Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pozajmice...
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> ƈovek
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 12:21 am    Naslov: Pozajmice... Odgovoriti sa citatom

Kako odreagovati kad Vam do tada dobar prijatelj trazi lovu na zajam, a znate da nema sanse da vrati?

Ako ne das, ispadas sebican, bezosecajan, ako das, pocece da te izbegava jer nema... i kad ga vidis to je neka glupa atmosfera... Cak i kad se unapred oprostis od te kinte, i dalje je isti rezultat...

Kad te neko dovede u takvu situaciju, izgleda nema dobrog odgovora... kako se Vi snalazite u tim vodama?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 1:19 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

znam kako je. ja sa mojim prijateljem imam drugaciji odnos. kad mi potrazi kintu na zajam, ne vracam mu, ali kad ja njemu pozajmim, ne ocekujem da mi vrati. jednostavno imamo obraza posle da potrazimo jedan od drugog kad nam zatreba. ne merimo nista kroz novac. kad mi koliko treba on mi da kao i ja njemu. mislim da je tako bolje nego da se meri sve na vagu i da se vraca do dinara. tu vec mislim da nema prijateljstva, nego samo racun. bar je to samo moje misljenje.
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 2:20 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa to se podrazumeva do odredjene svote, govorim o malo vecim ciframa gde to vise ne vazi, kontas.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 11:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako ti je pravi drug, zavrni sebi slavinu, ali samo ovaj put. Ili jos bolje, daj mu samo deo trazene sume.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 11:12 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
daj mu samo deo trazene sume.


daj mu koliko mozes, pa ako vrati nekad-super, ako ne, vec si se oprostio, a pomogao si.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 11:34 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam pristalica poklanjanja a ne pozajmljivanja.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 2:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Genie ::
Ja sam pristalica poklanjanja a ne pozajmljivanja.



A sta ako pozajmljujes svaki drugi mesec neke vece sume?Poklonila bi?


Kad pozajmim,kazem vratice mi kad bude imao/la i to sve lepo upisem negde.Samo mi se jednom desilo da sam morala da "jurim" za svoj novac ali to zbog nekih drugih razloga.

Volim da poklanjam ali zavisi kome i koliko.A novac i prijateljstvo ne idu zajedno,"cist racun,duga ljubav"uvek funkcionise a onome kome se to ne svidja ne mora ni da pozajmljuje od mene.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 2:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
A sta ako pozajmljujes svaki drugi mesec neke vece sume?Poklonila bi?

Zasto bih pozajmljivala svaki drugi mesec neke vece sume?

Jesam velikodusna ali u granicama normale.

Sto se pozajmica tice, nikad nisam imala lose iskustvo sa tim; svako kome sam pozajmila, vratio mi je a da nisam morala da ga podsecam i jurim.

Javicu se na ovoj temi kad budem ponovo pocela da zaradjujem - trenutno niti mogu da pozajmljujem niti mogu da poklanjam i da castim.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 2:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Genie ::
grad moje mladosti ::
A sta ako pozajmljujes svaki drugi mesec neke vece sume?Poklonila bi?

Zasto bih pozajmljivala svaki drugi mesec neke vece sume?




Ako bi ti prijateljica svaki drugi mesec trazila novac na zajam...
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 2:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
Ako bi ti prijateljica svaki drugi mesec trazila novac na zajam...

Bolje je kad je covek u poziciji da pozajmljuje novac drugima, nego da je u situaciji da mora da trazi od nekog.

Ako bih bila milionerka, sto da ne? Very Happy

Ne, stvarno trenutno ne mogu da zamislim sebe u takvoj situaciji zato sto, kao sto rekoh, ne raspolazem nikakvim parama Rolling Eyes
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 3:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Genie ::

Sto se pozajmica tice, nikad nisam imala lose iskustvo sa tim; svako kome sam pozajmila, vratio mi je a da nisam morala da ga podsecam i jurim.


U potpunosti ista situacija kod mene... samo... znate... u muskom rodu.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 3:45 pm    Naslov: Re: Pozajmice... Odgovoriti sa citatom

Ciroza ::
Kako odreagovati kad Vam do tada dobar prijatelj trazi lovu na zajam, a znate da nema sanse da vrati?

