Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pitanja za Savet MZ Trstenik
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2009 7:17 am    Naslov: Pitanja za Savet MZ Trstenik Odgovoriti sa citatom

Pretpostavljam da ljudi imaju sta da pitaju gospodina Pejcica o planovima i trenutnim aktivnostima MZ Trstenik pa zato i otvaram posebnu temu, da ne bude na svakoj temi oftopikovanje.
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2009 7:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Aleksandar Pejèiæ ::
Jeri,bilo je na mesnoj zajednici da se pomogne oko Jerininog grada ali æe pomoæ da ide preko kulturnog centra jer za investicije po samodoprinosu ima mnogo malo para . Kad Mijaè bude tražio , složni smo da se pomogne .


Gospodine doktore, mozete li da mi pojasnite odredjene pojmove i da mi odgovorite na odredjena pitanja:

1) Objasnite mi fenomen investicija po samodoprinosu(da li ima i nekih drugih, npr. investicije po osnovu prihoda od pogresnih uplata....? )

2) Zasto "Jerinin grad" nije predvidjen Budzetom iako je dokumentacija dostavljena na vreme?

3) Vidim da je akcija jedne druge NVO zazivela u Savetu pod stavkom "Ciganski potok"......Da li mislite da je taj naziv u skladu sa novim Zakonom o diskriminaciji i koliko je sredstava predvidjeno za to velelepno i kulturno-istorijsko nasledje?
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2009 7:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Opet se trtkam 'de mi mesto nije, neæu da odgovorim na drugom postavljena pitanja, ali, moram samo ovo...Sredstva samodoprinosa se troše samo na teritoriji MZ u kojoj je zaveden samodoprinos.

Inaèe, Doc ti je veæ lepo odgovorio na koju foru æe te moæi da, ipak, doðete do nekih para iz MZ Trstenik... Wink
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2009 8:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pitanja su vrlo precizna....

Na cijoj "teritoriji" se nalazi vodovod? Zasto se ne osnuje JKP"Grabovac" koje ce da distribuira vodu(po ceni) zainteresovanim gradovima u blizini?
(ovo pitanje je za Zvoncicu naravno) Da li ste upoznati da je postojala inicijativa da se Lozna i Ugljarevo prikljuce Vrnjackoj Banji?
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Aleksandar Pejèiæ
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Dec 2008
Poruke: 99

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2009 11:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pare za samodoprinos su rasporeðene u nekih 9 kategorija ili stavki . Neke od njih su i investicije iliti ostalo i kultura . Za investicije se izdvaja
8% i deo je veæ potrošen na pomoæ u štampanju nekih knjiga koje æe biti poklonjene školama a pišu ih naši trstenièani, pomoæ Sari da kao kapiten reprezentacije ode na evropsko prvenstvo u Holandiju i dostojno predstavi Trstenik,.. Procenti i za šta æe se sve trošiti pare odreðeni su na referendumu i samo se tako mogu izmeniti . Priliv para u MZ je3 3 puta manji nego prošle godine kada je budžet bio oko 16 miliona a pošto sada pare idu na raèun opštine pa se onda prosleðuju MZ - ci , moje je mišljenje da æe opština sve te novce iskoristiti za svoje potrebe . Nadam se da neæu biti u pravu .

Jerinin grad se kvalifikuje kao deo trstenièke kulture i iako se nalazi u Grabovcu , pare æe sa zadovoljstvom biti izdvojene iz dela "kultura" iz budžete MZ Trstenik . Deo za kulturu je finansijski "krupniji" od investicija . Ako ti je dovoljno 10-tak hiljada dinara onda mogu da pokrenem na IO da se ta suma izdvoji ali mislim da to nije pravi put .

1- mislim da objašnjenje investicija po ili na osnovu samodoprinosa možeš naæi u prvom delu odgovora . Drugi deo pitanja mi nije jasan . Prihod od pogrešnih iplata ?

2- dokumentaciju jesi dostavio na vreme ali nisi naveo koliko ti para treba . Trebao si da me poslušaš i da tražiš odreðenu sumu i dostaviš dokumentaciju za šta æeš te pare potrošiti . Takoðe bi se odredio neko iz MZ da kontroliše trošenje tih para . Mislim da bi tada tvoj zahtrev prošao . Davanja para na lepe oèi je bilo ranije a da nas ne bi prozivali kako trpamo pare u džep , iste dajemo ali obavezno uèestvujemo u komisijama koje kontrolišu da li se pare troše za to za šta smo ih opredelili .

