Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Prodaja "suvenira" ispred manastira Ljubostinja

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
mobg381
Dosljak
Dosljak


Pridružio: 10 Jun 2009
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2009 9:05 am    Naslov: Prodaja "suvenira" ispred manastira Ljubostinja Odgovoriti sa citatom


Недавно, тачније 6. јуна са једном групом туриста био сам у посети манаастиру Лјубостинја. Нећу да говорим о лепотама манастира.....

Морам рећи да смо сви из групе били шокирани сценом испред манастира! Како је могуће да се испред манастира, уместо сувенира верског садржаја или сувенира из тог краја, продају БЕЈЗБОЛ ПАЛИЦЕ, БОКСЕРИ, НОЖЕВИ-СКАКАВЦИ.....!? Жалосно, али истинито.... Још само да чујете коментаре тих продаваца о монахињама....!!!!! Људи, нисмо веровали да се то дешава!
Питамо се, од куда право руководству општине, па и народу који сада живи на том подручју, да на тако безочан начин деградирају нешто што је баштина свеколиког српског народа!!! Еееееј браћо, размислите о томе!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2009 10:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ponuda i potražnja... Wink

Å alu na stranu, pitanje treba uputiti TOTSa...
Ali, dok god i ta organizacija bude deo koalicione pite savijaèe, stanje æe biti nepromenjeno...direktori se menjaju po politièkoj liniji, bitno im je da stižu plate iz opštinskog budžeta, a da se sami potrude i nešto zarade, e, to je veæ teži sluèaj...
O tome da treba da se bave delatnošæu zbog koje je TO osnovana i ne razmišljaju.
Doduše, pitanje je da li sadašnja direktorka, kadar SPOa može sve da postigne...mislimmm, da radi u TO, a istovremeno i u privatnoj turistièkoj agenciji...samo kod nas se na dve stolice sedeti može... Wink
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2009 12:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije to vezano samo za Ljubostinju. Recimo, ja sam jedne godine isao u manastir Manasija, ispred koga je jedan moj drug kupio machetu sa sve futrolom. Na kraj tome mora da stane murija.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2009 1:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Neka me ispravi neko ako nisam u pravu, ali sam, èini mi se, pre par godina èula da ljudi koji prodaju "suvenire" ispred manastira plaæaju kvitu manastirskoj upravi(tako li se to zove Sad ).
Izvinjavam se unapred ako moja informacija nije taèna! Embarassed
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2009 2:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dosta paroha se bavi privrednim kriminalom, ti skakavci su vise za pocetnike u poslu Embarassed
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2009 11:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Normalna praksa je da izdavac ima pravo VETO-a, ako se ponasanje osoblja ili priroda robe ne svidja izdavacu; ili dovidjenja na licu mesta, ili "ovo je zadnji put"... sve zavisi kako je unapred stavljeno u ugovor.

Obicno se svi uslovi naglase (buka, djubre, povrsina, visina, duzina ugovora, sta sme/sta ne sme) u ugovor, i to da ako prodavac bilo kako prekrsi pravila, istog trenutka se raskida taj ugovor i on dobija sut kartu bez nadoknade... Ako izdavac ulozi VETO, moze sa nadoknadom, moze bez, opet, kako god je ugovoreno.
Svako pravilo je besmisleno ako ne postoji kazna za njegovo rusenje. Svaki ugovor treba da stiti obe strane i da odkloni sve moguce nejasnoce unapred.
Posle ovolike moje legalne lekcije, nadam se da manastir ima ugovor, insistira na potpisivanju istog i da neko proverava prodavce (iako je malo neobicno, kome jos pada na pamet da prevari manastir... ali...)


Slazem se da tak'e gluposti ni slucajno ne treba prodavati tu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mira
Nadzornik
Nadzornik


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 451
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2009 6:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

prodavci suvenira dobijaju dozvolu od opstine kao i na svakoj drugoj tezgi. ne prodaju prigodan sadrzaj zato sto imaju zabranu od manastira koji jedini imaju pravo da prodaju suvenire sa oznakom manastira, nalaze se na necrkvenom zemljistu, a sadrzaj je onaj koji se kupuje...
bez komentara
_________________
trstenik je moj izbor
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2009 10:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja se izvinjavam, raspricao sam se bezveze, znaci informacija nije tacna.

U sustini, tako i treba da bude, sto da dodje neki sulejman da prodaje manastirske suvenire, i sl... A za vrstu robe, svi se slazemo.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group