Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Formula 1 ::: Sezona 2008
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Sport
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  

Na koga tipujete ove sezone???
Alonso
27%
 27%  [ 5 ]
Raikonen
22%
 22%  [ 4 ]
Masa
5%
 5%  [ 1 ]
Barikelo
0%
 0%  [ 0 ]
Neko drugi
44%
 44%  [ 8 ]
Ukupno Glasova : 18

Autor Poruka
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2007 8:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

FIA introduce variation of 'red tyre rule'
A variation of the speculated 'red tyre rule' will be implemented in Formula One this year.

To coincide with Bridgestone's new era as sole supplier, the Japanese company must differentiate the appearance of the 'hard' and 'soft' options at each race, after the F1 Commission and World Motor Sport Council implemented an update to the sporting rules.

In the Champ Car World Series, Bridgestone colour the tyre walls red so that spectators can clearly determine the compound in use, but it is not yet clear how the tyres will be distinguished for F1.

The new sporting regulation was amended "with the unanimous agreement of all competing teams" in the past days, the FIA said.
(Each tyre specification) must be of one homogenous compound and visibly distinguishable from one another when a car is on the track."

Similarly, another new rule tweak requires that airbox cameras be coloured either fluorescent red or yellow in 2007 so that spectators can distinguish between each team's two drivers.
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2007 8:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Objavljena konaèna lista vozaèa za 2007

Deset dana pre poèetka takmièenja u Formuli 1, koje æe biti otvoreno 18. marta u Melburnu trkom za Veliku nagradu Australije, objavljeni su sastavi svih ekipa.

Aktuelni branilac titule ekipa Renoa u 2007. godinu ušla je sa proverenim kadrom Djankarlom Fizikelom i novajlijom iz Finske Hajkom Kovalainenom.

Najveæeg konkurenta Renoa, ekipu Ferarija predvodiæe bivši as Meklarena Kimi Raikonen i Brazilac Felipe Masa.

Dvostruki uzastopni šampion Fernando Alonso bolid Renoa zamenio je "srebrnom strelom" Meklarena, a društvo u ekipi praviæe mu mladi Britanac Luis Hamilton.

U timu Honde ove sezone voziæe Britanac Dženson Baton i Brazilac Rubens Barikelo, dok æe boje BMW Zaubera braniti Nemac Nik Hajdfeld i Poljak Robert Kubica.

Za Tojotu æe nastupati Ralf Šumaher i Italijan Jarno Truli, a èlanovi ambicioznog tima Red Bula biæe Dejvid Kultard i Australijanac Mark Veber.

Priliku da slavni Vilijmas pokuša da vrati na stari pobednièki put u 2007. godini imaæe Nemac Niko Rozberg i Austrijanac Aleksandar Vurc, a za rezervni tim Ferarija Toro Roso voziæe Italijan Vitantonio Ljuci i Amerikanac Skot Spid.

Ekipu Spajkera, koja je naslednik Midlenda, èiniæe Holandjanin Kristijan Albers i Nemac Adrijan Sutil.
Poslednji na zvaniuènom spisku je japanski tim Super Aguri za koji æe nastupiti Takuma Sato i Britanac Entoni Dejvidson.

(MONDO)
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2007 10:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Trulija muèe zdravstveni problemi

Vozaè Tojote Jarno Truli pokušaæe da se pripremi za poèetak sezone Formule jedan sledeæeg vikenda, iako se zbog zdravstvenih problema nije pojavio na konferenciji za novinare u Japanu. Zvaniènici Tojote su pojasnili da se Italijan nije dobro oseæao, ali da bi trebalo da se oporavi do nedelje kada æe se voziti trka za Veliku nagradu Australije.

"Biæe mu dobro. Nismo zabrinuti. Nije mu baš ugrožen život", rekao je šef Tojote Cuotu Tomita.

Zvaniènici Tojote nisu saopštili od èega boluje Truli.

Vozaèi Tojote su se prošle sezone samo jednom popeli na pobednièko postolje i to kada je Ralf Šumaher osvojio treæe mesto, upravo u Australiji.

