Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Banana drzave regiona, a i sire
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Aleksandar Pejèiæ
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Dec 2008
Poruke: 99

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2008 10:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

evo jedno pitanje:

da li crnogorci vole srbe koliko srbi vole crnogorce ?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2008 12:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vole,kako da ne vole ma ubise se od ljubavi Wink Za ulazak u "ekolosku drzavu" moras da platis na granici.Jer nije isti vazduh kao u Srbiji,ovaj je "ekoloski"nezagadjen pa nece nasa braca da dozvole da se gusimo.Nema ni "paradaiz turizma" jer hrana donesena u gepeku moze da se pokvari zato oni nude hranu u restoranima jer se brinu za nase zdravlje Wink Posle kad vas ugoste svoju ljubav ce vam pokazati na milion nacina.Necete koristiti gelove,sapune,paste za zube jer nema vode pa cete sve to vratiti kuci i koristiti posle letovanja a mozda ostanete i bez novcanika pa da se ne bacate na trosak odmah po povratku Wink Ima tih znakova ljubavi jos mnogo pa ako se neko jos necega seti neka napise Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2008 2:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

paaaaa.... dobro pitanje. Smile ja eto dopisujem se i sa Indonezankama, a nemam ni jednog frenda iz CG da ga pitam koliko me voli. Wink
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Aleksandar Pejèiæ
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Dec 2008
Poruke: 99

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2008 9:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vidite , moja majka je Crnogorka a otac Srbijanac i , naravno oboje su SRBI . Moj deda je svirao gusle i dan danas ih èuva njegov najstariji sin , moj ujak , da se ne zaboravi koji su nam koreni .
Sad , po meni glupo je da se jedan deo Crnogoraca izjašnjava kao Srbi a drugi kao Crnogorci . Još je gluplje izmišljati i naciju Montenigersa jer se onda odrièu i crnogorstva .
Kao npr. moj æale da sad kaže - ja sam piroæanac a ne Srbin .
Kad politika umeša prste i nemoguæe postaje moguæe .
Srbima su najveæi neprijatelji uvek bili - Srbi , bilo koje vere jer uvek pokušavamo da dokažemo nešto što nismo - veæi katolici od Pape i sl.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 8:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dok se Lomi ne skine i CG ne povuce priznanje nema nista od odnosa(pa makar se i o odnosu sa Indijana Vucickom radilo Laughing ) I pre i posle navedenog momenta ste bili i ostali banana drzava.
P.S. Ako Crnu Goru EU ne izvuce, nece niko Laughing
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 9:44 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U Zagrebu je veèeras održana katolièka misa zadušnica (parastos) ustaškom zloèincu Anti Paveliæu, povodom 49 godina od njegove smrti.

Obred u zagrebaèkoj katolièkoj crkvi Srca Isusova kome je prisustvovalo stotinak ljudi služio je pripadnik jezuitskog reda (isusovac) Marijan Steiner, a sasluživao je pripadnik dominikanskog reda Vjekoslav Lasiæ, koji godinama bez posledica služi misu za Paveliæa.

Sem služenja verskih obreda za Paveliæa, Lasiæ je poznat i po radikalnim stavovima i velièanju Nezavisne Države Hrvatske (NDH), a njeno postojanje ocenio je temeljem moderne hrvatske države.

Mediji i danas citiraju jednu njegovu raniju poruku s propovedi da je "uveren da je poglavnik Ante Paveliæ sada u raju i da zajedno s nevinom deèicom gleda Bogu u lice".

Paveliæ je èetiri godine bio na èelu NDH, marionetske tvorevine èiji je režim vršio genocid nad stotinama hiljada Srba, Jevreja i Roma, a nije se libio i da ubija i Hrvate ako su bili antifašistièki nastrojeni.

Pobegao je iz Zagreba na kraju Drugog svetskog rata i skrasio u Španiji uz pomoæ Vatikana, a umro 28. decembra 1959. godine u nemaèkoj bolnicu u Madridu.

Zanimljivo je da mu nikad nije suðeno za ratne zloèine, pa njegove æerke traže da im se vrate zgrade i druge nekretnine koje je Paveliæ opljaèkao i prisvojio za vreme rata.

Tadašnji zagrebaèki nadbiskup Alojzije Stepinac iako je saraðivao s ustašama i Nemcima, inicirajuæi pokrštavanje Srba, uz neke blage osude ustaškog režima u kasnijim fazama rata, na zahtev Rimokatolièke crkve u Hrvatskoj koja je intenzivno saraðivala s ustašama i uèestvovala, pa i podsticala genocid, odlukom Vatikana je beatifikovan (postao blaženim), a vrši se i procedura da se proglasi svecem.

Izvor: MTS-Mondo



vesti iz banana republike. jedna rec je dovoljna: Govna!!!!
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Amazonka
Amazonka


Pridružio: 18 Maj 2006
Poruke: 1393

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 10:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Бока

Наша мила Боко, невјесто Јадрана,
Покривена небом кô од плаве свиле,
Љепша си од твоје приморкиње виле
И свјетлија си од њеног ђердана.

Никада се тебе нагледао не би'!
Но да ми је једно: да постанем валом
Сињега ти мора, па пред твојим жалом
Да вјечито шумим и да пјевам теби.

И да с тобом гледам на твој Ловћен плави!
Па једнога дана, кад се господ јави,
Кад орлови наши високо заброде

И са твојих рука пану гвожђа тврда,
Да побједну химну слушам с твојих брда,
И да с тобом славим дан златне слободе!


Алекса Шантић
_________________
Alisa vise ne glasa ovde...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 11:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rimokatiolici su nacisto ludi Laughing ! Tita su proizveli u cin svetitelja- takozvani "Josif Radnik" !
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 12:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

oni ce da imaju Svetog Antea Srpboupokojitelja, a ja i dalje nailazim na protivnike rehabilitacije Milana Stojadinovica (koji nista lose nije uradio)... Rezil.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 1:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Оп-цуп поскочићу, а ти нећеш Јочићу... Da li je potvrdjeno da je ministar policije Drzave Srbije ostao nepokretan??Sad

a ja i dalje nailazim na protivnike rehabilitacije Milana Stojadinovica (koji nista lose nije uradio)

Sta da mu rehabilitujemo, mi , sve sami historicari sa foruma? To sto je muljao sa deonicama i obveznicama ka Dinkic, sto nije znao dal je Jugosloven ili Srbin, ili sto je sa kodtebepomenutim Antom Pavelicem napravio sporazum bez presedana u emigraciji?
Licno , saltajuci po sajtovima procitah , rehabilitovacu ga zbog borbe za Boku kotorsku iako je kazu celu ostalu obalu 1940 prepustio banovini Hrvatskoj

a Grcka je bila vojna hunta koja je proterala milione Makedonaca(Grka) Egejaca. Reko da se vratim ja na temu banana sa balkana:)
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 10:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U to sa Pavelicem licno sumnjam. Vrlo je lako to mogla biti komunisticka izmisljotina ili preuvelicavanje. Cak i da nije, ta podela je mnogo povoljnija za Srbiju nego sto je ova danasnja, zar ne? Pogledaj sta je Stojadinovic uradio za Jugoslaviju i koje je stavove imao pre nego sto prd... kazes nesto. Sto se tice deonica, tu je sve legalno. Jeste da se obogatio, ali je skresao seljacke dugove, nabavio poljoprivrednu mehanizaciju, naoruzao vojsku (koliko je mogao), izvrsio brojne reforme, izvoevao mnoge diplomatske pobede i drzao se na dovoljnoj distanci od svih, ali ne predaleko... Spisak ide u nedogled. Ostavite se tog sporazuma sa Pavelicem, jer je opste poznato da se sa njim nije mirisao, tj. mrzeo ga je.


I pre nego sto prd... (ne znam sta mi je) prokomentarises moj potpis, procitaj definiciju crnog humora. Ako ga ne razumes, preskoci (isto uradi i ako nalazis da je odvratan).
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 10:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Stojan jeste diskutabilna licnost. Tacno je da je skresao seljacke dugove, produzio pakt o ne-agresiji sa Italijanima i pokusao nas izvesti na pravi put, no tacno je da je izbegao front i da je pravio mnoge kompromitujuce poteze u vreme izgnanstva...
Rajs ga je mrzeo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2008 12:20 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prdim ja ko govedo! To je nekako chelichni zvuk , al ne smrdi , interesantno bas ne dismr:)

Stojadinovica cu da ti ostavim, al mi ne diraj Ljotic'a.Pretpostavljam da te ne bi fascinirao dukljaninov prdez o odlascima u ''LJoticeve domove '' sirom Evrope.Najpoznatiji su u Minhenu i Dizeldorfu* * Savezna Republika Nemacka(Internet ce te nauciti da su do 1989 postojale dve Nemacke) E ujedinjenje te dve drzave me zatekao u Himelstiru kod Hanovera.u Himelstiru je sediste zapadno evropske eparhije SPC, a
80 ih je tu bio Vladika Lavrentije..otac Aleksa Todorovic(iz Minhena) svestenik srpske dobrovoljacke garde. Tu sam saznao , da su se kod Stopanje i bresnog polja sukobili Ljoticevci i cetnici rasinskog puka u cijem je sastavu bio i dukljaninov deda iz sela DVORANE.
Deda je ubijen 1946 u selu PETINA, izdat od strane komsija a komunisti nisu dali ni da se sahrane njegove kosti , vec i dan danas pocivaju u dvoristu fabrike Miloje Zakic.

Inace za tebe sinovce koji mudro mislis i lijepo pises (mastovito) domaci zadatak. Pokusaj da nam predstavis na sta bi licila akcija rehabilitacije Milana Grola od strane radikala Natase Jovanovic( al da bude iz tvoje glave)
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2008 7:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom


_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2008 10:14 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rajs je pomenuo da uprkos dobrom zdravlju nije sluzio vojni rok (zato sto u to vreme nije bio u zemlji). Stojadinovic je u vreme I sv. rata radio u ministarstvu, pa je kao takav bio deo vlade, a clanovi vlade nisu bili regrutovani. Treba napomenuti da jos mutnija licnost, Nikola Pasic, ima spomen obelezje i svoj trg u samom centru Beograda. Stojadinovic je imao jasan plan za nadolazeci rat, koji bi nasu zemlju stavio u znatno bolju poziciju pre i posle rata. Stojadinovic se borio za boljitak svojoj zemlji, bez odabranog tabora. Ljotic ga je optuzivao da zeli da nametne Nacisticki nacin vladavine kakav je u nemackoj ili Italijanski fasizam i optuzivao ga da je postao Hitlerova marioneta, dok je sam zeleo da se u Jugoslaviji sprovede nesto drugacije, nesto nase. Ljotic se pokazao vrlo veran Hitlerovim idealima za vreme rata. Treba napomenuti i da je Stojadinovic iz nekog razloga vrlo mrzeo Kneza Pavla i pljuvao ga kad god je za to imao priliku... Mozda zato sto je Knez Pavle ucestvovao u njegovom izrucenju, a mozda ima i dela istine u njegovim tvrdnjama da je knez Pavle zeleo za sebe kraljevsku krunu, tj. da je preotme od mladog Petra... Ko ce ga znati. Sve u svemu, na Stojadinovica gledam kao na pozitivnu licnost tog vremena, sa jasnom idejom da podmetanje dupeta Nemackoj ratnoj masineriji nije resenje, kao ni pridruzivanje istoj. Stojadinovic je zeleo svojevrsnu neutralnost, koja bi, danas vidimo, bila daleko bolja od poturanja dupeta i 50 godina dusevne bede u komunizmu.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 5 od 9

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group