Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Wirelesss Network Community
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Svet kompjutera
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 4:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

1.) Kao prvo, ja tebe nisam vredjao i nazivao pogrdnim imenim. Niti imam nameru da se spushtam tako nisko!
2.) Kao drugo, ova poslovica nije prevedena na engleski vec postoji u engleskom jeziku u ovom obliku. Tako da ta tvoja nazovi tvrdnja odma pada u vodu.
3.) I kao trece, bicu veci chovek i popusticu. Ali cisto da se zna, prvi si zapoceo ovaj "flame war" a ja sam samo odreagovao. I zato ti kazem radi dobrobiti svih, OLADI!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 5:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mir, mir mir...biser je sir!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 6:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

JaO sTo <3 owE INtErN00t forume !!11 |3aS sU L00dI!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 7:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tojo ::
Mir, mir mir...biser je sir!


_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 10:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom



Ajde, Betelguze, doĆ°i viÅ”e na to okupljanje, pa lepo raspravite k'o ljudi Å”ta imate, a ne ovo sajber-qrĆØenje. I oladite viÅ”e ili Ʀu da pustim Hanibala na vas. Twisted Evil
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 10:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nemo da pustas Hanibala, nema potrebe da budemo okrutni Very Happy

Ja jos uvek glasam za fizicki fajt - zgodan povod da se okupimo, njih dvojica ce da razrese problem a mi ostali dobijemo dzabe zabavu!
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 10:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zar treba da budemo predmet zabave? Možete odma' da zaboravite na to, bar Å”to se mene tiĆØe.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 11:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dr? ::
Zar treba da budemo predmet zabave? Možete odma' da zaboravite na to, bar Å”to se mene tiĆØe.


Onda niste trebali da pravite dramu (osim ako niste hteli da drama troll'ujete) in the first place.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Igor__91
TS pro
TS pro


Pridružio: 14 Maj 2008
Poruke: 14
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2008 11:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ova tema sve vise ide u off topic... Very Happy
Mrezom se mnogo dobija..

Hajde da vidimo koliko ima zainteresovanih za ovakav projekat?
Jer sto vise ima zainteresovanih i onih koji zele ovakvo nesto, lakse ce se postaviti prvi AP i bice lakse oko ulaganja za AP..

Sigurno ima neko u TS-u ko ce moci da izdvoji malo vremena, nauci nesto osnovno o MT-u i kolko tolko odrzava mrezu Rolling Eyes



Titel ima oko 4000-5000 stanovnika, voljom par likova mreza sada ima oko 60 umrezenih clanova i 4-5 AP-a u G modu..
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Pet Maj 30, 2008 12:17 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mogu reƦi da sa moje strane imate pre svega moralnu podrÅ”ku.
Å to se tiĆØe para, pare nisu problem jer para nema. Jbg Å”ta Ʀete, student. Laughing Elem, ali vam zato mogu vam pružiti neku struĆØnost i nekog drndavog keca na 120MHz i 32MB rama + Mikrotik. Ima da bude AP boli glava. Rolling Eyes
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Igor__91
TS pro
TS pro


Pridružio: 14 Maj 2008
Poruke: 14
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Maj 30, 2008 1:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ajd ja da kazem nesto konkretno dok stigne registracija za drugara koji je jedan od rukovodecih ljudi u community mrezi Krusevac Open. Ja sam clan mreze od prosle godine, i u mrezi sam admin za Counter Strike servere.
Neko rece da ljudi mogu da se sastanu i razmene par diskova. Vrlo suzeno razmisljanje, tako ja mogu da kazem: sto se vi ovde sa foruma ne nadjete u nekom kaficu i ispricate umesto sto postujete po forumu? To se svodi na isto. Community network osim sto za cilj ima IT komunikaciju medju clanovima sluzi i za jacanje timskog duha medju clanovima i formiranje jedne zajednice ciji clanovi nece samo "razmenjivati programe".
Sto se zakonskog okvira tice, bespredmetno je ovde raspravljati o tome, jer su sve vece mreze kroz to vec prosle. Sta ce pojedini korisnici sharovati izmedju sebe je njihova privatna stvar. Vazno je da mreza nema servera koji sluze pirateriji. O tome su vec clanovi BG Wireless mreze pricali sa ljudima iz RDA, i dobili su zeleno svetlo za pokretanje porjekta Srbija Wireless koji ima za cilj spajanje vecih gradova u Srbiji u jednu mrezu.

