Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

parkiranje
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Čet Mar 25, 2010 12:54 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Od para koje bi se odjednom slile na ovaj naĆØin u opÅ”tinsku kasu moglo bi se izgraditi par objekata (u ovom trenutku neƦu reƦi na Å”ta mislim) koji bi mnogo doprineli imidžu Trstenika, u kojima bi se uz domaƦinsko poslovanje zaposlilo mnogo viÅ”e radnika od ovih iz parking servisa i koji bi donosili mnogo veƦu zaradu koja bi ostajala gradu. Ako je bilo ko iz opÅ”tine voljan da neÅ”to radi, rado bih mu objasnio neke stvari - kako poÅ”teno zaraditi novac i uĆØiniti grad lepÅ”im.
_________________
Komandant Mrak je zaÅ”titnik TrsteniĆØana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromaÅ”nima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Čet Mar 25, 2010 1:09 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

perra ::
Komandant Mrak ::
Evo jednog konstruktivnog predloga. Želim da kupim parkirno mesto ispred svoje zgrade po tržiŔnoj ceni. To je otprilike 5 kvadratnih metara. Ako se uzme realna vrednost zemljiŔta u gradu od max. 3000 EUR po aru tj. 30EUR po kvadratnom metru, spreman sam da izdvojim 150 EUR za otkup svog parkirnog mesta. Zauvek. Šta ostali misle o ovom predlogu?


JA SE SLAZEM!!! Exclamation

skiner_x ::
Slazem se sa tim da je prevelika povrsina obuhvacena naplatom parkiranja i slazem se da postoje mesta gde se napacuje parking a da ta mesta nisu ni uredjena kao parking mesta, ali cinjenica je i da je budzet opstine tanak ko zilet i da se jedva sastavlja kraj sa krajem i da je moralo da se nesto uradi kako bi se koliko toliko skupile pare za uredjenje grada.


Ali grad nece da se sredi od tih para, te pare ce da odu u nepoznatom pravcu!


A ti to znas jel si zvao Milana Tarota? Nemoj da nearugumentovano napadate, ako imate neke dokaze izvolite, iznasite ih da vidimo, sta ja sve mogu da napricam o ljudima koje ne poznajem, nemate pojma...
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Zagor
Dosljak
Dosljak


Pridružio: 12 Mar 2010
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 11:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto se tice popuna rupa u budzetu, to se radi malo drugacije. Smanjenjem plata opstinskih funkcionera, ukidanjem nenamenskih troskova, sluzbenih putovanja. Raznoraznih proslava svega i svacega. Gasenjem novogodisnjih sijalica polovinom januara, a ne marta. A pogotovu ne na silu i ustrb opstinskog budzeta otvaranjem 12 novih partijskih radnih mesta u tzv. Parking servisu.
Ovde se uopste ne radi u visini naplate parkinga, vec u bezobzirnom gazenju gradjanskih prava i direktnom vredjanju inteligencije gradjana.
1. Problem nepropisnog parkiranja ne samo da nije resen, vec je i pogorsan - vise ne postoji zelena povrsina koja nije pokrivena autima. Sto je i pre bio problem, kao i parkiranje automobila na trotoarima.
2. Zasto nam grad sa ovolikim brojem znakova lici na poligon za obuku i koliko kosta jedan znak?
3. Koja firma je postavljala znakove (to se zna u stvari) i koliko je dobila po jednom znaku?
Iz licnog iskustva, jer sam prosao celu Evropu, nigde i ponavljam nigde nisam video ovakav pokusaj naplate parkiranja.

Umesto sto se prepucavamo po forumu, zasto se ne organizuje neka protestna akcija protiv naplate parkinga ispred zgrada?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 12:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zagore, za trenutak pomislih da si ti ja. Ili ja ti, svejedno, da se ne naljutiÅ”. Svaka ti je ka u Komandanta Mraka.
Znakove je postavljao Grada iz Pejovca, 80EUR/kom. pa raĆØunajte.
_________________
Komandant Mrak je zaÅ”titnik TrsteniĆØana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromaÅ”nima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
perra
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 03 Mar 2008
Poruke: 153

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 1:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne, samo znajuci ko je ko, pretpostavljam, a posto znate i vi, uvidecete uskoro sta ce u gradu da se napravi od tih para... Vidim da je na ovoj slici koju si okacio gde je okacena kazna na opstinski auto, broj kazne 287, a kazna je 1000 dinara, sto znaci da je u budzetu vec 287.000 dinara...
_________________
..na ove ulice, davno je pao mrak,
ovo je Trstenik, vama poznat kao tamni grad,
Odavde bas svi, beze daleko,
pa ko zadnji ode, slobodno nek' ugasi svetlo...