3- Diskriminacija je drugi deo tvog pitanja . Idi u Osaonicu i pitaj nekoga da li je Rom ili Ciganin . Naziv tom delu Trstenika dali su ljudi koji tamo žive . I sam Sanda Mitroviæ ga tako krsti i ne ljuti se kada ga svi tako zovu . Pare za "Ciganski potok " je dao prethodni saziv MZ u kome nisam bio ja niti bilo ko iz G17plus veæ SPS , SPO i DS (ukoliko neko bude implicirao mešanje politike u sve ovo) .

I ono što je najbitnije a nije vezano za Jerijev zahtev - MZ nije izvoðaè radova niti finansijer bilo èega što se radi na njenoj teritoriji veæ samo partner odn. sufinansijer . Ako opština i firme koje imaju u neèemu interes , ne žele da u tim radovima uèestvuju , ne uèestvuje ni MZ . Tako je bilo i na zadnjem Savetu kada je opština odbila da oèustvuje u davanju pare za novo groblje .
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2009 8:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Tako je bilo i na zadnjem Savetu kada je opština odbila da oèustvuje u davanju pare za novo groblje .


E sad lepo da mi se objasni pošto nisam dovoljno struèna, zašto bi opština izdvajala sredstva za novo groblje? Koliko se ja seæam grobarine se naplaæuju, a na žalost Trstenik manjka u svemu samo ne u broju umrlih.Pri tom, Komstan ne "mrda dupetom" da novac od naplate grobarine i prodaje grobnih mesta uloži u ono za šta su namenjene.

Dakle, mislim da ni mesna zajednica ni opština ne bi trebale da daju novac za novo groblje a ako to i odrade onda bi trebalo da se svim poreskim obveznicima koji redovo uplaæuju samodoprinos i poreze, poklone grobna mesta, a ne da im se naplaæuju i kroz samodoprinos i poreze a kasnije i da im se opet prodaju a veæ su ih višestruko platili.

Nadam se da ste me razumeli šta sam htela da kažem, jer kad ovako u subotu na sabajle proèitam ovakve i sliène informacije "padam u vatru" i na nervnoj bazi mi proradi štitna žlezda. Evil or Very Mad
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
sasha966
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 07 Dec 2008
Poruke: 200
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2009 10:17 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepljiva,
nemas razloga da "padas u vatru" zbog groblja. Zasto?
Osnivac JKP Komstan je Opstina Trstenik i kao takva zakonski ima obavezu da obezbedi materujalna sredstva za funkcionisanje "svog" preduzeca. Za sahranjivanje je pod br. 1 neophdna parcela za te svrhe. Komstan je od Opstine trazio ucesce u sufinansuiranju te parcele (takodje i od MZ Trstenik i MZ Pejovac). Zasto? Zato sto su se prethodnici iz Komstana tuzili 4 god. i na kraju izgubili spor od vlasnika parcela na Novom groblju i zato smo mi novi bili prinudjeni da uzmemo kredit od skoro 6 miliona dinara i isplatimo vlasnikie odjednom! Da li Komstan zato sto mu sada slede obaveze iz proslosti treba sutnuti i dovesti ga da propadne samo zato sto su prethodnici bili gluvi da bi resili ovaj problem?
Komstan ne mrda dupetom oko groblja!? Moze li malo blize koja su to ocekivanja da se urade na groblju? Za svaku konstruktivnu kritiku sam raspolozen i zeljan da je odradim! Dajte mi nesto konkretno!
Mogu li pitanja za Komstan da budu na Komstanovij stranici?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 11:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Doktore Pejcicu dobio sam danas jedan jako interesantan dopis iz MZ Trstenik......Interesantan jer je pisan u vidu zagonetke ili ti enigme(do duse nema slike poznatog fudbalera "Zvezde" sa strane Sad )

-Na koji plan i program Turisticke organizacije se pozivate?

-Mozete li da nam ispred Saveta MZ dostavite taj dokument na uvid(ako ne mozete onda je pitanje "Zasto?")

-Da li ste upoznati da je pisanje ovakvih "Odluka" na nevidjeno kaznjivo po Zakonu o upravnom postupku(ZUP Wink )?

Molimo Vas da nam odgovorite na svako pitanje pojedinacno.