Sta community network nudi
Govorim konkretno sta nudi Krusevac Open posto su na razlicitim mrezama dostupni i razliciti servisi.
- DC Hub je servis koji nudi razmenu fajlova medju clanovima mreze. Sto je veca mreza, veca je i kolicina fajlova. Sada u svakom trenutku kod nas ima preko 2TB fajlova koji su dostupni svim clanovima mreze, a ta brojka se penje i do preko 4TB u vreme frekventnog saobracaja, osim za sharovanje, ovaj servis sluzi i za komunikaciju.
- FTP na kome mozete naci fajlove koje takodje uploaduju clanovi.
- IRC server za chat
- Team speak za razgovor
- Radio mozete slusati kroz mrezu dok radite nesto
- Game serveri za CS, CoD, WoW, Freelancer, Battlefield 2... na kojima se mozete igrati, a u mrezi je i 5-6 igraonica iz Krusevca tako da stalno ima ljudi za igranje.

Jos jedna pogodnost medjusobnog umrezavanja je sto kroz mrezu mozete organizovati za internet, npr. clanovi mogu da kupe internet od provajdera i dele ga i zajendo snose troskove.

Pored svega ovoga, clanovi zajendo rade na resavanju nekih problema a postoje admini koji su zaduzeni za pojedine aktivnosti u mrezi.

Finansiranje mreze

Community network Ks Open je registrovana kao neprofitna organizacija tako da niko na njoj ne zaradjuje. Mreza se sama izdrzava od clanarine i donacija. Clanarina koja je obavezna za sve clanove je 300 din mesecno. To i nisu neke velike pare, ali mrezi omogucavaju nesmetani rad. Trenutno imamo dovoljno clanova da od clanarine isplacujemo sve troskove (struje, eventualnih kvarova, servisiranja mreze...) i da postepeno napredujemo. Od clanarine smo podigli 10-ak AP-ova po gradu, i sada ih ukupno ima 13, prve AP-ove je finansiralo nekoliko prvih clanova mreze kada je to pocinjalo. Od novaca koji dobijemo organizujemo razne akcije, prosle godine smo besplatno clanovima mreze delili majice sa logotipom udruzenja, ove godine planiramo da to budu kacketi, organizovali smo odlazak u Titel na okupljanje i rostilj Srbija Wireless-a, ucestvovali smo i u organizacji par zurki. U medjuvremenu nam se pridruzilo nekoliko manjih mreza iz grada, pa smo nastavili zajedno.

Eto, ima li jos koje pitanje?


Poslednji izmenio Igor__91 dana Sub Maj 31, 2008 1:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Pet Maj 30, 2008 8:34 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Igor__91 ::

Eto, ima li jos koje pitanje?


Kad mozemo da zapocnemo radove na W-network'u?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Igor__91
TS pro
TS pro


Pridružio: 14 Maj 2008
Poruke: 14
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Maj 30, 2008 3:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa mozete uvek, kad se okupi dovoljno zainteresovanih. Sto se nas iz Krusevac Open-a tice, nudimo svaku pomoc oko umrezavanja, sto se tice opreme i strucnog znanja. Za sada mozete naci neku tacku odakle se vidi Krusevac, gde bi bio postavljen link, organizujte se izmedju sebe, a mi mozemo doci jednog dana da se u TS dogovorimo o detaljima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
YOle
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 05 Feb 2007
Poruke: 293
Lokacija: TS

PorukaPoslao: Pet Maj 30, 2008 11:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definisi 'tacku iz koje se vidi Krusevac'
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
Igor__91
TS pro
TS pro


Pridružio: 14 Maj 2008
Poruke: 14
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2008 12:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tacka na nekoj npr visepratnici koja ima opticku vidljivost prema Krusevcu, u Krusevcu cemo mi naci tacku koja ima opticku vidljivost sa Trstenikom, i neophodno je da ta tacka ima pristup struji.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Svet kompjutera Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group