Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Najmanje inteligentni su oni koji slušaju hip-hop i R´n´B

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2009 12:28 pm    Naslov: Najmanje inteligentni su oni koji sluÅ¡aju hip-hop i R´n´B Odgovoriti sa citatom

AMERIÈKI haker Virgil Griffith znatiželjni je student kalifornijskog Instituta za tehnologiju koji je nedavno osmislio tablicu prikazavši time kakvu povezanost ima inteligencija i slušanje odreðene vrste glazbe, odnosno, što slušaju pametniji a što glupi ljudi. Prethodno je istu stvar napravio s knjigama, meðutim, na to nitko nije obraæao previše pažnje, ali kad su oni koji slušaju Beyonce ispali glupi, mladog hakera su mnogi uvrijeðeno napali.

Najpametniji slušaju klasiku

Od 133 navedena izvoðaèa oni koji su povezani s najveæom inteligencijom (rješavali testove inteligencije i pritom navodili koju vrstu glazbe najèešæe slušaju i koji su im izvoðaèi najdraži, op.a), najèešæe slušaju klasiènu i alternativnu glazbu, dok su hip-hoperi i R'n'B-eri prema njegovoj statistici najgluplji.



Dakle, iako se mnogima njegova raèunica nije svidjela, Virgil sve objašnjava rijeèima: "Oba projekta sam napravio èisto da vidim kako zajednica u kojoj živim funkcionira po pitanju glazbe i knjiga. Nje bitno što ja mislim po pitanju povezanosti ljudske inteligencije i glazbe koju slušaju. Statistika kaže kako postoji povezanost izmeðu ljudi koji pohaðaju odreðene škole i time stjeèu odreðeno znanje, njihove inteligencije i eto glazbe koju vole. Žao mi je, tako je ispalo", rekao je 26-godišnji Virgil èija tablica o (ne)inteligentnima ljubiteljima odreðene glazbe kaže sljedeæe.

Inteligencijom visoko kotiraju oni koji slušaju primjerice Beethovena, Sufjana Stevensa, Radiohead, U2, Boba Dylana, Norah Jones, Becka, Led Zeppelin, Billyja Joela, The Beatles, Davida Bowieja, Coldplay ili Red Hot Chili Pepperse. Oni koji nisu te sreæe da ih je majka priroda obdarila inteligencijom povezuju se sa sljedeæom glazbom: Lil Wayneom, T.I.-jem, Beyonce, Jay-Z-jem, Justinom Timberlakeom, Aerosmithom ili Ludacrisom.



"WikiScanner"

"Nakon što sam osmislio statistiku koja je povezivala inteligenciju i knjige mnogi su mi se javili i tražili da to isto uèinim sa glazbom. Iako mi se svidjelo što sam došao do nekih podataka, više se neæu baviti takvim statistikama", nadodao je mladi haker koji je matematièku gimnaziju završio u rodnoj Alabami, gdje je i upisao znanstveni studij, da bi se uskoro preselio u Kaliforniju i postao student Instituta za tehnologiju.

Uskoro je poèeo dobivati pozive na kojekakve konferencije vezane uz hakerstvo. Upadao je u mnoge sisteme a za njega se najdalje èulo kad je osmislio i pokrenuo "WikiScanner", program koji traži neidentificirane korisnike, otkriva njihovu originalnu IP adresu i identificira korporacije i organizacije kojima pripadaju.
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2009 2:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Najmanje inteligentni su oni koji slušaju hip-hop i R´n´B


Kazi nam nesto sto nismo znali... Laughing
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group