Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

5 godina
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Trstenik forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

potpuno se slazem sa @legolasem, a imam i jos mnogo toga da dodam, ali i ovo je dovoljno.
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
1. Nisu unistili vojsku, vojska je bila unistena za vreme vladavine Milosevica, reorganizacija vojske je jedan od preduslova za ulazak u EU, a i moralo je da dodje do reforme jer je onakva vojska kako je bila oragizovana samo kostala zemlju bez veze (imali smo vise tenkova nego Velika Britanija)


Kako nisu unistili? Vojsku, ovakvu, bednu ne mogu ni da hrane..a da ne govorimo o nekim drugim stvarima. Druze, shvati, mi nismo u situaciji da mozemo da se odreknemo vojske. Posebno ne sada kada nam Siptari disu za vratom. Nemoj da mislis da ce se sve zavristi tako sto ce Siptari biti zadovoljni Kosovom. Udarice oni i na Presevo, Bujanovac i Medvedju. Jednog dana ces se probuditi, a oni ce ti zakucati i na vrata.
Protiv terora se treba boriti terorom. U ovom slucaju, mi nemomo cime da se borimo. Mozemo da idemo kao ovce na klanje. Naravno, u svakom problemu treba nalaziti Milosevica. I nakon 50 godina Milosevic ce nam biti kriv sto je vojska unistena. Za vreme Milosevica smo Siptare drzali na lancu n
a Kosovu..a kakva je situacija sada?


Citat:
2. Privatizacija je normalna u zemljama koje su u trnziciji mi smo bili jedina zemlja u evropi koja je imala drustveno vlasnistvo (raspitaj se malo kako je bilo u Sloveniji i Madjarskoj)


Objasni ti ovo ljudima koji su preko noci ostali na ulici, bez posla. Drzava se uopste nije brinula o radnicima koji su izbaceni iz fabrika.
Uporedjujes babu i devojku. Madjarska i Slovenija nisu bile ni u ratu, a nisu ni bombardovane.


Citat:
3. Hteo si da kazes da su poceli da predstavljaju Srbe kao normalan narod, a ne kao nacionaliste koji samo hoce da ratuju?


Hteo sam da kazem da je danas "rasna, verska i nacionalna mrznja" ako imas majicu sa grbom Srbije ili ako kazes da volis svoju zemlju vise od drugih zemalja (sto je normalno u drugim zemljama). Ako kazes da si patriota, onda te nabedjuju da si fasista zedan tudje krvi.

Citat:
4. Ne vladine organizacije su normalna pojava u celom normalnom svetu, mora da postoji neko ko ce da kritikuje vlast, a i ne samo to vec se bave i humanitarnim i drugim radom.


Putin je u Rusiji zabranio Nevladine organizacije koje se finansiraju iz inostranstva. Zapitaj se zasto...Kod nas Natasa Kandic, Biljana Kovacevic-Vuco, Sonja Biserko, Sonja Liht, Zene u crnom i ostala gamad imaju svu podrsku demokratskih snaga u blacenju nase drzave. Na svakom koraku pronalaze srpske zlocine, a okrecu glavu kada se govori o masakriranim i proteranim Srbima. Hrvati su izveli "Oluju" i "Bljesak", a pomenuta gospoda nikada nije pozelala da javno govori na tu temu.
Da je srece da postoje nevladine organizacije koje kritikuju vladu..ne, one su tu da bi govorile protiv srpskog naroda i davale sliku svetu kako smo genocidna nacija.

Citat:
5. To je bilo izrezirano od vecih sila, kao sto se i tokom istorije desavalo uvek su velike sile krojile istoriju to je nasa realnost nazalost. Sta su politicari mogli da urade? Da krenemo u rat protiv celog sveta? Da se ponovo vratimo u izlaciju? Kad si slab moras da se saginjes i da slusas.


Ako nismo sposobni da odbranimo ono sto je nase, onda ne treba da postojimo. To su prirodni zakoni. Kladim se da ti ne bi bio ravnodusan da ti oduzmu deo kuce u kojoj zivis samo zato sto je neko mocniji od tebe. Ne verujem da bi povio glavu i pokorno cutao.
Nasa najveca greska je sto problem uvidjamo samo onda nad nam gori pod nogama..kad dodju do naseg dupeta. Opsti interes uvek mora biti iznad licnog.

Citat:
6. Moramo konacno kao nacija da priznamo da su nasi ljudi pravili ratne zlocine, ne kazem da su samo nasi pravili ali nazalost zbog lose politike devedesetih cemo najvise mi odgovarati zbog toga.


