Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Da li su zemljom nekad vladali Dzinovi-Evolucija vs Kreacija
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  

Evolucija ili kreacija?
Evolucija, Bog je mrtav
33%
 33%  [ 3 ]
Kreacija, Darvin je gej
44%
 44%  [ 4 ]
Dzinovi ili Svajcarci, sve jedno...
22%
 22%  [ 2 ]
Ukupno Glasova : 9

Autor Poruka
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2008 12:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno. To je samo teorija. I ja to naglasavam kada govorim o tem.
Hanibaal ::
Djecace, zvanicna nauka kaze da je Zemlja stara oko 5 mlrd godina.


Elem, sto se tice vjerovanja u istu, nitko nikoga ne tjera da razmislja kao on. Ja bih volio da vidim vasa razmisljanja.
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2008 1:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ali nisu sve teorije u ravnopravnom polozaju... Da jesu, ja bih mogao da biram cemu hocu da me uce... !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2008 1:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

klizav je to teren, mislim da biraÅ” ĆØemu da te nauĆØe. da bi odabrao treba ti znanje, koje neko opet mora da... uĆØi brate lepo po knjizi i gotovo.
evolucija:
germansko pleme-britanac-amerikanac-? ko zna Å”ta nam buduƦnost nosi?
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2008 2:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U pravu si sto se tice nedostatka predznanja, mada postoji tu i neko porodicno/roditeljsko vaspitanje itd itd, ali da ne skrecemo sa teme.
Za mene licno je najveci problem sto se jedna teorija predstavljaja kao naucno dokazana cinjenica, a drugoj se to pravo uskracuje, a argumenti obe su diskutabilni i time su obe teorije u istom polozaju !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2008 3:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
U pravu si sto se tice nedostatka predznanja, mada postoji tu i neko porodicno/roditeljsko vaspitanje itd itd


Ne mozzes tako da gledas. Deca idu u skolu da bi nesto naucila. Ne mozzes ti znati da li roditelji imaju vremena da deci prenesu neko znanje/predznanje ili da li ga i oni sami imaju...

shane91 ::
Za mene licno je najveci problem sto se jedna teorija predstavljaja kao naucno dokazana cinjenica, a drugoj se to pravo uskracuje, a argumenti obe su diskutabilni i time su obe teorije u istom polozaju !


Netacno. Uvek se naglasava "smatra se" ili "pretpostavka je", ako ne "po teoriji". To sto nastavnici govore o tome kao da je to tako (cast izuzecima), nisu krivi autori knjige.

Ima tu i druga stvar. Pola stoleca jednopartijskog (svi znamo kog) sistema je ostavilo traga, narocito kad pogledamo sta je isti sistem doneo sa sobom...
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2008 5:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Ne mozzes tako da gledas. Deca idu u skolu da bi nesto naucila. Ne mozzes ti znati da li roditelji imaju vremena da deci prenesu neko znanje/predznanje ili da li ga i oni sami imaju...



Mislio sam na to da roditelji uticu na decu u kom se duhu treba obrazovati... Tako recimo, ne na licnom, ali na x drugih primera su roditelji odlucivali o tome da li ce deca pohadjati gradjansko vaspitanje ili veronauku !

Hanibaal ::
Netacno. Uvek se naglasava "smatra se" ili "pretpostavka je", ako ne "po teoriji". To sto nastavnici govore o tome kao da je to tako (cast izuzecima), nisu krivi autori knjige.


E sad, profesorka biologije, recimo, uvek kaze "po teoriji evolucije" i ne zeli uopste da ulazi u diskusiju da li je to dokazano ili sta vec, jer ona ima svoj program koji treba da odradi, i sa te strane je razumem. A sto se tice udzbenika, to naglasavanje nigde nisam video, ali sam zato mnogo puta naleteo na recenice koje pocinju, recimo " Evolucijom se kod ptica razvio mali mozak" ili "Evolucijom je ocna mrlja postepeno prelazili u culo vida" itd itd... Dakle, uopste se ne dovodi u pitanje tacnost te tvrdnje, jer je ocigledno dovoljno reci evolucija i neka tvrdnja postaje dogma, i nema potrebe da se dovodi u pitanje jer je evolucija sve objasnila !



