Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - esto Postavljana PitanjaFAQ - esto Postavljana Pitanja   TraiTrai   Lista lanovaLista lanova   Korisnike grupeKorisnike grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

God vs Satan
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
 
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeu temu  
Autor Poruka
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Mar 28, 2008 11:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

mislim, grade, dodji slobodno. ja cu da budem tu da se druzimo, ja sam covek sirokih shvatanja, nemas potrebe plasiti se od mene. Laughing
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridruio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Pet Mar 28, 2008 11:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo ako ne pripadas nekoj sekti. Laughing
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 12:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pa naravno da ne pripadam, na sta ti ja licim.
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridruio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaèa Politike

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 12:27 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Maxmilijan ::
Zar i to nije neka vrsta vere?Sekta,ali vera!!!I Hriscanstvo je pocelo kao sekta!!!Samo se ceka dan kada ce i Satanizam da prihvate kao veru,pa onda ode sve u majcinu!!!


Niko od nas neæe doèekati taj dan.

Ne slažem se sa ovim što si napisao. Gde si našao ovo što si napisao? Ovi navodi i zapovesti su gluposti obiène.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Genie
Vesnik proleća


Pridruio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 12:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Maxmilijan ::
10. Ne ubijajte ne-ljudske životinje osim ako ste napadnuti ili za hranu.
11. Kada hodate otvorenom teritorijom, ne smetajte nikoga. Ako netko vas smeta, zamolite ih da prestanu. Ako ne prestanu, uništite ih.

sljap
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridruio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 2:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To "il" na kraju imena je znak da je doticni arhangel. U razlicitim jezicima to je postalo malo drugacije, kao npr. ti tvoji imaju "iel", a kod nas, tj. u srpskom jeziku je to uglavnom postalo "ilo". Npr. Gavril(o), Mihail(o)...

E, sad... Imas tu i neke otpadnike. Najbolji primer je Satanail, koji je to svoje "il" izgubio otpavsi od Boga. Verovatno su i ti ostali demoni iz iste price.

Innu ::
Je l' sam vec napomenuo da nisam siguran u postojanje Boga, tako da ne verujem ni u jednog ni u drugog. A ako Bog postoji, da li mora postojati davo pod obavezno, kao protivteža?


Ako si vec vernik, onda ne mozes da porices postojanje diavolosa. Jedno je povezano s drugim, tako dogma nalaze.

Mada, Maxa je otvorio pravu temu... Nisu je svi shvatili, cini mi se, ali svaka cast, Maxice!!!
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email MSN Messenger
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 2:44 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Satanisticka crkva postoji ja mislim od 66-te,i videce te anarhija nam tek dolazi,allli ne vezano za Satanu!!!
Ovo sto sam stavio nasao sam na Hrvatskom nekom forumu,a kod njih ima bas mnogo Satanista!!!POjes ce nas...
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 2:50 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
Mislim nemo` se ljutite, nesto se plasim da dodjem na sledece okupljanje...Ima vas raznih a ja ne pripadam tom svetu. Laughing

Trebas nam za neki Satanisticki ritual...
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridruio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 3:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Maxmilijan ::
grad moje mladosti ::
Mislim nemo` se ljutite, nesto se plasim da dodjem na sledece okupljanje...Ima vas raznih a ja ne pripadam tom svetu. Laughing

Trebas nam za neki Satanisticki ritual...






Mislis ovako nesto?
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridruio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaèa Politike

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 5:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Innu ::
Je l' sam vec napomenuo da nisam siguran u postojanje Boga, tako da ne verujem ni u jednog ni u drugog. A ako Bog postoji, da li mora postojati davo pod obavezno, kao protivteža?


Ako si vec vernik, onda ne mozes da porices postojanje diavolosa. Jedno je povezano s drugim, tako dogma nalaze.

Mada, Maxa je otvorio pravu temu... Nisu je svi shvatili, cini mi se, ali svaka cast, Maxice!!!


Pa nisam vernik, lepo sam rekao. Kakva dogma?

Ja spadam u one koji nisu shvatili temu...

Maxmilijan ::
Satanisticka crkva postoji ja mislim od 66-te,i videce te anarhija nam tek dolazi,allli ne vezano za Satanu!!!
Ovo sto sam stavio nasao sam na Hrvatskom nekom forumu,a kod njih ima bas mnogo Satanista!!!POjes ce nas...


