Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Najmanje inteligentni su oni koji sluÅ”aju hip-hop i RĀ“nĀ“B

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla

Pridružio: 20 Sep 2006

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2009 12:28 pm    Naslov: Najmanje inteligentni su oni koji sluÅ”aju hip-hop i RĀ“nĀ“B Odgovoriti sa citatom

AMERIƈKI haker Virgil Griffith znatiželjni je student kalifornijskog Instituta za tehnologiju koji je nedavno osmislio tablicu prikazavÅ”i time kakvu povezanost ima inteligencija i sluÅ”anje odreĆ°ene vrste glazbe, odnosno, Å”to sluÅ”aju pametniji a Å”to glupi ljudi. Prethodno je istu stvar napravio s knjigama, meĆ°utim, na to nitko nije obraƦao previÅ”e pažnje, ali kad su oni koji sluÅ”aju Beyonce ispali glupi, mladog hakera su mnogi uvrijeĆ°eno napali.

Najpametniji sluŔaju klasiku

Od 133 navedena izvoĆ°aĆØa oni koji su povezani s najveƦom inteligencijom (rjeÅ”avali testove inteligencije i pritom navodili koju vrstu glazbe najĆØeÅ”Ć¦e sluÅ”aju i koji su im izvoĆ°aĆØi najdraži, op.a), najĆØeÅ”Ć¦e sluÅ”aju klasiĆØnu i alternativnu glazbu, dok su hip-hoperi i R'n'B-eri prema njegovoj statistici najgluplji.

Dakle, iako se mnogima njegova raĆØunica nije svidjela, Virgil sve objaÅ”njava rijeĆØima: "Oba projekta sam napravio ĆØisto da vidim kako zajednica u kojoj živim funkcionira po pitanju glazbe i knjiga. Nje bitno Å”to ja mislim po pitanju povezanosti ljudske inteligencije i glazbe koju sluÅ”aju. Statistika kaže kako postoji povezanost izmeĆ°u ljudi koji pohaĆ°aju odreĆ°ene Å”kole i time stjeĆØu odreĆ°eno znanje, njihove inteligencije i eto glazbe koju vole. Žao mi je, tako je ispalo", rekao je 26-godiÅ”nji Virgil ĆØija tablica o (ne)inteligentnima ljubiteljima odreĆ°ene glazbe kaže sljedeƦe.

Inteligencijom visoko kotiraju oni koji sluÅ”aju primjerice Beethovena, Sufjana Stevensa, Radiohead, U2, Boba Dylana, Norah Jones, Becka, Led Zeppelin, Billyja Joela, The Beatles, Davida Bowieja, Coldplay ili Red Hot Chili Pepperse. Oni koji nisu te sreƦe da ih je majka priroda obdarila inteligencijom povezuju se sa sljedeƦom glazbom: Lil Wayneom, T.I.-jem, Beyonce, Jay-Z-jem, Justinom Timberlakeom, Aerosmithom ili Ludacrisom.

"WikiScanner"

"Nakon Å”to sam osmislio statistiku koja je povezivala inteligenciju i knjige mnogi su mi se javili i tražili da to isto uĆØinim sa glazbom. Iako mi se svidjelo Å”to sam doÅ”ao do nekih podataka, viÅ”e se neƦu baviti takvim statistikama", nadodao je mladi haker koji je matematiĆØku gimnaziju zavrÅ”io u rodnoj Alabami, gdje je i upisao znanstveni studij, da bi se uskoro preselio u Kaliforniju i postao student Instituta za tehnologiju.

Uskoro je poĆØeo dobivati pozive na kojekakve konferencije vezane uz hakerstvo. Upadao je u mnoge sisteme a za njega se najdalje ĆØulo kad je osmislio i pokrenuo "WikiScanner", program koji traži neidentificirane korisnike, otkriva njihovu originalnu IP adresu i identificira korporacije i organizacije kojima pripadaju.

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac

Pridružio: 13 Avg 2007

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2009 2:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Najmanje inteligentni su oni koji sluÅ”aju hip-hop i RĀ“nĀ“B

Kazi nam nesto sto nismo znali... Laughing

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu