Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pitajte predsednika opstine
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 11:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa zadovoljstvom prelazim preko pruge za Pejovac. to smo cekali 300 godina. zapoceto pred izbore, pa nastavljeno opet pred neke izbore, stvar se otegla godinama, pa sam se plasio da se opet ne cekaju neki izbori. ali izgleda da Steva nije taj tip.

ako covek ima forumskog tuzioca, zasluzuje valjda i forumskog advokata odbrane.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Kleopatra
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 19 Feb 2010
Poruke: 77

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 1:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

[b]Sacekajmo ipak Komandanta Mraka da odgovori,sumnjam da ce nas lisiti odgovora na ovoj temi... A do tada slobodno iznosite,pozitivne promene koje ste uocili,ovaj forum sluzi i tome!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bond:)James Bond
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 19 Jul 2009
Poruke: 17
Lokacija: vrnjaèka banja

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 1:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
Sa zadovoljstvom prelazim preko pruge za Pejovac. to smo cekali 300 godina. zapoceto pred izbore, pa nastavljeno opet pred neke izbore, stvar se otegla godinama, pa sam se plasio da se opet ne cekaju neki izbori. ali izgleda da Steva nije taj tip.

ako covek ima forumskog tuzioca, zasluzuje valjda i forumskog advokata odbrane.


Kakve veze ima Steva sa otvaranjem pružnog prelaza?!
Osim što se slikao za TV kao predsednik, ništa nije uradio da se taj projekat realizuje.
I nemojte molim vas(Miloche i Sasha966) da ga hvalite za bilo šta što se radi po gradu jer ni on ni DS ne mrdaju stražnjicom da se bilo šta uradi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bob_rock
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 25 Mar 2010
Poruke: 51

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 6:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Molio bih vas da poštujemo naslov teme: "Pitajte predsednika opštine". A komentare o zaslugama stavite na odgovarajuæu temu - ne znam da li je veæ otvorena takva tema. Svako ima pravo na sopstveno mišljenje, ali bih više voleo da ovde èitam razna pitanja forumaša i da na njih odgovara predsednik opštine. Verujem da se ovde mogu pojaviti veoma interesantna razmišljanja, koja mogu pomoæi boljem životu u Trsteniku. Naravno, za forum je važno da predsednik opštine ume da ga koristi (kao što to sadašnji ume). Smešno?! Nisam siguran da bi prethodni predsednici opštine umeli, a nadam se da æe svaki naredni predsednik opštine biti toliko pismen da zna da koristi ovaj forum.
I jedno knkretno pitanje za predsednika: Hoæemo li doživeti da opština Trstenik dobije sopstveni sajt? Ali normalan sajt preko kojeg bi pismeni ljudi mogli da komuniciraju sa opštinskom upravom, da podnose razne zahteve, da dobijaju odgovore na pitanja... Da li su stvarno pojedine opštine u Srbiji toliko bolje od Trstenika (a hvalimo se sa obrazovanim kadrom)? Naravno, znam da to košta, ali investicija je isplatljiva vrlo brzo.
Pozdrav forumašima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komadant Mark
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 26 Nov 2008
Poruke: 84

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 6:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

http://www.trstenik.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 7:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

http://www.trstenik.rs/index.php/lokalna-samouprava/pomocnicipredsednikaopstine

Azuriranje sajta! Ovaj krupni gospodin je domacin farme u Lisovicu , gde je ostao dosledan borac protiv Kralja!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 7:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bob Rock je u pravu, ovo je deo foruma za Komandanta Marka, ali moram da odgovorim nekolicini prethodnika, jer su to od mene zahtevali i to pitanjem. A da li znate kako je izgledao Trstenik pre 60 godina? (doduše, Kleopatra je ovde tek 15-ak). Šta su uradile prethodne opštinske vlasti? Da li njih trebamo velièati? Da li da tražimo povratak socijalistièkog samoupravljanja? Napredak u poslednjih 15 godina je minoran, što je u skladu sa opštom situacijom u gradu i državi. I treba biti svestan toga. Ali èinjenica je da se moglo uraditi mnogo više. Veæ sam napisao, ljudi koji danas vode grad su nesposobnjakoviæi koji zavise od ideja i rešenja koja im nudi republièka vlast. A njih za nas zabole, znate još kako...

