Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - esto Postavljana PitanjaFAQ - esto Postavljana Pitanja   TraiTrai   Lista lanovaLista lanova   Korisnike grupeKorisnike grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

God vs Satan
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
 
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeu temu  
Autor Poruka
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2008 11:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A jel mislis da postoji Bog?!
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2008 11:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Po meni lièno, religija je neka vrsta psihoterapije za ljude koji se plaše smrti. A to je morate prizati velika veæina èoveèanstva. A i to je barem jedan od pogleda na nju kao takvu. Na taj naèin pokušavaju da lakše prihvate svoju smrtnost, tako što æe sebe ubeðivati ceo život da ih èeka nešto posle.
A npr. hinduisti i budisti su otišli i korak dalje sa tvrdnjom o reinkarnaciji, da æeš se vratiti u život u nekom od njegovih oblika.

Ne kažem da je religija u potpunosti pogrešna, ali jeste u velikoj veæini. Podržavam neke moralne norme koje se spominju, ali opet ljudi to pogrešno tumaèe. Smatraju da se moraju striktno poštovati, bez izuzetaka. I spremni su i da ubiju zbog svojih uverenja. Èovek se vrlo lako može u potpunosti zaslepiti i pritom ignorišuæi da stvari sagleda objektivno. To je i dovelo do dosta ratova u prošlosti, pa i da danas se u ime religije ubija. Evo pogledajte islamske fundamentaliste, tipièan primer korišæenja religije u politièke svrhe. Da ne dužim, postoje milion primera gde se religija koristi na takav naèin.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridruio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaèa Politike

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 12:19 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U raju je dobro, ali u paklu je ekipa.


Maxmilijan ::
A jel mislis da postoji Bog?!


Ne znam. Vaspitavali su me da postoji, ali sam u nekom trenutku poèeo da sumnjam. Ali ko sam ja da sumnjam u njegovo postojanje? S druge strane, u postojanje ðavola ne verujem. Satanisti, Entoni la Vej (ili kako se veæ zove ovaj baja), Merilin Menson, kakav skup, jbt...

U šta oni veruju?!
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridruio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 1:52 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ali ako verujes u Boga moras verovati u postojanje Tojfela.
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email MSN Messenger
nightwalker
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 22 Mar 2007
Poruke: 651
Lokacija: ts-bg

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 4:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::

Ali kako znati da pripadas pravoj veri?

da li uopšte postoji prava vera? da li to znaèi da ima više Bogova, ili samo više interpretacija iste ideje?

Maxmilijan ::
Nemaju sve religije 10 zapovesti,ali imaju nesto drugo cega moraju da se pridrzavaju....


pa ako pogledaš religiju, ne kao vernik, nego kao sociolog, možeš upravo tako da je tumaèiš- kao nešto što ti pripisuje pridržavanje nekih pravila, tj. neka vrsta kodeksa ponašanja. na osnovu toga možeš i da kažeš da je jedna od uloga religije ta da uredi društvo uspostavi neku hijerarhiju, a kako bi bolje to uradila nego da postavi nagradu za poslušne i kaznu za one druge...sve religije( i monoteistièke i politeistièke) nose istu poruku-ako nisi dobar biæeš kažnjen, jedina razlika je u interpretaciji te kazne- da li ideš u pakao ili se u sledeæem životu vratiš u nekom drugom obliku ne bi li okajao svoje grehe....

Dr? ::
Po meni lièno, religija je neka vrsta psihoterapije za ljude koji se plaše smrti.

ne samo da prihvate svoju smrtnost, veæ i svoje postojanje, ko sam i šta æu ovde... pa ako sam tako mali i prolazan, daj da bar pripadam nekom višem cilju i planu...

Innuendo ::
Mislim da ðavo ne postoji. Ako mi neko da dokaze o njegovom postojanju, onda možemo da prièamo.

pa ako postoji ovaj prvi, onda nema smisla da ne postoji ovaj drugi...tj ko æe da iskuša tvoju veru, ako djavo ne postoji?

i na kraju, što reèe moj komša, vaspitavali su me da postoji, ali sam u nekom trenutku poèela da sumnjam. ali što bi rekli ovi filozofi- ako postoji ideja o njemu, postoji i on... sa druge strane, uèe te da je On svemoguæ i dobar, pa ja se vodim time... kao idem i nadam se najboljem... Rolling Eyes
a na kraju, neke stvari ne treba da radiš prvo zbog sebe pa tek onda zbog kazne...
_________________
Yami ni madoishi awarena kage yo,
Hito wo kizutsuke otoshimete,
Tsumi ni oboreshi gou no karma,
Ippen, shindemiru?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 10:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Ali ako verujes u Boga moras verovati u postojanje Tojfela.


