦ predsednik SkupÅ”tine grada, sa saradnicima i predstavnicima medija, posetili su u selu Bogdanje, ekipu serije ā€œSelo gori a baba se ĆØeÅ”ljaā€œ. Nastavak snimanja serije, koja je omaĆ°ijala publiku, finansijski je podržao grad Kragujevac. Nakon lokacije u okolini KruÅ”evca i Trstenika, ekipa serije se, prema reĆØima RadoÅ”a BajiƦa, u oktobru seli u Kragujevac i obližnja sela.
Ekipa serije na snimanju sa gostima

Ekipa serije na snimanju sa gostima

Ovih dana privodi se kraju snimanje treƦe epizode, u kojoj, kako nam je otkrio RadoÅ” BajiƦ, Mitrova kƦer Petrojka, nekim ĆØudom ostaje u blagoslovenom stanju, ne zna se ko je otac, pa je roditelji sa torbama i stomakom, dovode kod MilaÅ”ina, da on vidi - Å”ta Ʀe. Gosti su ostali uskraƦeni, da se upoznaju sa jednim od omiljenih likova - sinom Draganom, koji je nestao i niko ne zna gde je.

Ovo je ĆØudo od serije, rekao je tom prilikom gradonaĆØelnik Kragujevca Veroljub StevanoviƦ i svaka epizoda ima toliko poruka u pozitivnom i tradicionalnom smislu, u odnosu na sve serije koje su do sada snimane o srpskom narodu. To je ono, Å”to je mene i moje saradnike zaintrigiralo da ponudimo RadoÅ”u BajiƦu, da grad Kragujevac postane deo serije, koja Ʀe jednog dana sigurno biti istorija. Mislimo, da je to dobra prilika, da promoviÅ”emo grad na pravi naĆØin ali i da damo svoj doprinos seriji, koja tako neÅ”to i zaslužuje.

Otvaranjem vrata za filmsku umetnost, istiĆØe StevanoviƦ, pored politiĆØke i ekonomske uloge koju Kragujevac ima u ovom trenutku, ostvariƦemo i znaĆØajan pomak u kulturnom životu naÅ”eg grada i zemlje.

ā€œMorava se onda, rekao je RadoÅ” BajiƦ, zahvaljujuƦi volji, želji i pameti lokalne samouprave grada Kragujevca, da prepozna prave stvari i nacionalni identitet, uliva u srce Å umadije, u Kragujevac, koji je za naÅ”u ekipu otvorio svoja vrata i svoje srce. To pokazuje da priĆØa o srpskom seljaku i njegovom životu sa komiĆØnim zapletom, sve manje pripada meni kao autoru i postaje deo emotivne intelektulane svojine celokupnog srpskog narodaā€.

Gde je sin Dragan, Å”ta je sa Petrojkom, hoƦe li samotnjak Dragojlo naƦi svoju životnu saputnicu, Å”ta Ʀe biti sa Smiljanom, Svetlanom, samo su neka od pitanja, na koja Ʀe brojna publika uskoro dobiti odgovore. Emitovanje novih epizoda najavljeno je za januar iduƦe godine, a prema podacima RTS - a, ova serija sa 2.913.732 gledalaca, oborila je sve rekorde, od kada se elektronski mere rezultati.

Sanjalica

Pridružio: 13 Mar 2006

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2008 10:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam cula da su trenutno u Kukljinu(za neupucene-selo kod KeSe-a Laughing ),snimaju neke scene na skelE.
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla

Pridružio: 20 Sep 2006

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2008 3:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Juce sam ih video na obilaznici oko Krusevca, policija je zaustavljala saobracaj da bi se snimile neke scene

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni

Pridružio: 17 Jun 2006

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2008 6:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koliko sam ja upuƦen, serija se snima u nekom selu kod KruÅ”evca. Ne bih znao kom. Bilo je na dnevniku pre mesec dana.
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla

Pridružio: 20 Sep 2006

PorukaPoslao: Pet Okt 17, 2008 6:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa Kukljin, tu je Radasinova kuca u seriji Very Happy

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 7 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu