Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pomoc u vezi Trstenika
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Razno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Karl
TS pro
TS pro


Pridružio: 04 Apr 2011
Poruke: 12
Lokacija: Deutschland

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 12:37 pm    Naslov: Pomoc u vezi Trstenika Odgovoriti sa citatom

Poštovani/a,
molim za pomoæ u vezi trenutnog stanja u Trsteniku.

Rodjen sam i detinjstvo sam proveo u Srbiji, ali od tada živim u Nemaèkoj.
Pre izvesnog vremena ponudjen mi je poslovni poduhvat u Trsteniku. Zaintrigiran tom ponudom pokušao sam da nešto više saznam o tom gradu, ali sem osnovnih podataka (broj stanovnika, istorijat, struktura stanovništva...) ne uspevam da saznam ništa više. U toku potrage naišao sam na neke èudne podatke i fotografije, pa molim nekoga da mi potvrdi njihovu verodostojnost.






Posebno me interesuje dali postoji avio saobraæaj iz i ka Trsteniku, jer nikako ne uspevam da pronadjem zvanièan podatak o tome sem što se na web sajtu niškog aerodroma pojavio neki podatak o nekakvom „tehnièkom letu“ ka Trsteniku, i što se jedna moja koleginica, koja je rodbinski vezana sa tim krajem seæa da joj teèa možda rekao da je leteo baš na toj relaciji – Niš – Trstenik.

Unapred sam zahvalan na svakoj pomoæi.

Pozdrav,

Karl Jasim.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 12:02 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poštovani,

Sve ove slike su taène osim Airbus A380. Nažalost, njega nemamo, ali imamo dva A321.

U svakom sluèaju hvala što se interesujete za naš mali grad.

Pozdrav Karl Jašim.
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
BronX
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 03 Jun 2007
Poruke: 605

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

HAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
cuka
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 26 Mar 2006
Poruke: 980
Lokacija: Èabar-varoš

PorukaPoslao: Èet Apr 07, 2011 4:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bolji vic odavno nisam èuo Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
kad ti se prijatelj vine visoko,ne prilazi mu dok te ne potraži
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Katarina Velika
TS pro
TS pro


Pridružio: 08 Apr 2011
Poruke: 9
Lokacija: Bulgaria

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 1:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi Karl,

Avio kompanija "Morava Airways" ima direktne svakodnevne letove ka svim svetskim destinacijama. Takoðe, odlièno je organizovan transfer putnika sa trstenièkog aerodroma ka svim ostalim mestima u Srbiji.
Ja sam rodom iz Trstenika, ali se trenutno nalazim na privremenom radu u Bugarskoj i posebno me raduje što "Morava Airways" ponovo ima liniju Trstenik-Niš jer je do sada bilo pravo muèenje kada krenem kuæi jer su ogromne gužve na graniènom prelazu Pojate iz pravca Niša. Èak i moj ovdašnji kolega vrlo èesto putuje preko Trstenika u posetu roditeljima koji žive u Æiæevcu, kaže, citiram: "Alal vera ovim Trstenièanima, stvarno su najorganizovaniji, nema redova, nema gužvi, organizacija super, rent-a-car obezbeðen, milina!"
Ovih dana bi trebalo da bude otvoren i novi terminal K i sigurna sam da æe broj letova biti utrostruèen.

Nadam se da sam ti malo pomogla sa ovim informacija, ukoliko imaš bilo kakvu dilemu slobodno pitaj.

Dobrodošao u Trstenik Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karl
TS pro
TS pro


Pridružio: 04 Apr 2011
Poruke: 12
Lokacija: Deutschland

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 2:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne mogu a da ne primetim izvesnu dozu sarkazma u Vašim odgovorima, a posebno u odgovoru Karoline Velike. Nadam se da gresim, ali sam u meðuvremenu dobio realne slike Trstenika, i primeæujem da stanje na terenu ne odgovara onom u gore postavljenim fotografijama. Pored toga ne razumem zasto je Karolina toliko kivna na Niš kada u Trsteniku postoji baš lep spomenik u èast tog grada.