Pa nisu biologija,geografija ili istorija fizika, nastanak coveka se ne moze stavljati u istu ravni sa njutnovim zakonom gravitacije, gde covek moze eksperimentalno utvrditi cinjenice. Dakle, zakon gravitacije je cinjenica i u to se uveravamo svakodnevno, dok u te istorijske pretpostavke, nazalost ne mozemo. A ovakvo skolsko obrazovanje upravo to radi, i u to sam se uverio kad mi je na pitanje kako se dokazala evolucija, odgovorilo pitanjem kako znas da udises kiseonik ! Confused
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 11:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
Naucnici, kreacionisti, su svojim eksperimentima dosli do tih podataka. Dakle, ne definitivno 10 ili 15 hiljada godina, ali starost je svakako u tom rangu... Mnogo, mnogo manje od evolucionistickih 2 milijarde godina !!!


Ti veze nemaÅ”. Veruj u Å”ta hoƦeÅ”, zabole me. Vidim da sa tobom nema svrhe raspravljati oko ovih stvari. Ja da te ubeĆ°ujem neƦu, imaÅ” Å”kolu i profesore, pa nekti oni objasne neke stvari koje su, izgleda, propustili.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 12:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa nema svrhe raspravljati kad kreces od pretpostavke da si ti apsolutno u pravu a ja apsolutno u krivu i jos hoces da me ubedjujes u to. Objasnjenja evolucionista su tragikomicna !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 4:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sinko, ni ja, a mislim ni kolega Innu, te ne ubedjujemo da ti je teorija potpuno pogresna, a da je evolucionisticka apsolutno tacna. Ne. Da si me slusao na onom okupljanju znao bi. Posto nisi, reci cu ti ukratko da se ni ja ne slazem sa teorijom evolucije Carlsa Darvina. Ali moras da shvatis da je ona potpuno prevazidjena nekih desetak godina posle njegove smrti.

Ono sto hocu da ti kazzem je da ne treba da prihvatas nista zdravo za gotovo. Imaj ti svoje mislenije, ali zasnuj ga na nekim cinjenicama, ne na praznim naklapanjima...
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 6:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Sinko, ni ja, a mislim ni kolega Innu, te ne ubedjujemo da ti je teorija potpuno pogresna, a da je evolucionisticka apsolutno tacna. Ne. Da si me slusao na onom okupljanju znao bi. Posto nisi, reci cu ti ukratko da se ni ja ne slazem sa teorijom evolucije Carlsa Darvina. Ali moras da shvatis da je ona potpuno prevazidjena nekih desetak godina posle njegove smrti.



Ja, mozda samo nisam delovao da slusam, ali upijao sam svaku tvoju rec !

Ajde sad ovako, ne slazete se sa verskim pogledom na stvaranje sveta, nit se slazete sa opsteprihvacenim i obrazovno-skolskim pogledom na stvaranje sveta. Moje misljenje napadate i kritikujete, a vase niste ni izneli. I sta je uopste vase misljenje !?
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 8:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
Ja, mozda samo nisam delovao da slusam, ali upijao sam svaku tvoju rec!


Upijao si ti neÅ”to drugo to veĆØe, nemoguƦe da si bacio peglu od Hanibalovih reĆØi!

