Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Idemo na Mars!!!

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Nauka i tehnologija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  

Idemo na Mars???
Da
71%
 71%  [ 5 ]
Ne
28%
 28%  [ 2 ]
Ukupno Glasova : 7

Autor Poruka
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2009 1:34 pm    Naslov: Idemo na Mars!!! Odgovoriti sa citatom

Lajka, Gagarin, Terjeskova, Armstrong...

Od svog postanja covek razmislja sta to ima tamo gore. Zelja da se "gore" popne javila se jos kada je covek prvi put zavirio u cudesni svet svemira danas sasvim obicnom spravom nazvanom teleskop. Pokusaji su usledili tek u nekom skorijem vremenu, napretkom tehnologije.

Covek se vinuo izvan svoje matice. Video je izdaleka. Ipak, njegova zedj za novim time nije ugasena. Zeli da izbiza vidi druge svetove... Hoce li u tome i uspeti?

Hocemo li docekati da covek sleti na toliko spominjani Mars ili neku drugu planetu? Da li su medjuplanetarna i medjugalakticka putovanja moguca u skorijoj buducnosti? Ne cini li vam se da su svemirska istrazivanja malo stagnirala proteklih godina?
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2009 4:18 pm    Naslov: Re: Idemo na Mars!!! Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Ne cini li vam se da su svemirska istrazivanja malo stagnirala proteklih godina?


SEKA brate(Svetska Ekonomska KrizA)
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2009 8:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa... zelja postoji... to je sigurno. Samo eto vise nema trke u tome, nema cimanja kao nekada. ja ocekujem za nekih 10 godina da ce to da se polako sredi i organizuje. I vidim to kao medjunarodni projekat. A uvek mi je zao sto tezimo ka nekim tamo ciljevima, a jos nismo sredili po kuci.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2009 11:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

budimo realni.
SEKA po tome traje od 1969. ĆØipovi postaju sve veƦi materijali sve teži. prosto da skeptici kažu da se nikada nije ni stiglo do meseca. tako da Ʀe mars da saĆØeka.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2009 1:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A da li smo stvarno sleteli na Mesec. Tj, ja nisam. Da li je neko drugi? Pravo da kazem, ne verujem dok ne vidim opipljiviji dokaz (takva mi je struka). Malo snimka koji bi mogli da montiraju i moji bratanci od 10 i 12 godina (doduse, momci se razumeju u posao) ne moze tek tako da me ubedi.

Ali uzmimo da jesmo.

Sta je to sto je zaista zaustavilo svemirsku trku??? Od kada je pocela, nije prosla godina da nesto nije lansirano, obislo nesto, bilo toliko i toliko dana, ponelo toliko i toliko ljudi... A sad je sve nesto mrljavo. Vojadzera su izgubili odavno. Njegovog mladjeg brata ce uskoro. I sta smo uradili?

Kako napredovati u svemirskim istrazivanjima kad da bi proverili da li takav i takav signal moze da dospe izvan granica suncevog sistema od nekog objekta koji smo poslali treba toliko mnogo godina?
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2009 12:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja samo znam da ce se vrlo ubrzo naci na sofeci Planet Express-a, niko nece ni primetiti sta je to. Very Happy hehehehe
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2009 7:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne verujem da ce se nesto preterano napredovati u skorije vreme po ovom pitanju. Hladni rat je prosao, pa sa tim i ona suluda trka (laganje uglavnom, al' jbg...).

Doduse, ima jos jedna jako bitna stavka. Koliko jos dalje mozemo? I kada? I koliko krize uticu na svemirsku trku? Eto, imamo sad ovu trenutnu, npr...
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Nauka i tehnologija Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group