Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Muzicka kritika
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 6:08 pm    Naslov: Muzicka kritika Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
Cuo sam da je uzeo za novogodisnji koncert u Bg-u 80 000 evra, a ovim ciganima iz orkestra podelio po 150 evrica (pametno, ali kurvinski ni manje ni vise)


Sine, tvoj najveci problem je sto ti sve "cujes".

A ko je lud da poveruje nekom ko tako olako prenosi sve sto carsija prica??? Ako neko jeste, ja nisam!

Tojo ::
takodje bi primetio, da si gledao, da covek samo drzi onu gitaru dok orkestar svira, i kad-kad je zvekne.


Primetio bi ti kodza sta jos da umes da gledas... Bregovic nikad nije ni bio dobar gitarista. Niti je to ikada rekao. Zato ne drckaj, nego se obrazuj o onome o cemu ces da pricas. Bregovic je mastermind da oseti sta raja voli. I to je uvek i radio. Isto i sad. Jesi ti slusao njegov novi album? Da si pravi muzicar ne bi mogao da osporis njegov nos kojim je pronasao onog momka sto peva sa njim. Decko kida. Peva po potpuno pogresnim tonovima, ali sve to radi namerno i kida! Isto tako je Brega nasao i one Bugarke pre desetak godina.

Jesi slusao nekad njegove stare albume iz devedesetih? Jesi slusao muziku za filmove? Kad preslusas sve to, javi mi se da popricamo. Moze i na okupu. Do tada, basta!
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 8:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bregovic je bez sumnje talentiran, ali je njegov talenat uglavnom iskoristen za stvaranje onoga sto ce 100% da se prodaje u velikim kolicinama, sto se vidi i danas. Bregovic je jako slusan sa svojim trubackim orkestrom, prepevavanjem starih pesama na njegov nacin. Ovo sto je on napisao (gas gas) je sranje. Igrom slucaja sam preslusao njegov novi album i tu se najbolje vidi da covek radi iskljucivo ono sto ce moci da proda. Kvalitet je, narocito u poslednje vreme, u drugom planu. Sto se Bijelog Dugmeta tice, situacija je vrlo slicna. Cinjenica je da se vise trudio oko umetnicke strane svega u dugmetu nego sad kao solista, ali to su 2 razlicita vremena. Nekad se prodavao folk rock, a danas najbolje prolazi to sa trubacima. Ume covek da nanjusi sta ce se narodu svideti. Sto se tice muzike za film, tu mu skidam kapu. Kapu mu takodje skidam zato sto nije karaoke umetnik kao Ceca, Brena i Colic i zato sto je ono sto je radio bar u teoriji rock.

Dakle, Colic, Ceca i Brena placaju strucne timove da urade ono sto Bregovic sam radi, a to je stvaranje muzike koja ce se prodavati.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 8:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Znam vrlo pouzdano koliko mu je novca nudjeno, znam jer mi je rekao covek koji je radio sa Bregovicem, porodicni prijatelj. Nudili su mu 100 000 evra, no uzeo je 80 000. Tvoja neinformisanost te tera da kosis moje tvrdnje.

Kida? Sta kida? Njemu mogu da daju jedno suplje govno i da duva u njega, opet bi mu masa kupovala album, a jel znas zasto? Zato sto je Goran Bregovic, bivsi gitarista Bijelog Dugmeta. One pesme nemaju kvalitet; slusao sam njegove pesme, slusao sam njegove prerade antologijskih dela BD-a, i posteno, veci utisak su na mene ostavile njegove cipele (iz nekog razloga uvek izrazajne), nego li njegova muzika. Njemu je bitno samo da napuni dzep!

Ocito spadas u rulju koju on vuce za jezik...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 8:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::
Bregovic je jako slusan sa svojim trubackim orkestrom, prepevavanjem starih pesama na njegov nacin. Ovo sto je on napisao (gas gas) je sranje. Igrom slucaja sam preslusao njegov novi album i tu se najbolje vidi da covek radi iskljucivo ono sto ce moci da proda. Kvalitet je, narocito u poslednje vreme, u drugom planu.

