Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Proizveden poslednji "YUGO"

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Nauka i tehnologija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 8:07 am    Naslov: Proizveden poslednji "YUGO" Odgovoriti sa citatom

U kragujevaèkoj "Zastavi" u utorak oko 9 èasova poèela je montaža poslednjeg "juga"



U kragujevaèkoj "Zastavi" u utorak oko 9 èasova poèela je montaža poslednjeg "juga". Na trakama više nema ni "floride", a proizvodni "konvejer" naše najjaèe fabrike automobila biæe zatvoren i za treæi, najnoviji model - "Zastavu 10".

"Desetka" æe èekati završetak rekonstrukcije "Lakirnice", a onda æe se ovaj model proizvoditi pod imenom Punto.

Bez uobièajene sveèanosti, koja je pratila gašenje prethodnih "Zastavinih" modela, bez prisustva javnosti, program kragujevaèke Fabrike automobila otišao je u penziju.

Više desetina radnika, koji su angažovani na sklapanju nekoliko poslednjih modela, i sami su iznenaðeni takvim potezom novih vlasnika. Vele, na prvi pogled ništa nije ukazivalo da oznaka Yugo odlazi u vitrine istorije.

- Starije kolege su više "sebi u bradu" mrmljale da im je žao - svedoèi jedan od mlaðih radnika "Zastave", a ni sam nije želeo da se predstavi. Kod jednog, koji je završio posao, primetio sam i suze. Odmah smo dobili nove zadatke ...

Direktor fabrike "Zastava auto" Zoran Bogdanoviæ kaže da je proizvodnja "Zastave 10" obustavljena sve dok se prateæi pogoni ne osposobe za potrebe nove fabrike:

- Ovih dana æemo taèno znati kada æe krenuti proizvodnja tog modela pod oznakom "punto". Izmeštanje opreme je poèelo i kada budemo znali rokove i tehnièke detalje za završetak drugih obaveza, biæe nam poznat i datum kada æe krenuti "punto". U svakom sluèaju taj posao se neæe èekati dugo.

Pod nadzorom italijanskih struènjaka u utorak su poèeli i prvi ozbiljniji poslovi na rašèišæavanju pogona. Pravi se prostor za postavljanje savremene opreme za proizvodnju novog "Fijatovog" programa.

Na ovim posloviima, kako je najavljeno, biæe angažovano oko hiljadu radnika. Do 2010. godine, nova fabrika æe biti osposobljena za proizvodnju oko 300.000 vozila "A" i "B" klase. Procene struènjaka su da æe samo u kragujevaèkoj fabrici biti angažovano oko 8.000 radnika, a da æe bar još 22.000 biti zaposleno u prateæoj industriji.

Odlazak u istoriju
OD 1954. godine u Fabrici automobila je proizvedeno oko 4,2 miliona automobila, a od toga oko 700.000 je plasirano na inostranom tržištu.

"Zastavini" modeli su se vozili na svim kontinentima, a pored tržišta SAD, gde je prodato 142.000 "jugiæa", kragujevaèki modeli su se izvozili i na nemaèko i britansko tržište. Bio je "glumac" i u nekim inostranim filmovima, kao i video-spotovima. Prvi Yugo proizveden je ruèno, 2. oktobra 1978. godine. U dogovoru sa menadžmentom "Fijata", poslovodstvo "Zastave" je u utorak saopštilo da æe poslednji primerak automobila Yugo biti izložen u "Zastavinom" muzeju.

"Kec"
D 20. novembra biæe proizveden i poslednji model "Zastave 101", poznatiji kao "kec" ili "stojadin". Sa montažnih traka æe siæi 1. 273. 532. primerak ovog tipa vozila.
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 10:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nisi bas morao da otvaras posebnu temu za ovo.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 1:35 pm    Naslov: Re: Proizveden poslednji "YUGO" Odgovoriti sa citatom

skiner_x ::

Odlazak u istoriju
OD 1954. godine u Fabrici automobila je proizvedeno oko 4,2 miliona automobila, a od toga oko 700.000 je plasirano na inostranom tržištu.

"Kec"
D 20. novembra biæe proizveden i poslednji model "Zastave 101", poznatiji kao "kec" ili "stojadin". Sa montažnih traka æe siæi 1. 273. 532. primerak ovog tipa vozila.

Zamisli cifre! Odlicna tema... no jebiga- sta ces? Pitam se da li su nasi radnici znali da ce proizvesti poslednji jugo u Novembru, kada je Zastava prozivela turbulenciju u upravi?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 4:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Genie ::
Nisi bas morao da otvaras posebnu temu za ovo.


Sto? Jel ti smeta? Tuzi me.... Ovo je vest koja zasluzuje svoju temu...
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
cuka
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 26 Mar 2006
Poruke: 980
Lokacija: Èabar-varoš

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 4:19 pm    Naslov: Re: Proizveden poslednji "YUGO" Odgovoriti sa citatom

[quote="skiner_x"]U kragujevaèkoj "Zastavi" u utorak oko 9 èasova poèela je montaža poslednjeg "juga"Èitam juèe u Autobildu,u Nemaèkoj se prodaje jugo 65,nov,godina proizvodnje 1992,sa preðenih 147 kilometara.cena 4330 evra.Sada stoji na nekom otpadu i èeka na reciklažu jer se niko nije interesovao za njegovu kupovinu.tužno,da tužnije ne može biti



Crying or Very sad
_________________
kad ti se prijatelj vine visoko,ne prilazi mu dok te ne potraži
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 6:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam na "jugu"ucila voznju Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skiner_x
Ratnik Svetla
Ratnik Svetla


Pridružio: 20 Sep 2006
Poruke: 1510
Lokacija: Elms Field, Serbia, EU

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 6:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Èeka ga premeždenje gospodnje Crying or Very sad
_________________

Global Massage: Ne vredi da mi saljete privatne poruke jer ne mogu da vam odgovorim, gazda mi je zabranio tu mogucnost!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 6:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

skiner_x ::
Sto? Jel ti smeta? Tuzi me....

A sto ti namcorises odmah?
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 7:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definitivno ce sve ovo uci u istoriju. Neko mi je jednom pricao koliko je u jednom trenutku ljudi zavisilo od te proizvodnje u Zastavi. Cifra boli glava. A jel pise ko ce biti pocasni vlasnik?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2008 8:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cini mi se da rekose da poslednji ide u muzej!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
grof
Sef pogona
Sef pogona


Pridružio: 18 Feb 2007
Poruke: 1011
Lokacija: Grabovac

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2008 6:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dada
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mira
Nadzornik
Nadzornik


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 451
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2008 4:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

zazalicemo mi za yugom i kecom
_________________
trstenik je moj izbor
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Nauka i tehnologija Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group