Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

RAZLIKA IZMEDJU NEMORALNIH MUSKARACA I ZENA?
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Ljubav
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 12:40 pm    Naslov: RAZLIKA IZMEDJU NEMORALNIH MUSKARACA I ZENA? Odgovoriti sa citatom

PRAVITE LI RAZLIKU U OVOJ PRICI?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 12:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

jok.

'el dosta ovo, muka mi je da piĹĄem obrazloĹženje?
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 12:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

znam da ti je muka. zato sam i ja ostala na jednom pitanju, ali isplesce se mreza, pa ce biti mesta za konkretne stvari. Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 12:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definisi "moralno".
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 1:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definitivno.

Obrazlozenje mozda usledi posle razrade definicije morala.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 1:25 pm    Naslov: Re: RAZLIKA IZMEDJU NEMORALNIH MUSKARACA I ZENA? Odgovoriti sa citatom

live ::
PRAVITE LI RAZLIKU U OVOJ PRICI?

O cemu je rec ovde, oprostite?
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 1:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

o nemoralnim ljudima i onome sto muskarca osudjuje vise nego zenu i obrnuto.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 1:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nisi bas pojasnila ali pretpostavljam sta hoces da kazes - pricamo o promiskuitetnim muskarcima i zenama?

O onima koji cesto menjaju partnere?
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 1:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

izmedju ostalog...i to.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 3:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Genie ::
Nisi bas pojasnila ali pretpostavljam sta hoces da kazes - pricamo o promiskuitetnim muskarcima i zenama?


A o cemu drugom? O Politici?
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 3:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Genie ::
Nisi bas pojasnila ali pretpostavljam sta hoces da kazes - pricamo o promiskuitetnim muskarcima i zenama?

O onima koji cesto menjaju partnere?


a zasto je ovo nemoralno? u cemu je problem ako neko stalno menja partnere? izvinite, u kom veku zivimo? da li je to srednji vek da je nemorlano razgovarati sa drugim muskarcem ili da prvi muskarac treba da devojci bude muz ili da uopste nije ni videla svog muza do vencanja. a sa muske strane, koju mu zenu nadju da mora sa njom da se uzme ili da budu kastrirani ako ga uhvate u 'bludnim' radnjama sa drugom devojkom ili da bude spaljen na lomaci zato sto je 'opstio' sa devojkom sumnjajuci da je njega zaposeo djavo. molim vas, sve ovo je daleko iza nas. sada je pitanje moralnog i nemoralnog sasvim drugacije. da li mozemo reci da je nemoralno da jedan momak 'spava' sa dve devojke. ne znam, zavisi iz kog ugla posmatramo. moze se reci da nije. da li je nemoralno kada momak sa svoje devojke predje da devojkinu najbolju drugaricu. i to nije sablonirano da je nemoralan cin. moze li se reci da je nemoralno kada momak sa dvoje devojke predje na devojkinu sestru. ne znam, ali mislim da i ovo nije sablon nemoralstva. a kada je u pitanju lepsa polovina, da li je nemoralno kada bi nasla frajera na neku zurku na jedno vece, bilo to radi kratkog odrada ili ne, mislim da to nije nemoralno. devojka nije silovana, bilo joj je lepo, a on je bio pazljiv. zasto bi to bio nemoralan cin. da li je nemorlano da devojka radi veze sa nekim momkom 'njenog zivota', radi na tome da rasturi vezu tom momku. mislim da nije. osnova snage je na njemu da se odupre ili posrne. na njoj je da proba i vise cu ceniti takve devojke, koje traze i bore se za svoju vezu, ljubav, zelju, zamisao ili sta vec imaju, od onih koje samo sede i cekaju da ima dodje konj na belom princu Laughing i da ih odmah zaseni i zaprosi. mislim, to je ipak samo bajka. da li je nemorlano kada devojka prijavi momku da ima sklonosti ka ispom polu. mislim da nije. u takvom smo vremenu gde se ne treba pomiriti sa nekim stvarima, ali treba ih razumeti da su normalna pojava oko nas. mislim da sam nabrojao dosta stvari 'nemoralnih' gestova. moja pretpostavka je da nemoralno nije ono sto je bilo pre i da sada ne mozemo reci da je neko nemoralna, zato sot se moze pozvati na neko opravdanje koje bi ga sacuvalo. naravno, izuzetaka uvek ima i nemoralni se mogu naci, ali ne u tolikoj meri. mislim da se vise ne moze reci da je neko nemoralan, nego da je covek modernih shvatanja. sve ono sto je nekada bilo ne zamislivo, sada je normalno, a one koji to prihvataju i podrzavaju, nazivamo osobe modernih shvatanja sadasnjice. to je moje misljenje. Rolling Eyes Cool
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 3:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

betelgez ::
Genie ::
Nisi bas pojasnila ali pretpostavljam sta hoces da kazes - pricamo o promiskuitetnim muskarcima i zenama?