Nisi klinac, zapamtio si bombardovanje. Jel smo ti i ja krivi za to? Ne, ali su na nas padale bombe. Reci mi, zar to nije ratni zlocin.
Ja sam za to da se zlocincima sudi, ali ne samo Srbima. Nemoguce je da smo samo mi pocinili genocid. Pravda za sve!

Citat:
7. Naredba EU-a


Znaci, jeftina kurva.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

LEGOLAS svaka cast!!!Mogla bih i ja da dodam sto sta ali mislim da je i ovo dovoljno.Rumeni,skidamo kapu,najveci si patriota na forumu nema sta.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 2:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nemam vremena da pisem tihi don, a i ne zelim da se svadjam sa ljudima zbog politike, samo da naglasim da je srednji vek odavno prosao i da je odmeravanje snaga na bojnom polju odavno zastarelo. bojna polja su zamenjena pregovarackim klupama, oruzje je zamenjeno naukom. izvini molim te, ja studiram i zelim da odem negde u inostranstvo, a kad odem tamo da me ne gledajukao, eno ga onaj srbin, mozda je opasan bombama ili je ozracen i da me gledaju kao manijaka. hocu da zivimo kao sav normalan svet. niska 3 armija je imala 511 tenka. nis koji ima 300000 stanovnika. moskva koja ima 6000000 ima 1200 tenka. to bre kosta. nismo mi nemacka da mozemo da bacamo pare u vetar. nemci imaju wolcwagena, audia, bmw-a, mercedesa, maibaha, rols rois se sklapa u fabrici bmw-a. a sta mi imamo jednu pisljivu zastavu koja ne ume da zalepi ni znak fijat punto, sto se stvarno desilo, kada je jedan italijan dosao o zatvorio gepek, znak je otpao. poludeli su i sada se on lepi u italiji. i o cemu mi pricamo. milosevic je furao ratnu politiku da bi sacuvao zemlju. je l' je umeo nekada da sedne za sto sa nekim i da pregovara? molim te, '93 sigurno nije opozicija bila kriva za inflaciju. a on ponosan, kao svaki srbin, nece da se okrene iza sebe i da pojede gooovna koja je ostavio i da izvuce zemlju iz njesra, nego cuti. '96. je on izgubio na izborima, dok je mira markovic bila u indiji da pretstavi svoju novu knjigu. izgubio je od deposa iliti zaokruzi 7. kada joj je javio da ce da se skloni sa vlasti zbog poraza, ona mi je rekal da ne pokusava nista da radi, zatosto verovatno ne zna kakos e cuva vlast i tada su pocele one demonstracije............................................ mogu da pisem o ovome da do sutra, ali shvatite jedno da ljudi vise nece da ratuju i da se bore da tako bude.
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Oni koji su osetili sta je rat sigurno da u rat vise ne idu a oni koji nisu ni osetili sta je to busaju se u grudi i kao oni ce da ratuju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
samo da naglasim da je srednji vek odavno prosao i da je odmeravanje snaga na bojnom polju odavno zastarelo. bojna polja su zamenjena pregovarackim klupama,


Drzave su se uvek stvarale ratovima. Tako je bilo, tako ce i biti. To je prirodni zakon i to nista ne moze da promeni. Siptari Kosovo nisu dobili u pregovarackoj klupi. nego puskama. Palestinci i Jevreji se ne bore za drzavu pregovorima, vec oruzjem. Pregovori su tu samo da bi opravdali pale zrtve.

Citat:
izvini molim te, ja studiram i zelim da odem negde u inostranstvo, a kad odem tamo da me ne gledajukao, eno ga onaj srbin, mozda je opasan bombama ili je ozracen i da me gledaju kao manijaka.


"Hocu mladog predsednika." Laughing

Pa, idi prijatelju. Niko ti ne brani da odes u inostranstvo. Putuj, igumane. Mediji su ti koji od nas prave bradate koljace.

Nemci nemaju potrebe za naoruzavanjem zemlje. Oni svoj problem resavaju tako sto vojnike salju u "mirovne misije". Zar nije tako? Oni svoju ratnu tehniku isprobavaju na drugim drzavama.

Citat:
milosevic je furao ratnu politiku da bi sacuvao zemlju


Milosevica su devedesetih godina predlagali za Nobelovu nagradu za mir..pa eto kako je zavrsio. Politika je teska kurva. Danas dobar, sutra ne.