Truli je 2005. godine, kada je Tojota zauzela èetvrto mesto u konkurenciji konstruktora, dva puta trke završavao na drugom mestu

Izvor: B92
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Èet Mar 15, 2007 10:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

F1: Nova sezona, nova era, izazovi za Alonsa
Sreda, 14. mart 2007. 19:59

Nepunih pet meseci nakon odlaska Mihaela Šumahera u legendu, Formula 1 nedeljnom trkom za Veliku nagradu Australije otvara novu eru, u kojoj æe svi timovi koristiti gume istog proizvodjaèa - Bridžstouna - a grupa vozaèa na èelu sa aktuelnim prvakom Fernandom Alonsom pokušati da zauzme poziciju na kojoj je kontroverzni Nemac nekada bio nedodirljiv.

Alonso je iz Renoa prešao u slavni Meklaren, iscrpljen kontinuiranim neuspesima. Èovek kog je zamenio, Kimi Raikonen, sada je èlan Ferarija umesto Šumahera. Meklaren i Reno predstaviæe po jednog debitanta, tamnoputog Luisa Hamiltona, odnosno Heikija Kovalainena.

Alonso, najmladji dvostruki šampion u istoriji F1, prošle godine je slavio u Melburnu, ali je to 2006. bila tek treæa trka, posle Bahreina i Malezije.

"Optimista sam i verujem da možemo da ostvarimo dobar rezultat. Ali prva trka u sezoni je uvek specifièna i zato u Australiji može svašta da se desi. Obièno ima iznenadjenja na startu, zato nije mudro prognozirati", oprezan je mladi Španac.

Na testovima u predsezoni pokazalo se da su Ferari i Meklaren u usponu, dok je branilac titule Reno u padu. Potencijalnim Alonsovim rivalima u borbi za tron struènjaci smatraju Raikonena i drugog vozaèa Ferarija, Felipea Masu, koji se prošle sezone nametnuo pobedama u Istanbulu i Sao Paulu.

Šampion misli da bi predstojeæa sezona mogla biti najteža do sada, izmedju ostalog i zato što æe za klupskog druga imati debitanta Hamiltona.

"Meklaren sa nama ima fantastiènu buduænost. Daæemo sve od sebe, ali nema sumnje da æe nam ova godina predstavljati veæi izazov nego bilo koja naredna".

Nekadašnji prvak sveta Dejmon Hil javno je prognozirao da æe njegov 22-godišnji zemljak trijumfovati u prvoj trci karijere.

"Teško mi je da shvatim da æu debitovati. Celog života sam sa bratom vozio Formulu 1 na video igricama, a sada æe neka druga deca igrati sa mnom. Umesto da sam u Engleskoj i da ustajem rano ujutru da bih gledao trku, sada æu se ja naæi na startu. U meni se mešaju mnoge emocije, ali uzbudjenje je ono koje dominira", izjavio je Hamilton.

Reno æe na stazu izvesti postavu Kovalainen - Djankarlo Fizikela, pobednik australijskog Gran prija 2005. Jednim od favorita za nedeljnu trku smatra se i Poljak Robert Kubica, koji je na pola prethodne sezone uskoèio u tim BMW Zaubera...

(MONDO)
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Èet Mar 15, 2007 10:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

F1: Uskoro noæna trka u Melburnu?
Sreda, 14. mart 2007.

Prvi èovek trke za Veliku nagradu Australije Ron Voker potvrdio je da æe sa vlasnikom F1 Bernijem Eklstonom ovog vikenda u Albert Parku razgovarati o moguænosti da se u buduænosti u Melburnu vozi noæna trka.

Eklston je ranije rekao da želi nekoliko noænih trka veæ sledeæe sezone, a glavni kandidati za to su Japan, Kina, Australija i eventualno Singapur, zbog vremenske razlike u odnosu na Evropu.

Voker je naglasio da æe samo razmotriti tu moguænost i da je sve još uvek daleko od definitivnog.

"Videæemo kad Berni dodje. Još æemo jednom razgovarati sa njim", rekao je Voker australijskom listu "Ejdž".

