Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

5 godina
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa sta sad treba da se vratim u Srbiju da bih nesto promenila i da bih uopste smela da imam misljenje o politici?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

marijeta ::
Pa sta sad treba da se vratim u Srbiju da bih nesto promenila i da bih uopste smela da imam misljenje o politici?


Naravno da smeÅ”, ali nemoj da nas trujeÅ” sa tog trulog zapada! Smile
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vidi ovako..Imas Srbe iz Amerike koji se loze na Zvezdu, a nikada nisu bili na Marakani da odgledaju neki Zvezdin mec. Prate je putem tv, neta, stampe itd...ali pravi Delija je onaj ko dese sa njom, ko ide na Zvezdine utakmice itd. Nadam se da razumes sustinu problema.

Ne mozes ti iz inostranstva gde je sve bajno i sjano gledati isto kao ja u Srbiji u kojoj si svaki drugi dan gladan, a radis kao da si u inostranstvu.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rumenige ::
Vidi ovako..Imas Srbe iz Amerike koji se loze na Zvezdu, a nikada nisu bili na Marakani da odgledaju neki Zvezdin mec. Prate je putem tv, neta, stampe itd...ali pravi Delija je onaj ko dese sa njom, ko ide na Zvezdine utakmice itd. Nadam se da razumes sustinu problema.

Ne mozes ti iz inostranstva gde je sve bajno i sjano gledati isto kao ja u Srbiji u kojoj si svaki drugi dan gladan, a radis kao da si u inostranstvu.


Rekoh li ti ja Marijana? Laughing I Ŕta radiŔ na tom trulom zapadu koji je bajan i sjajan, aj ovamo da deliŔ naŔu sudbinu Laughing !

Citat:
iz inostranstva gde je sve bajno i sjajno

Jaoooooooooooo Rumeni, sad si se ukopao!
_________________
Govorim tiho i nosim oklagiju sa sobom.
"Dobar dan tetka Lepa"

-"Sine 'se nosish u pizdu materinu i ti i tvoje dobar dan"
Munje
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Moracu sledeci put da stavim navodnike, posto Lepljiva nije zelela da me razume.

Ja sam ironican i ksenofobican. Very Happy
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
grad moje mladosti
Sanjalica


Pridružio: 13 Mar 2006
Poruke: 1914

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sta ste se isprimali bre?Ko ce ovo sve da cita...
_________________
"Kazi da sam blesav, pevam pesme naivne,
al' ne mozes mi nista, smejem se,
nadji sretne misli kao Petar Pan,
leteti je lako kad si bezbrizan,
ma dodaj malo boje u ovaj sivi dan,
pogledaj u nebo, nisi vise sam."
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, jbg..preterali smo malo..ja najvise.

"Sta je, tu je...", sto bi rekli fudbaleri.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 6:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
U fabriku automobila u Kragujevcu je ulozeno 15 miliona evra u 3 trake za sklapanje automobila


Ma Å”ta kažeÅ”? Zar te pare nisu mogle bolje da se upotrebe, umesto Å”to su baĆØene u rupu bez dna?

Citat:
Jel se to pravi mit o Zoranu Djindjicu?


Nije mi to bila namera. Jednostavno ne vidim ko bi bolje vodio Srbiju nego on. Da nije Goran DavidoviƦ karika koja nam nedostaje?

Citat:
1. rasprodali firme. Samim tim se povecao i broj nezaposlenih
2. izborili se za nezavisno Kosovo i poklonili nezavisnost CG


1. SPS-ovac? Å ta znaĆØi to rasprodao firme? Na Petoletku misliÅ”? Mi smo zemlja u tranziciji, Å”ta bi ti uradio?
2. ƐinĆ°iƦ se izborio za nezavisni Kosovo? Prekini da lupaÅ”. I kako to misliÅ” poklonoli nezavisnost CG ā€“ oni je nisu hteli, a mi im platili da se otcepe od nas? ImaÅ” minus ovde.

Citat:
Hteo sam da kazem da je danas "rasna, verska i nacionalna mrznja" ako imas majicu sa grbom Srbije ili ako kazes da volis svoju zemlju vise od drugih zemalja (sto je normalno u drugim zemljama). Ako kazes da si patriota, onda te nabedjuju da si fasista zedan tudje krvi.


ZaÅ”to je ovo mržnja prema bilo kome? Ja imam majicu sa grbom Srbije i nikad mi niko nije rekao niÅ”ta sliĆØno. Verovatno misliÅ” na KoraƦa i sliĆØne budale.

Citat:
Siptari Kosovo nisu dobili u pregovarackoj klupi. nego puskama.


Ovde greŔiŔ. Da smo mi obavili svoje u klupi, ne bi Kosovo sad bilo nezavisno.

Å to se vojske tiĆØe, možda je nije Sloba uniÅ”tio, ali voĆ°enje bespotrebnih ratova je sigurno nije ojaĆØalo. I kao Å”lag na tortu dolazi bombardovanje. I tu je izgleda spao onaj Slobin lanac koji je držao Å iptare. I koje Slobu predlagao za Nobelovu nagradu za mir?
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 7:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Innu, jos ovo da ti odgovorim, pa idem da gledam pleja Partizana, inace crnca. Smile

Citat:
Jednostavno ne vidim ko bi bolje vodio Srbiju nego on. Da nije Goran DavidoviƦ karika koja nam nedostaje?


Mora da postoji neko. Vreme ce pokazati ko je to. Ja mislim da Djindjic nista bolje od ovih zamlata ne bi uradio. Pritisli bi ga i on bi povio rep.

"Davidovica nisam spomenio ja, vec ti"

Citat:
1. SPS-ovac? Å ta znaĆØi to rasprodao firme? Na Petoletku misliÅ”? Mi smo zemlja u tranziciji, Å”ta bi ti uradio?


Zar ti licim na takvog? Laughing Mislim na firme koje su prodate za jedan euro...a mislim i na one radnike koji su sada na ulici, a za godinu staza dobili 200 jevreja.
Sta bih ja uradio da sam na njihovom mestu? Podneo ostavku i pustio boljim od sebe da ovu zemlju izvade iz govana.

Naravno da je uticao na njihovu nezavisnost jer je bio deo te politike.


Citat:
ZaÅ”to je ovo mržnja prema bilo kome? Ja imam majicu sa grbom Srbije i nikad mi niko nije rekao niÅ”ta sliĆØno. Verovatno misliÅ” na KoraƦa i sliĆØne budale.


Izmedju ostalog i na njega. Stvorila se takva klima da je sramota reci da si Srbin.
Evo primera:Kolega dosao na predavanja prosle godine u majici Srbija. Asistent ga naterao da napusti cas jer time vredja druge studente. Ko je ovde lud?

Citat:
Ovde greŔiŔ. Da smo mi obavili svoje u klupi, ne bi Kosovo sad bilo nezavisno.


Zar nismo mi bili ti koji su zeleli dijalog sa Pristinom, a oni vrebali iz sume sa kalasima?



Citat:
I koje Slobu predlagao za Nobelovu nagradu za mir?


Amerikanci, 90-ih godina.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Innuendo
Prepodobni
Prepodobni


Pridružio: 17 Jun 2006
Poruke: 3958
Lokacija: Ul. osnivaĆØa Politike

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 9:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rumenige ::
Citat:
Jednostavno ne vidim ko bi bolje vodio Srbiju nego on. Da nije Goran DavidoviƦ karika koja nam nedostaje?


Mora da postoji neko. Vreme ce pokazati ko je to. Ja mislim da Djindjic nista bolje od ovih zamlata ne bi uradio. Pritisli bi ga i on bi povio rep.

"Davidovica nisam spomenio ja, vec ti"


E pa ja mislim da bi ƐinĆ°iƦ to odradio mnogo bolje od svih. To kažem posle 5 godina, a nikad mi nije bio omiljeni politiĆØar. Kad pogledam sve ove zamlate, iskreno zažalim za Zokijem. A DavidoviƦ se provlaĆØi kroz tvoje postove, zato sam ga pomenuo. Imam utisak da bi glasao za njega na izborima.

Rumenige ::
Citat:
1. SPS-ovac? Å ta znaĆØi to rasprodao firme? Na Petoletku misliÅ”? Mi smo zemlja u tranziciji, Å”ta bi ti uradio?


Zar ti licim na takvog? Laughing Mislim na firme koje su prodate za jedan euro...a mislim i na one radnike koji su sada na ulici, a za godinu staza dobili 200 jevreja.
Sta bih ja uradio da sam na njihovom mestu? Podneo ostavku i pustio boljim od sebe da ovu zemlju izvade iz govana.

Naravno da je uticao na njihovu nezavisnost jer je bio deo te politike.


Pomislio sam da jesi, braniŔ Slobu, pozivaŔ se na prodate firme... Ima firmi koje su bile u govnima i jedino reŔenje je bilo da se prodaju, samo da neko pokrene proizvodnju. Opet kažem, zemlja u tranziciji, zayebano vreme. A i ovi iz vlasti su omastili svoje brke.

A ƐinưiƦ nije bio za nezavisno Kosovo. Mada, Kosovo je nezavisno od '99.

Rumenige ::
Citat:
ZaÅ”to je ovo mržnja prema bilo kome? Ja imam majicu sa grbom Srbije i nikad mi niko nije rekao niÅ”ta sliĆØno. Verovatno misliÅ” na KoraƦa i sliĆØne budale.


Izmedju ostalog i na njega. Stvorila se takva klima da je sramota reci da si Srbin.
Evo primera:Kolega dosao na predavanja prosle godine u majici Srbija. Asistent ga naterao da napusti cas jer time vredja druge studente. Ko je ovde lud?


To je idiotizam. Asistenta bi trebalo malo prevaspitati. KoraƦ je budala. Pravo da ti kažem, nisam primetio da je sramota da se kaže da si Srbin. Ja Ʀu svoju majicu i dalje da nosim i biƦu ponosan Å”to sam iz Srbije.

Rumenige ::
Citat:
Ovde greŔiŔ. Da smo mi obavili svoje u klupi, ne bi Kosovo sad bilo nezavisno.


Zar nismo mi bili ti koji su zeleli dijalog sa Pristinom, a oni vrebali iz sume sa kalasima?


Mislim na klupu gde su Ameri sa druge strane, a ne Šiptari. Šiptari su buŔan qrton bez Amera. Nismo se Ŕlihtali na vreme i greŔka u koracima.

Rumenige ::
Citat:
I koje Slobu predlagao za Nobelovu nagradu za mir?


Amerikanci, 90-ih godina.


E yebi ga sad. Toga se ne seƦam, pravo da ti kažem.
_________________
Uprava napolje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2008 12:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Innuendo ::
Citat:
U fabriku automobila u Kragujevcu je ulozeno 15 miliona evra u 3 trake za sklapanje automobila


Ma Å”ta kažeÅ”? Zar te pare nisu mogle bolje da se upotrebe, umesto Å”to su baĆØene u rupu bez dna?


Znaci zatvoriti zastavu i isterati sve radnike na ulicu?
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2008 1:22 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kako nisu unistili? Vojsku, ovakvu, bednu ne mogu ni da hrane..a da ne govorimo o nekim drugim stvarima. Druze, shvati, mi nismo u situaciji da mozemo da se odreknemo vojske. Posebno ne sada kada nam Siptari disu za vratom. Nemoj da mislis da ce se sve zavristi tako sto ce Siptari biti zadovoljni Kosovom. Udarice oni i na Presevo, Bujanovac i Medvedju. Jednog dana ces se probuditi, a oni ce ti zakucati i na vrata.
Protiv terora se treba boriti terorom. U ovom slucaju, mi nemomo cime da se borimo. Mozemo da idemo kao ovce na klanje. Naravno, u svakom problemu treba nalaziti Milosevica. I nakon 50 godina Milosevic ce nam biti kriv sto je vojska unistena. Za vreme Milosevica smo Siptare drzali na lancu n
a Kosovu..a kakva je situacija sada?


Za vreme Milosevica se srpska vojska povukla, zar si zaboravio tu sitnicu? Koga smo bre drzali na lancu? Vojska se povukla sa kosova i Milosevic je proglasio pobedu, a koga smo pobedili jebem li ga. Sto se tice reforme vojske to je neminovno, po zavrsetku dobicemo dobro obucenu, savremno noruzanu vojsku koja ce brojati 10000 ljudi.

