Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Oskar 2009.

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2009 6:34 am    Naslov: Oskar 2009. Odgovoriti sa citatom

Ostadoh da zevam u TV do 6 izjutra da bih gledao dodelu nagrada za filmska ostvarenja u najposnijoj filmskoj godini u poslednjih 50 godina (rekao bih). Jedina svetla tacka ove godine je film Slumdog Millionaire, koji je zasluzeno i pobedio. Sto se tice Buttona, dosta toga deluje kao vec vidjeno, a i film je poprilicno monoton celom duzinom, sto moze lako da odvrati coveka, sto naravno nije slucaj sa Gumpom, koga covek moze da gleda 3x dnevno, a da mu ne dosadi, a obzirom da je isti scenarista, ponavljanja i monotonost se ne mogu oprostiti... Sto se ostalih filmova tice, ne bih ni jedan izdvojio kao narocito dobar. Pohvalio bih ulogu gosn. Penna, koji je jos jednom pokazao kolika je glumacka velicina i da je doras'o svakom glumackom zadatku koji mu iskoci (pogledati i "I am Sam"), dok mi se sam film nije svideo, cak mi je nasilno forsiranje te teme na trenutke bilo odvratno, ali to su valjda i hteli filmom da postignu. Wall-E zasluzio, Vinslet najbolja u posranoj konkurenciji, Penelopa kruz ponovo odigrala ulogu koja joj najbolje lezi i koju uglavnom glumi... Gledao sam i Okuribito i judejsko animirano chedo (koje smatraju glavnim konkurentom) i mogu reci da nisu ni u izboru za najbolji strani pogresili. Ostale filmove nisam pogledao, uglavnom jer ih je tesko nabaviti, ali kazu da su daleko gori. Sve u svemu, vecina pobednika je zasluzila zlatnu statuu, ali dzaba im sve kad im je filmska godina u najmanju ruku bila bedna. Filmovi, cije se ime u normalnim okolnostima ne bi smelo ni pomenuti na izboru za oskara, su se bez frke nasli u izboru u par kategorija, sto najbolje pokazuje kakva im je bila filmska godina. Holivude, umires.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2009 11:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li je Ledžer zasluženo dobio Oskara ili samo zato Ŕto je umro, pa da bude ono ''o pokojniku sve najlepŔe''?
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2009 12:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa, iskreno, nisam pogledao konkurenciju ali smatram da je Ledger razbio u mracnom vitezu.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2009 8:20 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definitivno zasluzio...
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Feb 26, 2009 7:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Seru ljudi da je covek dobio oskara samo zato sto sto je umro, a ja smatram da je to potpuna glupost i pomisliti. Ledzer je odigrao ulogu zivota! Nikolson je legenda covek i nije u redu porediti Nikolsona i Ledzera u ulozi Dzokera. Ledzer je za danasnje standarde razvalio. Citam ljudi se ljute sto je Penn dobio 2. oskara, e pa yebite se, covek je legenda! Bolji dakako od Pita koji je u Bendzaminu batonu ceo film bio zbunjen lik koji ne zna sta se desava! Fuck him! Penn je zasluzio oskara i uspeo je da dokaze da je lik koji moze da odglumi odlicno sta god mu se da!
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2009 12:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja nesto nisam ni propratila spektakl ove godine...Manje vise me interesuje ko ce da dobije oskara,to vidim sutradan u kratkom pregledu.Vise volim da propratim ko je sta obuk`o i kako je izgledao ili izgledala. Laughing
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group