Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Lokalni humor!
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Humor
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Èet Maj 18, 2006 5:23 pm    Naslov: Lokalni humor! Odgovoriti sa citatom

Pre neki dan sedim u Novom Sadu sa jednom devojkom iz Brusa. Pricamo tako i meni nesto padne na pamet da sam cuo da Brusjane zovu Bulidze. Kazem joj to, a ona se uvredi. Objasnim joj da sam to cuo od coveka iz Brusa, ali ona i dalje ljuta. Pitala me ko je taj i rekla je, posto ga zna, da ce da ga izriba! He,he...
E, sad... Zanima me da li se vi ljutite kad vas zovu Carapani?
Znate da su Jagodinci Curani, Paracinci - Dzigeranci, Cuprijcani - Crevari, mi i Krusevljani - Carapani, Aleksandrovcani - Zupljani, Brusjani - kao sto rekoh Bulidze, oni iz onih sela po Kopaoniku - Dzidzovi (ne DZ kao DZAK, nego ono makedonsko DZ, naopako S latinicno), Cacani su Grebici, Uzicani - Ere, Ercovi...
A kako zovu Kraljevcane? Ili Banjcane?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
TrnDza_boY
TS pro
TS pro


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 13
Lokacija: east TS

PorukaPoslao: Èet Maj 18, 2006 9:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Shta znam,mene lichno nervira kad me neko nazove charapanom!!
Ne samo iz mog drushtva,vec i ljudi sa kojima ne provodim mnogo vremena ne smatraju sebe charapanima.
Ljudi,pa kakve mi veze imamo sa Krushevcom???
Takodje ne znam ni kako trebamo sebe da nazivamo,al jedno je bitno...Ponosim se shto imam ovako lep grad.Iako nema bash mnogo razloga da budemo zadovoljni zivotom ovde,ja ga OBOZAVAM i tachka.Nema lepsheg osecaja nego kad iz pravca KSH-a idete magistralom i u daljini vidite nashu predivnu crkvu..uh..

TS 4EVER

P.S.
Neko ko zna ili ima tachan podatak neka kaze dokle se teritorijalno prostire charapanija??? Very Happy
_________________
VOLIM BRE TS,MA SHTA MISLILI O NAMA!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 20, 2006 5:04 pm    Naslov: Carapanija??? Odgovoriti sa citatom

Zdravo i dobrodosao. Nadam se da cemo se cesce dopisivati.

Ni ja nisam nesto odusevljen tim nadimkom Carapani, ali ako je tacno da je i nas (a provericu), onda nista nemam da kazem. Ne bezim od onoga sto sam. Mene u Novom Sadu neki ljudi iz nasih krajeva zovu PAPRIKAR, sto nema veze s mozgom! Confused
Inace "Carapanija" se prostire od nas, tacnije od Osaonice (tj. stare carsije) do negde iza Krusevca (mislim da Varvarinci nisu Carapani), ali samo uz Moravu i malo dalje, od Jasikovice do Milutovca otprilike. Riljac je vec u Levcu.
Za Krusevac si manje-vise u pravu. Ipak istorijski smo vezani za njega (procitaj o istoriji Trstenika na ovom sajtu, ako te zanima jos, nadam se da cu uskoro staviti nesto na forum pod ISTORIJA). Ja imam mnogo prijatelja u KS, ali u principu se Krusevljani foliraju.
Uvek mi je drago kad vidim da nas ima koji volimo nas grad! Procitaj pod politika/nove ideje ovde na forumu. Obavezno ostani na forumu. Trstenik je nas grad! Ko ce da ga voli, ako necemo mi?!
Veliki pozdrav svim Trstenicanima, ma gde bili!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 20, 2006 6:18 pm    Naslov: Bulidze Odgovoriti sa citatom

Hanibaal, haha! Nisam znao ove "nadimke", ovo je super.

Sad imam municiju za prozivanje sta velis
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 20, 2006 6:24 pm    Naslov: INA Odgovoriti sa citatom

Evo jedna na racun ujaka iz INE
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 22, 2006 6:36 pm    Naslov: Je.es ga! Odgovoriti sa citatom

Sajkaca kez Drago mi je da ti se svidja! I ja volim da ih trpam za to! Twisted Evil
Super ti je ovo za INU!!! He,he! Daj jos nesto ako imas!
Ej, da, ljudi pricajte svima za forum, da se malo nalazimo mi Trstenicani! Ja sam ga sam slucajno provalio. Kazite svima! Znas koliko mi znaci kad u tudjini ( Crying or Very sad ) nadjem ovako nesto...
Pozdravljam vas sve!!! A i vidimo se uskoro!!!