Neæe, neæe... Da se ja pitam, sve bi to u aps ili u Lazu.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 5:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Èitaj dole!

Poslednji izmenio Dr? dana Sub Mar 29, 2008 5:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 5:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ðavo meðu nama

MITOVI: SATANA
Njegovo zlotvorstvo ðavo – satana, gospodar pakla, princ tame, antihrist i Lucifer – i u Srbiji ima paklene sledbenike. Nedavni satanistièki zloèin u Novim Banovcima upalio je jak alarm.

Zoran Lukoviæ, glavni inspektor MUP-a, ovih dana je upozorio u medijima da u Srbiji deluje 150.000 sektaša, meðu kojima ima najviše pripadnika razlièitih satanistièkih sekti: Crna ruža, Crna ruka, Sanatan, Satanini sinovi, Bratstvo krvi... Satanini sledbenici su najzastupljeniji u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Valjevu i Trsteniku, tvrdi ovaj struènjak za sekte.

Èetiri vrste satanizma
Prema reèima eksperata, danas postoje "èetiri vrste satanizma": racionalistièki (gde je satana simbol antihrišæanskog sveta), okultni ("crne mise", kada boga zamenjuje ðavo), luciferizam (u mitove i rituale uvodi se satana kao neophodnost) i divlji satanizam (zasniva se na drogama i ima sadistièki karakter koji može da preraste u monstruozni zloèin, kao što je sluèaj u Novim Banovcima).

Satanistièke sekte i individualci poremeæenog uma uvek su se skupljali na najmraènijim mestima i na zabaèenim grobljima gde su prizivali ðavola.

Gospodar pakla najèešæi je naziv satane, a slika pakla i danas izgleda onako kako su ga zamislili grèko-rimski pesnici klasiènog doba. Kasnije su ga detaljnije opisali Dante Aligijeri u "Božanstvenoj komediji" i engleski pesnik sedamnaestog veka Džon Milton u "Izgubljenom vremenu".

Ali, svaka kultura stvarala je svoju sliku sataninog carstva. Tako, na primer, japanska budistièka tradicija opisuje pakao kao baruštinu krvi u kojoj se veèno dave grešnici. Na Islandu pakao je zamišljen kao ledeni pejzaž po kome lutaju izgubljene duše, bez nade, dok ga islam opisuje kao zemlju vatre i zmije kojom vlada Iblis (arapsko ime za ðavola).

Ni hrišæanska crkva ne sumnja u njegovo postojanje. Više od dve hiljade godina ona se krvavo obraèunava s njim.

"Ðavo postoji ne samo kao simbol zla veæ i kao fizièka prisutnost", govorio je papa Pavle Šesti, a Jovan Pavle Drugi èesto se pozivao na tu tvrdnju.

Da bi se èovek odbranio od Belzebuba, godinama ponavljaju demonolozi, neophodno je da se znaju njegove namere, navike, trikovi i slabosti. U knjizi "Ðavolova biografija", koju je saèinio španski pesnik, romansijer i istraživaè okultnog Alberto Kuste, kaže se da "Belzebub upravo znaèi Gospodar muva". Kuste objašnjava da se Belzebub nalazi na drugom mestu paklene hijerarhije, odmah iza satane. Kao Gospodar muva (pod imenom Akor) vekovima je slavljen u raznim kultovima širom sveta.

Belzebub, princ demona, toliko je važan za ovu vrstu praznoverice da ga èesto brkaju sa njegovim kraljem satanom, èije ime ima hebrejski koren i znaèi "protivnik". Oko Belzebuba vrte se i drugi nesporazumi: princ tame èesto se naziva Luciferom, dok se ovo ime pogrešno pripisuje satani još od treæeg veka posle Hrista.

U srednjem veku satanu su èesto mešali sa antihristom, koji æe se prema evangelisti Jovanu pojaviti ubrzo posle drugog Hristovog dolaska na svet da ometa Sina božjeg u njegovim akcijama.

A karakteristike po kojima se može prepoznati ðavo menjaju se od mita do mita. Veæina veruje da gospodar pakla ima rogove, kožu tvrdu kao kamen i neverovatnu snagu.

Prema "Talmudu", ðavo ima odliku koja ga brzo odaje: veoma je nestrpljiv i "šest puta više od èoveka žuri da ostvari svoju zamisao".