"Vojska Srbije 2008. godine
DanaÅ”nja Vojska Srbije trenutno broji oko 27.000 pripadnika. ƈine je Vazduhoplovstvo i protivvazduhoplovna odbrana, Kopnena vojska i novoformirana Komanda za obuku sa sedam teritorijalnih centara za osnovnu obuku i pet centara za struĆØno-specijalistiĆØku obuku vidova, rodova i službi. U sastavu Kopnene vojske je ReĆØna flotila, namenjena za obezbeĆ°enje unutraÅ”njih plovnih puteva i pomoƦ civilnim vlastima u prirodnim katastrofama i elementarnim nepogodama. U zemlji, najveƦi stepen angažovanja imaju jedinice u Kopnenoj zoni bezbednosti."

Dakle 17000 vojnika je visak, a tog viska nece biti kada se konacno ukine redovno sluzenje vojnog roka i otpusti visak vojnika pod ugovorom.


Citat:
Objasni ti ovo ljudima koji su preko noci ostali na ulici, bez posla. Drzava se uopste nije brinula o radnicima koji su izbaceni iz fabrika.
Uporedjujes babu i devojku. Madjarska i Slovenija nisu bile ni u ratu, a nisu ni bombardovane.


Proces tranzicije i privatizacije prate otpustanja i sasvim je normalno da u vreme procesa tranzicije u srbiji bude viska zaposlenih. A iskreno za neke otpustene mi nije zao, znao sam 1000 ljudi najmanje koji su radili u drzavnim firmama, primali platu a 10 godina nisu otisli na posao.


Citat:
Hteo sam da kazem da je danas "rasna, verska i nacionalna mrznja" ako imas majicu sa grbom Srbije ili ako kazes da volis svoju zemlju vise od drugih zemalja (sto je normalno u drugim zemljama). Ako kazes da si patriota, onda te nabedjuju da si fasista zedan tudje krvi.


Pa nije bas tako kao sto si rekao, niko tebi ne brani da budes patriota, niti da budes nacionalista, niko ti ne brani da volis svoju zemlju da radis sve da tvoja zemlja bude lepsa i bolja, ali sa druge strane zakoni zabranjuju NACIZAM, a to je vec druga prica.


Citat:
Putin je u Rusiji zabranio Nevladine organizacije koje se finansiraju iz inostranstva. Zapitaj se zasto...Kod nas Natasa Kandic, Biljana Kovacevic-Vuco, Sonja Biserko, Sonja Liht, Zene u crnom i ostala gamad imaju svu podrsku demokratskih snaga u blacenju nase drzave. Na svakom koraku pronalaze srpske zlocine, a okrecu glavu kada se govori o masakriranim i proteranim Srbima. Hrvati su izveli "Oluju" i "Bljesak", a pomenuta gospoda nikada nije pozelala da javno govori na tu temu.
Da je srece da postoje nevladine organizacije koje kritikuju vladu..ne, one su tu da bi govorile protiv srpskog naroda i davale sliku svetu kako smo genocidna nacija.


Nevladine organizacije za to i sluze, da kritikuju, to je sloboda govora da svako kaze ono sto misili (ti si sigurno citao Seseljev roman "Ustaska kurva Natasa Kandic" Laughing


Citat:
Ako nismo sposobni da odbranimo ono sto je nase, onda ne treba da postojimo. To su prirodni zakoni. Kladim se da ti ne bi bio ravnodusan da ti oduzmu deo kuce u kojoj zivis samo zato sto je neko mocniji od tebe. Ne verujem da bi povio glavu i pokorno cutao.
Nasa najveca greska je sto problem uvidjamo samo onda nad nam gori pod nogama..kad dodju do naseg dupeta. Opsti interes uvek mora biti iznad licnog.


Ali ne znam da li se negde desilo da nekom coveku u delu kuce zivi samo 5% njegove porodice a da ostatak cine clanovi druge porodice i ostali ne clanovi ni jedne ni druge porodice. Laughing
A sta ti predalzes da radimo? Da ratujemo protiv celog sveta, ponovo? I opet bombardovanje, sankcije, _, palci...? Neka hvala. Kosovo ima samo da kosta Srbiju, kostalo nas je do sada i tek ce nas kostati u buducnosti.

Citat:

Nisi klinac, zapamtio si bombardovanje. Jel smo ti i ja krivi za to? Ne, ali su na nas padale bombe. Reci mi, zar to nije ratni zlocin.
Ja sam za to da se zlocincima sudi, ali ne samo Srbima. Nemoguce je da smo samo mi pocinili genocid. Pravda za sve!