"Nije mi rekao da to moramo da uradimo. To je samo opcija. U Albert Parku imamo i problema sa elektriènom energijom, a trebalo bi mnogo kilovata za osvetljenje staze zbog vozaèa, a tu su i problemi sa okolinom", dodao je Voker.

On je istakao da bi noæna trka u Singapuru mogla da posluži kao test, koji bi svedoèio o eventualnom uspehu takvog modela. Delegacija te azijske zemlje ovog æe vikenda takodje prisustvovati prvoj trci sezone F1 i sa Eklstonom razgovarati o planovima za VN Singapura.

Nova sezona Formule 1 poèinje u nedelju upravo trkom u Melburnu.

(MONDO)
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2007 10:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U nedelju startuje novi Å¡ampionat Formule 1

Ferari odluèuje o tituli

Posle serije odliènih rezultata na višenedeljnim testiranjima u Bahreinu, ekipa Ferarija stigla je u Melburn i potpuno spremno doèekuje prvu trku u sezoni 2007. Brazilac Felipe Masa i Finac Kimi Raikonen u sedlu crvenih pokušaæe da prekine dvogodišnji post bez osvojene titule.


Odlaskom neprikosnovenog Mihaela Šumahera u penziju ostala je praznina na mestu prvog vozaèa i èelnici Ferarija odluèili su da oba, nesumnjivo sjajna vozaèa, sezonu poènu sa jednakih startnih pozicija.

- Poslednji trening dani u Bahreinu pokazali su da je model F2007, kao i celokupna ekipa spremna za nastupajuæe izazove. To što sam na pripremama beležio najbolje rezultate ne znaèi mi puno jer jedno je trening a nešto sasvim drugo trka. Moja prednost je što sam veæ neko vreme deo ove porodice, dok se moj klupski kolega Kimi još uvek nalazi u fazi upoznavanja bolida, konstruktora, menadžmenta - izjavio je po dolasku u Melburn Felipe Masa.

S druge strane, Raikonen prilièno smireno, kao i na samoj stazi, prilazi svom debiju u Ferariju.

- Predviðam vrlo izjednaèenu sezonu, kada govorimo o rivalstvu izmeðu Felipea i mene. Nema potrebe da se stvara nekakva pogrešna slika o nama dvojici jer prošle godine su Mihael i Felipe vrlo dobro saraðivali - rekao je Raikonen.

Žan Tod, izvršni direktor Ferarija i blizak saradnik i prijatelj Mihalea Šumahera, oprezan je pred poèetak novog poglavlja ekipe iz Maranela.

- Nakon punih 11 godina oslanjanja na vanserijske sposobnosti Mihaela Šumahera, došlo je vreme za, rekao bih, istorijske promene u našem timu. Sada su na sceni Masa i Raikonen i na njima je težak zadatak da nastave da nižu uspehe jer su naši brojni navijaèi na to navikli.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2007 12:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izvor: B92

F1: Kimiju pol pozicija u Melburnu

Vozaè Ferarija, Kimi Raikonen osvojio je prvo mesto na kvalifikacionom treningu za trku za VN Australije, koji je vožen na stazi "Albert Park" u Melburnu. Drugi je bio aktuelni šampion Fernando Alonso u Meklarenu, dok je treæe mesto zauzeo Nik Hajdfeld iz BMW Zaubera.

Posle prvog kruga kvalifikacija otpali su Albers, Sutil, Liuci, Kultard, Spid i Barikelo. Vozaè Ferarija Felipe Masa, odustao je zbog kvara na bolidu i nije uèestvovao u treæem krugu kvalifikacija.

Do treæeg kruga nisu stigli ni Vurc, Baton, Kovalainen, Rozberg i Dejvidson. U poslednjoj fazi kvalifikacija, sjajno je vozio je Kimi Raikonen i na briljantan naèin zapoèeo svoju karijeru kao èlan Ferarija.

Meklaren je pokazao da ima sjajan tim, a èetvrto mesto debitanta Luisa Hamiltona, tome ide u prilog. Dobar je bio i BMW. Pored treæeg Hajdfelda, Kubica je stigao do pete pozicije.