Poslednji izmenio perra dana Sub Mar 27, 2010 1:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
perra
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 03 Mar 2008
Poruke: 153

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 1:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

p.s. slazem se sve sa zagorom, jos jedan covek sa kojim delim misljenje..
_________________
..na ove ulice, davno je pao mrak,
ovo je Trstenik, vama poznat kao tamni grad,
Odavde bas svi, beze daleko,
pa ko zadnji ode, slobodno nek' ugasi svetlo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovde Mirko, Slavkov iz edicije ''Nikad robom'' i imam poruku za Vas: Koristite parking, ne dozvolite da parking koristi Vas!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Komandant Mrak ::
Zagore, za trenutak pomislih da si ti ja. Ili ja ti, svejedno, da se ne naljutiÅ”. Svaka ti je ka u Komandanta Mraka.
Znakove je postavljao Grada iz Pejovca, 80EUR/kom. pa raĆØunajte.


E sad ( Å”to bi rekao poslanik KrasiƦ ), ĆØujem da taj Grada, a i supruga mu, rade u tom novom Servisu...pa ti vidi... Wink
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 7:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

HoƦe li neko da demantuje ovo za Gradu? Ne. ZnaĆØi istina je. Lopoviiiiiiiiii!
_________________
Komandant Mrak je zaÅ”titnik TrsteniĆØana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromaÅ”nima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 9:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mrace, nemam nameru da branim Gdina Gradu , ali da utvrdimo sledece podatke pre nego prihvatimo tvoju kvalifikaciju znamenitog Pejovcanina. Da li je bio tender za obelezavanje grada saobracajnim znacima( znakovima)? Da li se znaci mogu praviti u malim manufakturama? Da li je on , posle pobede na tenderu, samo preprodao te znakove? Da li se moze doci do ikakve pocetne cene jednog saobracajnog znaka, mozda 80 e i nije neka cifra?? Da li se to ''hiperoznacavanje' grada radilo u konsultaciji sa saobracajnom strukom?
I na kraju , da li je stvarno istina da su saobracajni znaci najbolji grill plato a posebno kod pecenja paprika za ajvar!?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Seljak Covek
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 19 Feb 2010
Poruke: 16

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 1:16 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Da li je bio tender za obelezavanje grada saobracajnim znacima( znakovima)? Da li se znaci mogu praviti u malim manufakturama? Da li je on , posle pobede na tenderu, samo preprodao te znakove? Da li se moze doci do ikakve pocetne cene jednog saobracajnog znaka, mozda 80 e i nije neka cifra?? Da li se to ''hiperoznacavanje' grada radilo u konsultaciji sa saobracajnom strukom?
I na kraju , da li je stvarno istina da su saobracajni znaci najbolji grill plato a posebno kod pecenja paprika za ajvar!?