I samo da razjasnim nešto. Nikoga, ali baš nikoga, ne napadam lièno. Ovo je forum gde se razmenjuju mišljenja i ponekad ta razmena može da bude i neprijatna. Ako mi se neèije mišljenje, postupak ili rad ne dopadaju izložiæu svoj stav. I sam sam èesto meta kritika ali smatram da je to sasvim normalno na ovakvom mestu.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
janisamodavle
TS pro
TS pro


Pridružio: 20 Maj 2009
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2010 5:01 pm    Naslov: Rakin prelaz Odgovoriti sa citatom

Bilo bi to završeno još u vreme Rake, ali su mu Stevini prijatelji tražili rampu od 10 miliona evra. Sad je klinja došao na gotovo da pokupi poene za Rakin rad.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
janisamodavle
TS pro
TS pro


Pridružio: 20 Maj 2009
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2010 5:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Komadant Mark ::

Mišljenja sam da bi u tom delu trebalo ukinuti naplatu, ali gradjanima, koji tu zive, i koji to zele, treba omoguæiti da kupe mesecnu kartu, kako bi izbegli placanje na sat u drugim delovima grada.


Da kupe meseènu kartu!! Pa èak i u truloj Americi stanari imaju pravo na besplatno parkiranje. A i kod nas je uvek tako bilo.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2010 10:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Parking servis tj obelezena mesta za parking , prelaz preko pruge za Pejovac , park u centru grada... Vecina forumasa se negativno ocitovala o istim, imali smo poziv na pobunu i uvrede celnicima grada i ljudima koji drugacije misle, tj podrzavaju te projekte!
Sad kad se na terenu vidi da su to obicni a jako bitni objekti za laksi zivot Trstenicana i njihovih gostiju ,mastajmo malo o investicijama u hotel sa 5 zvezdica pored Morave, ski stazu za nocno skijanje od Jeriningrada do Samara i velikom filmskom studiju gde je sad ZA-MO!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2010 11:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

[quote="Dejan_Ig"]

Dejane, ponekad ne znam da li si ozbiljan ili si toliko osion da bezobzirno zezaš narod oko sebe.
Sve ono èega si mogao da se setiš su parking servis, prelaz i park. Od toga, samo prelaz ima upotrebnu vrednost i to za graðane Pejovca. Taj prelaz gradile su tri vlasti kao Skadar na Bojani, ali nije ni bitno, glavno je da je završen. I da je Grada na njega naèièkao 26 znakova. I da vozovi više ne prolaze kroz Trstenik.
Ne znam o kom parku prièaš. Pod parkom podrazumevam mnogo drveæa, zelenila, cveæa, igralište za decu...a ne onu gomilu betonskih ploèica donešenu sa stoavarišta èlana stranke koji procenat uplaæuje u stranaèku kasu. Mnogo mi je lepši bio centar sa starim kuæama preko puta robne kuæe. A u njima "Prvi maj", Bata sodadžija koji santama leda hladi klaker, prodavnica nameštaja ispred koje je uvek sedeo pekinezer, prodavnica igraèaka na mestu gde su sad ljuljaške. I poslastièarnica Pelivan na uglu ulice, sa najboljim šampitama.
O parking servisu ne treba trošiti reèi. Toliko je olakšao život Trstenièanima da je to strava. A sama pomisao na to da 80% naplate odlazi firmi Parking servis iz Beograda èini da se ljudi oseæaju euforièno i razdragano.

Nabrojao si tri uraðene stvari za 20 godina. Sad lepo razmisli šta je za tih 20 godina propalo pa lepo izvagaj i kad ti kugla sa kantara omakne na nogu shvatiæeš da su lokalne vlasti bliske prošlosti razorile sve što je vredelo u Èaršiji.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 12:07 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Akcenat je bio ... A da li se uopste moglo vise ??

Mnogo mi je lepši bio centar sa starim kuæama preko puta robne kuæe. A u njima "Prvi maj", Bata sodadžija koji santama leda hladi klaker, prodavnica nameštaja ispred koje je uvek sedeo pekinezer, prodavnica igraèaka na mestu gde su sad ljuljaške. I poslastièarnica Pelivan na uglu ulice, sa najboljim šampitama.... dobro secanje tvoje upotpunicu sa Sumadijom(lebara), malom trafika -knjizarom gospode koji imaju najlepsi plac vizavi zgrade u kojoj ''sedi'' g17+ i parking servis:)) i cuveni casovnicar-zlatar Zoran Radulovic koji sada zivi u Budvi. Mislim da je Misa sodadzija ostao bolje upamcen , manje bitno.