Trka za Veliku nagradu Australije na programu je u nedelju u 4 sata ujutro, a direktan prenos je na TV B92. Repriza trke je istog dana od 14 èasova.

1 6 Kimi Räikkönen Ferrari 1:26.644 1:25.644 1:26.072

2 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 1:26.697 1:25.326 1:26.493

3 9 Nick Heidfeld BMW 1:26.895 1:25.358 1:26.556

4 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:26.674 1:25.577 1:26.755

5 10 Robert Kubica BMW 1:26.696 1:25.882 1:27.347

6 3 Giancarlo Fisichella Renault 1:27.270 1:25.944 1:27.634

7 15 Mark Webber Red Bull-Renault 1:26.978 1:26.623 1:27.934

8 12 Jarno Trulli Toyota 1:27.014 1:26.688 1:28.404

9 11 Ralf Schumacher Toyota 1:27.328 1:26.739 1:28.692

10 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 1:27.365 1:26.758 1:28.871

11 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 1:26.986 1:26.909

12 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:27.596 1:26.914

13 4 Heikki Kovalainen Renault 1:27.529 1:26.964

14 7 Jenson Button Honda 1:27.540 1:27.264

15 17 Alexander Wurz Williams-Toyota 1:27.479 1:27.393

16 5 Felipe Massa Ferrari 1:26.712 DNF

17 8 Rubens Barrichello Honda 1:27.679

18 19 Scott Speed STR-Ferrari 1:28.305

19 14 David Coulthard Red Bull-Renault 1:28.579

20 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 1:29.267

21 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 1:29.339

22 21 Christijan Albers Spyker-Ferrari 1:31.932
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
mira
Nadzornik
Nadzornik


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 451
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2007 8:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A sad sizenje.
Pocinje.

_________________
trstenik je moj izbor
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2007 10:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Melburn: Kimi ispred dva Meklarena

ReutersFinac Kimi Rajkonen pobednik je trke Formule 1 za Veliku nagradu Australije. Rajkonen je prvi krenuo sa starta i vodio tokom cele trke u Albert Parku, u prvoj vožnji za ekipu Ferarija. Drugo mesto osvojio je svetski šampion Fernando Alonso, koji od ove sezone nastupa za Meklaren, dok je treæi bio njegov klupski drug, debitant Luis Hamilton. Bodove su osvojili još i Hajdfeld, Fizikela, Masa, Rozberg i Šumaher. Snimak trke na TVB92 možete da gledate od 14 èasova.

Rajkonen je sjajni vikend u Australiji krunisao triplomkrunom - pol pozicijom, najbržim krugom (41) i startnom pobedom za Ferari.

To je prva Rajkonenova pobeda od Japana 2005. godine i deseta u karijeri.

Finac je tokom cele trke izgledao potpuno superiorno i voðstvo je prepuštao samo u trenucima dok je bio u boksu.

U jednom od takvih trenutaka Luis Hamilton, postao je prvi tamnoputi vozaè na èelu trke Formule 1 (u dvadesetom krugu).

Hamilton je postao prvi debitant na postolju u poslednjih 11 sezona. On je u prvoj krivini prestigao klupskog druga i svetskog prvaka Alonsa, i tokom dobrog dela trke bio ispred njega.

Tri vozaèa zajedno èine najmlaði podijum u istoriji F1, jer sva trojica zbirno imaju samo 76 godina.


APNajuzbudljiviju borbu vodili su Fizikela i Masa za mesto broj pet, samo tri desetinke donele su italijanskom vozaèu Renoa u odnosu na Brazilca.

Zahvaljujuæi tome Meklaren æe posle prve trke biti usamljen u voðstvu na tabeli konstruktora, sa samo jednim bodom prednosti u odnosu na Ferari.

U finišu velika borba voðena je za deveto mesto, pa su u razmaku od ispod jedne sekunde u cilj ušli Jarno Truli, Heiki Kovalainen i Rubens Barikelo.

Sreæe sa bolidom nije imo Poljak Robert Kubica, dok je najteži udes viðen u 49. od 58 krugova, kada je Dejvid Kultard preambiciozno probao da pretkene Aleksandra Vurca u borbi za trinaestu poziciju. Kultard je odmah ispao, a Vurc je, iako ošteæen probao da nastavi, ali nije se dugo zadržao na stazi.

