Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Microsoft vs. Linux
Idi na stranu Prethodni  1, 2
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Svet kompjutera
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  

Microsoft vs. Linux
Microsoft
56%
 56%  [ 9 ]
Linux
43%
 43%  [ 7 ]
Ukupno Glasova : 16

Autor Poruka
Genie
Vesnik proleća


Pridružio: 15 Jul 2007
Poruke: 2900
Lokacija: Planeta Zemlja

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2008 5:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Keyboard not found. Press F1"
_________________
be, was/were, been
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
casper
Duh Zastitnik
Duh Zastitnik


Pridružio: 05 Jan 2007
Poruke: 4412

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2008 5:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lord.trax ::
Ubuntu: Linux for noobs!

Laughing


Do skoro je to pisalo i na zvaniĆØnom sajtu, sad ja mislim a su sklonili kad je izaÅ”la nova verzija...
_________________
http://mineagle.deviantart.com
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
evilalexxxx
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 12 Jan 2008
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2008 8:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Licno smatram da ova dva sistema ne bi trebalo porediti, oba imaju svoje dobre i lose karakteristike i orjentisani su ka razlicitim ciljnim grupama, za desktop korisnike, odnosno siroke narodne mase windows je mozda najbolje resenje, dok unix i razni klonovi linuxa uglavnom svoju primenu nalaze kao serverski operativni sistemi ili kao jeftina zamena za windows operativne sisteme.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Maxmilijan
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 06 Jul 2006
Poruke: 1095
Lokacija: Hell

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2008 8:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Windows
_________________
"One, two, Freddyā€™s coming for you.Three, four, better lock your door.Five, six, grab your crucifix.Seven, eight, gonna stay up late.Nine, ten, never sleep again.ā€
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
evilalexxxx
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 12 Jan 2008
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2008 2:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Linux
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
betelgez
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 20 Dec 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2008 5:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

evilalexxxx ::
Linux


Very Happy
_________________


stellar-mass black holes in red, intermediate-mass black holes in purple, supermassive black holes in blue
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Illuminator
Dosljak
Dosljak


Pridružio: 12 Jan 2008
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2008 5:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
dok unix i razni klonovi linuxa uglavnom svoju primenu nalaze kao serverski operativni sistemi


mislim da gresis povodom ovoga, naravno da je unix/linux dobar serverski os ali daleko od toga da da se uglavnom ili cak vise koristi od windows server operativnih sistema. mada to je tvoje licno misljenje...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2008 5:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Istina je da se za nijansu manje koristi, ali je unix bolji od windows servera. Stabilniji je mnoooogo! Sad sto se microsoft (mali mekani) toliko reklamira, jbg.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
evilalexxxx
TS dopisnik
TS dopisnik


Pridružio: 12 Jan 2008
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2008 3:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To moje misljenje je formirano na osnovu cinjenica, otvori prozor i videces pingvine, potrazi po netu i videces da sam upravu. Ne zelim nikog da ubedjijem ali windows se jednostavno ne snalazi u zahtevnijim serverskim resenjima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
pacovdlak
Komesar
Komesar


Pridružio: 26 Sep 2006
Poruke: 1691
Lokacija: Bresno Polje

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2008 3:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Win98, i to sam imao neku verziju od Seizovica koja je bila jaka kao zemlja. Kod njega ako nesto ne valja, znas sta je Smile
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2008 3:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izasao novi Mac OS X Leopard. Ovoga puta prilagodjen na nase PC-e. Skinucu ga, probati, pa javljam.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
isa777
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 15 Feb 2007
Poruke: 235

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2008 8:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koristim Windows jer na Linuxu nisam uspeo niŔta instalirati a voleo bi jer je stabilniji
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Dr?
TS kolovodja
TS kolovodja


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 486

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 12:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Windows+Linux=Lindows Laughing
Salu na stranu, oba dva imaju svoje prednosti i mane i svoje ciljne grupe.
Citat:
Windows has tended to dominate in the desktop and personal computer markets (about 90% of the desktop market share), and Linux has achieved between 50-80% markets share of the web server, render farm, and supercomputer markets. preuzeto sa http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Windows_and_Linux

