Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pomoc u vezi Trstenika
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Razno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Karl
TS pro
TS pro

Pridružio: 04 Apr 2011

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 12:37 pm    Naslov: Pomoc u vezi Trstenika Odgovoriti sa citatom

PoŔtovani/a,
molim za pomoƦ u vezi trenutnog stanja u Trsteniku.

Rodjen sam i detinjstvo sam proveo u Srbiji, ali od tada živim u NemaĆØkoj.
Pre izvesnog vremena ponudjen mi je poslovni poduhvat u Trsteniku. Zaintrigiran tom ponudom pokuÅ”ao sam da neÅ”to viÅ”e saznam o tom gradu, ali sem osnovnih podataka (broj stanovnika, istorijat, struktura stanovniÅ”tva...) ne uspevam da saznam niÅ”ta viÅ”e. U toku potrage naiÅ”ao sam na neke ĆØudne podatke i fotografije, pa molim nekoga da mi potvrdi njihovu verodostojnost.

Posebno me interesuje dali postoji avio saobraƦaj iz i ka Trsteniku, jer nikako ne uspevam da pronadjem zvaniĆØan podatak o tome sem Å”to se na web sajtu niÅ”kog aerodroma pojavio neki podatak o nekakvom ā€žtehniĆØkom letuā€œ ka Trsteniku, i Å”to se jedna moja koleginica, koja je rodbinski vezana sa tim krajem seƦa da joj teĆØa možda rekao da je leteo baÅ” na toj relaciji ā€“ NiÅ” ā€“ Trstenik.

Unapred sam zahvalan na svakoj pomoƦi.

Pozdrav,

Karl Jasim.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac

Pridružio: 13 Avg 2007

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 12:02 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

PoŔtovani,

Sve ove slike su taĆØne osim Airbus A380. Nažalost, njega nemamo, ali imamo dva A321.

U svakom sluĆØaju hvala Å”to se interesujete za naÅ” mali grad.

Pozdrav Karl JaŔim.

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
BronX
Kandidat za predsednika TS

Pridružio: 03 Jun 2007

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

HAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Nazad na vrh
cuka

Pridružio: 26 Mar 2006

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 4:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bolji vic odavno nisam ĆØuo Very Happy Very Happy Very Happy
Katarina Velika
TS pro
TS pro

Pridružio: 08 Apr 2011

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 1:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi Karl,

Avio kompanija "Morava Airways" ima direktne svakodnevne letove ka svim svetskim destinacijama. TakoĆ°e, odliĆØno je organizovan transfer putnika sa trsteniĆØkog aerodroma ka svim ostalim mestima u Srbiji.
Ja sam rodom iz Trstenika, ali se trenutno nalazim na privremenom radu u Bugarskoj i posebno me raduje Å”to "Morava Airways" ponovo ima liniju Trstenik-NiÅ” jer je do sada bilo pravo muĆØenje kada krenem kuƦi jer su ogromne gužve na graniĆØnom prelazu Pojate iz pravca NiÅ”a. ƈak i moj ovdaÅ”nji kolega vrlo ĆØesto putuje preko Trstenika u posetu roditeljima koji žive u ƆiƦevcu, kaže, citiram: "Alal vera ovim TrsteniĆØanima, stvarno su najorganizovaniji, nema redova, nema gužvi, organizacija super, rent-a-car obezbeĆ°en, milina!"
Ovih dana bi trebalo da bude otvoren i novi terminal K i sigurna sam da Ʀe broj letova biti utrostruĆØen.

Nadam se da sam ti malo pomogla sa ovim informacija, ukoliko imaÅ” bilo kakvu dilemu slobodno pitaj.

DobrodoŔao u Trstenik Smile
Nazad na vrh
Karl
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 2:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne mogu a da ne primetim izvesnu dozu sarkazma u VaÅ”im odgovorima, a posebno u odgovoru Karoline Velike. Nadam se da gresim, ali sam u meĆ°uvremenu dobio realne slike Trstenika, i primeƦujem da stanje na terenu ne odgovara onom u gore postavljenim fotografijama. Pored toga ne razumem zasto je Karolina toliko kivna na NiÅ” kada u Trsteniku postoji baÅ” lep spomenik u ĆØast tog grada.

