Trstenik forum Trstenik
Trstenik Srbija
 
 FAQ - Èesto Postavljana PitanjaFAQ - Èesto Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista èlanovaLista èlanova   Korisnièke grupeKorisnièke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kako ocenjujete Å¡kolstvo u Srbiji?
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeæu temu  

Å kolstvo u Srbiji je:
dobro
4%
 4%  [ 1 ]
loše
60%
 60%  [ 14 ]
zadovoljava
34%
 34%  [ 8 ]
neznam
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno Glasova : 23

Autor Poruka
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Èet Jun 14, 2007 12:40 am    Naslov: Kako ocenjujete Å¡kolstvo u Srbiji? Odgovoriti sa citatom

U senci raznoraznih afera oko mita i korupcije, raznoraznih skandala su svakodnevni problemi oko školstva. Nastavni programi se razlikuju od škole do škole,pa se i nastavnici žale. Udžbenici i lektire, ako ih ima se štampaju po sistemu nova korica- nova cena svake godine. Stalni problemu su i razlièiti kriterijumi ocenjivanja, ne retko i loš nastavni kadar. Uslovi u školama se razlikuju od škole do škole. Najgore je u isturenim odeljenjima pogotovu Osnovnih škola.

Å kole mogu da podignu generacije, a isto tako i da ih zakopaju.
Želim da èujem vaša iskustva u tome.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Èet Jun 14, 2007 3:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Meni još uvek niko nije potražio ni dinar na ime korupcije iako imam dvoje dece u školi (osnovnoj i srednjoj). Postoji negde tema ovde ko su trstenièki profesori koji uzimaju novac od roditelja kako bi im deca dobila prelazne ocene. Imam kontakt sa par studenata koji mi se još nikada nisu požalili kako im je profesor tražio kintu kako bi prošli ispit ali zato znaju za primere kako neki polože ispit a i ne pojave se na istom. Ovo što se desilo u na kragujevaèkom fakultetu je bruka za celu državu a ne samo za profesore. U principu najviše me nervira otimaèina para za ''nove'' udžbenike. Za kvalitet nastave uvek odgovara nastavnik, a to je stvar individue. Na žalost nisu svi prosvetni radnici i pedagozi što umnogome doprinosi i odnosu djaka prema njima.

Pre nekoliko dana gledam Dizanje na B92, prilog o pripremama za prijemni ispit za srednje škole. Izjavu daje nastavnica srpskog i kaže kako je ove godine manje interesovanje za pripreme u školama jer ''roditelji vole da plaæaju privatne èasove'' Surprised Samo mi nije jasno koji roditelj voli da daje kintu za privatne èasove ako isto to može da dobije za dž? Da sam na njenom mestu ja bih se zapitala zašto deca više vole da idu kod drugih nastavnika na spremanje a ne kod mene koja ih uèi èetri godine?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
lord.trax
Nocni Strazar
Nocni Strazar


Pridružio: 29 Jan 2007
Poruke: 5091
Lokacija: Ulmefeld

PorukaPoslao: Èet Jun 14, 2007 8:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ni jedan profesor ne trazi pare direktno, tacnije po sistemu "Daj kintu i sve ce bit ok", vec ocekuju da im ponudis pare koje naravno sa zadovoljstom prihvataju. To je prisutno i u Trstenickim skolama, ali necu nikog da imenujem.
_________________
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Èet Jun 14, 2007 9:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

to je cisto pomodarstvo. nema toga sta tata i mama nece da ucine za svoje dete.
ne mogu da shvatim da postoje zbirke za upis u srednje skole sa resenim zadacima i da se ponovo ide pripreme. glupost nevidjena.
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2007 6:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa evo recimo sta ja mislim....Polagao sam pre tri dana ispit gde sam dobio pitanja: nafta, staklo i gvozdje(ispit Tehnologija) i najverovatnije zbog stakla necu proci....A upisao sam Visu poslovnu skolu smer racunovodstvo Shocked Sta reci? Uciti, uciti i samo uciti pa sta god to pisalo u knjigama....
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2007 1:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam za usloznjavanje gradiva. prica se o neko skracivanju i smanjenju, how yes no. otezati, to je put.

Citat:
Polagao sam pre tri dana ispit gde sam dobio pitanja: nafta, staklo i gvozdje(ispit Tehnologija)


nemoj da se vadis. nego spremi ispit sledeci put. ako mislis meni da vodis knjige, ocekujem znanje iz tehnologije obrade stakla u visokim naftnim pecima. i to paracinski murano!
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2007 10:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Niti sam išao na privatne èasove, niti sam plaæao profesorima, a bio sam odlièan ðak i u Trsteniku koliko sam ja upoznat sa mojom generacijom nije bilo sluèajeva mita. Èuo sam neke prièe o profesorima sa Kragujevaèkog univerziteta, kao i lokalnim kruševaèkim profesorima koje jesu za osudu.


