Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Korupcija u Trsteniku

 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  

Da li ste doživeli neki vid korupcije u lokalnoj upravi i javnim preduzeæima?
Da
37%
 37%  [ 6 ]
Ne
25%
 25%  [ 4 ]
Nisam, ali neko koga znam jeste
37%
 37%  [ 6 ]
Ukupno Glasova : 16

Autor Poruka
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 1:09 am    Naslov: Korupcija u Trsteniku Odgovoriti sa citatom

Pored problema vezanih za drogu i hroniène nezaposlenosti, kao treæi veliki problem u našem gradu figuriše postojanje korupcije na svim nivoima. Ovo je stavka u kojoj je i Srbija internacionalno priznata. Ova pojava kod Srba ima korene duboko u prošlosti. Meðutim, savremene tehnologije donose inovacije koje probleme sasecaju iz korena. Ovaj deo foruma namerno sam smestio pod "Lokalna uprava" jer je u toj sferi društvenog života korupcija najzastupljenija. Tu naravno mislim i na sva javna preduzeæa.
Iznesite svoje probleme, napišite svaki vid korupcije koji ste Vi ili Vaši prijatelji osetili na svojim leðima. Ako ništa drugo neka se neki bar malo Embarassed ako imaju obraza.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 11:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Administrator je promenio lokaciju teme, ali nema veze. Jedino što æe je ovde manji broj ljudi posetiti.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 12:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi moj nisi upucen.Inspektorku ....direktor uprave prihoda,pa to je bar javna tajna .... by Marijetka

Znao sam za to, ali rekoh da ne iznosim prljav veš. Pa vidiš kako se odmah ovi Markovi ostrve na mene. A i nije red. Ljudi se vole, trebalo bi da ih podržimo .... by Mrak

Prvo rekoh , to je divno! Nek ljubav pobedjuje ...nek se ....

Znaci : Ako ih stavim pod Parkiranje neukusno je , ako se nastavimo na korupciji (ovde) poreski obveznici ce se razmisle ko tu kog ....?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Kleopatra
TS novinar
TS novinar


Pridružio: 19 Feb 2010
Poruke: 77

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 12:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan_Ig ::
Dragi moj nisi upucen.Inspektorku ....direktor uprave prihoda,pa to je bar javna tajna .... by Marijetka

Znao sam za to, ali rekoh da ne iznosim prljav veš. Pa vidiš kako se odmah ovi Markovi ostrve na mene. A i nije red. Ljudi se vole, trebalo bi da ih podržimo .... by Mrak

Prvo rekoh , to je divno! Nek ljubav pobedjuje ...nek se ....

Znaci : Ako ih stavim pod Parkiranje neukusno je , ako se nastavimo na korupciji (ovde) poreski obveznici ce se razmisle ko tu kog ....?
Idite,na temu 'LJUBAV' ili 'ABROVI'-akteri nisu bitni. Question
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejan_Ig
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 23 Feb 2007
Poruke: 1022
Lokacija: Boka

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 7:57 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pretpostavljam Kleopatra da upucujes Marijetku na grupu Ljubav. Ne znam ni inspektorku , ni sefa joj. Ovde smo saznali da je njen muz poreski obveznik -lokalni preduzetnik i samim tim to vise lici na korupciju!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
gegule
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 20 Jul 2009
Poruke: 331
Lokacija: Svabija

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 1:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Korupcije ima svuda...
Nasi to obavljaju bez straha i skrivanja...
Na zapadu to samo rade na kulturniji nacin i imaju strah od kolege koji je dobio manje....

U sta se svrstava kupovina ocena u skolama? Da li je i to vid korupcije?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Komandant Mrak
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Feb 2010
Poruke: 140

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 4:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Korupcija u najširem smislu predstavlja svaku zloupotrebu položaja od strane državnog službenika ili osobe koja vrši odreðenu javnu funkciju, a koja za cilj ima osobnu i/li materijalnu korist.

Korupcija se najèešæe javlja u obliku potkupljivanja državnih službenika, ali i iznuðivanja novca graðana, zatim kao nepotizam i pronevere javnih sredstava.

U raznim kulturama postoji i razlièit odnos prema korupciji. U nekim državama je toliko rasprostranjena da se smatra sasvim normalnim, uobièajenim, a ponekad i prihvatljivim naèinom života i poslovanja.

U nekim državama je korupcija, pak, toliko rasprostranjena da se može shvatiti i kao poseban vid društvenog poretka poznat pod nazivom kleptokracija.

Izvor - Wikipedia

Zato, navalite, mažite dok vam traje mandat. Kod nas je potrebna, uobièajena i poželjna.
_________________
Komandant Mrak je zaštitnik Trstenièana od svih zlih sila. Njegovi prijatelji su Betmen, Mandrak i Fantom. Uzima od bogatih da bi dao siromašnima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kojel'ja
Dosljak
Dosljak


Pridružio: 22 Jul 2010
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 9:14 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Да ли је само корумпиран или је страначки послушан "мали Бане, мамин син"?

Чуо сам да је први лажни председник трстеничке општине (нико га није изабрао већ је противно вољи грађана постављен на то место) запослио своју жену (наводно васпитачицу) у Управи прихода, заједно са још 5-6 страначких колега.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Pon Avg 02, 2010 8:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tema napravljena 20. februara. Koliko je prošlo vremena!? 8 "bezazlenih" da ne kažem smešno glupih odgovora, poruka ili kako veæ! Èini mi se da mi se ne pruža tako savršena slika o našem gradu vezano za temu, ili se možda varam?
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Ciroza
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Okt 2005
Poruke: 832
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Avg 02, 2010 6:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Caspere, nista ni ti dodao nisi na temu, a malo mi zvucis zlonamerno.

Korupcija postoji svuda u svetu. Nerazvijene i zemlje u razvoju su posebno poznate po tome, kao i nasa Srbija.

A da ne bude zabune, nismo "mi" samo poznati po tome. Npr: Rod Blagojevic, Cikago - sad mu sude za korupciju... pomislio bi - eto nasa krv mu proradila... a covek pre njega na istom polozaju, koji nema nikakve veze sa nama vec osudjen i lezi robiju za korupciju.

Niko nece iskoreniti korupciju. Pa u Kini ih salju na tesku robiju, pa opet se ne moze iskoreniti.

Ono sto se moze je: da se iznosi na videlo, dokumentovano i pravedno da se osude i to odleze akteri. Posle par generacije takve dosledne doktrine, mozda ce se problem umanjiti. Preko noci, nista se nece postici.


Pa pogledajte samo zemlje u nasem "komsiluku"; Bugarska, Italija... bruka od korupcije.

Zato, ako hocete da promenite nesto, krenite sa prvim korakom - iznosite sta znate.

Kineska poslovica kaze: "Put od hiljadu kilometara pocinje sa jednim malim korakom"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group