Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

pitajte direktora OS Miodrag Cajetinac Cajka
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 10:38 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Projektujem ..... OS Jovan Ducic - Cajka


Bas ako navaljujete pisace ovako na tabli "Kandic Aleksandar srpskom narodu Laughing " kako je svojevremeno pisalo na stadionu BSC Hertha Berlin Cool (do duse ime i narod su drugi Wink )

Moze Jovan Ducic, moze Nikolaj Velimirovic, moze Bosko Cirkovic Laughing Samo da nije "ubijen mucki od strane cetnickih zlocinaca" ako nije problem.
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 11:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Stefane-Aleksandre Kandicu ispricaj ti nama istinu o popinskoj biCi.
Ko se tu uspavao kod svalerke i dobio najlepsu ulicu u Trsteniku?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 11:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jerinenstadt ::
kako je svojevremeno pisalo na stadionu BSC Hertha Berlin Cool (do duse ime i narod su drugi Wink )


Samo da se ne samoubijes na kraju... Wink
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 2:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posle rata menjani su svi nazivi koji podseæaju na kraljevinu. Sad je došlo vreme da se menjaju ta imena, a kad stigne neka druga vlast menjaæe opet po svome. Kako je krenulo, može se desiti da za par desetina godina Èajkina škola promeni ime u OŠ"Bil Klinton". Ili još gore, da Živadinova promeni ime u "Hašim Taèi".
Neko gore pomenu idolopoklonstvo. U vreme komunizma (socijalizma), mada sam još bio klinac, nervirala me je euforija koja se podizala oko Titovog imena. Sa dolaskom višestranaèja Sloba postade ekstremno popularan. Ispratismo i njega, pa doðoše neki novi, za kojima se opet diže prašina. Ne znam èoveka koji se tog idolopoklonstva gnuša više od mene.
Da se ne hvalim, bio sam jedan od prvih, a možda i prvi u gradu, koji je javno, na svoj naèin, stao iza èetnika i stava da nisu oni krivi za sve. Možda me neko kroz ovo i prepozna. Kasnije mi se toliko ogadilo èetnikovanje pojedinih, kada to više nije bilo zabranjeno, da mi je bilo mrsko da vidim kokardu. Lièno, nisam voleo ni Slobu, ni Tita ali to mi ne smeta da smatram da su Karaðorðeviæi najveæi krivci za nevolje Srba u prošlom veku. Pa ipak, moram da se pomirim sa èinjenicom da mnoge ustanove, ulice, trgovi nose njihova imena. I to je OK, oni su deo naše istorije.
Duèiæ je super ime za školu, vladika Nikolaj takoðe (iako sam ateista duboko poštujem njegove misli i dela) i kada se jednom budu gradile nove škole treba im dati njihova imena. Meðutim, generacije trstenièana završile su osnovne škole sa imenima partizanskih aktivista. Bez obzira da li cene njihova dela, ili èak i ne znaju ko su ti ljudi, vezani su za imena tih škola. Nove generacije veæ odavno ne uèe o tome šta su radili oni èije ime škola nosi.
Zato treba jednom za svagda zakopati podele iz prošlosti, ne praviti nove i napokon se okrenuti pravim stvarima u životu. Sve to da bi smo ostavili narednim generacijama zdrave osnove za normalan život u Srbiji i Trsteniku, naravno.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
perra
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 03 Mar 2008
Poruke: 153

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 3:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nikad mi nije bila jasna ta podela Partizani-Cetnici, nikada me nije to zanimalo, mada sam iz nekih prica cuo da su ti cetnici klali i nemce i partizane, a u skoli se uci kako su partizani oslobodili jugoslaviju od nemaca, pa ako je to tako, cemu onda to toliko velicanje cetnika? Mozda sam ispao glup, ali nikada me nije to zanimalo, cak me i nervira ta pojava cetnistva u danasnjem vremenu, ali racunam da bolje da pitam sad kad se vec polemise o tome?