Lep pozdrav,
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Katarina Velika
TS pro
TS pro


Pridružio: 08 Apr 2011
Poruke: 9
Lokacija: Bulgaria

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 6:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi Karl,

Žao mi je ako si primetio imalo sarkazma u mojoj poruci. Ja Niš mnogo volim, to je posle Trstenika najprijatniji grad za život. Izmeðu ova dva grada postoji toliko sliènosti. Kroz oba grada protièe neka reka (doduše Nišava je pritoka Morave ali neæemo sada do detalja). U Nišu postoji toliko raznovrstan društveni život pogotovo za omladinu, tu su bioskopi (trenutno ni jedan ne radi ali nema veze, meni je ovde lepo), pozorište (trenutno nema predstava), galerije (nema izložbi ali zato omladina niškog DS-a baš lepo recituje) ... da ne nabrajam dalje jer bi se ovo pisanje odužilo.
Jedinu primedbu koju imam odnosi se na catering na liniji Niš-Trstenik jer zbog bugarskih državljana služe iskljuèivo sote i prženo koje baš teško varim, ali ne bih imala ništa protiv pljeskavice sa luka i majonez i odozgo posoljenu s ljutu tucanu papriku.

Pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karl
TS pro
TS pro


Pridružio: 04 Apr 2011
Poruke: 12
Lokacija: Deutschland

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 9:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
U Nišu postoji toliko raznovrstan društveni život pogotovo za omladinu, tu su bioskopi (trenutno ni jedan ne radi ali nema veze, meni je ovde lepo), pozorište (trenutno nema predstava), galerije (nema izložbi ali zato omladina niškog DS-a baš lepo recituje)


Uf. Dobro odigrano. Bravo. Embarassed

Pozdrav.

Medveða i Trstenik zajedno do pobede! kolo

http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=0r877Tpb6yM
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Katarina Velika
TS pro
TS pro


Pridružio: 08 Apr 2011
Poruke: 9
Lokacija: Bulgaria

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 10:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

trt

Zaboravih da napomenem da je ono što posebno izdvaja Niš od drugih svetskih metropola gradska plaža po kojoj je prepoznatljiv

http://www.youtube.com/watch?v=AQJWRJYSW64&feature=related


papa
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karl
TS pro
TS pro


Pridružio: 04 Apr 2011
Poruke: 12
Lokacija: Deutschland

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 9:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ha, ha, ha. To je "mala plaža", imamo i "veliku" na njoj nas zabavljaju trubaèi i šibicari. Ima i farmerke da se kupe. Može i konj da se jaše i šajbna da se opere, a to druge metropole nemaju.
S'druge strane izgleda da su problemi Trske otišli u sasvim drugom pravcu:

http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=dYi1hPa0UOo
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Katarina Velika
TS pro
TS pro


Pridružio: 08 Apr 2011
Poruke: 9
Lokacija: Bulgaria

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 10:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom



Poslednjih godina sve je više onih koji trbuhom za kruhom dolaze da žive i rade u TS-u, posebno je primiæen sve veæi priliv bugarskih državljana iz raznih krajeva Bugarske (najveæi procenat èine Nišlee, za njima su odmah žitelji Malog Manèestera, a ne zaostalju ni varošani iz Vlasotince). Na žalost ovo jeste veliki problem jer je velika potražnja stanova na špijunku pa ne možemo baš svim kupcima da izaðemo u susret. Inaèe veæ je poèela izgradnja luksuznih garnisera sa vešernicama tako da se nadam da æe uskoro svako dobiti priliku da kupi ono što želi.

Pozivam sve Trskovljane na veliki koncert Bob Sinclair-a u Nišu ...

http://www.youtube.com/watch?v=q4yvS6Lc4Rw

kolo
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karl
TS pro
TS pro


Pridružio: 04 Apr 2011
Poruke: 12
Lokacija: Deutschland

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 5:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi gospodine Karolina,

u prvom trenutku sam ovaj Vaš podatak o masovnom doseljavanju ljudi u Trsku shvatio kao surovu šalu,
ali kada sam to proverio na Wikipedi-ji, ispostavilo se da je to potpuno validna informacija.