Posle trke Kimi Rajkonen je objasnio da vožnja nije protekla bez problema.

"Na poèetku smo imali dosta problema sa radiom, pa nisam imao dobru vezu sa ekipom, ali se to sreæom sredilo. Ipak, sttrategiju smo dogovorili na vreme, pa nije bilo veæih problema. Bolid me je dobro slušao tokom vožnje, a veæ u prvom krugu sam uspeo da dobrom vožnjom odradim najveæi deo posla i olakšam sebi ostatak trke".


ReutersSvetski šampion Fernando Alonso takoðe je bio veoma zadovoljan.

"Bila je ovo odlièna trka. Ferari je bio mnogo brži od nas i nismo mogli da stignemo Kimija. Ekipa radi dobro i siguran sam da æemo tokom sezone biti konkurentni", rekao je Alonso.

Njegov klupski kolega Luis Hamilton bio je oduševljen novim iskustvom.

"Predivno je bilo povesti u svojoj prvoj trci. Tim je odlièno pripremio bolid. Žao mi je zbog problema na drugom zaustavljanju, ne znam u èemu je problem, ali je sve prošlo sjajno", rekao je Hamilton, koji je britanski debitant na postolju u poslednjih 40 godina.

Sezona Formule 1 nastavlja se trkom broj dva, osmog aprila u Maleziji.




Pos No Driver Team Laps Time/Retired Grid Points

1 6 Kimi Räikkönen Ferrari 58 1:25:28.770 1 10

2 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 58 +7.2 secs 2 8

3 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 58 +18.5 secs 4 6

4 9 Nick Heidfeld BMW 58 +38.7 secs 3 5

5 3 Giancarlo Fisichella Renault 58 +66.4 secs 6 4

6 5 Felipe Massa Ferrari 58 +66.8 secs 22 3

7 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 57 +1 Lap 12 2

8 11 Ralf Schumacher Toyota 57 +1 Lap 9 1

9 12 Jarno Trulli Toyota 57 +1 Lap 8

10 4 Heikki Kovalainen Renault 57 +1 Lap 13

11 8 Rubens Barrichello Honda 57 +1 Lap 16

12 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 57 +1 Lap 10

13 15 Mark Webber Red Bull-Renault 57 +1 Lap 7

14 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 57 +1 Lap 19

15 7 Jenson Button Honda 57 +1 Lap 14

16 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 56 +2 Laps 11

17 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 56 +2 Laps 20

Ret 17 Alexander Wurz Williams-Toyota 48 Accident 15

Ret 14 David Coulthard Red Bull-Renault 48 Accident 18

Ret 10 Robert Kubica BMW 36 Gearbox 5

Ret 19 Scott Speed STR-Ferrari 28 Wheel 17

Ret 21 Christijan Albers Spyker-Ferrari 10 Accident 21

Fastest Lap: Kimi Räikkönen 1:25.235

Official Result
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 5:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

F1: Cirkus se seli u Maleziju

U Kuala Lumpuru je proteklih dana bilo puno posla zbog dolaska timova Formule 1, koji æe sledeæe nedelje obaviti prvi oficijelni test na stazi Sepang. Deset od 11 timova æe biti u akciji, u pripremi za predstojeæu Veliku Nagradu Malezije.



Nakon otvaranja sezone u Australiji, veæina timova je svoju opremu poslala direktno u Maleziju, umesto da se prethodno vrati u svoje evropske baze.

„Oprema je doletala u šest letova iz Melburna. Ukupno je bilo 600 tona tereta“, izjavio je Vajnus Malek, predstavnik avio prevoznika koji je obavio transport.

Pred testove, u kojima æe uèestvovati svi timovi osim Spajkera, zvaniènici su se koncentrisali da oprema bezbedno i na vreme stigne u Sepang.

Trodnevno testiranje u Sepangu poèinje sledeæeg èetvrtka, nakon èega æe timovi imati nedelju dana da analiziraju rezultate testova i pripreme se za prvi trening za Veliku Nagradu Malezije.