Kao sto se vidi Windows drzi primat na polju licnih racunara, dok sa druge strane Linux to isto radi na polju servera,render farmi i super-racunara i to su cinjenice.
Linux jeste neuporedivo stabilniji od Windowsa, jedinu nestabilnost koju sam primetio ima oko grafickog interfejsa, desava se da zabode ponekad. A i to se desava uglavnom zbog drajvera koji su razvijani od strane Linux zajednice jer proizvodjaci ne zele da ustupe svoj kod.
Dok sa druge strane Windows je vise user-friendly operativni sistem i postoji vise aplikacija za njega, ali to proizilazi iz cinjenice da zauzima vise od 90% trzista za licnu upotrebu pa i postoji potraznja u raznolikosti aplikacija za krajnjeg korisnika.
Da ne duzim previse, svaki od ovih OS-eva ima svoje ciljne grupe i to je to, mada postoji tendencija da se Linux vise priblizi obicnom korisniku i da se olaksa rad u njemu, prvenstveno zbog ekonomske isplativosti samog OS-a i zbog cinjenice da je Linux otvorenog koda i da sam korisnik moze da ga prilagodi svojim potrebama kako njemu odgovara.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Illuminator
Dosljak
Dosljak


Pridružio: 12 Jan 2008
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 9:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja na to gledam ovako. Poslovni ljudi i profesionalci kojima posao zavisi od kompjutera i operativnog sistema koji radi na tom kompjuteru i koji kontrolise ostale racunare (mislim na server) veoma je vazno da imaju neku sigurnost i da neko moze da im garantuje za istu. U ovom slucaju se ovo odnosi na Microsoft i na njegov Windows dok sa druge strane Unix i ostali unixoidi (linuxi)su proizvod kucne radinosti odnosno da kazemo obicnih ljudi koji sede po kucama i pokusavaju da poprave bug na sistemu. Istina, mozes ti da napises neŔto ili da ispraviŔ neki bug, ali ko bre garantuje da ce to da radi kako treba i da pritom nisu uvedena jos dva-tri baga koja ce da se otkriju Bog-te-pita-kad?! I ko bi smeo da stavi glavu na panj i da u firmi implementira Linux-based resenje i da garantuje da ce isto da radi? Ja Boga mi, ne bih smeo, nisam tolko blesav da garantujem za reŔenje koje uglavnom piŔe besposlena studentarija kako kad stigne. Opet sa druge strane Microsoft sa armijom programera može da napiŔe neŔto od nule pre nego Ŕto ti uopŔte smisliŔ "Ŕta i kako". po meni windowse koriste ozbiljni ljudi kojima je potrebna sigurnost pouzdanost i rad 24/7 bez stajanja. A ako oces da budes hAx0r wAnnAbee i da pingujes localhost izvoli linux pa se sigraj...

Citat:
Linux jeste neuporedivo stabilniji od Windowsa


Linux je sigurniji od Windowsa iskljucivo za neuke korisnike, medjutim kako vecina tih neukih korisnika ne bi znala da se snadje u Linuxu stvar je malo iracionalna tj. poredjenje je nemoguce.

Za nekoga sa osnovnom racunarskom pismenoscu moderni Windows sistem (XP SP2, Vista) je podjednako siguran kao i Linux, dok je 64-bitna verzija Viste verovatno i sigurnija od Linuxa zbog mnogo veceg broja sigurnosnih mehanizama implementiranih u 64-bitni Vista Kernel, kao sto su randomizacija adresa sistemskih poziva i kernel potpuno kompajliran sa zastitom od buffer-overflow gresaka u kompajleru.

Za naprednog korisnika su podjednako sigurni i jedan i drugi sistem, jer napredan korisnik zna kako da ih koristi Smile

Da ne pominjemo serverska resenja ovih modernih OS-eva. Ja sam imao nocne more sa linuxom zato sto on iz nekog razloga odjedamput izgubi podesavanja za mreznu karticu i meni rad u celoj firmi stane ili da ne pominjemo da toliko hvaljeni Webmin koji u nekom trenutku pogubi celu konfiguraciju Sambe a tek da ne pominjemo da moram da rekompajliram kernel svaki put kada promenim podlogu za mis...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Svet kompjutera Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

 
Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group