P.S. Danas sam polozio pedagogiju ( 9 )!!! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
TrnDza_boY
TS pro
TS pro


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 13
Lokacija: east TS

PorukaPoslao: Pon Maj 22, 2006 7:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaalu sve cestitke za pedagogiju!!!!
A za ovo paprikari mogu samo reci hahaha...
Ne zelim da vredjam Leskovchane,ali taj narod dole,to je daleko bilo(uverio sam se na rostiljijadi)...
Shto se tiche Krushevca,ne svidja mi se njihov mentalitet.Gotivniji su mi Kraljevchani(bolje reci Kraljevchanke) Smile
Ne volim kad kazu Trstenik kod Krushevca,al aj sad manji grad,pa ono...Sva sreca pa imamo svoju registraciju,TS breJ!!!Smile

Stari Most,Ljubostinja,Zapadna Moravaaaa,Trstenik nash najlepshi nosimo u srcima!!!!
_________________
VOLIM BRE TS,MA SHTA MISLILI O NAMA!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2006 10:58 am    Naslov: TS - TS ! Odgovoriti sa citatom

Hvala, hvala... Very Happy

U pravu si za Leskovcane, bre, sto posto! Ja sam sad bio dole, pre jedno tri nedelje. E, to je tuga, covece!!! Mislim, fin je grad,stvarno nije lose to po gradu i sl, ali ljudi su nekako tuzni, smoreni! Nisu, bre, kao mi! Ne znam zasto je to tako. Question Ne razumeju ni neke obicne fore... Ne znam, stvarno ne razumem... A mene, kazu, zovu paprikar zbog Pocekovine! To je kao karakteristicno za sve nas! Confused
Za Krusevac sam ti vec rekao svoje misljenje. A Kraljevcane bas gotivim. I sestra i ja! Cimer mi je iz Kraljeva, imam tamo brata, drustvo... Kad smo vec kod Kraljeva, jel znas da je to drugi najbolje urbanisticki sredjen grad na svetu? To nije rekao bilo ko, nego neki najcenjeniji arhitekta na svetu, neki Belgijanac. I uvek to istice u svojim predavanjima! Cikago je prvi, ako se dobro secam.
A Banjcani? Sta mislite o njima? Meni su oni mnogo namazani. Cool Glume neke face, da ne upotrebim neki drugi izraz, a nisu nista! I nezahvalni su! Trstenik ih je podigao! Mogli bi barem da budu finiji prema nama, a ne da se ponasaju kao da su Monte Karlo! Cool
Stavljajte slike naseg Trdze na forum, pa neka gazde smeste to negde i na sajt posle. Kad dodjem kuci stavicu ja nesto.
Arivederla signori!
Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
TrnDza_boY
TS pro
TS pro


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 13
Lokacija: east TS

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2006 10:31 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

EE dobro si rekao ovo za Leskovchane,stvarno su smorene face.Ja neshto odvalim nesto bzvz,neku najobicniju foru na koju se ovde niko ne bi smejao,a lik iz LE u komu...ma fali im smisao za humor...Mnogo je nekako tuzna atmosfera...

Shto se tiche banjchana,eto obilo nam se o glavu.Izgradili smo ih bre eeee,a vidi sad..Ma klasika shabani puni kinte...

Kraljevo!!!!Samo je dovoljno reci ona ulica pored Ibra,ono je choveche vanzemaljsko extra su ono odradili,pa i ne chudi da je na 2. mestu u svetu.

Ali TS je TS!!!!E javite na forumu ako budu ubachene neke nove fotke u galeriju.....
_________________
VOLIM BRE TS,MA SHTA MISLILI O NAMA!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2006 5:11 pm    Naslov: Zvoncica? Odgovoriti sa citatom

Da, bas su sabani! Laughing
Ej, slusaj, ja idem kuci sledeceg vikenda pa cu ja da stavim neke moje slike Trdze ovde na forum. A daj, Boze, da uzmem i taj digitalni aparat vise, pa ce biti slika...
E, jel zna neko ko je ova Zvoncica? Question
Pozdravljam vas sve! I cekam da pisete jos vise! TrnDza_boY, samo nastavi tako...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
TrnDza_boY
TS pro
TS pro


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 13
Lokacija: east TS

PorukaPoslao: Èet Maj 25, 2006 9:52 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To care...Ja mislim da treba da se urade fotke svih delova TS-a...
A ne samo centar i to josh zimi,mnogo je ''mrtvo'',nema zive dushe....
_________________
VOLIM BRE TS,MA SHTA MISLILI O NAMA!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Èet Maj 25, 2006 1:13 pm    Naslov: jsdhnfhbv Odgovoriti sa citatom

Slazem se... Videcu sta mogu da uradim. Mozda vas iznenadim sa necim jaaako dobrim, ali to ne zavisi od mene... Videcemo.
Pozzz!
Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 28, 2006 11:24 am    Naslov: ??? Odgovoriti sa citatom

Sta vam je, bre, ljudi?! Sta ste ga ufitiljili?! Pisite...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Maj 28, 2006 5:02 pm    Naslov: Evo jedna od Ciroze Odgovoriti sa citatom

Mediji preneli da je jedan Francuz sa devet promila svetski rekorder
Srpski rekord - 14 promila alkohola!
Pre nekoliko godina na VMA su primili Beograðanina koji je toliko popio za Novu godinu da su laboranti nekoliko puta merili nivo alkohola kako bi se uverili da nije greška...


