Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Indie in Asia (moja nova grupa ;D)

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  
Autor Poruka
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Pon Maj 19, 2008 5:46 pm    Naslov: Indie in Asia (moja nova grupa ;D) Odgovoriti sa citatom

Kao što ste možda primetili, pre nekoliko dana je nastala grupa Indie in Asia, koju smo formirali Perhaelo i ja uz zdušnu podršku Ozrena. Posle tri grupna i neodređenog broja solo sessiona, predstavljamo vam naš prvi album, Tko je izdao Anju Rupel?



Ukoliko ste posetili naš divan majspejs, mogli ste čuti nekoliko pesama sa albuma. Međutim valja naglasiti da su to bili rani snimci i da je, pošto je u međuvremenu puno truda, iskustva, znoja i samopregora stupilo na scenu, album zvuči neopevano uzbudljivije, koherentnije i bolje nego što bi ti opiljci mogli nagovestiti (što ne znači da imamo nešto protiv opiljaka).

Na albumu se nalazi 16 dinamičnih kompozicija o narkoticima, introvertnosti, ženama, kao i tipično reperskim sadržajima (za razliku od žena), sa sve reprezent, i naravno betl temama (uključujući diss za jednog od najpoznatijih i svakako najznačajnijih domaćih repera - sram nas bilo). U produkciju je uloženo 2l piva i par neprospavanih noći, dakle ako se malo nadinga, možda i čitavih 10€. Ako zanemarimo profesionalnu MIDI klavijaturu koju je onaj manijak Perhaelo ispazario iz potpuno neobjašnjivih razloga & pobuda.

Na albumu gostuju Ashitaka (koji je posle jedne kompozicije odlučio da napusti grupu jer mu nije dovoljno japanska) i epohalna hrvatska grupa Slut Data, što je prva saradnja mladih balkanskih muzičara posle cepanja SFRJ. Ups, sad mi javljaju da nas je Marčelo preduhitrio. Govedo provincijsko.

Žanr je, hm...electroclash? Ali naći ćete i uticaje hiphop, disko, industrial, IDM, minimal i ambient usmerenja. Ozren kaže da ima i trensa. Botzko je zamalo spasao album, ali srećom uspeli smo da ga završimo dovoljno brzo da do toga ne dođe. Njegov uzbudljiv remix i još neke trake koje držimo u velikom teškom sefu će biti na limited edition verziji koju ćemo objaviti jednog dana kad budemo smrdeli na pare i budemo želeli još para.

Prvi spot se planira u septembru, ali ako nam se posreći možda stigne prekosutra. Smatramo da je album fenomenalan i žao nam je što ga nismo pre snimili Smile Veliki šautaut za Mrija, bez povoda.

Treklista:
1. Intro
2. Ms. Moon (Tribute to Videosex)
3. Elektricitet
4. Tele kolaps
5. Mrtve lutke
6. Re:Industrija
7. Revolt? (ft. Neaque)
8. Diviks
9. Metodan
10. Razumeš?
11. Konsekvence
12. Apartman vena
13. Granična
14. Hors
15. Forgettable (ft. Slut Data)
16. Outro

limk:
Kod:
http://rapidshare.de/files/39453886/indie_in_asia_-_tko_je_izdao_anju_rupel-_lofi86_.rar.html

_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Pon Maj 19, 2008 7:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izgleda mi dobro; a i odlicno je sto imamo novi bend u gradu, pogotovo novi indi bend!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2008 6:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jea, tako smo indie da Tom neće da nam okači pesme na majspejs Neutral Al saću ja to zaobiđem Cool

A nisam siguran da će ovo skroz skoro ići lajv, inače Sad
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
PM91
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 22 Okt 2007
Poruke: 148

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2008 12:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cekaj, jer si napravio treci myspace acc ili si izmenio onaj drugi ...

Pretpostavljam da ce da preform'ujete za vreme leta?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2008 6:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne ne, onaj drugi sam obrisao, pošto sam ga napravio u apstinenciji, i zapravo ničemu nije služio, a ovaj je grupni i zajedno ga održavamo i tako Smile

Performujemo kad nabavimo hardverski vokoder, još muzičara, i kad dešifrujemo i naučimo sve tekstove.
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Tojo
Dusan Basta
Dusan Basta


Pridružio: 08 Apr 2008
Poruke: 2359

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2008 6:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Stavi neku pesmu na myspace, srece ti; ne mogu da se bakcem sa rapidshare-ovima Confused
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2008 11:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Skinuo sam album i preslušao ga. Prvo èestitam na albumu sa nadom da æe ih biti još dosta, ali ne kao ovaj.

Coa, znamo se pa æu biti iskren. Ne znam odakle prvo da krenem. Ajmo prvo da razdvojim samu muziku i vokale, jer mi je lièno tako lakše uraditi dekompoziciju samog albuma. Mislim da je najbolje krenuti od samih tekstova, sami po sebi dosta su inkoherentni i na trenutke nerazumljivi, tome dosta doprinose previše procesuirani vokali (distorzija, vokoder itd.). Dok sa druge strane u nekim pesama procesuiranja vokala skoro i da nema. Takoðe sam primetio, barem po nekom mom viðenju, da ste se za pesmu Re:Industrija dosta ugledali na pesmu Daft Punk-a Technologic, mislim na naèin pevanja (nabrajanja nekih gluposti).
Što se tièe samog naèina pevanja (èitaj recitovanja), u skoro svakoj pesmi otežete tokom pevanja, što je vrlo iritantno (barem meni). Coa vidim da u nekim trenutcima pokušavaš da pevaš. Jedna konstruktivna kritika, NEMOJ!
Da ne zalazim previše u domen vokala, preæiæu na muziku. Muzika je generalno OK, samo što je vokali u velikoj meri kvare. Morate još dosta poraditi na nekim studijskim stvarima (mastering, ekvilajzing, kompresing itd.) jer to èini 80% kvalitetne pesme. Ne znam da li ste uopšte i radili nešto od toga, ali npr. u veæini pesama bass linija prosto vapi za kompresijom.

