Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

SRBIJA DRZAVA SRBA ILI...
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
natasa vujovic
NAXINA THE GREAT
NAXINA THE GREAT


Pridružio: 16 Apr 2008
Poruke: 827
Lokacija: ovde sam bre

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 6:02 pm    Naslov: SRBIJA DRZAVA SRBA ILI... Odgovoriti sa citatom

Smatrate li da je Srbija drzava Srba ili ljudi koji zive u njoj i da li uopste znate sta je odlika Srba kao nacije.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 7:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nesloga bi bila osnovna, da kazemo, savremena odlika. Srbija je drzava u kojoj zive praunuci (pravih) Srba, onih koji su ginuli od 1914-1915. Sta je po tebi odlika Srba?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 8:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Srbija je drzava svih ljudi koji zive u njoj a maticna zemlja svih Srba na svetu !!! Zbog toga mislim da bi Srbi iz Bosne (R.S.) i Crne Gore trebali da dobiju dvojno drzavljanstvo...

Ne shvatam cemu ovo pravih Srba praunuci...!? Ja sebe smatram pravim Srbinom...

Kakva odlika Srba kao nacije ? Ne shvatam ovo ! Confused
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 8:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
Srbija je drzava svih ljudi koji zive u njoj a maticna zemlja svih Srba na svetu !!! Zbog toga mislim da bi Srbi iz Bosne (R.S.) i Crne Gore trebali da dobiju dvojno drzavljanstvo...

Ne shvatam cemu ovo pravih Srba praunuci...!? Ja sebe smatram pravim Srbinom...

Kakva odlika Srba kao nacije ? Ne shvatam ovo ! Confused


Po cemu si ti pravi Srbin? Jesi po nacionalnosti, majka i otac su ti Srbi, ali ti nista nisi uradio za ovu drzavu... Verujem da se Srbin postaje onda kada se potcini bilo kakav oblik znacajnije kontribucije drzavi, usled postojecih okolnosti osnivanje porodice, sa vise od 4-5 clanova, moze da bude taj kriterijum (kuga)! Istina tezak kriterijum, ali to je moj stav...
Pravi Srbi su oni Srbi koji su ginuli da bi ti ziveo pod Srpskom trobojkom!

Odlika nacije= odilka naroda, predpostavljam da se na to odnosila...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
uskee1512
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 24 Jan 2008
Poruke: 193
Lokacija: Trstenik yooo

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 8:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pa jbg-onda su svi Srbi izginuli odavno!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 8:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Lepa zemljo, bilo je to davno, kad su Srbi izginuli slavno!"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 8:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da je bilo srece da nijedan Srbin nikad nije trebao da pogine da bi ja ziveo pod nasom trobojkom ! Nazalost nije tako. Takodje smatram da se pravi Srbin ne postaje nego radja ! A da bi svaki Srbin trebao da polozi svoj zivot za svoju zemlju, to naravno da stoji, ali pre toga treba da zna koja je njegova zemlja ! Dakle, treba da zna ako nista drugo, onda makar granice Srbije ! Ja danas to ne znam ! Samim tim sam razvijo svoje misljenje da Kosovo nije Srbija, i da ja ne mogu da se borim za neku teritoriju gde zive 3% Srba ! Ali takodje sam razvio sopstvenu svest da bi glatko polozio svoj zivot za odbranu Nisa ili Loznice recimo.

Dalje, ja u 17 godina ni teoretski ne mogu da imam petoro dece, pa shodno tvom misljenju, ja ni teoretski ne bi mogao da budem pravi Srbin ! Prvu znacajniju kontribuciju koju cu da ucinim za Srbiju je odlazak u vojsku ! Pre toga stvarno ne vidim sta bi mogao da uradim !!!
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 9:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto se tice sekundarnog pasusa- Srbin se, dakle, ocigledno vremenom postaje, uz razvijanje sopstvene, u zavisnosti od sredine, svesti... Svakako ne mozes da imas 5-oro dece u 17 godina, osim ako nisi mandov. Ti jesi, subjektivno Srbin, onog trenutka kad se rodis, no pokazi to i drugima i stvori objektivnu svest i uvazenost.