BEOGRAD - Svi svetski mediji preneli su, pre nekoliko dana, vest da je jedan Francuz, koji je doživeo saobraæajnu nezgodu kod mesta Poliat, napravio svetski rekord tako što je u krvi imao deset promila alkohola.

To je za sada apsolutni svetski rekord, preneli su mediji, a policija u rezultate nije mogla da veruje, pa su analize raðene u nekoliko laboratorija. Meðutim, iako to svetu nije poznato, Srbi su u ovome oborili rekord još pre nekoliko godina, taènije jednom Beograðaninu su tokom novogodišnje noæi lekari Vojnomedicinske akademije u Beogradu izmerili, ni manje ni više, nego 14 promila alkohola u krvi.

- Doduše, tada to nismo objavili medijima, pa možda zbog toga i nisu èuli u svetu za ovaj naš rekord. Pre nekoliko godina, ne mogu sad baš taèno da se setim, u novogodišnjoj noæi su u naš Centar za toksikologiju doveli èoveka koji od prevelike doze alkohola bio u komi. Izmerili smo mu nivo alkohola u krvi i rezultati su pokazali da je imao èak 14 promila alkohola. S obzirom na to da naši laboranti nisu mogli da veruju u to kako je taj èovek uopšte živ, merili smo mu alkohol pomoæu nekoliko metoda i uvek je rezultat bio oko 14 promila - kaže za Glas dr Dragan Joksoviæ, naèelnik Centra za toksikologiju u VMA.

Dr Joksoviæ napominje da je preko 4,5 promila alkohola u krvi smrtna doza, meðutim ovaj èovek je preživeo i ništa mu nije falilo.
- Imao je oko 40 godina i bio je krupne graðe, ali je bio hronièni alkoholièar, pa je zbog toga, verovatno, bio otporan na ovoliku kolièinu alkohola u krvi - kaže dr Joksoviæ.

Dr Siniša Pavun, šef klinièkog odeljenja za alkoholizam u Zavodu za bolesti zavisnosti, istièe u razgovoru za Glas da kod velikih trovanja nisu toliko problem hronièni alkoholièari koliko mladi ljudi, tinejdžeri.
- Oni piju takmièarski i važno im je samo da popiju više, odnosno da budu "bolji od drugih". Kod njih najèešæe dolazi do teških trovanja zbog toga što, za vrlo kratko vreme, popiju veliku kolièinu žestokog piæa. Kod hroniènih alkoholièara to je drugaèije jer oni piju sistemom dolivanja i oni imaju visok prag tolerancije na alkohol, odnosno mogu mnogo da popiju - objašnjava dr Pavun.

Prema njegovim reèima, sve doze iznad 4,5 i pet promila alkohola u krvi opasne su po život, odnosno ugrožavaju život osobe.
- Sa toliko alkohola u krvi, osoba ima otežano disanje i rad srca. Možete da ga udarate i da on ne ne daje znak da je pri sebi. Takvoj osobi koja je životno ugrožena potreban je ceo tim lekara i najèešæe je potrebna celokupna reanimacija.

U ovako teškim trovanjima najpre otkazuju moždane funkcije i centar kojim se reguliše disanje i rad srca, zbog èega se osoba guši i najèešæe je u komi - dodaje dr Pavun, napominjuæi da ovakvo stanje može da nastane posle popijenih pola litra žestokog piæa za sat do dva.
D. Stanimiroviæ




Teška trovanja

# nizak stepen trovanja 0-0,5 promila
# lakša napita stanja 0,5 - 1,5 slabija koordinacija pokreta
# srednja teška trovanja 1, 5 - 3 pospanost i reagovanje na grublje povike
# teška trovanja - otežano disanje i rad srca, gušenje, gubitak svesti
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2006 12:25 am    Naslov: KAD' SMO VEC KOD PICA ( A NA HUMORU )... Odgovoriti sa citatom

...jel' znate zasto Ratko Mladic ne sme da pije COCA - COLU... Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Humor Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeci
Strana 1 od 11

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group