Ono što me je iritiralo da postavim ovu temu, jeste odnos pojedinih nastavnika, koji uzgred reèeno izgovaraju se na program, decu i razne gluposti, a nisu u stanju da ðake nauèe, a imaju kriterijum, ili kao da su jedini pametni, ili na osnovu lepih oèiju.
Osnovne stvari u gradivu, koje bi od uèenika, posebno u nižim razredima, morali da traže i da ih tome nauèe,jer od tog zavisi im uspeh u nastavku školovanja, ostane površno odraðen. Predavanja im se svedu na prosta prepisivanja, a onda slede ogromni domaæi zadaci bez onog kvalitativnog uèenja.

Prièalo se o skraæivanju gradiva,ali ja bih primetio da se ustvari dešava obrnuto. Dešava se pak da samo se smanjuje fond èasova za neke oblasti, dok se tu ubacuju nove teme. Lièno nemam ništa protiv, jer èini mi se da su generacijski deca naprednija. Postaje problem da i deca koja su napredna usled , neodgovarajuæeg tretmana poèinju da odbacuju školovanje.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
miloche
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 07 Apr 2007
Poruke: 963
Lokacija: trstenik

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2007 10:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja to vidim ovako:
uloga profesora zaheteva vise od profesionalizma. narocito onih fakultetskih. to je i pocasno mesto. ako ti je mala plata daj otkaz, ako krsis pravne pa cak i eticke norme, treba da odgovaras po mnogo strozijem zakonu od obicnih prestupnika.
profesor si prava, e pa dozivotna...sta mala plata... paf!! sta svi to rade ... paf!!
tako i sa politicarima, sudijama, akademicima...
_________________
http://www.jeriningrad.org.rs
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Jerinenstadt
feldmarshal
feldmarshal


Pridružio: 28 Feb 2007
Poruke: 5607
Lokacija: Holy serbian empire

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2007 10:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Heheheehhee Miloche ako je to uslov, ubicu ga sa desetkom!!!!
A sto se tice vodjenja knjiga, to mogu i sad jer sam prosao sve kategorije ekonomske(kao Dusan Basta)
_________________
http://jeriningrad.org.rs/
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
isa777
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 15 Feb 2007
Poruke: 235

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2007 5:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dragon ::
... Postaje problem da i deca koja su napredna usled , neodgovarajuæeg tretmana poèinju da odbacuju školovanje.


e to se upravo mom sinu desilo.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2007 10:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

isa777 ::
dragon ::
... Postaje problem da i deca koja su napredna usled , neodgovarajuæeg tretmana poèinju da odbacuju školovanje.


e to se upravo mom sinu desilo.



Kada sam ono napisao i mislio sam na njega,kao i svog bratanca i još par deteta.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2007 10:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miloche ::
ja to vidim ovako:
uloga profesora zaheteva vise od profesionalizma. narocito onih fakultetskih. to je i pocasno mesto. ako ti je mala plata daj otkaz, ako krsis pravne pa cak i eticke norme, treba da odgovaras po mnogo strozijem zakonu od obicnih prestupnika.
profesor si prava, e pa dozivotna...sta mala plata... paf!! sta svi to rade ... paf!!
tako i sa politicarima, sudijama, akademicima...



Baš tako u našoj zemlji je i trebalo da bude.

Jedan loš general može da ubije hiljade vojnika, ali loš profesor milione.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2007 11:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada profesor koji predaje u nekoliko škola, ne reši zadatak za niže razrede osnovne škole kakvo je njegovo moralno pravo da uopšte i traži platu i predaje deci u starijim razredima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dragon
TS kompjuteras
TS kompjuteras


Pridružio: 10 Mar 2007
Poruke: 223
Lokacija: Maèkovac

PorukaPoslao: Ned Avg 26, 2007 11:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jadne li teme. Izgleda da je sve odavno reèeno, pa su mi i ostali forumaši tako odgovorili
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lepljiva
Kandidat za predsednika TS
Kandidat za predsednika TS


Pridružio: 14 Maj 2007
Poruke: 1708

PorukaPoslao: Pon Avg 27, 2007 9:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dragon ::
moralno pravo da uopšte i traži platu


Moral!???!!! Šta to beše?

Videla sam skoro snimak na mobilnom telefonu jednog šestaka. Snimio je nastavnika matematike kako peva na sred èasa neku pesmu Zdravka Èoliæa, a sve to u cilju smirivanja dece Shocked Shocked !
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Trstenik forum -> Problemi i Predlozi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

 
Skoèi na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group