Nakon trke, koja æe da se održi 8. aprila, najbrži cirkus na svetu oèekuje još veæi logistièki izazov, pošto sve treba da bude spakovano i na vreme transportovano Bliski Istok, pred Veliku Nagradu Bahreina koja se održava samo nedelju dana kasnije, 15. aprila.
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2007 3:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Å umaher-S krivina" u Nirburgringu

Staza Formule 1 u Nirburgringu odaæe poèast sedmostrukom šampionu Mihaelu Šumaheru tako što æe nazvati jednu krivinu po njemu.



"Mihael Šumaher æe biti ovde 22. jula da bismo mu posvetili 'Šumaher-S' krivinu", rekao je šef staze Valter Kafic.

Šumaher je izjavio da je oduševljen tom idejom: "Velika je èast imati krivinu sa svojim imenom na domaæoj stazi".

Penzionisani vozaè bi trebalo da izveze poèasni krug i bude prvi koji æe proæi kroz tu krivinu
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sre Mar 28, 2007 2:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

F1: Kubica najbrži na prvom testu

Robert Kubica je najbržim vremenom na prvom danu testiranja u Maleziji dodatno pojaèao optimizam i nade BMW-a da mogu da se uspešno bore za pobede sa ostalim timovima.



Poljakov najbrži krug od 1:36,187 je bio brži od Rajkonenonovog, koji je pobedio na VN Australije pre dve nedelje. Veruje se da je Kubica koristio modifikovani menjaè da bi izbegao problem zbog koga se povukao iz trke u Melburnu.

Vilijams se takoðe vratio u formu Aleks Vurc završio je kao treæi i imao je skoro identièno vreme kao drugoplasirani Rajkonen.

Najveæe iznenaðenje dana bio je Rubens Barikelo. Honda je prošla vrlo loše na VN Australije, ali je Brazilac uspeo da postavi èetvrto najbrže vreme, samo pola sekunde sporije od Rajkonena i ostavivši iza sebe Pedra de la Rosu iz MekLarena.

De la Rosu æe da zameni Hamilton na sledeæem treningu, a Alonso ima slobodnu nedelju.

Vremena:

1) Kubica BMW-Sauber 1:36.187 - 92 kruga
2) Raikkonen Ferrari 1:36.302 - 54 kruga
3) Wurz Williams-Toyota 1:36.334 - 89 krugova
4) Barrichello Honda 1:36.826 - 82 kruga
5) De la Rosa McLaren-Mercedes 1:37.106 - 60 krugova
6) Montagny Toyota 1:37.267 - 73 kruga
7) Sato Super Aguri-Honda 1:37.389 - 72 kruga
8) Coulthard Red Bull-Renault 1:37.609 - 82 kruga
9) Piquet Renault 1:38.199 - 32 kruga
10) Speed Toro Rosso-Ferrari 1:38.503 - 69 krugova

_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2007 9:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

trka:

1 F. Massa Ferrari
2 L. Hamilton McLaren
3 K. Raikkonen Ferrari
4 N. Heidfeld BMW
5 F. Alonso McLaren
6 R. Kubica BMW
7 J. Trulli Toyota
8 G. Fisichella Renault
9 H. Kovalainen Renault
10 N. Rosberg Williams
11 A. Wurz Williams
12 R. Schumacher Toyota
13 R. Barrichello Honda
14 C. Albers Spyker
15 A. Davidson Super Aguri
16 A. Sutil Spyker
17 M. Webber Red Bull
18 D. Coulthard Red Bull
19 T. Sato Super Aguri
20 V. Liuzzi Toro Rosso
21 J. Button Honda
22 S. Speed Toro Rosso



Ron Denis: "Mali" Hamilton je fantastièan!

Prvi operativac Meklarena Ron Denis izjavio je da je novajlija u Formuli 1 i drugio vozaè tog tima Luis Hamilton napravio jedinstven uspeh, jer se u sve tri trke u sezoni popeo na pobednièko postolje.