Ko je kriv za danasnju inflaciju? Da nije mozda Milosevic?
Vidim ja da cemo morati da se vozimo biciklama, a da ce automobil biti misaona imenica. Smile

Koalicija "Zajedno" bi mozda i izgurala stvar posle tih izbornih kradja da nije nedodirljivi Zoki otisao na pregovore sa Milosevicem i time doveo do raspada koalicije.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

marijeta ::
Oni koji su osetili sta je rat sigurno da u rat vise ne idu a oni koji nisu ni osetili sta je to busaju se u grudi i kao oni ce da ratuju.


Pa, cekaj...1999. su nas bombardovali. Zar si ti bila kriva sto su bombardovali zemlju? Sta su time hteli? Da sprece Srbe zlocince da masakriraju nevine Siptare?
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

moj otac je od 1990 do 2000 imao 6 godina ucesce u ratu. on je samo 4 godine bio kuci. da li je to normalno? bio je u rat, kada su paralelno ocevi mojih drugara spavali po plaharima i podrumima da ne bi otisli. sinove takvih oceva sam imao zelju da ih gazim i ubijam mada mi kazu :tata me je vodio u poslasticaru ili tata mi je kupio......, a tovoj? moj je u rat. gde, u hrvatsku, bosnu, kosovo. ko je tada bio na vlasti? milosevic. zavrsili smo.
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa, zasto i tvoj tata nije pobegao kao i ostali? Siguran sam da bi ga danas cenili vise nego da je ratovao za nase drzavu.
I moj otac je ucestvovao u ratu..i ja bih ucestvovao kad bi moja zemlja bila napadnuta. Nikada se ne bih krio po planinama i rupama i mastao o putavanjima po Evropi.
Nema veze da li je na celu drzave bio Milosevic, Janko ili Marko. Drzava se morala braniti.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rumeni, da li si ti ucestvovao u ratovima?Moj muz ih je prosao sva od Slovenije,Hrvatske do Kosova.Hvala Bogu da je ostao ziv posle svega sto je video i preziveo.Prva stvar koju je rekao kad je Kosovo postalo nezavisno bilo je-Za koga sam ja ratovao?-Pored njega su poginula dvojica iz Trstenika,mislim da se jedan prezivao Egeric.Skupljao je ruke i noge po polju da imaju sta da sahrane,to je ostalo od njegovih drugova.Svaka cast za tvoju mladost ali imas ti jos mnogo toga da naucis. Sa ovim stavljam tacku na dalji razovor.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jbg, ocekivao sam da ce neko kad tad da u raspravu ukljuci i godine. Very Happy Opasan argument, nema sta.

Moj otac je ucestvovao u ratu..sta je trebalo? Da sa 10-11 godina uzmem pusku i sa matorim odem da ratujem i tako dokazem svoj patriotizam?
Ponavljam, uvek bih ratovao za ovu zemlju. Ja opste interese stavljam iznad licnih. Ne zanima me da li njome upravlja Sloba ili Tadic. Srbija je zemlja kojoj pripadam.

Taj decko koji je poginuo je, cini mi se iz Ridjevstice? Ispravi me ako gresim..Ako je on u pitanju, poginuo je od NATO bombi..to su isti oni ljudi koji su nam oteli Kosovo i koji nas "prijateljski" zovu u EU.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Niko ti nije ni rekao da u tim godinama ratujes samo zasto sada bistris tu politiku koju tada nisi ni razumeo.Razumem,porastao si,polako ti se u glavi radjala ideja o partiotizmu samo to sto ti zoves patriotizam nije patriotizam.To sto hoces da ratujes svaka cast,samo napred ali znaj da nisi veci patriota id drugih iako drzis pusku.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 3:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zato sto sam ziveo tih godina i razumeo o cemu se radi.

Pokusao bih da ti odgovorim sta je patriotizam, ali se plasim da me ti, koja ne zivis u ovoj zemlji, neces razumeti.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
marijeta
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 16 Dec 2007
Poruke: 300

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definicije patriotizma ostavi za svoje istomisljenike ja ti ponavljam jos jednom da to sto ne zivim tamo ne znaci da sam manji patriota od tebe.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rumenige
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 28 Jan 2007
Poruke: 3148

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2008 4:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno, ali nemoj iz inostranstva da nabadas sta je najbolje za Srbiju. Srbija se menja u okvirima njene granice, a ne iz inostranstva.
_________________
Србија Србима!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Trstenik forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 2 od 7

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group