Vidi, Å ane, nauĆØno je utvrĆ°eno da je Zemlja stara oko 5 milijardi, pretpostavlja se da je toliko. Nema to veze sa Darvinom. Opet kažem, to su nauĆØnici utvrdili. Je l' imaÅ” ti neki dokaz da je Zemlja stara 10 ili 15 000 godina, koliko veƦ tvrdiÅ”?
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 9:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Innu, do pre dvesta godina, starost Zemlje se od istih tih naucnika procenjivala na nekoliko stotina miliona godina. Darvin je svojom teorijom samo doprineo da se taj vremenski period sto vise oduzi, jer su vecina naucnika u poslednjih dvesta godina bili ujedno i evolucionisti. E, kako je ljudska spoznaja sveta oko sebe rasla, i kako su naucnici otkrivali da je mikrosvet mnogo slozeniji nego sto se to mislilo pre i za vreme Darvina (uzmimo u obzir samo celijske organele za cije postojanje se tad nije znalo), tako im je bilo potrebno sve duzi i duzi vremenski raspon, da bi objasnili svoju teoriju. Poznato je da teorija evolucije zagovara neverovatne dogadjaje iz proslosti, kao sto su nastanak prvog zivota od nezive materije, pretvaranje ribe u organizme koji hodaju, pretvaranje bubojeda u majmune i ljude, i slicno. I sami evolucionisti priznaju da je do ovako necega tesko moglo da dodje, ali oni ne kazu da je to nemoguce. Po teoriji evolucije je sve moguce ako ima dovoljno vremena.

Sto se dokaza kreacionista tice, a samim tim i mene, evo samo jedan primer:

Jos je Maltus (1766 - 1834) ucio da je porast broja stanovnistva eksponencijalan. Ono je sklono umnozavanju geometrijskom progresijom (dakle 2, 4, 8, 16, 32, 64, itd.). Danas nase stanovnistvo raste po godisnjoj stopi od 2%. To znaci da svakih 35 godina dolazi do udvostrucenja svetskog stanovnistva. Ono je 1976. godine iznosilo 4 milijarde. Ako i dalje bude u takvoj razmeri raslo, na Zemlji ce 2011. godine biti 8 milijardi ljudi; godine 2046. 16 milijardi, a 2071. 32 milijarde ljudi.
Ako je Zemlja stara milionima godina, a covek je nastanjuje vec 1,75 miliona godina, onda bi - prema Dr Luisu Likiju (Luis Leakey) - u slucaju eksponencijalnog rastenja, vec u vise slucajeva trebalo doci do eksplozija stanovnistva. Ostaci kostiju koje je Dr. Luis Liki nasao u Tanzaniji 1959.godine dobili su ime Zinjathropus). Prema Likijevim navodima, tu je moralo biti reci o ljudskom bicu koje je zivelo pre 1.750.000 godina. Odredjivanje starosti nacinjeno je prema metodi K-40/Ar-40.(koji, daje krajnje nepouzdane rezultate jer mora da vazi kao pouzdano da se prilikom kristalizacije stena iz vazduha ne uzima argon - jer sto je u kamenu vise argona, to se kamen ocenjuje kao stariji. Danas medjutim, postoje mnogi dokazi da se prilikom kristalizacije stena argon apsorbuje iz vazduha. Primer: Havaji, Kilauea Vulkan: Erupcija je bila pre 200 godina. Starost prema metodi K-40/Ar-40, izmerena je na 22 miliona godina (C.S.Noble J.J. Naughton in "Deep Ocean Basalts: Inert Gas Content and Uncertainties in Age Dating", Science, tom 162, 1968, str. 265) ). Za nase racunjanje smo upotrebili brojku koju je dao Liki (koja je, inace, opste priznata). U prvom izvestaju poslatom Rimskom Klubu (Club of Rome) bilo je govora i o eksploziji stanovnistva, pri cemu je kao pretpostavka za srednji vek uzet godisnji porast stanovnistva od 0,3%. 0,3% govori o udvostrucenju svakih 230 godina, sto znaci, posle 230 godina postojala bi 4 ljudska bica, posle 460 godina, osam, itd. Ako covecanstvo kao vrsta stvarno postoji vec 1.750.000 godina, onda bi u tom periodu moralo biti ukupno 7.610 udvostrucenja - perioda od po 230 godina. To bi znacilo da bismo morali imati stanovnistvo od 27610, sto bi znacilo 6,8 x 102290, nepojmljiva brojka, o kojoj ne mozemo sebi da nacinimo nikakvu sliku (68 sa nizom 2289 nula).