Ko je taj Tojfel?!
Verujem da postoje i Bog i Satana,samo se ja klanjam Bogu...ali gledam i stvari malo realnije...
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 12:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
"Pakao,u raju je suvise hladno"


pitanje za upper intermediate nivo jeste ovo:

kako to da ljudi precizno i sa mnogo detalja, živih boja opisuju pakao, dok se za raj u najboljem sluèaju može reæi da se u njemu pije vino?
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
DuskoTosic
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 05 Apr 2007
Poruke: 221
Lokacija: Veliki Grabovac

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 12:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sta se tripujete,religija je samo lose objasnjenje za sve sto ne razumemo!!!
_________________
"BOLJE DA IH SA SABLJAMA TRAZIMO U NJIHOVIM DOMOVIMA,
NEGO DA IH SA KASIKAMA CEKAMO U SVOJIM"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 1:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno.

Sve sto je dobro bilo je olicenje Boga, a zlo olicenje djavola.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora
DuskoTosic
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridruio: 05 Apr 2007
Poruke: 221
Lokacija: Veliki Grabovac

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 1:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve sto je dobro je od Boga a zbog istog tog Boga je vodjeno 50% ratova
_________________
"BOLJE DA IH SA SABLJAMA TRAZIMO U NJIHOVIM DOMOVIMA,
NEGO DA IH SA KASIKAMA CEKAMO U SVOJIM"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridruio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaèa Politike

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 5:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nigde ja ne rekoh da verujem u Boga. To još sam sa sobom rašèistio. Ali u postojanje ðavola definitivno ne verujem. Posebno mi nisu jasni ljudi koji se mole ðavolu. Mislite da mora da postoji ta protivteža dobra i zla?

Pitanje za Maksu: klanjaš se Bogu? Ko su onda ti likovi iz tvog potpisa?
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 5:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Demoni...Postujem,ono cega se plasim...
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridruio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 5:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Innuendo ::
Mislite da mora da postoji ta protivteža dobra i zla?

Ne postoji cisto dobro ili cisto zlo....ta ravnoteza je subjektivna...ne postoji covek koji je dobar ili zao,samo neko je malo vise dobar nego zao i obrnuto....
_________________
"One, two, Freddy’s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.”
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
slimecough
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridruio: 25 Jul 2007
Poruke: 302

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 9:50 pm    Naslov: Re: God vs Satan Odgovoriti sa citatom

Maxmilijan ::
Cije je carstvo vece?


u kvalitativnom smislu, Božje, naravno. mržnja ne može biti bolja od ljubavi, nepravda od pravde, nijedna mana nikada neæe biti veæa od vrline a Bog predstavlja sve dobro i savršeno.

ljudi nisu savršeni, postoji mnogo stvari koje ne možemo da uradimo i ne možemo da znamo i svakako ne postoji èovek koji bi bio savršeno dobar, samo što izgleda ljudi ne žele da prihvate ni ideju da možda postoji savršeno biæe ili savršenije od njih, ili što misle da æe mnogo više postiæi ako varaju ili kradu, ako su nepravedni pa sebe i druge ubeðuju da nema onog koji bi im sudio... ljudi obièno mrze one koji su bolji od njih, pa zašto bi i ovde bilo drugaèije?

a svaki èovek treba sam sa sobom da rasèisti da li veruje ili ne, nema tu šta ko da ti dokazuje, niti da ti mama i tata prièaju da li treba da veruješ ili ne. ko veruje, treba da razmisli dobro zašto veruje, i zašto se poklanja Bogu, da li radi ideje raja i straha od pakla ili iz divljenja i zahvalnosti, jer je Bog stvorio ovaj svet i nas i da li voli Boga zato ili mu to doðe èisto usputno...
_________________
Si Tacuisses, Philosophus Mansisses.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku
Genie
Vesnik proleća


Pridruio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: et Mar 27, 2008 9:57 pm    Naslov: Re: God vs Satan Odgovoriti sa citatom

slimecough ::
a svaki èovek treba sam sa sobom da rasèisti da li veruje ili ne, nema tu šta ko da ti dokazuje

Slazem se sa ovim i ne znam zasto je otvorena jos jedna ovakva tema.
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Poalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikai poruke iz poslednjih:   
Napii novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Filozofija, religija i istorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 2 od 6

 
Skoi na:  
Ne moete pisati nove teme u ovom forumu
Ne moete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne moete menjati vae poruke u ovom forumu
Ne moete brisati vae poruke u ovom forumu
Ne moete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group