Tako da Vam dugujem izvinjenje.

Izvinjavam se, gospodine.

I ne samo to veæ se ispostavilo da u Trsci zaista postoji problem velikog doseljavanja ljudi sa strane.



I da je gradska uprava u prvom trenutku imala nameru da ih smesti u blizini javnog gradskog bazena,



ali su se meštani pobunili tvrdeæi da æe to narušiti izgled najlepšeg objekta u varoši - gradske kule,



koji je pod zaštitom varoši, a ujedno je i najviši objekat u Trsci.


Kasnije je donešena odluka da se pridošlice smeste u novo izgraðene objekte



kod Novog starog mosta,



ali su se i tu umešali starosedeoci tvrdeæi da nije u redu da se doðošima dodele najlepši objekti u varoši.



Nemajuæi kud gradski oci su, pod pritiskom javnosti, još jednom promenili odluku, koja je nadamo se i konaèna,
i odluèili da doðošima ponude smeštaj kod novog pešaèkog mosta.




Ali avaj, ovoj sagi izgleda nema kraja jer je Društvo arhitekata Trske najavilo štrajk glaðu jer se, kako oni kažu:
"Boje da æe to narušiti vizuelni i arhitektonski doživljaj novog pešaèkog mosta."



Jedino nam ostaje nada da æe biti dovoljno pameti da se doðošima, koji ništa ne žele na poklon, veæ samo šansu da se zaposle i naðu svoje mesto pod Suncem, obezbedi adekvatna lokacija na koju niko neæe imati primedbi.

Pozdrav.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Katarina Velika
TS pro
TS pro


Pridružio: 08 Apr 2011
Poruke: 9
Lokacija: Bulgaria

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 7:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poštovani Karl,

Gradska uprava Trstenika je stvarno imala veliki problem oko rešavanja stambenog pitanja pridošlica, posebno onih iz susedne nam Bugarske. Naime, problem je predstavljalo to što su žitelji pograniènog dela susedne nam države navikli na odreðeni, samo njima znani, naèin života i rada i imali su veoma veliki problem da se prilagode stvarnim uslovima života.
















Zato su gradski oci odluèili da pridošlicama izaðu u susret i obezbede im stil života na koji su navikli vekovima unazad. Obzirom da su pod Turcima bili 60 godina duže, što su složiæete se sa mnom u to vreme bile bar tri generacije, odluèili smo da oni nastave da žive u svojim mahalama. Tako sada postoje niška mahala, manèester mala i sl. Ali to nije sve. Takoðe su postavljene kopije spomenika najpoznatijih graðana Niša.



Takoðe, oni imaju ii svoje predstavnike koji aktivno uèestvuju u rešavanju svih bitnih pitanja u gradu.





http://www.youtube.com/watch?v=36WKgQCRYvk

Mi se najiskrenije nadamo da æe doðoši u našem gradu naæi svoje mesto pod Suncem, jer je ovaj grad pružio utoèište svima koji su ga tražili. Mesta ima za sve.

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karl
TS pro
TS pro


Pridružio: 04 Apr 2011
Poruke: 12
Lokacija: Deutschland

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 8:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ha, ha, ha... Very Happy

Pobesneo Maks je pobednik.



Pozdrav,

Véale mañana.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Katarina Velika
TS pro
TS pro


Pridružio: 08 Apr 2011
Poruke: 9
Lokacija: Bulgaria

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 8:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Laughing

Totalno je van konkurencije Wink

Važno UPOZORENJE:





Sutra donosim cheesecake!!!!!!!!! Uzmi dva probiotika pre nego što kreneš na posao!!!!!!!!!!



Pozdrav,

Hasta mañana
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Razno Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group