Iskreno, skole trebaju da se zovu po piscima koji su bili neko i nesto, samo mi je malo glupo to sto ce da se sada posle toliko godina menja ime skole!? Ono nekada je moja ulica bila Mose Pijade, sad je Vuka Karadzica, ko zna za sta je to dobro!?
_________________
..na ove ulice, davno je pao mrak,
ovo je Trstenik, vama poznat kao tamni grad,
Odavde bas svi, beze daleko,
pa ko zadnji ode, slobodno nek' ugasi svetlo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 8:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

perra ::
Nikad mi nije bila jasna ta podela Partizani-Cetnici, nikada me nije to zanimalo, mada sam iz nekih prica cuo da su ti cetnici klali i nemce i partizane, a u skoli se uci kako su partizani oslobodili jugoslaviju od nemaca, pa ako je to tako, cemu onda to toliko velicanje cetnika? Mozda sam ispao glup, ali nikada me nije to zanimalo, cak me i nervira ta pojava cetnistva u danasnjem vremenu, ali racunam da bolje da pitam sad kad se vec polemise o tome?

Iskreno, skole trebaju da se zovu po piscima koji su bili neko i nesto, samo mi je malo glupo to sto ce da se sada posle toliko godina menja ime skole!? Ono nekada je moja ulica bila Mose Pijade, sad je Vuka Karadzica, ko zna za sta je to dobro!?


Ni oni koji su uèestvovali u borbama nisu znali zašto su se opredelili baš za tu stranu. Bilo je sluèajeva podele meðu braæom - jedan u èetnicima, drugi u partizanima. A i kod jednih i drugih bilo je i dobrih i loših momaka. Zato bi nove generacije trebalo da imaju totalno drugaèiji pristup tome, da ih se te podele uopšte ne dotièu, jer ne vidim kako bi za njih to moglo da bude bitno.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ww
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 04 Jan 2010
Poruke: 18
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2010 12:22 am    Naslov: nazivi skola Odgovoriti sa citatom

Arrow najbolje ovako da imena skola budu prilagodjena trenutno aktuelnom ministru obrazovanja,pa s obzirom da trenutno ovaj resor drzi PUPS u koaliciji sa SPS-om dobijamo sledece:
1.cajka-OS Slobodana Milosevica
2.zivadinova-OS Mire Markovic,
3.SV.Sava- OS Brzih pruga
4.gimnazija-udruzenje penzionera,
5.masinska-Pala petoletka.
Vazna napomena:
sa promenom ministra obavezna promena imena skola:arrow:


postovani sugradjani otvaranjem ove teme nisam zeleo da se bavimo nazivima skola, politikom , vec mozda decijim i roditeljskim , a mozda i nastavnim temama, no bitno je da se o necemu prica za pocetak.
_________________
ASB71IBGD
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2010 1:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Džaba pitanja kad nema ko da odgovori. Ali evo jednog za poèetak.
Na koji naèin se bira ko æe od fotografa deci da odere kožu za fotografije? Kalendar sa fotografijom deteta èija vrednost nije veæa od 50 dinara deci uvaljuju za 350 dinara. Deca nisu svesna materijalne vrednosti onog šta im se nudi, sreæna su kad dobiju taj kalendar i slažem se da deèja sreæa nema cenu. Ali, da li mora baš takvo dranje?
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2010 3:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bilo bi dobro da je direktor skole i profesor istorije.
Kad sam ja bio djak nase najbolje skole , direktor je bio ''istoricar'' Dragoslav Gosa Obradovic.Gospodin Gosa, muz uciteljice Nade, otac preduzetnika Ljube(Ljubu Gosinog mozete gledati i kao promotera live pokera na nekoj televiziji)..sarmer, veliki covek ...Pricao nam je o cetnicima dosta realno, i ne samo crno(!) tako da smo jos 77 znali za ratne uspehe nekih cetnickih formacija iz Grabovca.Drugu iz odeljenja, danas cuvenom harminikasu Duletu Radosavljevicu iz Grabovca smo zato i dali nadimak Dule Cuflinger! Ali je Cajkina skola , ostala Cajkina!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
perra
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 03 Mar 2008
Poruke: 153