Ako ne das, ispadas sebican, bezosecajan, ako das, pocece da te izbegava jer nema... i kad ga vidis to je neka glupa atmosfera... Cak i kad se unapred oprostis od te kinte, i dalje je isti rezultat...

Kad te neko dovede u takvu situaciju, izgleda nema dobrog odgovora... kako se Vi snalazite u tim vodama?


ZnaÅ” ono: daÅ” prijatelju novac, izgubio si i prijatelja i novac.

Ja prijateljima obiĆØno pozajmim novac i to nisu cifre od kojih boli glava i ako se desi da mi neko ne vrati (Å”to mi se do sad nije desilo), ne bi mi bila frka.

Ti reĆØe da je cifra velika? U toj situaciji ne znam kako bih se postavio. Verovatno ne bih dao celu sumu.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
nightwalker
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 22 Mar 2007
Poruke: 651
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2008 10:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

drugarice i ja obiĆØno medjusobno pozajmljujemo novac i posle se prebijemo preko Å”tampe, cigara i sladoleda, kad su sitnije cifre u pitanju... a ako predjemo na 3 nule ondak se to uredno vrati...
ja liĆØno nisam imala potrebu da uterujem dugove, ali bih verovatno pozajmila... ne znam odalkle, ali dobro... suviÅ”e ĆØesto patim od sindroma dobrog SamariƦanina...
mislim da je možda najbolja solucija da daŔ deo-koliko možeŔ-nisi ga baŔ potpuno ispalio a opet nisi ni sebe ojadio...
_________________
Yami ni madoishi awarena kage yo,
Hito wo kizutsuke otoshimete,
Tsumi ni oboreshi gou no karma,
Ippen, shindemiru?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 15, 2008 3:19 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
"cist racun,duga ljubav"uvek funkcionise


Apsolutno.

Jednom sam samo bio u situaciji koju je Metuzalem opisao i pozajmio sam. Prijatelj nije vratio. Ostalo je to izmedju nas i vise nismo prijatelji. Malo zbog toga, malo zbog drugog, ali, eto...

Inace, ne volim da pozajmljujem, ali ako me neko pita i imam pare, ne mogu da ne dam. Prosle nedelje sam bio prinudjen da pozajmim od komsije 200 RSD jer mi je trebalo hitno, a corav dinar nisam imao. Pre toga ne pamtim kad sam pozajmio...

A skoro me je drugar ubedjivao da udjem u "posao" sa njim i ulozim izvesnu sumu novca (u evrima). To sam elegantno odbio s izgovorom da se ne vidim u toj prici...
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
katrin
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 04 Okt 2007
Poruke: 347
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: Pon Jun 16, 2008 9:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posto danas svi zivimo da bi radili, a radimo da bi prezivljavali sasvim je normalno da nekom trebaju pare na zajam da premosti neki period. I ja po nekada pozajmim ali uvek vratim. Uglavno gledam da ljudi od kojih pozajmljujem budu moji matori tako da njima ne vracam, osim ako nije neka cifra koja se vrti oko 50eura i iznad (a to bude neki moj hir). Postoji krug ljudi od kojih uvek mogu da pozajmim i isti taj krug koji moze od mene da pozajmi, mi to zovemo pomaganje u nevolji. I uvek vratimo vece cifre, a pljuge, pivo, sok, baterija to uvek zanemarimo.

Da li ces pozajmiti svom prijatelju zavisi od toga koliko ti je dobar prijatelj i koliko ga dobro poznajes. Sto bi se kod nas ekonomista reklo, cista procena rizika, ako postoji moralni hazard ne trebas da pozajmljujes pare, pogotovo ne bez posrednika (sto bi reklo banke).

Izgovori za ne pozajmljivanje para su razni od nemam, nemam sebe mi, do imam ali su mi hitno potrebne za.... (nabrojis gomilu stvari koje ti trebaju i bez kojih ne mozes da zivis, racuni i td.) Ali sve je to veoma glupo jer ako je pravi prijatelj u pitanju provalice da tu nesto nije ok i da lazes pa moze doci do toga da se naljuti.

Umesto toga mozes da budes iskren i da kazes da ti je frka i da ne znas da li ce ti zatrebati taj novac i da ponudis alternativu kao sto je da zajedno odete u banku i zatrazite kredit, a ti se ponudis za ziranta. I to je to.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> ƈovek Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group