Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pitajte direktora "Komstana"
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
pandora
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 25 Maj 2008
Poruke: 898

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2010 9:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A,pa sad mi je jasno,tj. mogu ja sama sebi da placam,kad vec radim njihov posao,ili jos bolje da trazim platu?!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
pandora
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 25 Maj 2008
Poruke: 898

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2010 10:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bolje da sacekamo direktora komstana da nam odgovori,ili bar prokomentarise sliku koju je postavio gospodin Seljak,a koja se moze svakog dana uslikati ispred nase zgrade.....ili da angazujemo TIP-TOP da se i tim problemom pozabavi u ime gospodina direkrora KOMSTANA...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
sasha966
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 07 Dec 2008
Poruke: 200
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 6:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

[[[Cp6uja]]] ::
odgovor je prost, da bi radnici komstana primili plate Smile mada im i to nije dovoljno pa ih finansira republika...tj. dotira


Koliko je meni bilo poznato Komstan naplaƦuje usluge graĆ°anima i Direkciji za uĆØinjeno na polju javne higijene i niko ih drugi ne "dotira". Odakle ti informacija da ih Republika dotira?
Å to se tiĆØe odnoÅ”enja smeƦa treba da se oglase ako imaju problema sa prevoznim sredstvima pa da zamole graĆ°ane na strpljenje a ne da Ʀute i da navlaĆØe bes, opravdani, graĆ°ana na sebe!
_________________
Kaži glasno!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
[[[Cp6uja]]]
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 13 Apr 2010
Poruke: 49
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 4:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

tako sam nacuo mozda gresim...ali mislim da ih ima mnogo i da nemogu da isplate plate ... samo od naplacivanja usluga... pa bi voleo da nam neko upuceniji odgovori na to pitanje...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bob_rock
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 25 Mar 2010
Poruke: 51

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 7:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma ne greÅ”iÅ”... Republika prenosi lovu OpÅ”tini (transferna sredstva), koja ih preko raspodele budžetaraspodeljuje - pa ona doĆ°u i u Komstan. Kako? IzmiÅ”ljaju se razni poslovi.
Da li Komstan zna koja koliĆØina vode iz Morave je ulaz u sistem? Koliko bi trebalo da Komstan plati Srbiji Å”to koristi prirodni resurs? Da li uopÅ”teplaƦa? Ovo pitam jer, koliko sam ĆØuo, Komstan se uopÅ”tene sekira Å”to ima nenormalno velike gubitke vode u sistemu. Zna li neko koliki su gubici vode Komstanu?
Koliko li tek Komstan naplaƦuje tzv "ureĆ°enje javnih povrÅ”ina"? CveƦe im je baÅ” extra, zar ne?
Komstan mora da postane firma koja Ʀe da se bori na tržiÅ”tu, a ne da ĆØeka (i stalno dobija) lovu od opÅ”tine (iz budžeta). Nije niĆØudo Å”to se radnici u Komstanu bore za stolicu na koju Ʀe sesti jer ih ima preterano mnogo - pozapoÅ”ljavale stranke od SPS-a preko SPO-a .... sve do G17 + na kraju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
[[[Cp6uja]]]
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 13 Apr 2010
Poruke: 49
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 7:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

da li je tacno da ako ne platis racune komstanu godinu dana da zastareva?

MA ONI PLIMAJU PLATU ALI SAM OD JEDNOG CIVILNOG VOJNIKA CUO DA 50 % LJUDI NE PLACA VODU I DA NEMAJU NACINA DA IM ISKLJUCE ILI NAPLATE...A ODAKLE IM PARE ZA PLATA...VOLEO BIH DA ZNAM Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bob_rock
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 25 Mar 2010
Poruke: 51

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 8:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To sa zastarevanjem duga važi za fiziĆØka lica (domaƦinstva) pa bi Komstan morao da tuži potroÅ”aĆØa pre isteka godine dana u kojoj potroÅ”aĆØ nije ni dinara platio.
Koliko ljudi ne plaƦa "usluge" Komstana, ne znam. Mislim da je odavno haos u Komstanu (daj bože da greÅ”im).
Odakle im pare za plate?
VeƦ sam pitao: plaƦa li Komstan nekome sirovinu (vodu koju uzme iz Morave)? Mislim da ne plaƦa.
Å ta radi Komstan sa parama od ĆØetir vaÅ”ara?
Koliko vredi cveƦe koje Komstan posadi po gradu?
Verovatno postoje potroÅ”aĆØi koji plaƦaju vodu (koliki je % ne znam, ali je veƦi od nule).
Koliko je zgrada potpisalo ugovor o održavanju sa Komstanom? Koristi li neko taj novac? Da, Komstan jer ne da da se lova koristi dok svi stanari ne izmire dug prema Komstanu.....mislim da je dosta.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
[[[Cp6uja]]]
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 13 Apr 2010
Poruke: 49
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 8:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

jel ste provalili da po gradu nema kanti za djubre ... onih malih ... vec su i ono malo betonskih pretvorili u zadrdinjere Smile cak su i onu fontanu kod Intese pretvorili u zardinjeru Smile

jel zna neko sta se desava sa ovim komunalnim policajcima i da li njih ima po Ts...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sasha966
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 07 Dec 2008
Poruke: 200
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 8:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

bob_rock ::

VeƦ sam pitao: plaƦa li Komstan nekome sirovinu (vodu koju uzme iz Morave)? Mislim da ne plaƦa.
Å ta radi Komstan sa parama od ĆØetir vaÅ”ara?
Koliko vredi cveƦe koje Komstan posadi po gradu?
Verovatno postoje potroÅ”aĆØi koji plaƦaju vodu (koliki je % ne znam, ali je veƦi od nule).
Koliko je zgrada potpisalo ugovor o održavanju sa Komstanom? Koristi li neko taj novac? Da, Komstan jer ne da da se lova koristi dok svi stanari ne izmire dug prema Komstanu.....mislim da je dosta.