Lep pozdrav,
Nazad na vrh
Katarina Velika
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 6:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi Karl,

Žao mi je ako si primetio imalo sarkazma u mojoj poruci. Ja NiÅ” mnogo volim, to je posle Trstenika najprijatniji grad za život. IzmeĆ°u ova dva grada postoji toliko sliĆØnosti. Kroz oba grada protiĆØe neka reka (doduÅ”e NiÅ”ava je pritoka Morave ali neƦemo sada do detalja). U NiÅ”u postoji toliko raznovrstan druÅ”tveni život pogotovo za omladinu, tu su bioskopi (trenutno ni jedan ne radi ali nema veze, meni je ovde lepo), pozoriÅ”te (trenutno nema predstava), galerije (nema izložbi ali zato omladina niÅ”kog DS-a baÅ” lepo recituje) ... da ne nabrajam dalje jer bi se ovo pisanje odužilo.
Jedinu primedbu koju imam odnosi se na catering na liniji NiÅ”-Trstenik jer zbog bugarskih državljana služe iskljuĆØivo sote i prženo koje baÅ” teÅ”ko varim, ali ne bih imala niÅ”ta protiv pljeskavice sa luka i majonez i odozgo posoljenu s ljutu tucanu papriku.

Pozdrav
Nazad na vrh
Karl
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 9:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
U NiŔu postoji toliko raznovrstan druŔtveni život pogotovo za omladinu, tu su bioskopi (trenutno ni jedan ne radi ali nema veze, meni je ovde lepo), pozoriŔte (trenutno nema predstava), galerije (nema izložbi ali zato omladina niŔkog DS-a baŔ lepo recituje)

Uf. Dobro odigrano. Bravo. Embarassed

Pozdrav.

MedveĆ°a i Trstenik zajedno do pobede! kolo

http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=0r877Tpb6yM
Nazad na vrh
Katarina Velika
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 10:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

trt

Zaboravih da napomenem da je ono Ŕto posebno izdvaja NiŔ od drugih svetskih metropola gradska plaža po kojoj je prepoznatljiv

http://www.youtube.com/watch?v=AQJWRJYSW64&feature=related

papa
Nazad na vrh
Karl
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 9:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ha, ha, ha. To je "mala plaža", imamo i "veliku" na njoj nas zabavljaju trubaĆØi i Å”ibicari. Ima i farmerke da se kupe. Može i konj da se jaÅ”e i Å”ajbna da se opere, a to druge metropole nemaju.
S'druge strane izgleda da su problemi Trske otiŔli u sasvim drugom pravcu:

http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=dYi1hPa0UOo
Nazad na vrh
Katarina Velika
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 10:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poslednjih godina sve je viÅ”e onih koji trbuhom za kruhom dolaze da žive i rade u TS-u, posebno je primiƦen sve veƦi priliv bugarskih državljana iz raznih krajeva Bugarske (najveƦi procenat ĆØine NiÅ”lee, za njima su odmah žitelji Malog ManĆØestera, a ne zaostalju ni varoÅ”ani iz Vlasotince). Na žalost ovo jeste veliki problem jer je velika potražnja stanova na Å”pijunku pa ne možemo baÅ” svim kupcima da izaĆ°emo u susret. InaĆØe veƦ je poĆØela izgradnja luksuznih garnisera sa veÅ”ernicama tako da se nadam da Ʀe uskoro svako dobiti priliku da kupi ono Å”to želi.

Pozivam sve Trskovljane na veliki koncert Bob Sinclair-a u NiŔu ...

http://www.youtube.com/watch?v=q4yvS6Lc4Rw

kolo
Nazad na vrh
Karl
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 5:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi gospodine Karolina,

u prvom trenutku sam ovaj VaŔ podatak o masovnom doseljavanju ljudi u Trsku shvatio kao surovu Ŕalu,
ali kada sam to proverio na Wikipedi-ji, ispostavilo se da je to potpuno validna informacija.