Amin!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 8:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Nudili su mu 100 000 evra, no uzeo je 80 000


Patriota? Laughing Laughing

TeÅ”ko da su tvoje informacije taĆØne. Izvinjavam se Å”to sumnjam i u izvor i u informaciju.
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 10:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Brega je ipak pao sa treshnje .Ili vishnje?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2009 10:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepljiva ::
Citat:
Nudili su mu 100 000 evra, no uzeo je 80 000


Patriota? Laughing Laughing

TeÅ”ko da su tvoje informacije taĆØne. Izvinjavam se Å”to sumnjam i u izvor i u informaciju.

Molim lepo, nikog ja ne teram da veruje u ono sto sam cuo, no nemate osnove da nazivate to lazima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 1:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::
Bregovic je bez sumnje talentiran, ali je njegov talenat uglavnom iskoristen za stvaranje onoga sto ce 100% da se prodaje u velikim kolicinama, sto se vidi i danas. Bregovic je jako slusan sa svojim trubackim orkestrom, prepevavanjem starih pesama na njegov nacin. Ovo sto je on napisao (gas gas) je sranje. Igrom slucaja sam preslusao njegov novi album i tu se najbolje vidi da covek radi iskljucivo ono sto ce moci da proda. Kvalitet je, narocito u poslednje vreme, u drugom planu. Sto se Bijelog Dugmeta tice, situacija je vrlo slicna. Cinjenica je da se vise trudio oko umetnicke strane svega u dugmetu nego sad kao solista, ali to su 2 razlicita vremena. Nekad se prodavao folk rock, a danas najbolje prolazi to sa trubacima. Ume covek da nanjusi sta ce se narodu svideti. Sto se tice muzike za film, tu mu skidam kapu. Kapu mu takodje skidam zato sto nije karaoke umetnik kao Ceca, Brena i Colic i zato sto je ono sto je radio bar u teoriji rock.

Dakle, Colic, Ceca i Brena placaju strucne timove da urade ono sto Bregovic sam radi, a to je stvaranje muzike koja ce se prodavati.


Ovo je jedan potpun post. Ovako se to radi, Tojo. Ako imas svoje misljenje, izneses ga. Kad si nesto cuo, ne kazes To je tako jer su mi rekli. Dovoljno je i samo Cuo sam.

Tojo ::
Znam vrlo pouzdano koliko mu je novca nudjeno, znam jer mi je rekao covek koji je radio sa Bregovicem, porodicni prijatelj. Nudili su mu 100 000 evra, no uzeo je 80 000. Tvoja neinformisanost te tera da kosis moje tvrdnje.


Hahaha!!! Klasicni jevrejski napad. To primenjuj na nekom drugom.

I jos jednom: Hahaha! Pa, to si i mene mogao da pitas. Sto; ne zna se koliko uzimaju estradni umetnici? Ja nisam govorio o tome, vec o podatku da je ciganima dao po mizernih 150 evra. Sine, jel znas ti ko danas svira za te pare? Eventualno oni najgori cigani trubaci. Zato kazi ti tom tvom prijatelju da ti isprica i Crvenkapu, pa dodji da cujem tvoje misljenje.

Tojo ::
Kida? Sta kida? Njemu mogu da daju jedno suplje govno i da duva u njega, opet bi mu masa kupovala album, a jel znas zasto? Zato sto je Goran Bregovic, bivsi gitarista Bijelog Dugmeta. One pesme nemaju kvalitet; slusao sam njegove pesme, slusao sam njegove prerade antologijskih dela BD-a, i posteno, veci utisak su na mene ostavile njegove cipele (iz nekog razloga uvek izrazajne), nego li njegova muzika. Njemu je bitno samo da napuni dzep!