Egzorcisti su najveæi ðavolovi neprijatelji jer oni znaju da prepoznaju znake njegovog prisustva i da ga slome. Reè "egzorcizam" je grèkog porekla i oznaèava "suðenje". Egzorcizam se primenjuje kad neki princip zla (Lucifer ili neki drugi) uðe u dušu ili telo èoveka ili životinje (besnog psa, recimo).

Pakt sa ðavolom, svakako najpoznatiji u umetnosti, jeste onaj koji je potpisao doktor Faust. U literaturi su ga obradili Marlo, Gete i Man, a u muzici Vagner. Malo kad se pominje da se u osnovi ovih dela nalazi "Prièa o doktoru Faustu", maðionièaru i prizivaèu duhova, koju je 1587. u Nemaèkoj napisao i objavio Johan Spis.

Pakt sa ðavolom
Spis je u ovom delu opisao doživljaje jednog alhemièara koji je prodao dušu ðavolu u zamenu za veènu mladost i èudesne moæi. Faust je tako postao arhetip èoveka koji paktira sa ðavolom, što je oduvek fasciniralo umetnike. Ovaj mit živeo je kroz istoriju u bezbroj varijanti.

"Mea kulpa" (kriv sam) odjekivalo je u vreme inkvizicije, kada su ljudi živi spaljivani zato što su "prodavali dušu ðavolu".

I danas, u eri kompjutera, mnogi se plaše princa tame. Šta je, u stvari, mit o satani i njegovim slugama? To je èudesni galimatijas sastavljen od bezbroj mitova kojih ima u svim religijama i kulturama i koji kolaju hiljadama godina, kažu antropolozi.

Kada se èovek bolje zamisli, ðavo je niko i ništa, samo izmišljotina kojom se èovek suprotstavlja prirodi i stvarnom životu, napisao je španski antropolog Alfonso Marija di Nola u studiji koja se jednostavno zove "Ðavo".

"Èovek prihvata prirodu i istoriju kao preteæe i neprijateljske elemente i zbog toga izmišlja zla biæa koja iz njih proistièu", tvrdi Di Nola.

Ipak to "ništa" i taj "niko" ne prestaje da opseda ljude kroz èitavu civilizaciju. Tu opsednutost možda je najbolje izrazio francuski pesnik Šarl Bodler u svojim "Litanijama Satani". Bodler je tvrdio da je "najveæa lukavost ðavola u tome što nas je ubedio da ne postoji".

I ja, eto priznajem, ne verujem u ðavola, ali ga se ipak strašno plašim.

IZVOR: http://www.politika.co.yu/rubrike/Tema-nedelje/Sekte-i-drugi-demoni/t40380.lt.html
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 5:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sekta O. T. O. ima oko 300 sledbenika u Trsteniku koji su okupljeni u Hor-kampu kojim upravlja Vladica R. Pripadnici ove sekte su, 94. upali u manastir u Trsteniku i goli ili polugoli trèali po manastirskoj porti, pri èemu su urezivali naopako krstove i okretali ikone. Medju njih spadaju i satanisticki drugovi devojke iz Trstenika, koji su joj za kaznu sto je htela da prekine druzenje sa njima, zivoj izvadili zenske polne organe, pa je preminula od posledica ovakve intervencije.

Ovo sam našao na internetu, ne znam ko je ovo napisao jer se ova informacija pominje na nekoliko lokacija na internetu. Uglavnom odavno se zna da je Trstenik jedno od glavnih štabova za razne sekte u našoj zemlji. Setite se da u onoj ulici kod mosta, kancelariju(crkvu) ima i neka Evangelistièka crvka ili tako nešto, nisam siguran dali i dalje postoji.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 6:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dr? ::
Ðavo meðu nama

MITOVI: SATANA
Njegovo zlotvorstvo ðavo – satana, gospodar pakla, princ tame, antihrist i Lucifer

Princ pakla se zove Astaroth...
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2008 6:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dr?Jel znas nekog satanistu?
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Prikai poruke iz poslednjih:   
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

 
Skoi na:  
Ne moete pisati nove teme u ovom forumu
Ne moete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne moete menjati vae poruke u ovom forumu
Ne moete brisati vae poruke u ovom forumu
Ne moete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group