ces ti kazem ja? njemu je jedini tender bio njegov bata dzoni, od tog tendera nema bolji... nabili su znak u znak, farbali su bandere po 6.000 kinti po komadu, posle i parking mesta koja su se izlizala, sto mrak kaze, grad nam lici na poligon sa ovolikim znakovima, na svakih 5 metara isti znakovi postavljeni, neki stoje cak i nemaju nikakvu svrhu.... e, nisu za ajvar, ali bice dobri da se od njih napravi mangal i da se obrne neko prase ispred opstine..
_________________
i tako dan za danom...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 11:57 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li je 80 EUR malo ili mnogo možeÅ” priupitati gospodina Miju Gipsa na njegovom stovariÅ”tu. Moje ne toliko struĆØno miÅ”ljenje (zasnovano na približnom poznavanju cena materijala) je da izvoĆ°aĆØu radova ostaje ĆØisto oko 35 EUR po znaku. Malo li je na onu gomilu budalaÅ”tina, zvanih vertikalna signalizacija u Trsteniku. Samo se plaÅ”im da se jednog dana ne pojave neke nove Crvene beretke u Trsteniku, kojima Ʀe zasmetati delovanje gospodina Grade.
_________________
Komandant Mrak je zaÅ”titnik TrsteniĆØana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromaÅ”nima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 3:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, cuo sam , jer nisam bio u Jugoslaviji za vreme bombardovanja, da su te formacije maltretirale i pretukle Gradu.
Burazerska ekonomija na zalost nije kod nas nikakva novina ali ne verujem da neko drugi (koji je bio zainteresovan za signalizaciju u gradu)nije mogao da se upusti u trzisno nadmetanje.Problem su informacije, ali prikupljanje istih se ne postize vredjanjem i unapred diskvalifikacijom ljudi koji odlucuju o poslu.
http://www.paletacolor.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=83
Na ovom sajtu je firma koja je najpovoljnija ( opet navodno) za izradu i postavljanje znakova a tu je i telefon za informacije.Uporedjivanjem cena , nisam dosao do racunice da po znaku moze da pretekne 30 evra.
Kako ovde svi glumimo Brankicu Stankovic , dosao sam do saznanja da ni Grada a ni njegova zena ne rade u novoj agenciji!?
Ne ocekujem ja da se ovde iznose samo fakti, sasvim je sigurno da ima puno i ''rekla -kazala '' informacija , ali da bi se u svakom drugom postu pretilo nekom zbog ko zna cega treba imati i malo dokaza!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zagor
Dosljak
Dosljak


Pridružio: 12 Mar 2010
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 7:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Komandant Mrak ::
Zagore, za trenutak pomislih da si ti ja. Ili ja ti, svejedno, da se ne naljutiÅ”. Svaka ti je ka u Komandanta Mraka.
Znakove je postavljao Grada iz Pejovca, 80EUR/kom. pa raĆØunajte.


Ako vam nesto znaci, postavljanje je kostalo 10000din po komadu. Inace Grada nije zaposlen u servisu, vec je posao odradio preko njegove firme koja je registrovana u Krusevcu. Mnooogo je malverzacija za ovako mali grad.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 8:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A ja joÅ” poverovao lokalnom politiĆØaru od kog sam dobio informaciju. Ukrade ĆØovek 20 EUR dok trepneÅ”.
Danas sam dobio informaciju od drugara koji je radio na uvoĆ°enju parking servisa u V.Banji, pa poÅ”to je na isti naĆØin odraĆ°eno i u Trsteniku da vas obavestim o iskustvima iz V.Banje. Kao i u naÅ”em sluĆØaju pre pokretanja naplate opÅ”tina je morala da odradi kompletnu infrastrukturu, tj. da pripremi teren. Ugovor je potpisan sa firmom Parking servis iz Beograda koja poseduje softver i kompletnu opremu za naplatu. Prema ugovoru, samo 20% (nisam pogreÅ”io, 20%) od naplate pripada opÅ”tini. Ostatak ide Parking servisu. Tih 20% Parking servis nekad uplati a nekad ne uplati, tako da se zarada joÅ” viÅ”e umanjuje. Iz tog fonda se isplaƦuju plate zaposlenim radnicima Parking servisa. E, od preostalog dela (ako neÅ”to zaista ostane) opÅ”tinari Ʀe moƦi neÅ”to da urade za svoj grad. Koliko ja vidim, opet je napravljen marifetluk da se novac iz unutraÅ”njosti slije u Beograd.
U Kraljevu joÅ” uvek parking naplaƦuju manuelno, Radnici ti nalepe karticu, 20 din. po satu i kompletan iznos ide opÅ”tini. Ali neƦe ni oni dugo, postoje pritisci od nekog iz republiĆØke vlasti da i oni preĆ°u na elektronski sistem.
_________________
Komandant Mrak je zaÅ”titnik TrsteniĆØana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromaÅ”nima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Sledeci
Strana 17 od 19

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group