Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Romi u Trsteniku
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Korzo
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Èet Okt 22, 2009 10:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Primer sam uzeo iz Nemacke, mogla je biti i Velika Britanija.
Ti se ''uvati'' za pussy, drzi se teme pa ako vec znas napisi kako se na romskom kaze ta rec.
Pretpostvljam da je svako od Vas makar jedared otisao u cigan-malu po devize , nekad po farmerke , video , dzempere od zecije dlake , satelitske antene, pa cak i prve ''noutbukove:))


Ja mogu samo za dick_a da se u'vatim...Wink
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 6:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li ste se odali ''gospodine'' ili si ko uvek''za sajbr spremna!''?Smile
Mozda se strogo drzis teme i mislis na ciganski ''Dickh tu kava''sa sve Rambom? Roma je bilo u Trsteniku , velika vecina se socijalizovala(kako-tako) i svaki pokusaj diskriminacije cigana treba osuditi.
http://www.youtube.com/watch?v=dZwdROgml6U
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
gegule
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 20 Jul 2009
Poruke: 331
Lokacija: Svabija

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 11:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Primer sam uzeo iz Nemacke, mogla je biti i Velika Britanija.
Ti se ''uvati'' za pussy, drzi se teme pa ako vec znas napisi kako se na romskom kaze ta rec.
Pretpostvljam da je svako od Vas makar jedared otisao u cigan-malu po devize , nekad po farmerke , video , dzempere od zecije dlake , satelitske antene, pa cak i prve ''noutbukove:))



Ja isla samo za Köder....
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2009 10:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Da li ste se odali ''gospodine'' ili si ko uvek''za sajbr spremna!''?Smile
Mozda se strogo drzis teme i mislis na ciganski ''Dickh tu kava''sa sve Rambom? Roma je bilo u Trsteniku , velika vecina se socijalizovala(kako-tako) i svaki pokusaj diskriminacije cigana treba osuditi.
http://www.youtube.com/watch?v=dZwdROgml6U


Laughing Upravo si ti to uradio... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=6-KOhyafs4U
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 7:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako je to istina? Ja ti se izvinjavam.U stvari ja i ne znam o cemu pevaju, dobar je ritam.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 9:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Ako je to istina? Ja ti se izvinjavam.U stvari ja i ne znam o cemu pevaju, dobar je ritam.


Laughing http://www.youtube.com/watch?v=lZCrTfD4k7w Wink
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2010 8:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Dekada" je vreme potrebno da se usadi "duh zajednistva, osecaj ugrozenosti, nada u bolje sutra"(sto je Jerry cesto naglasavao) a bombardovani su keshom toliko da im je svaki svrakopis prosao kao projekat Rolling Eyes Te potok, te "crno-beli svet u boji", te putevi, te romska umetnost(izlozba),prostorije, oprema bla, bla.... Sta je napisano to je naplaceno.
Jerry je cesto govorio da ce doci do ujedinjenja mnogobrojnih romskih TS udruzenja i to se eto, sasvim slucajno, na kraju dekade i dogodilo. Poslednji pokusaj je bila moja inicijativa da se formira "Klub 8" kako bi se sva ta lokalna udruzenja nasla pod kakvom-takvom kontrolom "Jerininog grada" i ta inicijativa je zesce izminirana od strane mnogih faktora drustvenog zivota Trstenika.

Moje pitanje za forumase bi bilo : Da li finansijer ove "Dekade" moze da trazi uslugu mozda za ulozena sredstva(koja se na nivou cele zemlje ne mogu ni izbrojati)?
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2010 10:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam dovoljno o detaljima ''udruzivanja'' postojecih udruzenja, ali bih zamolio za preciznije tumacenje dva detalja tvog pitanja:
Kakvu vrstu usluge da i ''ko'' da trazi? Cije su pare udruzenja dobili, da li svi pojedinacno mogu da traze usluge??Finansijeri... je rec koju si ispravno upotrebio u tekstu ali u zivotu oni imaju cilj zbog kog plasiraju(svoj) novac.
Pod Jerinin grad kazes da je trebalo staviti kontrolu rada udruzenja o kojima pises. Mislis li na Vase udruzenje ciji rad ovde i na terenu pratimo ?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2010 4:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ja valjda i pricam o "a u zivotu oni imaju cilj zbog koga plasiraju novac"....
Da. Moja ideja je bila da se formira asocijacija svih TS organizacija pod upravljackom palicom "Jerininog grada" jer je bilo prilicno providno da ce dodji do "ukrupnjavanja scene" po nacionalnoj osnovi. Svako bi zadrzao svoj identitet ali bi se moglo videti ko sa kim "vrslja".