Ne, vec zato sto zna da nanjusi sta ta masa od koje svi oni zive zeli u tom trenutku da cuje. Ja i ne pricam o kvalitetu muzike (to je uvek diskutabilno) nego o njegovom znanju i osecaju za sve to sto pricam vec pedeseti put. I ako i sad ne shvatis, sto kazze sabrat, smatracu da si retardiran.

Tojo ::
Ocito spadas u rulju koju on vuce za jezik...


Ko koga tu zasta i zbog cega vuce ne ulazim, ali ipak dojmim da si se malo zahebucnuo pisuci ovu recenicu. Verujem da je to u tvojoj glavi fino zvucalo.

I ne mesaj se vise u razgovor kad cike pricaju.
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 7:54 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
Znam vrlo pouzdano koliko mu je novca nudjeno, znam jer mi je rekao covek koji je radio sa Bregovicem, porodicni prijatelj. Nudili su mu 100 000 evra, no uzeo je 80 000. Tvoja neinformisanost te tera da kosis moje tvrdnje.


Ma uzeo bi on svih 100 000 nego je 20% bio PDV Cool
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 8:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::

Da li si kupila njegov novi album? Evo ti jedan savet, ne kupuj ga.


Da nije Brege kako bi uvalili Hrvatima "Jeremija pali topa" da padaju u sevdah Cool ? Kralj!!!! Cak je i Amerima prodao "Djurdjevdan" u Boratu!!!
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 11:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izneo sam svoje misljenje... potrazi ga.

Dakle, treba li da predpostavim da su tvoji izvori apsolutno verifikovani, za razliku od mojih? Ti znas koliko primaju na estradi? Verujem da se covek sa kojim sam razgovarao bolje razume od tebe, ipak vuce 30 godina iskustva za sobom. Ne trazim da mi verujes, no trazim da ne nazivas moje tvrdnje laznim.

Muzika treba da bude skup ideja, skup vrednosti koje se iznose kroz pesmu. Bregovic zna sta narod hoce, ali njegova muzika nema nikakvu vrednost, to je sustina! Njega ce kao muzicara pamtiti po svojim ostvarenjima u eri BD-a i po pesmi "Kalasnjikov". Zaklucak- Prodao se, a to nije retkost kod nas.

Znanje i osecanje muzike? Da... Kazi mi Hanibale, kakav na tebe utisak ostavljaju pesme Bregovica? Da li te teraju da uzmes papir i olovku i da ispises par rima? Da li te teraju da se zamislis?! Svako ko uziva u novijim Breginim pesmama, treba da bude lisen sluha. Sama cinjenica da ga branis, mi govori da ne znas sta je prava muzika.

Smatracu tvoju poslednju recenicu manjkom valjanog argumenta.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 2:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::

I ne mesaj se vise u razgovor kad cike pricaju.

Hanibale ja tebja ljublju Laughing
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 3:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jerinenstadt ::
Tojo ::

Da li si kupila njegov novi album? Evo ti jedan savet, ne kupuj ga.


Da nije Brege kako bi uvalili Hrvatima "Jeremija pali topa" da padaju u sevdah Cool ? Kralj!!!! Cak je i Jevreju prodao "Djurdjevdan" u Boratu!!!


Ovako je ispravno Laughing
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 5:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jerinenstadt ::
Da nije Brege kako bi uvalili Hrvatima "Jeremija pali topa" da padaju u sevdah Cool ? Kralj!!!!


Pa, uopste trubace i nasu narodnu muziku. Brega je najbolji dokaz kako Hrvati trzaju (da ne kazem otkidaju) na nas melos. Pogledaj kako svrsava publika! Jbg...

Ja sam ja - Jeremija!

Kuj ne je gibanicu, ne treba da zivi!!!
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Sub Jan 17, 2009 8:50 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Znam da se loze ali nisu do sada imali prilike da padaju u trans iz pesme iz Cerskog i Kolubarskog ciklusa Laughing
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group