"Ono što smo zasad videli od njega je zaista jedinstven sluèaj za novajliju u F1. Luis je jedan od onih vozaèa koji uvek mogu da vas iznenade i ne znate šta da oèekujete. Njegovo ponašanje, na stazi i van nje, za svaku je pohvalu. Verujem da æe Luis sa obe noge ostati èvrsto na zemlji nakon poèetnih uspeha", rekao je Denis u izjavi za tabloid "San".

On je, medjutim, dodao da se može oèekivati da æe Hamitlon uskoro zabeležiti i neke lošije rezultate, "što je potpuno logièno za novajliju u F1".

"On je veæ sada sakupio dovoljno poena da bi mu neki manji neuspesi, kojih æe svakako biti, bili oprošteni. Nismo želeli na poèetku sezone da ga stavljamo pod veliki pritisak, a svi vozaèi u nekom trenutku, naprave greške", objasnio je Denis.

Pohvale na raèun mladog Britanca uputio je i legendarni Frenk Vilijams, vlasnik istimenog tima, koji je odupševljen naèinom na koji je Hamilton poèeo sezonu.

"Sada, kada je Mihael Šumaher otišao u penziju, Britanci konaèno imaju novog aduta u Formuli 1. Hamilton ima drugaèiji karakter od Mihaela, pun je potencijala što je veæ sada poèeo da pokazuje. Dodje mi da zaplaèem što ne vozi za Vilijams", iskren je bio Ser Frenk.

Izvor: MTS-Mondo
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!


Poslednji izmenio skiner_x dana Uto Apr 24, 2007 9:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2007 9:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Alonsov MP4-22 poslan u Woking


McLaren æe ovaj tjedan u Wokingu rastaviti Alonsov MP4-22 kako bi prouèili razlog lošeg nastupa na Velikoj nagradi Bahraina.


Dvostruki svjetski prvak znaèajno je popustio i od momèadskog kolege Hamiltona izgubio poziciju, gdje je na kraju utrke završio na petom mjestu.

No prema magazinu El Mundo Deportivo, incident u Mercedesovoj garaži najvjerojatnije je bio uzrok lošeg nastupa i uvjerljivo niže brzine.

Podsjetimo: uoèi prošle utrke stropna ploèa srušila se na Alonsov bolid i uništila prednje krilce.

Mediji su prenijeli kako je promjenjeno samo ono, no najvjerojatnije je cijela vozaèka kabina(monokok) trebala biti izmjenjena.

Za Gazzetta dello Sport, Alonso je rekao: „Možda smo uèinili neke pogreške prilikom sklapanja bolida. Zanimljiv je podatak kako se bolid nakon toga èudno ponašao.“
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2007 9:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Masa najbrži u pustinji

Vozaè Ferarija Brazilac Felipe Masa pobednik je treæe trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja je vožena u Bahreinu.

Masa, koji je vodio od starta do cilja, 57 krugova (308,238 km) prevezao je za 1:33:27, 515.

Drugo mesto, kao i u kvalifikacijama, zauzeo je Meklarenov debitant Luis Hamilton, koji je tim uspehom ponovo obezbedio sebi mesto u svim almanasima posveæenim najbržem cirkusu na svetu.
Nakon što je postao prvi crni vozaè u Formuli 1, Hamilton se sada u istoriju upisao i kao prvi novajlija koji je svoje prve tri trke završio na podijumu.

Treæi kroz cilj prošao je Kimi Raikonen u Ferariju, èetvrti je bio Nik Hajdfeld u BMW-u, a peti aktuelni svetski prvak Fernando Alonso u Meklarenu.

Bodove na stazi u Bahreinu osvojili su još šestoplasirani Robert Kubica, Jarno Truli i Djankarlo Fisikela.

U poretku vozaèa Alonso, Raikonen i Hamilton dele prvo mesto sa po 22 boda, a sledi ih Masa, koji nakon trijumfa u Bahreinu ima 17.

U konkurenciji konstruktora posle tri trke vodi Meklaren ima 44 boda, a drugoplasirani Ferari je osvojio pet manje

Izvor: MTS-Mondo
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Sport Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 4 od 10

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group