U koje pare da ce traziti(i dobiti) i drugu sluzbenu prostoriju u gradu u narednih 3-4 meseca?(pod kiriju ili free govorim dakle o drugoj prostoriji)
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Ned Jan 31, 2010 6:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kancelarija , opremljena kao omanji cafe sa velikom fotografijom Velicanstvenog grada Jerininog na najveecm zidu.
Celnici Roma dolaze na briefinge radnim danima od 15h-17h da dobiju na revers pare za poboljsanje zivota njinog!Smile)
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 4:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom



Morao sam... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 5:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel malisa iz "Osaonicke dekade"?
(Shane dobrodosao u "Jerinin grad" Laughing )
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 5:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nemam pojma odakle je, ali voleo bih da ga sretnem na putu... batina

Jerinenstadt ::
(Shane dobrodosao u "Jerinin grad" Laughing )


Embarassed Imaæu to na umu... Wink
_________________
"Sreæno ti muško, Aæime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 8:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::


Morao sam... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Malisha je ocigledno izvaran od strane najblizih odmah po rodjenju , cim su mu dali ime Dalibor. Jugovici su uglavnom plavusani ...
No ne treba mu odmah majku potezat' -starija zena. Mladje treba prizvat K znanju i edukaciji ,... sestra, kuma , sestrina najbolja drugarica iz male...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Pet Mar 05, 2010 9:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa pošto sam poèeo da svaštarim i vidim da ima ljudi na ovoj temi rekoh da i ja iznesem svoje mišljenje.

Ovako, za poèetak da kažem da u Trsteniku imamo tri razlièite grupe Roma: One iz Cigan-male, one kod subotarskog mlina (sebe nazivaju Rumunima, a preziru ove iz cigan-male) i one koji žive kod kožare. Trstenièanima je najpoznatija zajednica iz cigan-male koja se najviše integrisala u zajednicu. Rumuni kod subotarskog mlina su mahom gastarbajteri i u njihovim kuæama, trenutno, mahom žive Srbi i èuvaju im kuæe dok se ovi ne vrate. Ovi kod kožare su totalna nepoznanica. Niko ne zna ko su i odakle su došli, ali se njihova zajednica najbrže razmnožava - svakog dana pojavi se po neki novi. Žive od socijalnih davanja, kockanja i sitnog kriminala.

Želim da naglasim da ne mrzim nikog, ali mi smeta neprestana prièa o njihovoj ugroženosti. Oni obilato koriste politièku situaciju u kojoj se naša zemlja nalazi da istaknu kako su im ugrožena ljudska prava, što naravno nije taèno. U ovoj zemlji, ovom gradu, niko im ne uskraæuje pravo na obrazovanje, kulturu, zaposlenje... Trebalo bi samo da ulože malo više rada, a ne da zahtevaju samo zato što su pripadnici jedne od nacionalnih manjina. U X sluèajeva televizija je zabeležila davanje pomoæi romskoj deci i tamo na dodeli vidiš da tu pomoæ dobijaju deca koja nisu materijalno ugrožena, i od kojih moje komšije mnogo više kubure sa finansijama. Ako stvarno žele da se integrišu u život zajednice, Romi bi, za poèetak, trebalo da podele sudbinu naroda sa kojim žive i da ne staju na žulj tamo gde ne bi trebalo.

Da me neko pogrešno ne shvati, jedan od dva najbolja druga mog deteta romske je nacionalnosti i èest je gost u mojoj kuæi. Dete je kulturno i fino vaspitano, od istih takvih roditelja. Voleo bih da su svi Romi takvi i u tom sluèaju ovakve teme ne bi ni postojale.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Korzo Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group