Kazu da je tada bilo mnogo vise para ,mnogi se kunu da su prava bogatstva uzeli za kuce u unutrasnjosti tog starog kompleksa, bilo je planova , menjanja DUPova i verovatno su se tada vise opral budzetske pare nego sad za znakove i sta ti ja znam.
Moj stav nije neozbiljan, samo budimo realniji, neka ide step by step.Mnogi od Vas se ne bi iz ekonomskih razloga smestili u stolice visokih opst. rukovodilaca
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
perra
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 03 Mar 2008
Poruke: 153

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 6:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prelaz je nesto najkorisnije u gradu sto je napravljeno od kad ja znam za sebe, znaci nekih 25 godina u nazad, iskreno meni nesto ne olaksava toliko, ali posluzice ponekad... Ko ga je poceo, osnovao je dobru ideju, E sad, imam zamerki i na njega... Napravljena su ostrvca koja su suvisna, da nema njih, ne bi bilo ni onolikih znakova, plus po toj logici i pravilu desne strane, ona menjaju prvenstvo prolaza na ulazu sa Trstenicke strane i daju prednost kontra strani, sve je ono moglo na prost i normalan nacin!
_________________
..na ove ulice, davno je pao mrak,
ovo je Trstenik, vama poznat kao tamni grad,
Odavde bas svi, beze daleko,
pa ko zadnji ode, slobodno nek' ugasi svetlo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bob_rock
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 25 Mar 2010
Poruke: 51

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 7:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Predsednièe, predsednièe!!!.... Ljudi razlièito gledaju. Pitao sam za ozbiljan sqjt opštine Trstenik, a ne promotivni sajt opštinskih èinovnika i mnoštvo "stranica u pripremi".
Oduvek sam se oduševljavao matiènom služnom opštine Trstenik zbog brzine izdavanja dokumenata (takvo je barem moje iskustvo). Ali, hoæe li oštinska uprava živeti u 21. veku ili u 20. veku? Na sajtu http://www.trstenik.rs/ treba da postoji moguænost naruèivanja izvoda... Kako to mogu druge opštine? Znate li koje? Npr Èaèak. Pošalješ prijavu i dobiješ na kuænu adresu (platiš uslugu prilikom dobijanja dokumenta).
Koliko je ovakvih dokumenata koja ljudi mogu naruèivati preko interneta? Ne trebaju nam "stranice u pripremi" nego internet komunikacija sa opštinskom upravom.
Kada, predsednièe? Razmišlja li neko o ovome? Izbacite "stranice u pripremi" jer brukaju nam opštinu.
Ne trebaju Vam gužve u opštini, nego da VAm ljudi rade a da i ne vide za koga rade. Previše je Trstenièana koji žive izvan Trstenika - školovali se i ostali u mestu školovanja. Njima treba komunikacija sa opštinskom upravom preko interneta.
Žive u Trsteniku pismeni ljudi koji komuniciraju preko interneta i koji ne žele da ulaze u zgradu opštine za svaku sitnicu.
Naveo sam Èaèak kao primer, a ima ih još u našoj Srbiji. Ne izmišljajmo toplu vodu nego ugledajmo se na pozitivne primere.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bond:)James Bond
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 19 Jul 2009
Poruke: 17
Lokacija: vrnjaèka banja

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 7:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zašto ste dopustili da se službenim autom voze èelnici fudbalskog kluba na utakmicu u Æupriju - Marko Petrašinoviæ, predsednik kluba, èlan uprave Mirko Bogiæeviæ, opštinski parazit koji je zadužen za poslove sa opštinom "sa ove strane Morave" i Krnjinac, glavni "poreznik" u opštini?

Da li ste pitali moje roditelje, koji decenijama plaæaju raznorazne dažbine opštini da li su saglasni sa tim da se delom njihovog novca finansiraju ovakvi izleti?

Da li i upravni odbor npr. folklornog društva ima pravo da se na teret budžeta vozika po zemlji Srbiji?

Da li mogu i ja da dobijem opštinski auto, jer bih voleo da gledam utakmicu -artizana sa Makabijem, koja je mnogo važnija i zanimljivija od utakmice nekih nebitnih zonaša u fudbalu?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sledeci
Strana 37 od 41

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group