Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

5 godina
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2008 10:57 pm    Naslov: 5 godina Odgovoriti sa citatom

Danas je godiÅ”njica ƐinĆ°iƦevog ubistva. Å ta je Srbija uradila za tih 5 godina? Da li postoje nastavljaĆØi njegove politike, kao Å”to neki likovi sami sebe nazivaju ili je to samo prodavanje magle? Kako bi izgledala Srbija da ƐinĆ°iƦ nije ubijen? Kriminalac ili najbolji politiĆØar koga je Srbija imala?

Vi ste na potezu.
_________________
Uprava napolje!


Poslednji izmenio Innuendo dana Sre Mar 12, 2008 11:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2008 11:42 pm    Naslov: Re: 5 godina Odgovoriti sa citatom

Innuendo ::
CitiraƦu Kusturicu sa mitinga protiv nezavisnosti Kosova: ā€™ā€™dali smo im predsednika, a oni su nam ubili premijera...ā€™ā€™



Cuj oni...zar covek moze da bude tolko glup?

Tuga,cemer i jad...
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2008 11:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izmenjeno na zahtev plebsa. Odsad samo o Zoranu piŔite.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 12:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Велике земље располажу великом силом и њихове велике грешке могу понекад да буду исходиште великих катастрофа. Мале земље, евентуално, могу да направе мале грешке и да унесреће само сопствени народ."

"У одређеним историјским ситуацијама режим уочи неки реални страх, наду или жељу становништва, медијском кампањом наметне своју верзију те потребе и онда се понуди као једина реална снага која може да је задовољи. На тај начин ауторитарна власт добија привид легитимног мандата за решавање судбинских проблема."

"Незгода је у томе што Србија нема времена за поправне испите. Ако после овогодишњих избора не добије ефикасан и модернизован политички систем, чекају је неизвесност и даље сиромашење. Србија стоји пред императивом модернизације и реформи. Због тога, основно питање није ко ће победити, него ко је у стању да покрене земљу са мртве тачке. То, дакле, није питање странака и личности, већ питање стратегије."

"Треба да се окренемо будућности и поставимо питања шта да учинимо да у овом региону никада више не буде рата, шта учинити да људи могу да живе, да своје способности у сопственој земљи развијају, да своје породице обезбедe, да буду сигурни њихова имовина и њихови животи."

"Ми као одговорни људи не можемо да радимо само оно што нам се свиђа, него и оно на шта смо обавезни."

"Лако је постављати популистичке захтеве и наводити људе да вас у томе подржавају. Храброст је томе да се радницима каже истина."

Зоран Ђинђић 1952-2003
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje


Poslednji izmenio Lepljiva dana Čet Mar 13, 2008 12:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 12:12 am    Naslov: Re: 5 godina Odgovoriti sa citatom

grad moje mladosti ::
Innuendo ::
CitiraƦu Kusturicu sa mitinga protiv nezavisnosti Kosova: ā€™ā€™dali smo im predsednika, a oni su nam ubili premijera...ā€™ā€™



Cuj oni...zar covek moze da bude tolko glup?

Tuga,cemer i jad...


Ovo prvo se odnosilo na Kusturicu a ovo drugo na sva tvoja postavljena pitanja.
Zemlja je u k....,nista ne funkcionise kako treba,mediji a narocito drzavna televizija pune ljudima usi o svakojakim glupostima,svako svakog mrzi...

Mozda ce zvucati glupo,ali se plasim vremena koje tek dolazi za Srbiju.
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
live
kupačica


Pridružio: 03 Nov 2007
Poruke: 1364
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 12:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

moze samo da zvuci glupo, ali to je nasa realnost. i ja sam zabrinuta za ono sto sledi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shane91
Pripovedac
Pripovedac


Pridružio: 13 Avg 2007
Poruke: 2639
Lokacija: Gdje svoga nema i gdje brata nije

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 12:25 am    Naslov: Re: 5 godina Odgovoriti sa citatom

Innuendo ::
Å ta je Srbija uradila za tih 5 godina?


Uradila je to, da se vratila na otprilike 98 !!! Mislim da je to dovoljno reƦi !
_________________
"SreƦno ti muÅ”ko, AƦime! Žensko je dobro samo ako je stoka."