Doduse, moze se pretpostaviti da se stanovnistvo znatno sporije umnozavalo. Ako je porast imao ratu od 0,2%, onda je vreme udvostrucenja iznosilo 350 godina, u slucaju rate od 0,1% - 700 godina, a u slucaju rate od 0,01% - 7.000 godina. Tako bi se tek posle 7.000 godina udvostrucio prvi par ljudi; posle 14.000 godina na Zemlji bi zivelo osam ljudi, a posle 21.000 godina sesnaest, itd. Ovi divovski medjuprostori u vremenu apsolutno su nestvarni, a ipak bi, prema toj pretpostavci, Zemlja danas morala biti nastanjena sa 3,9 x 1075 ljudi. Divovski broj - a mi u stvarnosti imamo svetsko stanovnistvo od 5,5 x 109.

Zakljucak:

Racunajmo sada samo sa datim cinjenicama. Godine 1820. na Zemlji je zivelo milijardu ljudi - prvi put u istoriji prekoracena je granica od milijardu. Kada je onda ziveo prvi ljudski par? Ako za ovaj proracun upotrebimo godisnji porast stanovnistva od 0,3%, onda ce to znaciti udvostrucenje posle 230 godina. Posle 30 perioda od 230 godina, dakle, posle 6.900 godina, nastaje svetsko stanovnistvo od 230 = 1,07 milijardi ljudi - upravo ono svetsko stanovnistvo koje je, po podatku, postojalo 1820. godine. Racunajmo unazad: 6.900 godina minus 1820 godina, dobijamo 5080 godina. Prema tome, prvi ljudski par ziveo bi oko 5080. godine pre Hrista. Ovaj podatak o godini veoma je prihvatljiv, realistican, i usaglasava se sa rezultatima arheoloskih istrazivanja o dobu pre hriscanske (nove) ere. Dolina Nila naseljena je oko 4.000. godine pre n.e., a i Sumerci su ziveli u tom istorijskom dobu. Najstariji nalazi kod Kineza poticu iz 3200. godine pre n.e. Nema nikakvih nagovestaja o covecanstvu koje bi bilo staro milionima, ili cak milijardama godina - bas naprotiv, sve upucuje na covecanstvo koje nije starije od 6.000 godina.




* Izvinjavam se sto nisam mogao ovo da napisem krace !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2008 9:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaka ti cast za ovaj tekst!
Vredi procitati!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 08, 2008 4:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izvini, Shane, ali ta teorija je toliko lako oboriva da mi je cak po malo zao...

Ajd jedno po jedno. Kako su utvrdili starost preistorijskih civilizacija (preistorija - pre pojave pisma)? Ako ne priznajes utvrdjivanje starosti naucnom metodom, kako su onda utvrdili starost tih civilizacija koje nisu ostavile pisanu rec o sebi a koje pominjes?

a) Javilo im se.
b) Sanjali su.
c) Istripovale se budale.
d) Nekom drugom naucnom metodom. ______ (upisati na crtu kojom)
e) Ne znam.

Sta je od ovoga, dakle?

Moram jos i ovo. Hteo sam da ostavim za drugi post, da ne smaram, ali... Jel ti stvarno mislis da na porast broja stanovnistva mozze da se primeni matematicka formula??? Zar nisi mogao malo da mucnes glavom pre nego sto napises to? Periodi velikih trzavica i posasti su znala da desetkuju stanovnistvo. "Crna smrt" u Evropi 1348-1350. je skoro prepolovila stanovnistvo. U Engleskoj je stradalo 2/3 populacije.
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Sub Nov 08, 2008 6:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sagovornici, da li sam ja jedini ovde pametan pa sam javno izveo svoj stav, koji, kako znam i umem, branim i potkrepljujem kakvim takvim dokazima !? Pre nego sto nastavim sa pisanjem zelim da cujem stav svih kriticara mog misljenja !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 4 od 7

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group