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2010 4:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E da, upravu si o slikanju, secam se da jos kada sam ja isao, da je bila prica kako oni imaju ugovor sa pesicem za slike... Nikada nisam razumeo da slika u skoli kosta oko 100 kinti, a u svim radnjama je ista slika tipa 20-30 dinara, ko tu koga drpa i na sta to lici i cemu sve to?
_________________
..na ove ulice, davno je pao mrak,
ovo je Trstenik, vama poznat kao tamni grad,
Odavde bas svi, beze daleko,
pa ko zadnji ode, slobodno nek' ugasi svetlo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Sub Feb 27, 2010 9:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rekao bih da se tu direktor dobro tali, ali ne smem. Opet æe me neki prozvati da traèarim i da želim da se dokopam funkcije direktora.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Ned Feb 28, 2010 7:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Komandant Mrak ::
Rekao bih da se tu direktor dobro tali, ali ne smem. Opet æe me neki prozvati da traèarim i da želim da se dokopam funkcije direktora.


Gospodine Mrak, znaci li to da ste Vi trenutno nerasporedjeni rukovodeci kadar?Primate li plac'u ''inokosnog organa'' , razresenog u politickim kombinacijama?Ipak,imam utisak da Vam se vec smesi neka nova direktorska ili savetnicka funkcija jer se mnooogo istupila ostrina i ublazile reci kojima postavljate pitanja . Nema vise ''samaranja'' levo -desno surnjaji , biznismena lokalnih i sefa NVO Jeriningrad.Zadnje poruke , analiza spratnog parkinga dovode nas u sumnju da ste vec imali briefing i sa samim Gdinom Djakovicem
Mislim da je i gospodj(ic)a Kleopatra , u tajnoj za nas, korespodenciji sa Vama pokazala visi nivo pragmaticnosti. Ni u njenim porukama nema vise one resenosti da se ''silnicima'' poput Vas stane u gard.
Sa zeljom da sva nerazumevanja , makar oDJe, ishoduju hepiendom kao u Vasem slucaju , dodao bih da se deca fotografisu jednom godisnje i u cenu mora biti valorizovana ekskluzivnost tog dogadjaja. Papriku , paradajz , kupus jedemo cele godine , kad ne jedemo pristupamo procesima kiSHJeljenja , pretvaranja u ajvar , ljutenicu i kecap i niko ne nalazi za shodno da ukaze na visoke cene poljoprivrednih proizvoda.
Da ... na temi smo najbolja skola u regionu, i ja cu samo da podsetim da je za koji dan.... 50 GOD Cajkine skole
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 7:20 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izvin`te sto sam zapoceo pricu o promeni naziva na ovoj temi. Bice ali eto necemo vise o tome dok ne krene konkretna akcija Wink

P.S. I ulica u Pejovcu se zvala Borisa Kidricha....Mozete i da vratite naziv, sad smo ponovo extra sa Slovencima Embarassed
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 1:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Komandant Mrak ::
Rekao bih da se tu direktor dobro tali, ali ne smem. Opet æe me neki prozvati da traèarim i da želim da se dokopam funkcije direktora.