Koreni
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 1:14 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sta smo uradili? pa to da sada moj otac ponovo spava u kasarni i da je u punoj borbenoj gotovosti. treba li dalje da pricam ili ovo sve govori.....
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa ovim ljudima na celu i nismo mogli bolje, ali da budemo makar malo realni, bankarski sektor je reformisan i sa karticama srpskih banaka mozes kupovati bilo gde u svetu, a to pre nije moglo, takodje penzioni fond je reformisan, vracaja se stara devizna stednja, vraca se dug dafiment i Jugoskandik banke. Izvrsena je i reforma osiguravajucih drustava, sva nelikvidna osiguravajuca drustva su ugasena. Pored novih kredita koje uzimamo, Srbija redovno isplacuje svoja predhodna dugovanja prema klubovima poverioca u inostransvu, tu spada i kosovski dug. Putevi se grade, mostovi, a vrlo mali broj clanova ovog foruma se seca kada je zadnji put obnavljana putna mreza. Zeleznicke pruge se remontuju, kupuju lokomotive, remontuju postojece lokomotive i vagoni, a to takodje nije radjeno 20 i vise godina. U fabriku automobila u Kragujevcu je ulozeno 15 miliona evra u 3 trake za sklapanje automobila, grade se vodovodi, sportski objekti, toplante se remontuju....

Ovo je samo mali primer onog sto je uradjeno za ovih 5 godina, ima jos mnogo posla ali je mnogo i uradjeno, mnogi od ovih poslova su poceti za zivota Zorana Djindjica, neki su zavrseni, a neki tek trebaju da se zavrse. Mozda je moglo mnogo brze, mozda bi sad bili kandidat za prijem u EU da je Zoran ostao ziv ali tu smo gde smo, nama je jedina sansa ulazak u EU sa Kosovom ili bez jer sve drugo bi bilo povratak u devedesete, to je bila Zoranova vizija i trebamo je slediti.

Srbija je ubistvom Zorana Djindjica izgubila mozda jednog od najboljih politicara u novijoj istoriji, ni jedan od ljudi sa sadasnje scene nije ni do peta Zoranu i nikada nece biti, dugo godina treba da prodje da se u srbiji rodi takav politicar i takav covek kakav je bio Zoran Djindjic.
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 11:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel se to pravi mit o Zoranu Djindjicu?
Mislim da nista nismo izgubili posle njegovog ubistva. Ekipa radi isto kako bi i on radio.

"Ko se maca lati, od maca i strada".
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 1:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gresis, mnogo gresis
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 1:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Objasni meni gresnom. Very Happy

Evo sta su Zoran Djindjic i njegova demokratska ekipa uradili za ovu zemlju:
-unistili vojsku
-rasprodali firme. Samim tim se povecao i broj nezaposlenih
-unistili nacionalni identitet
-uvezli nevladine organizacije i ostali sljam
-izborili se za nezavisno Kosovo i poklonili nezavisnost CG
-prodali srpske generale haskom tribunalu
-izvinjavao se Hrvatima i Bosancerosima sto su nas klali, palili i proterivali
itd.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jedno je sigurno - Srbima nijedan rezim ne odgovara Rolling Eyes
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rumenige ::

1. unistili vojsku
2. rasprodali firme. Samim tim se povecao i broj nezaposlenih
3. unistili nacionalni identitet
4. uvezli nevladine organizacije i ostali sljam
5. izborili se za nezavisno Kosovo i poklonili nezavisnost CG
6. prodali srpske generale haskom tribunalu
7. izvinjavao se Hrvatima i Bosancerosima sto su nas klali, palili i proterivali
itd.


1. Nisu unistili vojsku, vojska je bila unistena za vreme vladavine Milosevica, reorganizacija vojske je jedan od preduslova za ulazak u EU, a i moralo je da dodje do reforme jer je onakva vojska kako je bila oragizovana samo kostala zemlju bez veze (imali smo vise tenkova nego Velika Britanija)
2. Privatizacija je normalna u zemljama koje su u trnziciji mi smo bili jedina zemlja u evropi koja je imala drustveno vlasnistvo (raspitaj se malo kako je bilo u Sloveniji i Madjarskoj)
3. Hteo si da kazes da su poceli da predstavljaju Srbe kao normalan narod, a ne kao nacionaliste koji samo hoce da ratuju?
4. Ne vladine organizacije su normalna pojava u celom normalnom svetu, mora da postoji neko ko ce da kritikuje vlast, a i ne samo to vec se bave i humanitarnim i drugim radom.
5. To je bilo izrezirano od vecih sila, kao sto se i tokom istorije desavalo uvek su velike sile krojile istoriju to je nasa realnost nazalost. Sta su politicari mogli da urade? Da krenemo u rat protiv celog sveta? Da se ponovo vratimo u izlaciju? Kad si slab moras da se saginjes i da slusas.
6. Moramo konacno kao nacija da priznamo da su nasi ljudi pravili ratne zlocine, ne kazem da su samo nasi pravili ali nazalost zbog lose politike devedesetih cemo najvise mi odgovarati zbog toga.
7. Naredba EU-a, ne jebe te niko dva posto, slab si, na losem glasu i moras da slusas inace ponovo se vracas u izolaciju
_________________



Poslednji izmenio Legolas dana Čet Mar 13, 2008 2:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rumeni,spusti loptu,nisi u pravu!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group