Mislim da je ceo album sumiran u pesmi Revolt, "fensi" zvonèiæi koji se nikako ne slažu u odnosu na onaj _ _ distorzan tech-house beat. A da ne govorim koliko su ti zvonèiæi offbeat sa tim istim ritmom. Kao da slušam neki hibrid Dorsa, Sajpres Hila i The Knife-a.
Razumem da ste ovo radili sa nekim minimalnim budžetom i verovatno na raèunaru, ali to nije opravdanje s obzirom da je danas raèunar sasvim dovoljan barem što se tièe same produkcije. Sve što sam gore naveo je reèeno dosta subjektivno, sa željom da ovo sve shvatite ne kao pljuvanje veæ kao konstruktivnu kritiku u kom pravcu bi trebalo da krenete po nekom mom mišljenju, a opet možete kako hoæete. Još bolje!

Sumirano:
-nekoherentni tekstovi
-da ste snimili samo instrumentale, mnogo bi bolje prošli ili barem da ste smanjili recitovanje
-previše distorzije
-nekompresovane bass linije
-neemocionalni vokali, koji su pritom ili preprocesuirani ili uopšte neprocesuirani. iritantni na trenutnke, opet vezano za èinjenicu da otežete glas skoro u svakoj pesmi
-prva, jedina i najveæa prednost je da se trudite, a to je ono što je važno
-relativno "kvalitetna" produkcija
-nabavite neku devojku da vam peva, izvadiæe vam prosek zasigurno (primer vam je pesma sa ovom ribom iz Slut Data, OK pesmica)
-neprimetan mastering
-i još gomila stvari kojih se trenutno ne mogu setiti

OCENA 4/10
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2008 7:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uuuu detaljno, fala na tom Smile

Ne bih se naročito replicirao na kritike, jer mislim da su formalno poprilično tačne, naročito želim da priznam za Technologic (i zaboga, nije nabrajanje gluposti, ni DP, a ni kod nas Razz), i cela stvar je pomalo namerno tako bezobrazno lo-fi, sad da su vokali mogli biti ozbiljnije odrađeni, mogli su, i to se slažem Smile

Samo bih primetio da, premda ima tih psihodeličnijih (?) i više stream-of-conciousness ili kako god hoćeš tekstova, ima i poprilično stabilnih (pretežno u drugoj polovini, rekao bih, tipa Razumeš, Konsekvence itd), zar ne?

Fala na kritikama svakako, mada su nekako skroz drukčiji pogled od onog kojim smo mi gledali (gledali?) dok smo radili, al tako je i najkorisnije, smatram Smile

I da, just for the record, pretpostavljam da se to možda od efekata i zbog sličnih boja glasa i može propustiti: dvojica nas je na vokalima, ja sam zapravo odradio manji deo, a onaj koji ima taj otežući akcenat je, rekao bih, Perhaelo Wink
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2008 7:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Uuuu detaljno, fala na tom Smile

Nema na èemu, trudio sam se da bude tako. Smile

Citat:
Ne bih se naroèito replicirao na kritike, jer mislim da su formalno poprilièno taène, naroèito želim da priznam za Technologic (i zaboga, nije nabrajanje gluposti, ni DP, a ni kod nas Razz), i cela stvar je pomalo namerno tako bezobrazno lo-fi, sad da su vokali mogli biti ozbiljnije odraðeni, mogli su, i to se slažem Smile

Vokali su generalno i najslabijie odraðeni deo albuma, sve ostalo je OK. Daft Punk je naravno daleko od gluposti, uopšte nisam imao nameru njih da pljujem, pobogu obožavam ih. Mada mi se zadnji studijsku album i nije baš nešto svideo dok je Alive 2007 druga prièa, ali i to je sve druga prièa. Wink

Citat:
I da, just for the record, pretpostavljam da se to možda od efekata i zbog sliènih boja glasa i može propustiti: dvojica nas je na vokalima, ja sam zapravo odradio manji deo, a onaj koji ima taj otežuæi akcenat je, rekao bih, Perhaelo

Da, u pravu si. Imate dosta slièan glas. Laughing

Nadam se da æete još raditi nešto ovako, jer moram priznati da imamo dosta malo bendova sa ovakom žanrovskom orijentacijom, pogotovo još što je delom iz TS-a.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Coa Smor
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 03 Avg 2006
Poruke: 47
Lokacija: The chandelier

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2008 8:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dr? ::
Mada mi se zadnji studijsku album i nije baš nešto svideo dok je Alive 2007 druga prièa Wink


Ooooo materjebeno da Smile
_________________
Ma, nije to toliko važno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Muzika i Filmovi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group