Gospodine Mrak, znaci li to da ste Vi trenutno nerasporedjeni rukovodeci kadar?Primate li plac'u ''inokosnog organa'' , razresenog u politickim kombinacijama?Ipak,imam utisak da Vam se vec smesi neka nova direktorska ili savetnicka funkcija jer se mnooogo istupila ostrina i ublazile reci kojima postavljate pitanja . Nema vise ''samaranja'' levo -desno surnjaji , biznismena lokalnih i sefa NVO Jeriningrad.Zadnje poruke , analiza spratnog parkinga dovode nas u sumnju da ste vec imali briefing i sa samim Gdinom Djakovicem
Mislim da je i gospodj(ic)a Kleopatra , u tajnoj za nas, korespodenciji sa Vama pokazala visi nivo pragmaticnosti. Ni u njenim porukama nema vise one resenosti da se ''silnicima'' poput Vas stane u gard.
Sa zeljom da sva nerazumevanja , makar oDJe, ishoduju hepiendom kao u Vasem slucaju , dodao bih da se deca fotografisu jednom godisnje i u cenu mora biti valorizovana ekskluzivnost tog dogadjaja. Papriku , paradajz , kupus jedemo cele godine , kad ne jedemo pristupamo procesima kiSHJeljenja , pretvaranja u ajvar , ljutenicu i kecap i niko ne nalazi za shodno da ukaze na visoke cene poljoprivrednih proizvoda.
Da ... na temi smo najbolja skola u regionu, i ja cu samo da podsetim da je za koji dan.... 50 GOD Cajkine skole


Što se oštrine u napadima tièe, smanjena je zbog nerazumevanja nekih ljudi na ovom forumu. Ne želim da trošim energiju tamo gde, oèigledno, ne mogu ništa da postignem. Neki su to shvatili na potpuno drugi naèin. To ne znaèi da je neæu pokazati na nekom drugom mestu, gde æu predoèiti dokaze i èinjenice za ono što sam ovde naveo a i za ono što nisam. Naravno, niko ne brani Vama da pokušate da da ispravite po neku krivu Drinu, ali vidim da je Vama dobro i ovako. Oèigledno ste u javnom dilu sa vlasti ili u njoj uèestvujete. Što se mene tièe, nikad ne bih bio u kombinaciji sa likovima koje ste gore naveli. To bi za mene bilo ponižavajuæe. I još jednom da napomenem - funkcije i novac iz budžeta me ne zanimaju, ja u taj èabar samo dodajem a drugi uzimaju. I smeta mi kad zahvate više nego što zaslužuju.

Na cenu paprike, kupusa i sl. nemam primedbi jer njihova cena nije visoka naspram rada uloženog da bi se proizveli. Doduše, mogla bi biti još jeftiniji kada bi ih na pijaci prodavali proizvoðaèi a ne nakupci - nijedan prodavac na natkrivenim tezgama nije proizvoðaè namirnica koje prodaje. Za razliku od toga, cena fotografije, koja odavno nije ekskluziva, je bezobrazno visoka. Ne može biti ekskluziva nešto što se deci nudi osam puta u toku školovanja. Ne može biti ekskluziva ni to što je fotografija deteta neukusno obraðena u Photoshopu(na veoma niskom nivou) sa dodatim Spiderman-ima, Batman-ima ili grbovima Zvezde i Partizana. To je bezobrazluk i vrhunsko iskorištavanje dece koja kuæi doðu i kažu roditeljima:"Slikali smo se u školi, treba sutra da ponesem 350 dinara." Možete biti prijatelj nekom od lokalnih fotografa i biti na njihovoj strani, ali iskorištavanje dece ne može se opravdavati.

I kad me podsetiste, želim da èestitam 50 godina postojanja OŠ"Èajka" nastavnom osoblju i uèenicima, sa željom da se barem još 50 godina uspešno radi i obrazuje mlade ljude pod ovim imenom. A tada æe oni koji sada izlaze ili tek treba da uðu u nju napraviti novu školu koju æe nazvati onako kako to ni budu hteli. Pa makar bilo Draža Mihajloviæ, Josip Broz, Boris Tadiæ ili Toma Nikoliæ, oni æe biti ti koji æe odluèiti.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 1:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Komandant Mrak ::

sa željom da barem još 50 godina uspešno radi i obrazuje mlade ljude pod ovim imenom.


Nisam ti ja zlatna ribica Laughing Bojim se da ti se zelja nece ostvariti(zelja pod tim imenom Wink )

Sta ti mislis da cu ja da skupljam potpise po kisi i snegu na ulici kao Neprednjaci Cool ? Hiljadu potpisa ce se sakupiti vojska u svojim izbornim jedinicama Wink
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 2 od 5

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group