O onima koji cesto menjaju partnere?


a zasto je ovo nemoralno? u cemu je problem ako neko stalno menja partnere? izvinite, u kom veku zivimo? da li je to srednji vek da je nemorlano razgovarati sa drugim muskarcem ili da prvi muskarac treba da devojci bude muz ili da uopste nije ni videla svog muza do vencanja. a sa muske strane, koju mu zenu nadju da mora sa njom da se uzme ili da budu kastrirani ako ga uhvate u 'bludnim' radnjama sa drugom devojkom ili da bude spaljen na lomaci zato sto je 'opstio' sa devojkom sumnjajuci da je njega zaposeo djavo. molim vas, sve ovo je daleko iza nas. sada je pitanje moralnog i nemoralnog sasvim drugacije. da li mozemo reci da je nemoralno da jedan momak 'spava' sa dve devojke. ne znam, zavisi iz kog ugla posmatramo. moze se reci da nije. da li je nemoralno kada momak sa svoje devojke predje da devojkinu najbolju drugaricu. i to nije sablonirano da je nemoralan cin. moze li se reci da je nemoralno kada momak sa dvoje devojke predje na devojkinu sestru. ne znam, ali mislim da i ovo nije sablon nemoralstva. a kada je u pitanju lepsa polovina, da li je nemoralno kada bi nasla frajera na neku zurku na jedno vece, bilo to radi kratkog odrada ili ne, mislim da to nije nemoralno. devojka nije silovana, bilo joj je lepo, a on je bio pazljiv. zasto bi to bio nemoralan cin. da li je nemorlano da devojka radi veze sa nekim momkom 'njenog zivota', radi na tome da rasturi vezu tom momku. mislim da nije. osnova snage je na njemu da se odupre ili posrne. na njoj je da proba i vise cu ceniti takve devojke, koje traze i bore se za svoju vezu, ljubav, zelju, zamisao ili sta vec imaju, od onih koje samo sede i cekaju da ima dodje konj na belom princu :lol: i da ih odmah zaseni i zaprosi. mislim, to je ipak samo bajka. da li je nemorlano kada devojka prijavi momku da ima sklonosti ka ispom polu. mislim da nije. u takvom smo vremenu gde se ne treba pomiriti sa nekim stvarima, ali treba ih razumeti da su normalna pojava oko nas. mislim da sam nabrojao dosta stvari 'nemoralnih' gestova. moja pretpostavka je da nemoralno nije ono sto je bilo pre i da sada ne mozemo reci da je neko nemoralna, zato sot se moze pozvati na neko opravdanje koje bi ga sacuvalo. naravno, izuzetaka uvek ima i nemoralni se mogu naci, ali ne u tolikoj meri. mislim da se vise ne moze reci da je neko nemoralan, nego da je covek modernih shvatanja. sve ono sto je nekada bilo ne zamislivo, sada je normalno, a one koji to prihvataju i podrzavaju, nazivamo osobe modernih shvatanja sadasnjice. to je moje misljenje. :roll: 8)


Sve ovo si mogao da stavis u

"Moral je iluzionarni cinilac u nacinu razmisljanja postavljen od strane drustva radi lakse kontrole usled straha od nepoznatog i nedostatka kontrole tj haosa - samim tim morali su nepotrebni ali vecina se ljudi drze njih iz straha od mogucnosti - nije moralno da se vidjas sa dve zene jer se ona "glavna" "plasi" konkurencije i gubljenja istog" i tako dalje glupa filo-socioloska sranja za koje nikog nije briga, ali poenta je da svaka stvar iz odredjenog ugla je "opravdana", i dovodi do cinjenice da ne postoji dobro ili lose ali vec zalazim u nihilisticke vode koje teraju ka bezsmislenosti svega. Ali i to je nacin razmisljanja, barem malo bolji nego taj crkveni nacin.

Ali moja poenta je da ova tema nije diskutabilna uzimajuci da je potpuno subjektivna osim ako se ne postave odredjene definicije morala.


Poslednji izmenio PM91 dana Sub Maj 31, 2008 4:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 3:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

YOle ::
Genie ::
Nisi bas pojasnila ali pretpostavljam sta hoces da kazes - pricamo o promiskuitetnim muskarcima i zenama?


A o cemu drugom? O Politici?

Cemu taj cinizam?

Ja bolje da sam cekala da ova tema zazivi pa da se onda ubacim Rolling Eyes

To sto sam ja postavila ovo pitanje autoru teme ne znaci da ja mislim da su nemoralni oni koji cesto menjaju partnere.

Samo sam pretpostavila na sta je Live ciljala.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 4:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sto je ovaj betelgez nemoralan momak. Surprised
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 5:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

live ::
sto je ovaj betelgez nemoralan momak. Surprised


nisam ja nemoralan, nego sam nabrojao koje sve situacije mogu da nagone nekog da nekom da epitet 'nemoralne' osobe. to kakav sam ja, mislim da treba sama da otkrijes uzivo, off line, a ne da nagadjas. Laughing
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Ljubav Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group