Predsednik UG"Jerinin grad" Wink
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 7:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Osnivac JKP Komstan je Opstina Trstenik i kao takva zakonski ima obavezu da obezbedi materujalna sredstva za funkcionisanje "svog" preduzeca


Pa tek sada videh ovo.... Shocked

Pa ako je Opština Trstenik dužna da obezbedi materijalna sredstva za svako JP èiji je osnivaè, šta onda radite VI direktori ovih preduzeæa. Pa ja tek sad vidim da je kod Vas teška 'ladovina. Dajte direktore da se menjamo, nešto razmišljam, kad umete Vi umela bih i ja isto to, da upravljam firmom a da mi Opština Trstenik obezbedjuje sredstva za funkcionisanje.

Eto, ja bih za poèetak zaposlila vozaèa pogrebnih kola sa vozaèkom dozvolom, za toliko bih znala Wink.

Strepnja mi je sve dublja Sad Sad Sad . Neæe ovo na dobro izaæi.

@Jeri

Citat:
Interesantan jer je pisan u vidu zagonetke ili ti enigme

Možda je predsednik MZ Trstenik pretendent na mesto urednika nekog enigmatskog èasopisa pa vežba Wink

Citat:
Na koji plan i program Turisticke organizacije se pozivate?





Citat:
Molimo Vas da nam odgovorite na svako pitanje pojedinacno.


Tebi da polaže raèune?! Doduše, ti si èlan G 17+ i imaš pravo da tražiš polaganje raèuna. Kad smo kod toga, kako prodje sa završnim, jesu li ti ga vraæali na doradu Razz Wink
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
sasha966
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 07 Dec 2008
Poruke: 200
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 8:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pitanje za Lepljivu:

Da li si ti do sada bilo gde radila? Da li ti upravljas svojim finansijama u kuci ili to radi neko drugi za tebe? Sta kada imas deficit u poslovanju? Da li prvo pokusavas da resis problem u banci ili kod prijatelja? Otvori se malo a ne samo s neba pa u rebra!
Mozda bih se i menjao sa tobom ali ne znam sta nudis u zamenu?
Znas li uopste sta su materijalna sredstva za rad? Ne kazem da ja znam sve ali ono sto ne znam ja pitam!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 10:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sasha966 ::
Pitanje za Lepljivu:

Da li si ti do sada bilo gde radila?
DA i još uvek radim Smile
sasha966 ::
Da li ti upravljas svojim finansijama u kuci ili to radi neko drugi za tebe?
Ja ali samo zato Å¡to ih sama obezbedjujem.
sasha966 ::
Sta kada imas deficit u poslovanju?
Pružam se taman onoliko koliko sam dugaèka Smile
sasha966 ::
Da li prvo pokusavas da resis problem u banci ili kod prijatelja?
Da ga imam rešavala bih ga u banci, platiš pošteno kamatu ali ti prijatelji ostanu to zauvek.
sasha966 ::
Otvori se malo a ne samo s neba pa u rebra!
Å ta je sad ovo? Shocked
sasha966 ::
Mozda bih se i menjao sa tobom ali ne znam sta nudis u zamenu?
Mnoooogo rada, mirnu savest, nezavisnu liènost i dobar, miran san Smilei time se dièim!
sasha966 ::
Znas li uopste sta su materijalna sredstva za rad?
Da li moram da odgovorim na ovo jer i da ne znam mogla bih da progooglam, pobogu and zaboga!
sasha966 ::
Ne kazem da ja znam sve ali ono sto ne znam ja pitam!
I ja al' ne rizikujem da pitam one u èije znanje sumnjam.

A Vi kako 'te?

Kad neko odgovori u Milioneru na 8 pitanja, koja je suma sa kojom odlazi kuæi? Aj direktore da se sad Vi malo otvorite, znam da je SEKA al' baš me namuèiste pa je red i da èastite.
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 10:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lepa budi nežna.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 10:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
lepa budi nežna.


http://www.youtube.com/watch?v=RQ_hDUxTY3M
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Èet Apr 23, 2009 10:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

vadim bricu za džezericu! Cool
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2009 6:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepljiva ::

Citat:
Molimo Vas da nam odgovorite na svako pitanje pojedinacno.


Tebi da polaže raèune?! Doduše, ti si èlan G 17+ i imaš pravo da tražiš polaganje raèuna. Kad smo kod toga, kako prodje sa završnim, jesu li ti ga vraæali na doradu Razz Wink


Obratio sam se toj instituciji kao gradjanin a odbijen po planu i programu Turisticke organizacije Laughing Laughing Laughing

Taman posla teta Lepa, pa ja sam profesionalac Laughing (imam program za proveru i dok ne pozeleni ne nosim Laughing )
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group