Goran Radosavljevic nije dokazao da nije bilo genocida, ne zaboravi, a on je bio vodja te jedinice koja je te noci upala u Racak. Ruski i nasi patolozi su dokazali da su lesevi doneseni sa drugih mesta i presvuceni u civilna odela a Vokerovi ljudi su dokazali da je bilo genocida i posto se nama i rusima ne veruje, a vokeru se veruje mi smo dobili bombe na glavu. I ja sam za to da se svima koji su pocinili zlocine sudi ali niko nas ne jebe 2% jer je ceo svet izgubio poverenje u nas zbog lose Miloseviceve politike i sada cemo odgovarati i za ono sto nismo uradili, to ti je politika jaceg. Kad si slab i kada te niko ne shisha moras samo da se sagnes i da cutis inace ce veci da te zgazi, to je isto i kod ljudi, a ne samo u politici.

Citat:
Znaci, jeftina kurva.


Kad si slab moras da cutis i da se saginjes....
_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2008 1:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kasnim sa ukljucenjem, pa cu morati da se slazem i ne slazem. Daklem...

Slazem se sa Legolasom - "slabiji si, moras da se saginjes".

Slazem se sa Innuom - "ne vidim ko bi bolje vodio zemlju od Djindjica".

Slazem se sa Karlom - "nisam i ne volim Djindjica".

Ima jos par konstatacija koje ce se provlaciti kroz moju pricu... A prica ce mozda zvucati konfuzno, ipak samo je odgovor na sve vase.

Apsolutno je tacno da su se drzave uvek pravile u ratu, za stolom su se samo potvrdjivale granice. Milosevic je bio americki igrac kao i Sadam; kad vise nije odgovarao odstranjen je. Vojska jeste unistena posle Milosevica, a prica da je 90% drzavnog budzeta islo na vojsku ne pije vodu. "Demokratske snage" su skresale to posle, pa nam nije bilo nista bolje. Otkud to?

Shvatam da svaka zemlja mora da prodje kroz proces tranzicije. Ali hajde da se svi potrudimo. Ova tema je kompleksnija nego sto je autor naumio da bude.

I, za kraj posta, ne mogu a da se ne osvrnem na 1918, kada je sve ovo i zakuvano...

Nikad Jugoslavija!!!
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Legolas
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 26 Jan 2008
Poruke: 373
Lokacija: Zlochudovo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2008 1:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hanibaal ::
Vojska jeste unistena posle Milosevica, a prica da je 90% drzavnog budzeta islo na vojsku ne pije vodu.


Budzet za vojsku je preko 3% BNP-a, sto je bezmalo 2x vise od izdavanja na zapadu... A ne mogu da se slozim sa tim da je vojska unistena posle pada milosevica, vojska je u fazi velikih reformi koje ce se nadam se zavrsiti do 2010 godine i tek onda cemo videti na cemu smo.

Nekoliko migova 29 koji su van sluzbene upotrebe od 1999. su poslati na remont u Rusiju i uskoro se ocekuje da stignu potpuno remontovani. (remont miga 29 kosta oko 10 000 000 dolara po komadu). Smanjenje broja profesionalnih vojnika je neminovno i vojska ce samim tim morati da prodaje objekte koji joj nisu potrebni, kao i vozila koja u glavnom nisu u voznom stanju jer nisu skoro nikad koristna. Kao sto sam gore napisao tek kada se zavrsi kompletna reforma znacemo na cemu smo.


Posle zavrsetka reformi srpska vojska ce biti opremljena novim zstavinim puskama koje nose naziv m-21 cija proizvodnja bi trebalo da je pocela


_________________

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Hanibaal
Komandant
Komandant


Pridružio: 05 Maj 2006
Poruke: 7485
Lokacija: Pejovac / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2008 2:00 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dva su stigla, jedan treba da stigne ove godine, a za onaj cetvrti nema jos para...

Tacno je da proces jos traje, ali ova vojska nije ni F od vojske iz devedesetih, koliko god ja bio protivnik Milosevicevog rezima. A sta to znaci, videcete kroz dvadesetak, a mozda i manje godina. Svi vi koji ste isli ili tek planirate da idete na civilno sluzenje vojnog roka, a pojma nemate ni sta je puska, a znate da kenjate kako necete da idete u rat. Kad dodje rat, niko vas nece pitati jeste sluzili i da li hocete u vojsku.
_________________
Nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem...


Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 3 od 7

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group