Slazem se da su "nasi" ratovi pogresno vodjeni, pricali smo vec o tome, ti i ja. Medjutim, redije bih sudelovao u totalnom egzodusu vojske nego ziveo u Srbiji koju nisam hteo. Rat je rat, ljudi umiru, tu nema pravila, jebes ti sve kongrese i mirovna zasedanja. Svojim zivotom su "pravi" Srbi, tako sam ih oslovio, ovekolicili Srbiju, i ucinili nacijom za koju se vredi boriti. Da smo ceo zivot izbegavali sukobe, stvorili bi jednu pasivnu drzavu, koja bi se savijala i lomila na jacem povetarcu!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 10:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dakle, zakljucak: Pravi Srbi su oni Srbi koji su ucestvovali u stvaranju pozitivne srpske istorije pomocu svojih vojnih, diplomatskih, naucnih ili bilo kakvih drugih vestina i znanja !

Shodno tome, ja, kao cukununuk srpskog solunca koji je bio ucesnik u ratovima od 1912-1918 i koji sest godina nije video dom, imam sve potrebne predispoziije da budem pravi Srbin. Samo treba da se potrudim, i ne izdam ime cukundede Milije ! Ja sam i objektivno Srbin, ali ne i pravi Srbin, to tek treba da postanem.

Uopsteno, ova podela mi je veoma glupa. Ili si Srbin ili nisi. Nema tu manjeg ili veceg patriote (ma sta radikali hteli da kazu) !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 10:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

shane91 ::
Dakle, zakljucak: Pravi Srbi su oni Srbi koji su ucestvovali u stvaranju pozitivne srpske istorije pomocu svojih vojnih, diplomatskih, naucnih ili bilo kakvih drugih vestina i znanja !

Shodno tome, ja, kao cukununuk srpskog solunca koji je bio ucesnik u ratovima od 1912-1918 i koji sest godina nije video dom, imam sve potrebne predispoziije da budem pravi Srbin. Samo treba da se potrudim, i ne izdam ime cukundede Milije ! Ja sam i objektivno Srbin, ali ne i pravi Srbin, to tek treba da postanem.


Prelepo receno, takva doktrina nam treba!
Hoces da kazes da se ovo misljenje podudara sa mislju SRS?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 10:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovo tvoje misljenje koje delimicno podrzavam se ne podudara... Ali podela na patriote i izdajnike jeste njihova politika. Ja sam je samo pretocio u podelu na manje i vece patriote ! A to je, moras priznati, fagotski ! Laughing
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 10:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepo receno, tu se moze stvoriti veza izmedju onoga, ili jesi ili nisi Srbin- dakle ili jesi ili nisi patriota...
Deliti patriotizam je ludost. Zivot dat za zemlju je zivot u svakom slucaju!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 11:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posto se sluzite taktikom dugih postova (koja obicno upali), dat cu svoje misljenje bez osvrta na ono sto ste vec napisali.

Biti Srbin je lako. Treba samo da se rodis od oca Srbina i majke Srpkinje (moze samo otac, odnosno samo majka; zavisi u kom je duhu dete odgajeno) i da bude vaspitano u duhu naseg naroda. Medjutim, kao i kod svih ostalih naroda i narodnosti, narod se deli na velike ljude i miseve. Svako ko je voljan i spreman da da svoj zivot za otadzbinu i za bolju buducnost je veliki covek, a onaj koji cuci u podrumu sa svecom placuci i pishajuci u gace simultano, bezuci od vojnog poziva i borbe za otadzbinu je mis, mali covek, prdez na promaji... Nazalost, mnogo ljudi (previse) ce se prepoznati u drugom profilu... Danas se cin zrtvovanja za visi cilj smatra glupim cinom. Ljudi su postali zrtve para, sto je jezivo glupo, ali sta ces. Garantujem da bi jezivo veliki broj srba prodalo srpstvo, porodicu i bulju za 100 000 dollara i vizu za USA (Usr'o Srbin Amera). Uvek ce se velikani izdvajati delima od malih cmizdravih miseva.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2008 11:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
Deliti patriotizam je ludost. Zivot dat za zemlju je zivot u svakom slucaju!


Upravo to. Samo kad Srbija ne bi zivela u zraku i kad bi znao za sta treba da dam zivot !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2008 12:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ustav Republike Srbije

Republika Srbija

ƈlan 1.

Republika Srbija je država srpskog naroda i svih graĆ°ana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, naĆØelima graĆ°anske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.


Å ta ovde nije jasno?
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group