Ne znam kako je sada ali znam kako je bilo od oktobra 2008. do maja 2009.
Vodni doprinos se uredno plaƦao ministarstvu poljoprivrede i oni su znali koliko vode Komstan naplaƦuje krajnjim korisnicima. TaĆØno je da Komstan nije imao (mislim da nema ni sada) vodomere za obraĆØun uzete vode sa vodozahvata ali to nemaju mnogi u Srbiji pa Komstan i nije izuzetak (uzgred budi reĆØeno obeƦao je KfW da Ʀe kroz svoj program pomoƦi obezbediti te vodomere sa ĆØim su upoznati i vodoprivredni inspektori za podruĆØje kome pripada i Trstenik). Uzgred, niko na teritoriji naÅ”eg vodoprivrednog podruĆØja nije imao dozvolu za vaĆ°enje kamena i peska iz vodotokova pa se to radilo najnormalnije.
Novac od vaŔara je na nivou 3% prihoda u toku godine. Nije malo ali nije ni extra.
Cena cveƦa se dogovara sa Direkcijom i unosi u plan poslovanja za svaku godinu.
Koliki % plaƦa vodu ne znam sada ali su dugovanja bila priliĆØna.
Kada god je stizao raĆØun za plaƦanje usluga treƦim licima za potrebe zgrada koje su imale novac kod Komstana je uredno plaƦan ali se nije iÅ”lo u avans.
Tako je bilo u prethodno navedenom periodu.
_________________
Kaži glasno!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bob_rock
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 25 Mar 2010
Poruke: 51

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 9:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iz ovoga treba da zakljuĆØimo da Komstan normalno posluje i da je sve OK. Problem je Å”to je malo ljudi koji se ugledaju na blje od sebe. Mnogi u Srbiji ne mere ulazne koliĆØine vode, pa ne mora ni Komstan. Mnogi nisu imali dozvolu za vaĆ°enje peska (kamena) pa su to radili. Da li je to Srbija koja gleda napred?
Komstan mora da se hitno promeni. Merenje ulazne koliĆØine vode treba Komstanu da bi, pored merenja isporuĆØenih koliĆØina vode, mogao da izraĆØuna gubitke vode. To nikoga ne interesuje? Koliko je divljih prikljuĆØaka na vodovodnu mrežu? To nam je put u Evropu?
Novac od vaÅ”ara je mali? Kako se on troÅ”io? U investiranje? Ma kakvi. Komstan je samo ĆØekao razne donacije, a investicije? Å taƦe to Komstanu? Treba li budžet opÅ”tine da uzima odreĆ°eni % od prihoda sa vaÅ”ara? Ili da kontroliÅ”e upotrebu tih sredstava i da ih usmerava samo u investicije? Koji su troÅ”kovi Komstana za vaÅ”are? Koji su troÅ”kovi Komstana za održavanje grobnih mesta?
Mislim da je problem u razmiÅ”ljanju... Komstan mora da posluje na tržiÅ”nim principima. Dogovara se Komstan sa Direkcijom oko ureĆ°ivanja parkovskih povrÅ”ina?! SmeÅ”no li je možda?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sasha966
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 07 Dec 2008
Poruke: 200
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Ned Apr 18, 2010 1:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno da mora da se meri ulazna koliĆØina vode, samo sam rekao da ako predložiÅ” da se to kupi od sopstvenih sredstava to je u Komstanu uvek bila jeres. ƈeka se da to uradi neko drugi. To nisam uspeo da promenim u pomenutom periodu a imao sam jaku želju.
U pravu si za vaÅ”are. Treba samo kontrolisati kako se troÅ”i taj novac. Ima mnogo stvari koje treba inovirati i zameniti. Plan je bio da se u graĆ°evinskoj sezoni krene sa realizacijom rekonstrukcije 50 ĆØvornih mesta.
Kao u svakom "holding" preduzeƦu postoje prelivanja sredstava iz delova. Cena vode nije ekonomska da bi se odradile sve neophodne investicije u distributivnu mrežu. Nadam se velikoj pomoƦi od KfW projekta koji bi treba da se sprovede u naredne 2-3 godine.
I, ono Å”to si najviÅ”e u pravu, treba da se menja razmiÅ”ljanje zaposlenih u Komstanu. Ali to je najveƦi i najduži postupak u celoj ovoj priĆØi. Ispada da je najvažnija stvar primiti platu na vreme a za ostalo ako bude bude.
_________________
Kaži glasno!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Uto Apr 20, 2010 12:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Komsija , zar ja od roditelja svojih misica treba da saznam da si ti sad korisnik Krusevac -foruma? Smile))
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sasha966
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 07 Dec 2008
Poruke: 200
Lokacija: TRSTENIK

PorukaPoslao: Uto Apr 20, 2010 12:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Komsija , zar ja od roditelja svojih misica treba da saznam da si ti sad korisnik Krusevac -foruma? Smile))


Å ta ƦeÅ”, komÅ”ija, sve je to život! Ne smeta mi previÅ”e! Možda malo, malecko ...
_________________
Kaži glasno!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Lokalna Uprava Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strana 14 od 14

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group