Tako da Vam dugujem izvinjenje.

Izvinjavam se, gospodine.

I ne samo to veƦ se ispostavilo da u Trsci zaista postoji problem velikog doseljavanja ljudi sa strane.

I da je gradska uprava u prvom trenutku imala nameru da ih smesti u blizini javnog gradskog bazena,

ali su se meÅ”tani pobunili tvrdeƦi da Ʀe to naruÅ”iti izgled najlepÅ”eg objekta u varoÅ”i - gradske kule,

koji je pod zaŔtitom varoŔi, a ujedno je i najviŔi objekat u Trsci.

Kasnije je doneÅ”ena odluka da se pridoÅ”lice smeste u novo izgraĆ°ene objekte

kod Novog starog mosta,

ali su se i tu umeÅ”ali starosedeoci tvrdeƦi da nije u redu da se doĆ°oÅ”ima dodele najlepÅ”i objekti u varoÅ”i.

NemajuƦi kud gradski oci su, pod pritiskom javnosti, joÅ” jednom promenili odluku, koja je nadamo se i konaĆØna,
i odluĆØili da doĆ°oÅ”ima ponude smeÅ”taj kod novog peÅ”aĆØkog mosta.

Ali avaj, ovoj sagi izgleda nema kraja jer je DruÅ”tvo arhitekata Trske najavilo Å”trajk glaĆ°u jer se, kako oni kažu:
"Boje da Ʀe to naruÅ”iti vizuelni i arhitektonski doživljaj novog peÅ”aĆØkog mosta."

Jedino nam ostaje nada da Ʀe biti dovoljno pameti da se doĆ°oÅ”ima, koji niÅ”ta ne žele na poklon, veƦ samo Å”ansu da se zaposle i naĆ°u svoje mesto pod Suncem, obezbedi adekvatna lokacija na koju niko neƦe imati primedbi.

Pozdrav.
Nazad na vrh
Katarina Velika
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 7:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

PoŔtovani Karl,

Gradska uprava Trstenika je stvarno imala veliki problem oko reÅ”avanja stambenog pitanja pridoÅ”lica, posebno onih iz susedne nam Bugarske. Naime, problem je predstavljalo to Å”to su žitelji pograniĆØnog dela susedne nam države navikli na odreĆ°eni, samo njima znani, naĆØin života i rada i imali su veoma veliki problem da se prilagode stvarnim uslovima života.

Zato su gradski oci odluĆØili da pridoÅ”licama izaĆ°u u susret i obezbede im stil života na koji su navikli vekovima unazad. Obzirom da su pod Turcima bili 60 godina duže, Å”to su složiƦete se sa mnom u to vreme bile bar tri generacije, odluĆØili smo da oni nastave da žive u svojim mahalama. Tako sada postoje niÅ”ka mahala, manĆØester mala i sl. Ali to nije sve. TakoĆ°e su postavljene kopije spomenika najpoznatijih graĆ°ana NiÅ”a.

TakoĆ°e, oni imaju ii svoje predstavnike koji aktivno uĆØestvuju u reÅ”avanju svih bitnih pitanja u gradu.

http://www.youtube.com/watch?v=36WKgQCRYvk

Mi se najiskrenije nadamo da Ʀe doĆ°oÅ”i u naÅ”em gradu naƦi svoje mesto pod Suncem, jer je ovaj grad pružio utoĆØiÅ”te svima koji su ga tražili. Mesta ima za sve.

Nazad na vrh
Karl
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 8:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ha, ha, ha... Very Happy

Pobesneo Maks je pobednik.

Pozdrav,

VĆ©ale mañana.
Nazad na vrh
Katarina Velika
TS pro
TS pro

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 8:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Laughing

Totalno je van konkurencije Wink

Važno UPOZORENJE:

Sutra donosim cheesecake!!!!!!!!! Uzmi dva probiotika pre nego Ŕto kreneŔ na posao!!!!!!!!!!

Pozdrav,

Hasta mañana
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Razno Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu